print header

15 דברים שרציתי להגיד להוריי עכשיו כשאני אמא בעצמי

הוריי לפעמים אמרו לי ששיניתי את חייהם יותר מכל אדם אחר, כולל הם עצמם. אני הבת הבכורה שלהם, ורק אחרי שהפכתי לאמא בעצמי לפני 3 שנים, סוף סוף הבנתי למה הם התכוונו. 2 הילדים שלי שינו את סדר העדיפויות שלי, סדר היום שלי ואפילו את הרגשות שלי. העובדה שהפכתי לאמא הכניסה גם עומק חדש להכרת התודה שתמיד הרגשתי כלפי הוריי שלי, אז הנה 15 דברים שאני רוצה להגיד להורים שלי, ושגם אתם תרצו להגיד להוריכם, אחרי שהפכתם גם אתם להורים.

הורה
makelessnoise

1. אני מצטערת על מה שעשיתי לשנתכם

ציפיתי להישאר ערה בשעות שבהן אני אמורה לישון עוד כשהייתי בהריון, אך מעולם לא היה לי מושג עד כמה השינה שלי תיפגע לאחר שאביא ילדים לעולם. היום אני מבינה שלא הזהרתם אותי משום שמחסור השינה הכרוני שחוויתם במהלך השנים המוקדמות של חיי, גרם לכך שבקושי תוכלו לזכור את השנים האלה בפרטי פרטים. אז תודה שהקרבתם מבריאותכם שנים בהן הבעתי נחישות לא הגיונית להישאר ערה וצועקת ב-3 לפנות בוקר, דרשתי להישאר ערה עד השעות הקטנות של הלילה, ביקשתי כוס מים למיטתי אחרי שכבר חשבתם שנרדמתי, הרטבתי סדינים שתמיד דאגתם להחליף ופחדתי ממפלצות שרק אתם הייתם יכולים לסלק מדמיוני.

2. תודה שאמרתם לי "לא"

עד שהפכתי לאמא לפעוט מתוק בן 3, לא הבנתי כמה אנרגיה צריך כדי לדגיש שוב ושוב שלא לגעת בשקעי חשמל או לשחק עם מספריים. תודה שהצבתם לי גבולות ושדבקתם בהם למרות שניסיתי לעשות כמעט כל שביכולתי כדי לא להקשיב לדרישותיכם במלוא תשומת הלב. הפעמים הרבות שאמרתם "לא" עזרו ללמד אותי להיות סבלנית, להעריך את רכושי ולהתמודד טוב יותר עם תחושות תסכול.

3. תודה על הסיפורים שהקראתם לי

עד שנאלצתי לקרוא את אותו סיפור 4 פעמים כמעט בכל ערב, לא הערכתי את רמת המסירות שהייתה לכם כשהקראתם לי את הסיפורים שאהבתי כשהייתי ילדה. תודה על שהקראתם לי סיפורים יומם ולילה. אני יודעת שכנראה היו זמנים שבהם העדפתם להיות אפילו אצל רופא השיניים מאשר להקריא לי את "מיץ פטל" בפעם ה-452, אך כל הסיפורים האלה הציתו אצלי את הדמיון ויצרו תשוקה לקריאה שנמשכה כל חיי.

4. תודה על שעניתם על מליון השאלות שהתחילו במילה "למה"

לפעמים הקשקושים של הילדים יכולים להיות טיפה מעייפים, אך תודה עבור הזמן שבו עצרתם את כל מה שעשיתם כדי להקדיש לי תשומת לב ולהקשיב למה שיש לי להגיד. תודה על כך שלקחתם את כל הנושאים שדיברתי עליהם במלוא הרצינות, וביחוד תודה על ההתמודדות עם כל ה-"למה" ששיגרתי לכיוונכם. מגיע לכם כבוד גדול על כך שסיפקתם תשובות לכל השאלות שלי בעידן שבו גוגל לא היה קיים.

הורה
GeoFX

5. תודה על כך שאהבתם אחד את השני

תודה על שתמכתם אחד בשני כל השנים האלה. תודה על שחיבקתם ונישקתם אחד את השני, על שדיברתם בצורה נעימה ואפילו על השימוש במילים "בבקשה" ו-"תודה". במילים אחרות, תודה על שאהבתם אחד את השני ועל כך שלימדתם אותי כיצד לנהוג עם האנשים שאני אוהבת. צפיתי בכם כל הזמן הזה.

6. תודה על כך שניסיתם לפענח מה הכי טוב בשבילי

הורים צריכים להחליט 1001 החלטות, אשר לא לכולן יש פתרון פשוט וברור. לעיתים רחוקות אני מרגישה בטוחה ב-100% שעשיתי את הבחירה הנכונה בנוגע למשמעת או להתפשרות. תודה על כל הזמן, האנרגיה והרגש שהקדשתם כדי לפענח מה הכי טוב בשבילי. עשיתם עבודה מעולה.

