print header

4 דרכים לשיפור המזל

האפשרויות הן כאלה, או שאתם האדם שמוצא שטר של עשרים שקל על הריצפה, בכל פעם שהוא הולך ברחוב, או שאתם האנשים שמסתכלים שוב ושוב, בחוסר רצון, על אותו חבר מזליסט שמרים את הכסף.

מהקזינו, דרך כרטיסי הלוטו ועד הגל הירוק בכביש, רובינו מתעסקים בשאלות - האם מזל זה עניין מקרי? מדוע נראה שיש אנשים שהם ברי מזל באופן טבעי? ואם כך הדבר, איך עושים את זה?

ד"ר ריצ'רד וייסמן, פרופסור לפסיכולוגיה באונברסיטת הרטפורדשייר באנגליה, מספק את התשובות. הוא הקדיש את שני העשורים האחרונים ללימוד המקורות והטבע של 'המזל הטוב' ו'המזל הרע' והבין שגורם המזל הוא לא יד המקרה, אלא האישיות של כל אחד ואחת מאיתנו.

רבים מבלבלים בין מזל לבין צ'אנס, אך וייסמן טוען שאלה שני תחומים סותרים לחלוטין. בעוד שצ'אנס קשור בגורמים חיצוניים גרידא, כמו הטלת מטבע או הגרלת כרטיס לוטו, כלומר דברים שאין לנו שליטה עליהם, מזל מושפע מהאישיות שלנו, מההנחות שאנו מניחים בחיים ומההתנהגות שאנו מאמצים.

לטענתו, "המזליסטים" נוטים להיות בעלי תכונות דומות; מוחצנים, רגועים ופתוחים לחוויות חדשות. "גיליתי" הוא אומר, "שלהיות במקום הנכון ובזמן הנכון, זה בעצם להיות במצב הרוח הנכון".

המחקר של וייסמן הוביל אותו למסקנה מפתיעה: אנשים לא נולדים ברי מזל. האנשים ברי המזל משתמשים (לעיתים מבלי שידעו זאת) ב-4 עקרונות בסיסיים ליצירת מזל טוב בחייהם.

אם אתם רוצים להיות ברי מזל לעיתים קרובות, נסו ליישם את העקרונות הבאים...

מזל

ארבעה עקרונות של מזל:

1. מזליסטים הם אלה שיוצרים, שמים לב ומנצלים צ'אנסים שהם מקבלים בחיים. באופן טבעי, או בכוונה, הם מכירים, מתחברים ושומרים על קשר עם אנשים אחרים. הם פתוחים לסיכונים, מנסים דברים חדשים, מבקרים במקומות לא מוכרים. יש להם, כמו שמכנה זאת וייסמן, "גישה רגועה כלפי החיים". גישה זו מאפשרת להם לבחון אפשרויות והזדמנויות שאחרים אולי חוששים או עסוקים מדיי להתייחס אליהם. והכי חשוב, המזליסטים שומרים על מגוון ויצירתיות בחייהם.

2. מזליסטים מקבלים החלטות מוצלחות באמצעות האינטואיציה ותחושת הבטן שלהם. הם מעריכים את תחושת הבטן שלהם ונותנים בה אמון בתחושה מלאה כי היא יודעת מה נכון עבורם. הם גם שומרים על האינטואיציה חדה דרך מדיטציה, שמאפשרת להם לנקות את הראש ולחפש מפלט קבוע במקומות שקטים.

3. הציפיות של המזליסטים מהעתיד, עוזרות להם להגשים את החלומות והשאיפות שלהם. הם מצפים להיות ברי מזל, היום, מחר ותמיד. שמירה על מחשבה חיובית זו, משפיעה על האופן בו הם מתנהגים בכל מיני מצבים, ומעניקה להם ביטחון, שיתוף פעולה ויצר הרפתקנות. התנהגות זו מגדילה את סיכוייהם להצלחה. יתר על כן, הם רואים מכשולים כמשהו זמני והם תמיד משיגים את מטרותיהם.

4. מזליסטים יכולים להפוך את המזל הרע שלהם למזל טוב. הם לא מתעכבים על רגעים של מזל רע, אלא משחררים אותם ומתרכזים באפשרויות עתידיות. הם רואים מזל רע כהזדמנות ללמוד מטעויות והם מחפשים באופן פעיל דרכים טובות יותר לטפל במצבים דומים.

מזל
 

ארבע דרכים ליצירת גורלינו הטוב:

אם אחד או יותר מהמאפיינים של המזליסטים לא חל עליכם, קחו לתשומת ליבכם את ההצעות הבאות. אתם יכולים ללמוד להביא לחיים שלכם הרבה יותר מזל....

1. שמרו על יומן מזל - הכירו את הקול הפנימי שלכם. כתבו על רגעים בהם הלכתם אחרי מה ש"הרגיש לכם נכון" והזכרו כיצד זה הסתדר. כמו כן, בחנו דרכים בהן אתם יכולים לזהות הזדמנויות כאשר הן מציגות את עצמן, במטרה להשתפר ולהצליח.

2. היו אספנים של אנשים, רעיונות וחוויות. היו מוכנים לעשות צעדים קטנים מחוץ לאזור הנוחות שלכם. כל מפגש מקרי שמרגיש נכון, השתמשו בו כנקודת מוצא להבנה גדולה יותר של המצב, של נסיבות חייכם או של עצמכם. נסו לא לקחת את הדחייה באופן אישי; ייתכן וההתנהגות של אחרים נובעת מהרצון ומהנכונות שלהם לנסות ולהפוך למזליסטים גם כן.

3. דמיינו את עצמכם אפופים מזל טוב. לקראת כל אתגר, כמו פגישה חשובה, ראיון עבודה, מבחן קשה, גירוד כרטיס מזל או דייט חלומות, דמיינו את עצמכם מתמודדים עם האתגר בביטחון ובהצלחה. כללו בהדמיה שלכם פרטים רבים ככל האפשר כמו פרטי לבוש, משפטים ותגובות.

4. נסחו מחדש מזל רע כמזל טוב. אל תתעכבו על אסונות ומכשולים. במקום זה, נסו להתבונן בצורה חיובית על מה שאומנם נראה עכשיו כמזל רע, ונסו להפוך אותו  להזדמנות חיונית. למדו לנתב במרחב האפשרויות הבלת צפויות שעומדות בפניכם.

 

זכרו, להיות מזליסטים זה עניין בר השגה - כל שאתם צריכים הוא רצון אמיתי לשינוי, ונכונות להתבונן על מזלכם באופן חדש לגמרי!
 

 

 

 

 

מקור תמונות: graur razvan ionut

עריכה: טל עזר

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.