maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

8 תרגילי קסם פשוטים שתוכלו לבצע בקלות

לקסם יש את הכוח להדהים כל אדם, ולפעמים ככל שהקסם פשוט יותר כך הוא גם מפתיע יותר. אחרי שתלמדו כיצד לבצע את 8 הקסמים הבאים אין אדם שלא יבקש שתלמדו גם אותו, ואם תבצעו אותם לילדיכם הם יהיו בטוחים שההורים שלהם קוסמים לא פחות טובים מאלו שהם רואים בטלוויזיה ועל הבמה. כל הטריקים פשוטים למדי וחלקם יצריכו מכם אך ורק הכנה קטנה מראש.
 
יש להמתין מספר שניות לטעינת התמונות

1. לחמנייה מרחפת

כל קוסם יודע איך לגרום לדברים לרחף, ואת הטריק הזה תוכלו לעשות בזמן ארוחת שישי, כך שתדהימו את כל בני המשפחה, שלא יבינו איך ביצעתם את הקסם הנפלא.
 
 
בזמן הארוחה, הניחו את הלחמנייה בין הסכין והמזלג שנמצאים מולכם. כסו את הלחמנייה, הסכין והמזלג במפית, ולאחר מכן תפסו ביד אחת במזלג ובמפית יחד, כשהמזלג מוסתר תחתיה, דקרו את הלחמנייה והרימו אותה בעזרת המזלג. אם תבצעו זאת נכון, איש לא יוכל לראות במה אתם משתמשים. לבסוף, שלפו את הלחמנייה מהמפית בעודה באוויר, וצפו בפנים הנדהמות של כל הסועדים.
 

2. רפלקסים על אנושיים

עם הטריק הזה תדהימו את כל מי שיצפה בכם, שכן תגרמו לכולם להאמין שיש לכם זריזות ורפלקסים על-אנושיים, שבעזרתם אתם יכולים לנקב חתיכת נייר עם האצבע בעודה נזרקת באוויר.
 
 
כמו במקרה של רוב תרגילי הקסם, גם כאן תצטרכו להכין מראש את הטריק. הסוד הוא בכך שאתם לא באמת תנקבו את חתיכת הנייר, אלא תכינו חתיכה מנוקבת מראש שתהיה על האצבע שלכם. כשתזרקו את החתיכה שבאמצעותה תדגימו את הקסם, אתם בעצם תתפסו אותה ותציגו את האצבע שבה כבר השחלתם מראש את הנייר. נשמע מסובך? ככה זה נראה בהילוך איטי:
 

3. מים שנוגדים את כוח הכבידה

בטריק הזה תגרמו למים שבתוך הבקבוק להיראות כאילו הם נוגדים את כוח הכבידה, ובפקודה אחת שלכם הם יחזרו לפעול על פי חוקי הטבע. 
 
 
לשם ביצוע הקסם תצטרכו להכין מראש חתיכת פלסטיק (עדיף שקוף) או קלף שיעזרו לכם בביצוע הטריק. הניחו את פקק הבקבוק על הפלסטיק או הקלף וחתכו עיגול לפי גודל הפקק בעזרת סכין יפנית. לאחר מכן  צרו חור קטן במרכז הפלסטיק או הקלף, שניתן להעביר בו קיסם שיניים. כעת כל שעליכם לעשות הוא למזוג מים לתוך הבקבוק, להראות לצופים שהם נשפכים בצורה נורמלית ולהניח את כף היד, יחד עם חתיכת הפלסטיק או הקלף שיצרתם, על גבי הפיה כשהבקבוק הפוך. הצמידו את החתיכה בעדינות לבקבוק והסירו את ידכם בזהירות.
 
כעת קחו קיסם שיניים והחדירו אותו דרך החור שיצרתם. כדי לגרום למים להישפך פשוט נערו מעט את הבקבוק, כמובן אחרי שתגידו "הוקוס פוקוס" או תקישו באצבעות כף ידכם השנייה.
 

4. קלף מרחף

את הקסם הזה כולנו מכירים; הצופה יבחר קלף, אתם תערבבו את החבילה ובעזרת כוח הקסם שלכם תגרמו לקלף הנבחר לרחף מתוכה.
 
 
ראשית עליכם לחשוף בפני הצופה את חבילת הקלפים ולבקש ממנו שיבחר קלף. את הקלף הנבחר הניחו הפוך בתחתית ערמת הקלפים, וכעת התחילו לערבב אותה. הטריק מתחיל כבר כאן, משום שבמהלך הערבוב שתבצעו עליכם לוודא שהקלף הנבחר יישאר בתחתית הערימה. כדי לעשות זאת, תפסו חלק מהערימה ביד אחת, ובכל פעם העבירו מספר קלפים מתוכה לחלקה העליון של החבילה ולחלקה התחתון לסירוגין, עד שתישארו עם כמה קלפים בודדים שיעברו לחלקה התחתון. אם תעשו זאת כמו שצריך, הקלף שנבחר יישאר בתחתית החבילה.
 
כעת החזיקו את ערמת הקלפים ביד אחת, כך שחצי ממנה נוטה טיפה יותר מטה. הסתירו את השינוי הזה על ידי החזקת החבילה עם כל כף היד, כשהזרת תומכת בה מלמטה והאצבעות עוטפות אותה. כעת הציגו את האצבע של היד השנייה מעל לחבילת הקלפים וצרו איתה תנועות קטנות של "הרמה". את הקלף תרימו באמת בעזרת הזרת של אותה היד, שתסתתר מאחורי היד שמחזיקה את חבילת הקלפים. לבסוף, כשהקלף עובר את הפרש הגבהים שיצרתם, דחפו אותו לתוך החבילה, כך שיראה כאילו הוצאתם אותו ממרכזה.
 

5. מטבע נעלם

בעזרת הטריק הזה תצליחו להעלים מטבע בתוך כף ידכם. כמובן שהמטבע לא באמת יעלם, אך אם תבצעו את הקסם הזה בצורה הנכונה, איש לא יעלה על כך.
 
 
כדי להכין את הקסם עליכם לדאוג להצמיד לאמה שלכם דבק דו צדדי, כך שיכסה ממש במעט את החלק התחתון של הציפורן שלכם. כשתניחו את המטבע במרכז כף ידכם ותאגרפו אותה, תהיה לכם הזדמנות להצמיד את המטבע לדבק. כשתשחררו את האגרוף במהירות לא יישאר דבר בכף ידכם.
 

6. העברת זוג גפרורים אחד דרך השני

הטריק הזה יגרום לכם להיראות כבעלי כוחות מיוחדים, שמצליחים לגרום ל-2 גפרורים לעבור אחד דרך השני מבלי שישברו.
 
 
זהו טריק פשוט במיוחד. עליכם רק ללחוץ על הגפרורים חזק עם האצבע והאגודל שמחזיקים אותם, כך שייצמדו אליהן. כעת תוכלו להרים את האצבע והגפרור יישאר צמוד אליה ויצור פתח בינו לבין האגודל. בפתח הזה תוכלו להעביר את הגפרור השני. אם תעשו זאת מספיק מהר איש לא יוכל להבין כיצד עשיתם זאת. מומלץ להתאמן על הטריק הזה מול מראה, משום שיתכן כי תגלו שבזווית מסוימת קל יותר להבחין בו.
 

7. פחית שתייה משומשת שמתמלאת מחדש

כמה נהדר זה היה אם היינו יכולים לשתות פחית סודה, להגיד "הוקוס פוקוס" ולמלא אותה מחדש, נכון? ובכן בעזרת הטריק הבא תוכלו ליצור את האשליה שזה בדיוק מה שקורה.
 
 
כדי לבצע את הקסם עליכם לעשות קצת הכנה מראש. ראשית נקבו חור בצדה העליון של הפחית בעזרת נעץ. מומלץ לעשות זאת בתוך הכיור משום שהנוזלים יפרצו ממנה. לאחר שהפחית התרוקנה מעט מנוזלים, עקמו אותה כך שתיראה כאילו שהיא משומשת וציירו על חלקה העליון את פתח החור שהיה אמור להיות אם הייתה פתוחה, בעזרת טוש מחיק ללוח. הציור לא צריך להיות עיגול מושלם.
 
 
כעת החזיקו את הפחית ביד אחת וכסו בעזרת האגודל את החור שיצרתם. מחקו את הטוש בעזרת אגודל היד השנייה, נענעו מעט את הפחית כך שהלחץ בה יעלה והיא תחזור לצורתה המקורית ולבסוף פתחו אותה ומזגו לכוס. לכל אורך הטריק שמרו את האגודל על החור על מנת שהנוזלים לא יזלגו החוצה.

8. שקית קטשופ מרחפת

זהו הטריק החביב עלי ביותר, משום שהוא גם המפתיע ביותר. בעזרתו תוכלו לגרום לאנשים לחשוב שאתם בעלי יכולת נסתרת לגרום לדברים לרחף על פי פקודתכם.
 
 
כדי לבצע את האשליה עליכם להצטייד בבקבוק מים ושקית קטשופ (או כל רוטב אחר). מלאו כמעט עד הסוף את בקבוק המים ודחפו לתוכו את שקית הקטשופ. סגרו את הבקבוק ואחזו אותו עם יד אחת בתחתיתו. כדי לגרום לשקית הקטשופ לרדת למטה, לחצו בעדינות על הבקבוק עם היד שאוחזת בתחתיתו. כדי לגרום לה לרחף למעלה, פשוט שחררו את הלחיצה. עם היד השנייה צרו את האשליה שהיא זו ששולטת בשקית הקטשופ. 
 

 

מקור: רונן ד.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל: