maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

18 פתרונות אחסון פשוטים וחכמים שיפנו לכם מקום וזמן במטבח

המטבח הוא אחד מהחללים בהם אנחנו מבלים חלק ניכר מהזמן שלנו בבית, בין שאנחנו אוכלים את הארוחות שלנו או מבשלים בו. עם זאת, חלק נכבד מזמן זה מוקדש לחיפוש אחר סיר או מחבת, לניסיון לאתר מוצר מסוים במקרר או במקפיא, ולפתיחת וסגירת ארונות ומגירות שונים ללא הרף. אם גם אתם מזדהים עם המשפטים האחרונים, הגיע הזמן שתקלו לעצמכם על החיים ותקצרו את החיפושים והמאבקים אחת ולתמיד. אוסף הפתרונות הבא, הכולל 18 רעיונות וטיפים שונים, יאפשר לכם להתמודד עם כל בעיה של אחסון וסדר ברחבי המטבח. מרבית הטיפים קלים ופשוטים ותוכלו ליישם אותם כבר בשבוע הקרוב, כמו גם לקבל מהם השראה לרעיונות עיצוב שונים משלכם. בהצלחה! 

1. מפו את תכולת הארון שלכם באמצעות לוח גיר

רובנו היה מאוד שמח לקבל ארונות מטבח גדולים יותר בהם לעולם לא תהייה לנו בעיה של שטח אחסון, שכן חלק גדול מהמוצרים שאנו רוכשים נדחקים לאחור ו"נעלמים" במעמקי פינות ומדפים שונים, מה שגורם לנו לחפש אחריהם במשך לא מעט זמן. כיוון שלא פעם אנחנו מחליפים בין המוצרים שאנו רוכשים או מעבירים אותם ממקום למקום, ניסיון למפות את תכולת הארון שלנו באופן קבוע נראה כמו משימה בלתי אפשרית.

כדי להתגבר על הבעיה הזו אתם יכולים ליצור לוח גיר על חלקו הפנימי של הארון, עליו תוכלו לרשום בקלות ובנוחות את כל מה שבתוכו לפי המדפים השונים, וגם למחוק ולשנות לאחר שנעשה שימוש בפריט מסוים. רכשו צבע מיוחד ללוח שמתאים לשימוש על החומר ממנו עשוי הארון שלכם, ותוכלו ליהנות מהלוח שלכם ברגע שיתייבש. באותו האופן ניתן גם להשתמש בלוח ליצירת רשימת מכולת, פירוט סוגי סירים ואפילו רישום מתכונים שאתם נוהגים להכין.

פתרונות אחסון למטבח
 

2. העניקו למעמד העוגה תפקיד נוסף

אצל רבים מאיתנו מעמד העוגה ניצב במטבח "מובטל" במשך רוב הימים, כך שאין סיבה שלא לרתום אותו לצרכים שונים. תוכלו להשתמש במעמד מסתובב על מנת למצוא את התבלינים שלכם בקלות רבה יותר, או למקם עליו פירות וירקות בתצוגה מעוררת תיאבון שלא תותיר אף בן משפחה אדיש.

פתרונות אחסון למטבח
 

3. אחסנו את קופסאות השימורים כמו בחנות

קופסאות שימורים שמאוחסנות בארונות גבוהים נוטות להתגלגל לשלל פינות אפלות ולהיעלם בהן. רכשו מדפי רשת פשוטים, והתקינו אותם בארון באלכסון. הפחיות יתגלגלו בכל פעם אל החלק התחתון, ואתם תדעו בדיוק כמה פחיות נותרו ותוכלו לשלוף אותן בקלות ממש כמו בחנות.

פתרונות אחסון למטבח
 

4. סמנו מוצרים קפואים במדבקות

אחסנתם מזון במקפיא ואינכם זוכרים מתי והאם המוצר עדיין ראוי למאכל? על מנת להימנע מהבעיה בעתיד, תוכלו להדפיס על גבי דף מדבקה לוח שנה קטן, ולהדביק מדבקה אחת על כל מוצר שאתם מאחסנים במקפיא. הקיפו את היום והחודש בו הקפאתם את המוצר, ותוכלו לדעת בקלות כמה זמן המוצר כבר שוהה במקפיא והאם הגיע הזמן לזרוק אותו. ניתן כמובן גם להדביק מדבקה ריקה, ולכתוב עליה את התאריך המדויק בכתב ידכם.

פתרונות אחסון למטבח
 

5. תייגו מוצרים באמצעות אזיקונים

אם אתם מאחסנים מוצרים במקרר או במגירה בתוך קופסאות מחוררות שאינן מאפשרות לרשום עליהן את מה שבתוכן, הצמידו לכל אחת מהן פתקית באמצעות אזיקון רגיל, ותוכלו למצוא את מה שאתם צריכים ללא צורך לחפש בתוכן.

