print header

10 הטעויות הגדולות שעשיתי בחיי

 
כמו כל אדם, ככל שאני מתבגר ומזדקן אני חושב יותר ויותר על מעשיי בעבר. את המכתב הזה כתבתי לבני, כדי שילמד מ-10 החרטות הגדולות של חיי, עמן אני מנסה להשלים עד היום.
 
 
1. לבשתי מסיכה כדי להרשים אחרים: 
כשאתה לובש מסיכה מזויפת כל כך הרבה זמן, בסופו של דבר אתה מגלה שאין שום דבר מתחת. כשאתה מכלה את כל זמנך בלרצות אחרים, ומנסה להיות כל מי שאחרים רוצים שתהיה, אתה בסוף מאבד את עצמך. אתה לא חייב להרשים או לתת השראה לאחרים כל הזמן, תן להם להתרשם ולקבל השראה מהדרך בה אתה מתמודד עם הבעיות שלך, ועם ההבנה שאתה לא מושלם.
 
2. נתתי לאחרים להחליט מהם החלומות שלי:
האתגר הכי גדול בחיים הוא לגלות מי אתה. האתגר השני בגודלו הוא להיות מאושר בעקבות האדם שגילית. חלק גדול מהאושר הוא לקבוע לעצמך מהם המטרות שלך ולהגשימן. גם אם אנשים לא מסכימים עם הדרך שלך, לך איתה עד הסוף. אם אתה מאבד את תחושת הזמן כשאתה עושה משהו, אתה יכול לדעת שאתה באמת אוהב אותו, ושום דעה של אחר לא תשנה את זה.  
 
3. נתתי לאנשים שליליים להתקרב אליי:
אל תאפשר לאנשים עם גישה שלילית להישאר במעגל הקרוב אלייך או בחוג החברים שלך. אנשים שליליים מושכים אותך לאחור כשאתה זקוק לדחיפה קדימה, מגבירים את החששות שלך והם ההיפך הגמור ממה שאדם צריך בחייו.
 
4. הייתי אנוכי ואגואיסט:
חיים מלאים במעשים טובים הם חיים טובים. תחושת האושר המלווה לנתינה היא תחושה שאי אפשר להחליף, ואדם שנותן מעצמו למען אחר שזקוק לו, חורט את שמו על לבו, ומעשיו לא יישכחו לעולם. שלח לחמך על פני המים, ברבות הימים תמצאנו. 
 
 
5. פחדתי משינויים וצמיחה:
כדי לפנות מקום לדברים חדשים, עליך להשאיר מאחור את הדברים הישנים. דע לוותר כדי להתקדם. כשאתה לא מתקדם אתה לא עומד במקום, אלא פשוט נשאר מאחור. כוחו של ההרגל הוא אחד מהכוחות הכי ערמומיים בעולם שלנו.
 
6. כשהיה קשה, ויתרתי:
אין כשלונות, רק תוצאות, וכמו שאתה יודע, אין תוצאה בלי סיבה. למד מהטעויות שלך, וגם כשדברים לא מסתדרים כפי שציפית, אף פעם אל תוותר. חשוב מה אתה יכול לעשות מכאן והלאה כדי להשתפר, והתקדם צעד אחר צעד עד שתגיע להצלחה.  
 
7. לא הרפיתי את המושכות:
את החיים צריך לתפוס, ולא לאחוז בחוזקה או למשוך, בדיוק כמו מושכות של סוס. לפעמים צריך לתת לחיים לזרום בקצב שלהם, במקום לדאוג מכל דבר קטן ולנסות לשלוט בכל פרט קטן, שבטווח הארוך הוא אינו רלוונטי. החזק את המושכות בידייך בביטחון ודע לאן אתה הולך, אך אל תתעכב על כל מהמורה שבדרך.
 
8. התפשרתי על פחות ממה שמגיע לי:
עלייך להיות חזק מספיק כדי לסרב להצעות שאינן הולמות את כישוריך, ולחכות למה שמגיע לך. להיות תקוע במקום בו אינך מוערך הוא סיוט שאני מכיר טוב מדי. גם אם עינייך נשטפות על ידי דמעות, זכור שהן רק גורמות לכך שתראה טוב יותר לאחר מכן. אל תתפשר על פחות מהטוב ביותר.
 
 
9. דחיתי הכל למחר:
הבעיה עם המחר היא שהוא לא תמיד מגיע. כדי לא למצוא את עצמך יום אחד עם רשימה של תירוצים לכל המטרות שלא הגשמת, והדברים שרצית להשיג אך דחית למחר, עשה אותם היום. מוקדם תמיד עדיף ממאוחר, כמעט בכל מחיר.
 
10. התעצלתי ללא סיבה:
החברה לא חייבת לך דבר, אבל אתה חייב לה הכל, כי אדם שלא עושה למען החברה הוא עלוקה. ותר על העצלנות וקח שליטה על חייך. חלומות בהקיץ מעולם לא הובילו מישהו לגדולות. אל תחכה שמישהו יזדקק לך מתישהו, כי מתישהו הוא עכשיו, והמישהו הוא העולם, שזקוק לך.
 
בן, אני מקווה שתקרא את המכתב הזה ותלמד מהטעויות שלי. כי הטעות הכי גדולה שלי, הייתה לא ללמוד ממנו בעצמי, כשקיבלתי אותו מאבי.
 
מקור: דייב ש.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.