print header

12 חלומות נפוצים ופירושם

חלום הוא תופעה כלל-אנושית שמתרחשת על פי רוב באופן בלתי מודע ובלתי נשלט. גם אם איננו זוכרים אותו בבוקר שאחרי, החלום נוטה להשאיר אחריו תחושות מאוד חזקות. אומרים שכל חלום פתוח לפרשנות ושכל אדם מפרש אותו באופן סובייקטיבי, עם זאת, ישנם חלומות נפוצים שכל אדם חולם לפחות פעם אחת בחיים ויש להם פרשנות מוסכמת. לפניכם 12 סוגים של חלומות נפוצים והפירוש המסורתי שלהם...

חלום
 

שיניים נופלות
אלה חלומות נפוצים שנוטים לערב גילוי נורא של שיניים שלפתע נרקבות, מתנדנדות או נושרות מהפה. חלומות כאלה לרוב משאירים תחושה איומה של מצוקה.

משמעות מסורתית: חלומות מסוג זה מבטאים את הפחד להיות בלתי אטרקטיביים למראה. ברמה עמוקה יותר, החלום מבטא בושה או תחושה של אובדן כוח בחיים האמיתיים.

כוכב


איחור או חוסר מוכנות
חלומות מסוג זה, עשויים להיות כרוכים באיחור לפגישה חשובה, לאירוע חברתי או למעמד ציבורי חשוב. לעיתים, החולם עשוי לחלום שהוא מגיע בזמן אך מגיע לא מוכן.

משמעות מסורתית: חלומות מסוג זה מבטאים קושי להסתגל לשינויים. הסביבה אליה אתם מאחרים לכאורה, או מגיעים אליה לא מוכנים, משקפת בעיניכם את הסביבה בה נעשה השינוי, כאשר האיחור משקף את הקושי להתמודד עם השינוי.

כוכב
 

עשיית צרכים בציבור
חלומות מסוג זה מלווים לעיתים קרובות בתחושת חרדה. בעיקרון, החלום יהיה כרוך בחיפוש מייסר אחר חדר שירותים ואולי יוביל בלית ברירה לעשיית הצרכים בציבור.

משמעות מסורתית: לדברי אנליסטים רבים, חלום שבו אדם עושה את הצרכים שלו בציבור יכול לרמוז על רצון להשתחרר מדבר כלשהו בחיים, שמיצה את תפקידו ורצוי להרפות ממנו. העובדה שאין חדר שירותים ועשיית הצרכים נעשית בציבור, מסמלת את המודעות של החולם לסביבה ולמעורבות שלה בדבר מה שהוא צריך לשחרר.

כוכב
 

לכודים
סיוטים קלסטרופוביים אלה מטרידים מאוד והם כוללים מלכוד פיסי בחלום, כמו: כלוב, חדר נעול, תא מאסר...

המשמעות המסורתית: חלומות אלה עשויים להיות סמליים למצב בחיים בו אתם מרגישים חוסר ביטחון או לכודים בסיטואציה. יתר על כן, החלום עשוי להצביע על כך שאתם מרגישים עצורים על ידי הנסיבות ולא יכולים לממש את מלוא הפוטנציאל שלכם.

כוכב
 

מוות
חלומות אלה בדרך כלל די טראומטיים, כיוון שהם מערבים אובדן של אדם קרוב ויקר.

משמעות מסורתית: כאשר מישהו בחלום נפטר, זה עשוי לסמל תחושה של ניתוק מאותו אדם. הסבר חלופי הוא שמותו של אדם אינו מתייחס אליו ברמה הפרטנית, אלא למה שהוא מייצג עבורכם. אותו אדם עשוי לאפיין היבט של עצמכם, כך שאובדן האדם בחלום מייצג אובדן של אלמנט זה בעצמכם.

כוכב
 

רדיפה
סיוטים אלה מפחידים, ובדרך כלל כרוכים בבריחה מקהל, מרוצח פסיכופת, ממפלצת, מצללים או מדמות מסתורית מאיימת.

משמעות מסורתית: לדברי אנליסטים, חלומות מסוג זה עשויים לשקף הימנעות שלכם ממשהו שדורש מכם התמודדות בחיים האמיתיים. כמו-כן, חלום מסוג זה יכול לבטא זיכרון קשה שאתם מדחיקים. דרך אפשרית להבין את מקור הדמות הרודפת היא לשאול את עצמכם האם האיום בחלום מזכיר או מצביע על אנשים אמיתיים.

כוכב

לעוף
בכל סוגי החלומות הללו, אתם עשויים למצוא את עצמכם כמו סופרמן, עפים מעל העננים, מתבוננים מטה עם תחושה של עליונות וניצחון, ומתעוררים עם תחושה טובה ומרוממת.

משמעות מסורתית: חלומות מסוג זה מייצגים תחושה של חופש, יצירתיות ורצון לעשות את הבלתי אפשרי.

כוכב
 

נפילה
בחלומות אלה אתם ההפך מסופרמן, כלומר אתם צונחים לקרקע ומפחדים. הפחד מההתרסקות עשוי להעיר אתכם מהחלום בבהלה.

משמעות מסורתית: חלומות אלה מסמלים חרדה ואובדן שליטה בחיים. פרשנות נוספת היא שזה חלום המסמל פחד נטישה. חלומות נפילה כמעט תמיד מתרחשים בשלב הראשון של השינה, הם מלווים על ידי התכווציות שרירים או רעידות, מה שמפעיל מנגנון שגורם לנו לעיתים להתעורר מהתנועה.

כוכב
 

חלומות רטובים
חלומות מסוג זה כרוכים בביצוע אקט מיני או מימוש פנטזיה. אצל גברים, הם עשויים להביא למצב של פליטה. נשים רבות עשויות להתעורר בבוקר נבוכות ולא להאמין שזה מה שעבר להן בראש.

משמעות מסורתית: פרשנות לחלומות רטובים עשויה להשתנות בהתאם לסוג הפנטזיה. פרשנות אפשרית היא שחלום נועד לאזן בין תחושת הניצחון והגאווה שבפנטזיה לבין תחושת החולשה המופנמת שבחיי העירות. חלומות רטובים מקושרים לעיתים למנגנון פיזי ועשויים לגרום לשני המיניים להגיע לאורגזמה תוך כדי שינה.

כוכב

נהיגה
חלומות מסוג זה, בדרך כלל כרוכים בנהיגה או בנסיעה בכלי תחבורה ולרוב, כלי התחבורה יצא משליטה. כך שהחלום ממש לא מגניב כמו סרט פעולה אלא מזעזע עד כדי פאניקה.

משמעות מסורתית: זהו סיוט נוסף הנפוץ אצל כל הגילאים ולא רק אצל מי שיודע לנהוג. סוג כזה של חלומות מעיד בדרך כלל על תחושה של חוסר אונים בחיים. מידת חוסר השליטה ברכב מהווה מדד לעוצמת חוסר האונים בחיים.

כוכב
 

הילוך איטי
חלומות אלה בדרך כלל כרוכים בתחושה של שיתוק, קפיאה במקום או חוסר יכולת להתרחק מסכנה מאיימת.

משמעות מסורתית: החלום מייצג חוסר יכולת להתקדם בחיים האמיתיים. זה דומה במובן מסוים לתחושה של מלכוד כי זה מצביע על תסכול גדול, רק שכאן אינכם מוחזקים על ידי מישהו או משהו, אלא השיתוק תלוי בכם ומצביע על אפשרות שאתם אלה שמונעים מעצמכם להתקדם.

כוכב
 

עירום בציבור
זהו חלום קלישאתי הכולל עירום פיזי בציבור. מטבע הדברים הדבר נעשה להפתעתכם מול אנשים רבים. בדרך כלל העירום מתבצע מול כיתה, מול קהל, בראיון עבודה חשוב או באירוע שחשוב לכם מאוד.

משמעות מסורתית: החלום יכול לייצג משמעויות שונות, בהתאם למצב האישי ולאופי המדוייק של הדימויים, כך למשל: אם החלום מלווה בתחושה של גאווה ולא של בושה, זה סימן שאתם מרגישים בנוח בתוך העור שלכם, מאושרים מעצמכם ולא מרגישים פחד קהל. אם בחלום, אחרים מתעלמים מהמצב, זה עשוי לרמז על תחושה בה אתם מפחדים שאנשים לא רואים אתכם. אם אתם חשים מושפלים, נבוכים ופגיעים, זה יכול להעיד על תחושה דומה בחיים האמיתיים.

כוכב

 

סמלים נוספים שבולטים בחלומות:

כדי לפרש סמלים, עליכם לשאול את עצמכם - איזו אסוציאציה מעורר בכם הסמל שלפניכם? לפניכם, דוגמה למוטיבים נפוצים ולשאלות שהם מעוררים:

  • אבן חן - מעוררת אסוציאציה הקשורה לאוצר, מהות וערך. (תוכלו לשאול את עצמכם מה יקר לכם? מה אני מעריך בעצמי?)
  • נחש - מייצג מיניות, כוח, אנרגיה, נחש משיל את עורו ומתחדש לכן הוא גם סמל לטרנספורמציה ושינוי. (במקרה זה, שאלו את עצמכם - במה אתם רוצים להתחדש?)
  • נישואין בחלום – מייצג איחוד ומחויבות. (למה אני מוכנ/ה להתחייב?)
  • נעליים - מצב כללי, ביסוס, הליכה, התקדמות. (באיזו מידה אני מתחבר לעולם? האם אני מתקדמ/ת בכיוון הרצוי לי?)
  • ים - מייצג רגשות.  (באיזה מצב היה הים? האם הים היה סוער או שקט? מצב זה משקף את מצב הרגשות שלנו).
  • מפתח - מייצג פתרון ו/או גישה. (איזה בעיה אני מוכנ/ה לפתור?)

כוכב
 

במידה וחלמתם חלום מסוג אחר - הנה לפניכם 7 שלבים לפירוש חלומות - תהליך שיסייע לכם להבין את משמעות החלומות שלכם...

1. מהי המילה או הביטוי המביעים באופן המוצלח ביותר את הרגשתכם בחלום?

2. מתי נוכחת אותה ההרגשה בחיי הערות שלכם?

3. מה היו הפעילויות המרכזיות שהופיעו בחלום שלכם? או אילו אירועים משמעותיים הופיעו בחלום?

4. רשמו את הדמויות בחלומכם וכתבו איזה חלק מכם מייצגת כל דמות?

5. רשמו את המקומות, החפצים או הצבעים שהופיעו בחלומכם?

6. הפיכת חלומות שלילים לחיוביים. איזה שינוי הייתם רוצים שיקרה בחלום?

7. סכמו בקצרה את משמעות החלום, מהן ההשלכות לגבי חיי הערות שלכם?

כוכב

חלמתם חלום שאתם מוכרחים לפרש?

המומחים בקו היועצים "השתקפות"* יתנו לכם את כל התשובות!

בטלפון: 012-40-9007-200-27

 

 

*השיחה בעלות 9.90 לדקה

מקור תמונה: Salvatore Vuono

ליקטה וערכה: טל עזר

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.