פתרונות אחסון למטבח
 

6. הפכו את צד השולחן לשטח אחסון נהדר

מגבות נייר, כפפות למנות חמות וכדומה, הם דברים שכולנו צריכים בהישג יד אבל אין סיבה שיפריעו ויתפסו מקום על השולחן. חברו מתלים קטנים לצד שולחן המטבח שלכם, ותזכו לשטח אחסון נוח שאינו תופס מקום, על גבי רהיט שכבר יש ברשותכם ממילא.

פתרונות אחסון למטבח
 

7. השתמשו בקופסאות אחסון גם במקרר

כולנו מארגנים חפצים רבים בקופסאות אחסון על מנת שלא ילכו לאיבוד, אבל דווקא בכל הנוגע למקרר נמנעים מכך משום מה. הכניסו לתוך הקופסאות שלכם יוגורטים, חטיפים ודברי מאכל קטנים נוספים, שכאשר אתם מניחים אותם בנפרד עשויים ללכת לאיבוד במקרר. השיטה הזו יעילה במיוחד עבור ילדים, שיוכלו למצוא את היוגורטים ושאר המאכלים האהובים עליהם בקלות.

פתרונות אחסון למטבח
 

8. הכינו מתקן אחסון מקורי לסכינים

מעוניינים לאחסן סכינים בנפרד מבלי שיפלו? בשעה שאנשים רבים ממגנטים אותם לקיר, ניתן גם לעשות זאת בדרך קלה וזולה הרבה יותר. כל שעליכם לעשות הוא לחתוך לחצי כמה שיפודים ארוכים עד שימלאו את הכלי בו אתם מעוניינים להשתמש, ולתקוע במרכזם את הסכינים שלכם. השיפודים ישמרו על הסכינים במקומם, תוך יצירת מתקן יפה ומקורי.

פתרונות אחסון למטבח
 

9. תלו את מוצרי הניקוי שלכם

מאחסנים את חומרי הניקוי שלכם בארון שתחת הכיור שבמטבח? העבירו אותם לבקבוקי תרסיס (שפריצר). לא רק שהבקבוקים הללו נוחים וחסכוניים יותר, ניתן גם להשתמש במבנה שלהם על מנת לתלות אותם בנוחות על מתלה שתוכלו להתקין בארון, מה שמאפשר לשלוף אותם בקלות מבלי לחפש אחריהם בכל פעם מחדש. 

פתרונות אחסון למטבח
 

10. הציגו תבלינים במבחנות

אם אתם משתמשים בסוגי תבלינים רבים באופן קבוע והדבר יוצר אי סדר במטבח שלכם, ודאי תאהבו את הפתרון הבא. אחסנו מעט מכל תבלין במבחנה נפרדת, אותה תוכלו לתלות בקלות על הקיר. צורת האחסון הזו יפה וצבעונית, נוחה מאוד ומאפשרת להציג כמות גדולה של תבלינים בהישג יד בזמן שאת המכלים הגדולים שלהם תוכלו לאחסן בארון. 

פתרונות אחסון למטבח
 

11. הכינו לוח מסמרים לסירים ומחבתות

הרעיון הזה מעט יותר מורכב מהאחרים, אולם הוא מהווה פתרון נהדר עבור מטבחים קטנים או למי שמבשל הרבה ומעוניין להימנע מחיפוש מתמיד אחר הכלים השונים. 

פתרונות אחסון למטבח
 

רכשו לוח מסמרים ממתכת, שנמכר במרבית חנויות כלי העבודה, בהתאם לגודל של המשטח שאתם מעוניינים ליצור. 

פתרונות אחסון למטבח
 

טרם תלייתו על הקיר, תוכלו להניח מעליו את הסירים, המחבתות והכלים האחרים שתרצו לתלות, ולסמן קווי מתאר באמצעות עט טיפקס.  לאחר שעשיתם זאת, תלו את הלוח במקום המבוקש, תקעו מסמרים בחורים בהם אתם מעוניינים להשתמש, ותוכלו לדעת תמיד היכן לאחסן כלי מסוים ואיזה כלי חסר!

פתרונות אחסון למטבח
 

12. צרו מתקן אחסון לשקיות מקופסת טישו

רבים מאיתנו מאחסנים שקיות ניילון מתחת לכיור, מה שהופך עם הזמן לערימה גדולה שתופסת מקום ומתלכלכת משאריות מזון שנופלות מפח האשפה הצמוד. בעזרת דבק מגע או סקוטש, הצמידו קופסת טישו אל חלקה הפנימי של הדלת שלכם, ותוכלו לאחסן בתוכה את השקיות בקלות. כיוון שקופסת הממחטות קלת משקל, תוכלו לעשות זאת מבלי לדאוג לשלומה של הדלת או להשתמש במסמרים.

פתרונות אחסון למטבח
 

13. פנו מעט מקום למשחקים עכשיו, כדי לחסוך מקום (וזמן) רב אחר כך

איש מאיתנו לא חושב שמקומם של צעצועי הילדים הוא במטבח, אולם את הרעיון הבא ייתכן שתרצו לאמץ. ילדים צעירים אוהבים לשחק לצדנו במטבח בזמן שאנחנו מבשלים, אבל בכל פעם מחדש הם מביאים עמם לצורך הפעילות הזו את כל תכולת החדר שלהם. הרגל זה של הילדים גורם לנו לגלות בכל פעם מחדש חלקי משחק קטנים במטבח, ומחייב אותנו לבזבז זמן מיותר על סידור כל מה שהשאירו. כדי להימנע מכך, הכינו קופסה מיוחדת למשחקי מטבח, שתכלול פעילויות יצירה לא מלכלכות שזמן האיסוף שלהן הוא קצר במיוחד. הילדים יידעו באיזה מדף או מגירה הפעילות מאוחסנת, ויוכלו להשתמש בה בכל פעם מבלי לגרום ללכלוך או בלגן.

פתרונות אחסון למטבח
 

14. השתמשו במתלה לאמבטיה כדי ליצור מקום אחסון נוסף במטבח

הכפילו את כמות המדפים שלכם באמצעות הצמדה של מתלים לאמבטיה לחלקם התחתון של כל אחד מהמדפים. המדפים נתלים וניתנים להסרה בקלות, ותוכלו לרכוש מתלה בהתאם לגודל שנחוץ לכם או להשתמש במתלה אמבטיה ישן שאינכם זקוקים לו.

פתרונות אחסון למטבח
 

15. הפכו כל שקית לבקבוק תוך שניות

כמה פעמים נאבקתם בניסיון לאטום שקיות שכללו מוצרים כמו פתיתים, קורנפלקס או כל מזון אחר שמורכב מחלקיקים קטנים שמתפזרים בכל רחבי המטבח? במיוחד עבור אלה, תוכלו להשתמש בטיפ הנהדר הבא שהופך כל שקית לבקבוק נהדר! לחצו כאן על מנת לצפות בהוראות.

פתרונות אחסון למטבח

16. סגרו חטיפים בעזרת קולבים

עבור שמירה על חטיפים או מוצרי מזון שלא מותאמים לשימוש בשיטה שהוזכרה בסעיף הקודם, רבים מאיתנו מנסים להשתמש באטבי כביסה. עם זאת, מרבית האטבים הרגילים קטנים מדי ולא מצליחים במשימה. במקום לרכוש אטבים מיוחדים שמותאמים לסגירת שקיות מזון גדולות, השתמשו במתלה למכנסיים שאינכם זקוקים לו. מתלים רבים למכנסיים ואפילו לחולצות, כוללים אטבים גדולים שמחזיקים את הבגד משני צדיו. חתכו בזהירות את האטב, ותוכלו להיעזר בו בקלות במטבח.

פתרונות אחסון למטבח
 

17. אחסנו את הפח במגירה תחתונה

הטיפ הבא יעזור לכם למנוע לכלוך ובזבוז זמן בעת פעולות המצריכות חיתוך מזון. אחסנו את הפח שלכם בחלקו התחתון של ארון מגירות, או העמידו במגירה התחתונה פח קטן ומיוחד לבישולים בלבד. בארונות רבים המגירה העליונה היא נשלפת, כך שתוכלו להניח את קרש החיתוך שלכם על שתי המסילות שלה ובתום קיצוץ המזון לרוקן את כל השאריות בקלות אל הפח הקטן. גם אם המגירה שלכם מחוברת למקומה, כל שעליכם לעשות הוא להזיז מעט את הקרש על מנת לרוקן את מה שעליו היישר אל הפח שמתחת. 

פתרונות אחסון למטבח
 

18. הפכו כל מתקן אחסון ניירות למחזיק נהדר לאריזות של שקיות או נייר כסף

האריזות הצרות והארוכות המיועדות לאחסון שקיות לכריכים או נייר כסף, תופסות אצל רובנו מגירה שלמה במטבח שכן טרם הצלחנו למצוא להן פתרון אחסון מוצלח. מתברר שדווקא מתקן הפלסטיק שאנחנו משתמשים בו לניירות או לקלסרים, הוא בדיוק בגובה וברוחב המושלם עבור מרבית האריזות הללו! הצמידו את המתקן לדלת ארון המטבח באמצעות סקוטשים, ותוכלו לפנות מגירה שלמה שעד היום שימשה אתכם אך ורק למטרה אחת.

פתרונות אחסון למטבח
 

 

מקור: שמרית ג.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל: