print header

10 דברים שאני צריך לומר לעצמי בכל יום

לרבים מאיתנו יש נטייה להסתכל על המציאות שסביבנו - על אירועים, שיחות ונסיבות - מנקודת מבט שסוקרת תמיד את הקשר של ההתרחשות אלינו, ברמה האישית. להסתכלות שכזו עלולה להיות השפעות גדולות עלינו מבחינה רגשית: אנחנו נפגעים בכל פעם שמישהו מתנהג אלינו קצת בגסות, מרחמים על עצמנו כשלא הצלחנו לעמוד בציפיות של אחרים ומטילים ספק ביכולותינו כשאחר משמיע ביקורת. ההסתכלות על החיים דרך עדשת ה"עצמי" היא דרך מאוד מוגבלת לראות אותם, וכזו שעלולה להיות הרסנית לנפש שלנו. היום, אנו רוצים להתיר מכם את הכבלים שקושרים אתכם בצורה הדוקה מדי לאחרים, להחליף לכם את העדשה ולגרום לכם לחיות ולחשוב בשביל עצמכם. קראו בכל יום את 10 התזכורות הקטנות הבאות, ותקבלו מנת העצמה גדולה שתזכיר לכם שאתם צריכים להיות יותר במרכז.
 
10 פתקים מעצימים לעצמי: זה לא אתה, זה הם!
גם אם מישהו אחר עשה או אמר משהו שפוגע בך באופן אישי או מכוון להרע לך, עליך לזכור שברוב המקרים אנשים לא עושים דברים בגללך, אלא כדי לרצות את עצמם. כל אדם רוצה לטפח את תחושת הביטחון העצמי שלו כדי לקבל קצת שלווה, ולצערנו יש כאלה שעושים זאת בצורה חסרת רגישות, שהיא לעיתים אפילו לא מודעת. מצד אחד, אתה לא יכול לשלוט בכל דבר שאדם אחר עושה, אבל מצד שני, אתה בהחלט יכול להבין ולהפנים שישנם מניעים נוספים בסביבה, שהם לא אתה.
10 פתקים מעצימים לעצמי: המפתח לחירות הוא לחשוב בשביל עצמך
האנשים הכי פחות שמחים בחיים הם אלה שמייחסים חשיבות גבוהה מדי למה שהאחר חושב. אם תנסה להיזכר בכמות הפעמים שזה קרה לך בעבר, ודאי גם תבין כמה רגעי צער זה חולל בתוך ליבך. המפתח לחירות טמון בלהניח לאחר לחשוב ולפעול כראות עיניו, מבלי לשקוע ולהרהר בזה יותר מדי. אנחנו מבטיחים לך שאתה תופתע לגלות איזו אבן כבדת משקל תרד מליבך, אם רק תייחס חשיבות גבוהה יותר למחשבותיך ורצונותיך, ולא אלה של אחרים.
10 פתקים מעצימים לעצמי: ציפיות נמוכות מאחרים = שלווה פנימית גבוהה
אל תוריד את הסטנדרטים שלך, אבל תמיד תזכור לשמור על רף ציפיות נמוך מאחרים בגבולות המקובל לדעתך. זוהי הדרך הטובה והיעילה ביותר להימנע מאכזבות מיותרות. אם תצפה כל הזמן מאנשים אחרים להעניק לך בחזרה את אותה רמה גבוהה של השקעה ותשומת לב שאתה נתת להם, יש סיכוי לא קטן שתתאכזב. ככל שהציפית שלך מהם יהיו סבירות יותר, כך האכזבה קטנה יותר. זכור, לא לכולם יש לב טוב כמו שלך ולפעמים נדיבות לא חוזרת אלינו בדיוק מתי שאנחנו צריכים אותה אז אי אפשר לדרוש אותה או לצפות לה.
10 פתקים מעצימים לעצמי: המשך לעשות את מה שאתה אוהב
אין לך שליטה באופן על האופן שבו אנשים מקבלים אותך ואת האנרגיה שלך. חשוב לזכור שלפעמים בתגובה של הסביבה מסתתרת סוגייה או בעיה עצמית לא פתורה, שבאמצעות השיח עם האחר הם מנסים להוריד אותה מעל ראשם ונפשם. אל תתנו לרחשים החיצוניים לבלבל אתכם, המשיכו לעשות את מה שאתם אוהבים עם הברק והניצוץ שתמיד היה לכם בעיניים, מבלי לייחס חשיבות רבה למה שהאחר יגיד, כיוון שדבריו או מעשיו תמיד עלולים להיות שלובים באינטרסים אישיים שלא קשורים אליכם.
10 פתקים מעצימים לעצמי: קבל, אך תמיד המשך בדרכך
אנשים נחמדים יותר כשהם שמחים יותר - זהו דבר שמסביר את ההתנהגות של לא מעט אנשים שמתייחסים לסביבה שלהם בחוסר נחמדות. זה עצוב, אבל לצערנו זה נכון, ולכן אנחנו צריכים להיות "גדולים יותר". האופן שבו אנחנו בוחרים להתייחס אל אדם שמגיע עם רוח שלילית, מספר הרבה מאוד על הערכים שעליהם גדלו כילדים - כמו אהבה, חמלה ואדיבות. אז בדיוק לשם כך, כשאתם פוגשים אדם שכזה, נסו להבין שכנראה יש סיבה נסתרת מאחורי מי שהוא ולכן אחלו לו בלבביות יום טוב והמשיכו במסע חייכם בלי להתעכב עליו.
10 פתקים מעצימים לעצמי: היה המנצח הגדול על החיים שלך
אם נמשיל את החיים לתזמורת, אתה בהחלט יכול להפוך למנצח הגדול עליהם, אבל מה שעליך לעשות כדי להיות כזה הוא לשלוט על תשומת הלב שלך ולהבחין היטב למי או למה היא מוקדשת. עליך להעריך את הדברים שאתה מעניק זמן ומאמץ כדי לעשות אותם. התעלה על ההערות של האחר שמנסות למשוך אותך למקומות אחרים ופחות חיוביים, והתמקד במה שהכי חשוב לך בחיים. הכיוון שאליו אתה מפנה את תשומת ליבך, זה המקום שבו אתה משקיע את רוב האנרגיה שלך - והמקום שבו אתה משקיע אנרגיה, שם צומחים דברים חדשים.
10 פתקים מעצימים לעצמי: אתה בוחר את הגורל שלך בעצמך
זכור! כדי להשיג שלווה פנימית אמיתית ויציבה עליך לקחת נשימה עמוקה ולבחור היטב לאיזה אדם אתה נותן להיכנס ללב שלך ולשלוט במחשבות שלך. אתה זה לא מה שקורה לך - אתה זה מה שאתה בוחר שיקרה לך. כשנתקלת בהתנהגות שלילית, תזכור שהכל בידיים שלך - אתה יכול לקחת את זה באופן אישי ולחוש צער או להניח לזה לעבור, לנשום עמוק ולהמשיך לצעוד במסלול בנחישות.
10 פתקים מעצימים לעצמי: תתנהג בגבורה ולעולם אל תפגע באחר
אם אתה לא אוהב את ההתנהגות של האחר, תישאר רחוק, אבל אל תחזיר לו באותו המטבע. אל תנצל לרעה חולשות ותהפוך לאדם חסר כבוד שפוגע בזולת, כי זהו סימן מובהק של חולשה. למעשה, המבחן הכי גדול שלך בתור אדם מתרחש בדיוק ברגע שבו אתה לא יודע למה לצפות מהאחר - האם מוטב להגיב לו בכעס, או שאולי האיפוק הוא הכוח הכי גדול? תזכור תמיד לכבד את הזולת ואת עצמך.
10 פתקים מעצימים לעצמי: העולם הוא לא תמיד מושלם וזה בסדר...
כשאדם אחר עורר בנו תחושות אכזבה וכעס, זה כנראה נבע מהעובדה שהוא לא התנהג בהתאם ל"פנטזיה" שלנו. כלומר, הוא חרג מהציפיות שלנו לעולם מושלם, שבו כולם עושים אותנו שמחים. כשדבר כזה מתרחש, התסכול הגדול שאנחנו חווים לא נובע מהתנהגותו הרעה של האחר, אלא מהפער שנוצר בינה לבין ה"פנטזיה" או העולם המושלם שאנחנו מדמיינים בראשנו. אם רק נזכור שמקור התסכול הוא אך ורק במחשבותינו, רק אז נצליח להשיג שלווה אמיתית.
10 פתקים מעצימים לעצמי: תבחר תמיד בעצמך!
אתה לא תמיד תהיה בראש סדר העדיפויות של האחר, לכן עדיף שתמיד תהיה בראש סדר העדיפויות של עצמך. תלמד לכבד את עצמך, לדאוג לרצונותיך ושאיפותיך ולהפוך למערכת ההגנה והתמיכה שלך בעצמך. הצרכים שלך שווים הרבה, ועל כן עליך למלא אותם ולא להמתין בציפייה שאנשים אחרים יעשו את זה בשבילך. היום, אתה תבחר בעצמך!

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.