7. תודה על כך שלא אמרתם לי שאני יכולה לעשות הכל

לא לימדתם אותי להאמין בכך שאני יכולה לעשות הכל, ואם נהיה כנים, היה ברור כבר מההתחלה שאסטרופיזיקה זה לא התחום שלי. עם זאת, לימדתם אותי להאמין בכך שאם אעשה את הדבר שאני אוהבת, אמצא דרך להיות טובה בו, ועשיית דבר שבו אני טובה יהפוך אותי למאושרת ואת העולם למקום טוב יותר.

8. תודה על כך שהאכלתם אותי

עד שילדתי את ילדיי, שכנראה אף פעם לא מרגישים רעבים, לא היה לי מושג כמה תחכום, יצירתיות ומאמץ דרושים כדי לגרום לילד לשבת בשקט ולאכול. תודה על כך שהאכלתם אותי, ותודה מיוחדת על כך שאף פעם לא אמרתם לי בשנתיים האחרונות "אל תדאגי, הילד יאכל כשיהיה רעב".

הורה
GeoFX

9. אני מצטערת על כל הדאגות שגרמתי לכם

עד שהבאתי ילד משלי, לא הבנתי באמת שלידה היא הכנסת חתיכה ענקית מהלב שלך אל תוך העולם הגדול והמפחיד שלנו, הכולל טיפוס על עצים, נסיעות במכונית, פציעות וחתכים. לא היה לי מושג שכשהבאתם אותי לעולם, חוויתם פחד גדול בנוסף לאהבה הענקית. תודה על כך שאהבתם אותי מספיק כדי לדאוג לי.

10. תודה על כך שהראיתם לי את העולם

כשאתה קטן, המשפחה שלך היא כל עולמך. דרכה אתה נחשף לדברים חדשים ולעולם שבחוץ. תודה על כך שלקחתם אותי למקומות שונים והראיתם לי אנשים שונים. תודה על כך שאימצתם למשפחתנו הרפתקאות ושלימדתם אותי לעשות את אותו הדבר.

11. תודה על כך שאמרתם לי שאתם אוהבים אותי

אני בת מזל – מעולם לא פיקפקתי בכך שאתם אוהבים אותי. אך אני אפילו עוד יותר בת מזל משום שאמרתם את זה בקול. למילים יש כוח מיוחד, ביחוד כשהם "אני אוהב אותך", "תודה" ו-"אני מצטער".

12. תודה על כך שאתם אוהבים את ילדיי

כעת כשיש לי ילדים משלי, אני מבינה כמה הם מיוחדים. ברור שיש שעות שבהן אני לא רודפת אחריהם כמו משוגעת, אבל תשאירו אותי איתם למשך שעות ארוכות מדי, אני כנראה אשתגע. אך אפילו כשההורות נהיית עבודה קשה, אני יודעת שילדיי הם נס ולא הייתי מחליפה שום רגע איתם באף רגע אחר. תודה על כך שאתם אוהבים אותם בדיוק כפי שאהבתם אותי.

הורה
Bar Fabella

13. תודה על כך שתמיד אפשרתם לי לחזור הביתה

כשהייתי בת 26, הייתי זקוקה לעזרתכם. רציתי להפסיק ללמוד פסיכולוגיה ולעבוד על קריירת כתיבה במקום. זה עבד אפילו יותר טוב ממה שציפיתי. תודה על כך שדלתכם תמיד הייתה פתוחה בפניי. סיפקתם לי רשת ביטחון שעזרה לי לשנות את חיי ולאמץ את רוח ההרפתקה שבהם.

14. אני סולחת לכם

בשבוע שעבר שמעתי את בן ה-3 שלי בוכה מהחדר הסמוך. יצאתי ממיטתי ומיהרתי לכיוונו, והוא יצא ממיטתו ומיהר לכיווני. כשפתחתי את דלת חדרו הוא ניסה לצאת החוצה, ופינת הדלת פגעה בפניו ופתחה לו את השפה. הרגשתי נורא. אמא ואבא, אני רוצה שתדעו שאני סולחת לכם על כל הפעמים שפגעתם בי בטעות או שאיבדתם את הסבלנות ואמרתם דברים שלא רציתם באמת להגיד.

15. אני אוהבת אתכם

תודה על היותכם הוריי, וכעת גם חבריי. תודה על כל מה שעשיתם, ועדיין עושים בשבילי עד היום. תודה גם על התמיכה ועל האומץ שהנחלתם בי לאורך השנים. תודה על הזמן שהקדשתם לי ושדאגתם לי. אני אוהבת אתכם מעמקיי נשמתי.

 
מקור: רננה צור
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.