print header

8 תרגילי קסם פשוטים שתוכלו לבצע בקלות

לקסם יש את הכוח להדהים כל אדם, ולפעמים ככל שהקסם פשוט יותר כך הוא גם מפתיע יותר. אחרי שתלמדו כיצד לבצע את 8 הקסמים הבאים אין אדם אחד שלא יבקש שתלמדו גם אותו כיצד לבצעם, ואם תבצעו אותם לילדיכם הם יהיו בטוחים שההורים שלהם קוסמים לא פחות טובים מאלו שהם רואים בטלוויזיה ועל הבמה. כל הטריקים פשוטים למדי וחלקם יצריכו מכם אך ורק הכנה קטנה מראש - אפילו אתם תידהמו כשתגלו עד כמה הם פשוטים.
 
יש להמתין מספר שניות לטעינת התמונות

1. לחמנייה מרחפת

כל קוסם יודע איך לגרום לדברים לרחף, ואת הטריק הזה תוכלו לעשות בזמן ארוחת שישי, כך שתדהימו את כל בני המשפחה שלא יבינו איך ביצעתם את הקסם הנפלא.
 
איך לעשות קסמים: קוסם גורם ללחמנייה לרחף בתוך מפית
 
בזמן הארוחה, הניחו את הלחמנייה בין הסכין והמזלג שנמצאים מולכם. כסו את הלחמנייה, הסכין והמזלג במפית, ולאחר מכן תפסו ביד אחת במזלג ובמפית יחד כשהמזלג מוסתר תחתיה. דקרו את הלחמנייה והרימו אותה בעזרת המזלג. אם תבצעו זאת נכון, איש לא יוכל לראות במה אתם משתמשים. לבסוף, שלפו את הלחמנייה מהמפית בעודה באוויר, וצפו בפנים הנדהמות של כל הסועדים.
 
איך לעשות קסמים: הקוסם מראה שהוא תופס את הלחמנייה עם מזלג מתחת למפית

2. רפלקסים על אנושיים

עם הטריק הזה אתם תדהימו את כל מי שיצפה בכם, שכן תגרמו לכולם להאמין שיש לכם זריזות ורפלקסים על-אנושיים, שבעזרתם אתם יכולים לנקב חתיכת נייר עם האצבע בעודה נזרקת באוויר.
 
איך לעשות קסמים: קוסם מחדיר אצבע דרך חתיכת נייר באוויר
 
כמו במקרה של רוב תרגילי הקסם, גם כאן תצטרכו להכין מראש את הטריק. הסוד הוא בכך שאתם לא באמת תנקבו את חתיכת הנייר, אלא תכינו חתיכה מנוקבת מראש שתהיה על האצבע שלכם. כשתזרקו את החתיכה שבאמצעותה תדגימו את הקסם, אתם בעצם תתפסו אותה ותציגו את האצבע שבה כבר השחלתם מראש את הנייר. נשמע מסובך? ככה זה נראה בהילוך איטי:
 
איך לעשות קסמים: הקוסם מראה שיש לו חתיכת נייר מבעוד מועד על האצבע, ושהוא תופס את חתיכת הנייר שהוא זורק

3. מים שנוגדים את כוח הכבידה

בטריק הזה תגרמו למים שבתוך הבקבוק להיראות כאילו הם נוגדים את כוח הכבידה, ובפקודה אחת שלכם הם יחזרו לפעול על פי חוקי הטבע. 
 
איך לעשות קסמים: קוסם מחזיק בקבוק מים הפוך והמים לא נשפכים ממנו עד שהוא מקיש באצבעותיוו
 
לשם ביצוע הקסם תצטרכו להכין מראש חתיכת פלסטיק (עדיף שקוף) או קלף שיעזרו לכם בביצוע הטריק. הניחו את פקק הבקבוק על הפלסטיק או הקלף וחתכו עיגול לפי גודל הפקק בעזרת סכין יפנית. לאחר מכן  צרו חור קטן במרכז הפלסטיק או הקלף, שניתן להעביר בו קיסם שיניים. כעת כל שעליכם לעשות הוא למזוג מים לתוך הבקבוק, להראות לצופים שהם נשפכים בצורה נורמלית ולהניח את כף היד, יחד עם חתיכת הפלסטיק או הקלף שיצרתם, על גבי הפיה כשהבקבוק הפוך. הצמידו את החתיכה בעדינות לבקבוק והסירו את ידכם בזהירות.
 
כעת קחו קיסם שיניים והחדירו אותו דרך החור שיצרתם. כדי לגרום למים להישפך פשוט נערו מעט את הבקבוק, כמובן אחרי שתגידו "הוקוס פוקוס" או תקישו באצבעות כף ידכם השנייה.
 
איך לעשות קסמים: קוסם מניח חתיכת פלסטיק קטנה על פתח הבקבוק

4. קלף מרחף

את הקסם הזה כולנו מכירים; הצופה יבחר קלף, אתם תערבבו את החבילה ובעזרת כוח הקסם שלכם תגרמו לקלף הנבחר לרחף מתוכה.
 
איך לעשות קסמים: קוסם גורם לקלף לרחף מעלה מתוך אריזת קלפים שבידו
 
ראשית עליכם לחשוף בפני הצופה את חבילת הקלפים ולבקש ממנו שיבחר קלף. את הקלף הנבחר הניחו הפוך בתחתית ערמת הקלפים, וכעת התחילו לערבב אותה. הטריק מתחיל כבר כאן, משום שבמהלך הערבוב שתבצעו עליכם לוודא שהקלף הנבחר יישאר בתחתית הערימה. כדי לעשות זאת, תפסו חלק מהערימה ביד אחת, ובכל פעם העבירו מספר קלפים מתוכה לחלקה העליון של החבילה ולחלקה התחתון לסירוגין, עד שתישארו עם כמה קלפים בודדים שיעברו לחלקה התחתון. אם תעשו זאת כמו שצריך, הקלף שנבחר יישאר בתחתית החבילה.
 
כעת החזיקו את ערמת הקלפים ביד אחת, כך שחצי ממנה נוטה טיפה יותר מטה. הסתירו את השינוי הזה על ידי החזקת החבילה עם כל כף היד, כשהזרת תומכת בה מלמטה והאצבעות עוטפות אותה. כעת הציגו את האצבע של היד השנייה מעל לחבילת הקלפים וצרו איתה תנועות קטנות של "הרמה". את הקלף תרימו באמת בעזרת הזרת של אותה היד, שתסתתר מאחורי היד שמחזיקה את חבילת הקלפים. לבסוף, כשהקלף עובר את הפרש הגבהים שיצרתם, דחפו אותו לתוך החבילה, כך שיראה כאילו הוצאתם אותו ממרכזה.
 
איך לעשות קסמים: הקוסם מראה שהוא מושך את הקלף בעזרת הזרת, שמוסתרת מאחורי אריזת הקלפים

5. מטבע נעלם

בעזרת הטריק הזה תצליחו להעלים מטבע בתוך כף ידכם. כמובן שהמטבע לא באמת יעלם, אך אם תבצעו את הקסם הזה בצורה הנכונה, איש לא יעלה על כך.
 
איך לעשות קסמים: קוסם מעלים מטבעות שנמצאות בשתי ידיו
 
כדי להכין את הקסם עליכם לדאוג להצמיד לאמה שלכם דבק דו צדדי, כך שיכסה ממש במעט את החלק התחתון של הציפורן שלכם. כשתניחו את המטבע במרכז כף ידכם ותאגרפו אותה, תהיה לכם הזדמנות להצמיד את המטבע לדבק. כשתשחררו את האגרוף במהירות לא יישאר דבר בכף ידכם.
 
איך לעשות קסמים: הקוסם מראה שיש לו דבק דו צדדי על אצבעות האמה, שאליו נדבקות המטבעות

6. העברת זוג גפרורים אחד דרך השני

הטריק הזה יגרום לכם להיראות כבעלי כוחות מיוחדים, שמצליחים לגרום ל-2 גפרורים לעבור אחד דרך השני מבלי שישברו.
 
איך לעשות קסמים: קוסם גורם לגפרור לעבור דרך גפרור אחר
 
זהו טריק פשוט במיוחד. עליכם רק ללחוץ על הגפרורים חזק עם האצבע והאגודל שמחזיקים אותם, כך שייצמדו אליהן. כעת תוכלו להרים את האצבע והגפרור יישאר צמוד אליה ויצור פתח בינו לבין האגודל. בפתח הזה תוכלו להעביר את הגפרור השני. אם תעשו זאת מספיק מהר איש לא יוכל להבין כיצד עשיתם זאת. מומלץ להתאמן על הטריק הזה מול מראה, משום שיתכן כי תגלו שבזווית מסוימת קל יותר להבחין בו.
 
איך לעשות קסמים: הקוסם מראה שבהילוך איטי הוא מרים מעט את האצבע ונותן לגפרור לעבור

7. פחית שתייה משומשת שמתמלאת מחדש

כמה נהדר זה היה אם היינו יכולים לשתות פחית סודה, להגיד "הוקוס פוקוס" ולמלא אותה מחדש, נכון? ובכן בעזרת הטריק הבא תוכלו ליצור את האשליה שזה בדיוק מה שקורה.
 
איך לעשות קסמים: קוסם משפשף פחית שתייה שנראית כאילו היא מתמלאת מחדש, פותח אותה ושופך את תוכנה לכוס
 
כדי לבצע את הקסם עליכם לעשות קצת הכנה מראש. ראשית נקבו חור בצדה העליון של הפחית בעזרת נעץ. מומלץ לעשות זאת בתוך הכיור משום שהנוזלים יפרצו ממנה. לאחר שהפחית התרוקנה מעט מנוזלים, עקמו אותה כך שתיראה כאילו שהיא משומשת וציירו על חלקה העליון את פתח החור שהיה אמור להיות אם הייתה פתוחה, בעזרת טוש מחיק ללוח. הציור לא צריך להיות עיגול מושלם.
 
איך לעשות קסמים: הקוסם מצייר על פתח הפחית חור
 
כעת החזיקו את הפחית ביד אחת וכסו בעזרת האגודל את החור שיצרתם. מחקו את הטוש בעזרת אגודל היד השנייה, נענעו מעט את הפחית כך שהלחץ בה יעלה והיא תחזור לצורתה המקורית ולבסוף פתחו אותה ומזגו לכוס. לכל אורך הטריק שמרו את האגודל על החור על מנת שהנוזלים לא יזלגו החוצה.

8. שקית קטשופ מרחפת

זהו הטריק החביב עלי ביותר, משום שהוא גם המפתיע ביותר. בעזרתו תוכלו לגרום לאנשים לחשוב שאתם בעלי יכולת נסתרת לגרום לדברים לרחף על פי פקודתכם.
 
איך לעשות קסמים: קוסם מחזיק בקבוק מים עם שקית קטשופ בתוכו, ובעזרת היד השנייה שולט בתנועת שקית הקטשופ מעלה ומטה
 
כדי לבצע את האשליה עליכם להצטייד בבקבוק מים ושקית קטשופ (או כל רוטב אחר). מלאו כמעט עד הסוף את בקבוק המים ודחפו לתוכו את שקית הקטשופ. סגרו את הבקבוק ואחזו אותו עם יד אחת בתחתיתו. כדי לגרום לשקית הקטשופ לרדת למטה, לחצו בעדינות על הבקבוק עם היד שאוחזת בתחתיתו. כדי לגרום לה לרחף למעלה, פשוט שחררו את הלחיצה. עם היד השנייה צרו את האשליה שהיא זו ששולטת בשקית הקטשופ. 
 

איך לעשות קסמים: הקוסם מראה שלחיצה על הבקבוק גורמת לשקית הקטשופ לרדת מטה, ושחרור גורם לה לעלות מעלה

 

מקור: רונן ד.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.