print header

5 מיתוסים גבריים שכדאי לנפץ      1. גברים לא מזייפים:
ידידותיי וגבירותיי, הגיע הזמן לחשוף את אחד הסודות הכמוסים ביותר בעולם הגברי - גברים מזייפים, וזה לא כל כך נדיר.

נכון הדבר שלגברים קל בהרבה להגיע לאורגזמה מאשר נשים, אך אין זה אומר כי הם מגיעים בכל פעם ופעם. גם לגברים יש דאגות על הראש, ולפעמים גם הם עייפים ואין להם חשק לסקס סוער. אך ההבדל בין נשים לגברים הוא שנשים יכולות לדחות גבר מבלי שיפגע, אך כשגבר דוחה אישה - היא מרגישה מכוערת ולא מושכת, ולעולם לא תסלח לו. אז אנחנו הגברים, עם יותר רגיש מאשר אתן חושבות, מזייפים למענכן, שלא תפגעו. אנחנו עושים את כל התנועות הנכונות, אומרים את הדברים הנכונים, ולבסוף מעמידים פנים שהתרוקנו לתוך הקונדום, וממהרים לזרוק אותו לפח בטרם תראי כי הוא למעשה - ריק.  אל תיעלבו, זה רק אומר שיש ביננו יותר במשותף משתחשבו. לרוב הנשים נוח בהרבה לחשוב שגברים הם מעין מכונות סקס, חרמנים תמידית, שרק מחכים לאישורה של האישה לקפוץ עליה ולקרוע בגדיה, ומגיעים לאורגזמה במספר שניות. לפעמים זה גם נכון, החשק המיני שלנו בהחלט פעיל לעיתים קרובות ולא נדרש הרבה כדי להדליק אותנו, אבל לפעמים - גם לנו לא מתחשק.2. גברים ישירים בהרבה מנשים

נשים רבות חושבות שגברים הם יצורים ישירים להחריד, האומרים את מה שעובר להם בראש, וזו האישה שמסתירה טפח וטפחיים ממחשבותיה, ומביעה רק חלק קטן מהן.

זהו שקר גס שאנו הגברים אוהבים לעודד. זהו למעשה שקר חשוב, משום שגברים רבים חושבים שנשים הן לא הגיוניות, ולכן עוברות להם הרבה מחשבות שליליות בראש בזמן שהיא מדברת.
והיה ויאמרו הגברים כל הזמן את מה שהם חושבים על מה שאהובתם אמרה, מערכת היחסים תיגמר עוד לפני שהתחילה. כן - זה עד כדי כך גרוע. גברים שומרים על מוצא פיהם כמו כספת ליד בנות הזוג שלהם, זהו ריפלקס ישן כזמן. ככל שגבר מבלה יותר זמן עם אישה, כך ישמור יותר על פה סגור. בנוסף, גברים אינם פשוטים כלל וכלל כפי שנשים חושבות, ומורכבות המחשבה של גבר אינה פחותה מזו של נשים, גם לא כמות החרדות, הפרנויות והפחדים, למרבה הצער.3. נשים הן שמתמרנות גברים

לנשים יש יכולות מדהימות כשזה בא לויכוחים ושכנוע, אין ספק. רוב הגברים לא מחזיקים מעמד בויכוח עם האישה, וזה לא בגלל שהם לא מצליחים למצוא טענות הגיוניות, אלא בגלל שפשוט אין להם את הסיבולת. הם אולי מסוגלים לרוץ מהר יותר ורחוק יותר מהאישה הממוצעת, הם אולי מסוגלים להרים פי 2 במשקל, אבל אין גבר שמתקרב לסיבולת האישה בכל הנוגע לויכוחים וריבים. בדרך כלל הויכוח ימשך עד שהגבר יתעייף או שהאישה תבכה. או אז תשמעו את קריאתו המוכרת של הגבר הממוצע - 'סליחה, את צודקת, אני מצטער' לעיתים מלווה ב'די, אל תבכי'.

אך גברים לא נשארים חייבים לאורך זמן, וגם לנו יש את הטריקים הקטנים שלנו. גברים מתמרנים בדרך אחרת מנשים. הם בדרך כלל מסתמכים על הנוירוטיות של האישה. מילה אחת במקום הנכון יכולה לחולל פלאים, והערה קטנה על בגד או על חברה של האישה, יכולים לגרום לה לרצות להישאר בבית ולא לגרור את בן הזוג לעוד אירוע משעמם. גברים רבים מעמידים פני טיפשים, ומתמרנים את האישה לנקות ולבצע מטלות שונות בבית, משום שהם "לא טובים בזה".
 

 


 

4. גברים לא רגישים כמו נשים

דובר רבות על הנושא הזה, הגברים הבוכים בסרטים והאישה שלא מבינה מאיפה בא הרגש הזה פתאום. האמת היא שגברים מרגישים לא פחות מנשים, אבל בעוד נשים לעיתים שומרות בבטן ולעיתים מוציאות החוצה בדמעות, מגברים מצפים לשמור הכל בפנים, כחלק מתבנית הגבריות שאיתה גדלנו. התבנית שמורה לגברים לאהוב ספורט, מכוניות, סרטי פורנו (זה האמת נכון) וכמובן - שונאים לבכות. נשים יוצרות לעצמן מלכוד, משום שהן מצפות מגברים להיות גבריים - זאת אומרת לא לבכות, שזה נשי, ולא להיפגע בקלות, שזה גם נשי, אך באותו הזמן להפגין רגשות אהבה רכים, להפגין אכפתיות וחיבה.

גבירותיי, זה לא עסק.

גברים מרגישים בדיוק כמו נשים, אבל לגברים גם יש קול רציונאלי בפנים המטיף להם מוסר כל הזמן. הוא אומר: 'למה לבכות, מה יצא לך מזה?' והגבר חושב 'צודק.' ומפסיק לבכות. רק במצבים מאוד קשים יבכה הגבר, וזה כבר הכרח פיסי. אך אי הפגנת רגש נהפכת להרגל, וככל שגבר ממעיט ברגשות 'נשיים' כך יגברו הרגשות ה'גבריים', המחוספסים יותר. הגבר יראה לאישה כאפטי, שאינו אוהב אותה ולא מרגיש חיבה אמיתית. לגבר, מצידו, יש רגשות אך קשה לו מאוד להתחבר אליהם בשלב מאוחר זה, ולכן ימשיך להדרדר לעבר חוסר הפגנה של רגשות רכים, ולבסוף יהפוך לזקן נרגן שיודע רק לצעוק ולכעוס, וכמעט שלא לאהוב ולבכות ולשחרר.

עצה: תנו להם לבכות בלי לשפוט את הגבריות שלהם, גם ככה זה מונח שאבד עליו הכלח. אף אחד פה לא יוצא לצוד או להגן עלייך מפני הציידים האחרים. אף אחד לא מכה בך עם נבוט בראש וגורר אותך למערה.

5. גברים הם ילדים קטנים במסווה של מבוגר

יש בזה מן האמת, אבל לא בצורה שרוב הנשים חושבות.

גברים אכן מתגעגעים לילדות, משום שהכל נראה קסום אז, והמשחקים שלנו נראו לנו כיפיים בצורה אדירה. כשאנחנו נעשים מבוגרים יותר, העולם מאבד קצת מזוהרו וחינו, והכל קצת יותר משעמם. גברים מתחברים לילדות שלהם דרך צעצועים חדשים (גברים זה ילדים עם צעצועים יקרים יותר, כפי שאומרים), המזכירים להם את ההתלהבות שחשו כשאחד ההורים חזר הביתה עם מתנה בשבילם, הם מתחברים לילדות דרך בדיחות טפשיות וצפיה בסרטים מצוירים, או סיפוק צרכים אוראליים (אוכל, שינה, סקס, אלכוהול) בצורה מוגזמת. אך זוהי תכונה שגם נשים חולקות מעט.

נשים, לעומת זאת, בדרך כלל מתעלות מעל דמות הילדה הפנימית, ונצמדות אל הנערה הפנימית. אם גברים מכילים בפנים ילד בן 10, נשים מכילות בפנים נערה בת 15. נשים שהרגישו חסרות ביטחון בגיל 15 תמיד ירגישו את אותו חוסר ביטחון עמוק בפנים, והתקופה הזו נשארת איתן לאורך זמן.

משום כך, כשגברים מתאספים יחד בקבוצה הם נוטים להתנהג בצורה ילדותית, הצחוק הוא הערך העליון ומה שחשוב הוא הכיף הפשוט.  כשנשים מתאספות יחד בקבוצה הן נוטות להתנהג כמו בנות טיפש עשרה, מצחקקות ומרכלות.  אך גברים הם לא באמת ילדים, ונשים לא באמת בנות טיפש עשרה. זה אולי חלק חשוב מהוויתנו, אולי החלק אליו אנחנו מתגעגעים או סובלים ממנו הכי הרבה, אך לגברים (לא אדבר בשם נשים), מתחזק עם השנים הקול הרציונאלי, ולא משנה מה יקרה, הוא תמיד שם. מתי שזקוקים לו, ובמקרים של מצוקה, הבגרות תצא החוצה והגבר ייעשה רציני ביותר. רוב הגברים העבירו שעות רבות בחייהם בחשיבה ובפנטוז על רגעים בהם ידרשו לפעולה, ואולי זאת ילדותיות במובן מסוים, אבל העשיה, ולא המחשבה, היא שהופכת ילד לגבר.

 

לסיכום: נאמר רבות שגברים לעולם לא יבינו נשים. אך בעידן המודרני, יכול להיות שאלה דווקא הנשים שמאמינות לסטריאוטיפים גבריים ולא מבינות את הגבר שלהן באמת. נכון שיש גברים כאלה, שמתנהגים ומרגישים בדיוק כמו שנשים מצפות שגבר יתנהג וירגיש, אך אלה לאט לאט נעלמים מן העולם, ועל הנשים להתאים את עצמן ולנסות לחפור יותר לעומק, ולמרות שלעיתים רוצות הן גבר פשוט ולא מסובך, יש הרבה יותר מה למצות והרבה יותר מה למצוא בגבר מסובך, עם רגשות ומחשבות.

עם זאת, תדעו נשים יקרות, שדבר אחד נותר ותמיד ישאר - אנו מעריצים אתכן, חולמים עליכן, והזכרונות הטובים ביותר שלנו - הם איתכן.

 

כתב: שי קוריצקי

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.