print header

11 שימושים יצירתיים במקלות אוזניים

 המקל לניקוי אוזניים נמצא איתנו כבר קרוב ל-100 שנים, מאז המצאתו בשנות ה-20' של המאה הקודמת. באופן אירוני, כיום הוא נתפס בעיני רוב הרופאים כמיותר וכאביזר שאינו מומלץ לשימוש כי הוא עלול להזיק לבריאות וכן לגרום לשריטות וזיהום בחלל האוזן. לכן נהוג כיום לקרוא למוצר הזה גם מקלון צמר גפן, אך למרות הכינוי הפשוט הזה עדיין מדובר במוצר שכדאי לשמור בבית. מאחר שעולם הרפואה מתנגד באופן נחרץ לשימוש במקל האוזניים, מצאנו עבורכם 11 שימושים שאתם יכולים לעשות בעודף המקלות שאצלכם בבית במגוון רחב מאוד של תחומים אחרים.

1. נקו את המכשירים החשמליים שלכם

הטלפון הנייד, המחשב ושלט הטלוויזיה הם דוגמאות למכשירים שנמצאים אצלנו בשימוש קבוע שבעקבותיו מצטברת עליהם שכבה לא קטנה של בקטריות. לצערנו, לא כולנו מודעים לכך ומעטים האנשים שמקדישים זמן ומאמץ לניקוי יסודי שלהם. באמצעות מקל האוזניים הכול הופך להרבה יותר פשוט! כל מה שצריך הוא לטבול אותו בתמיסת אלכוהול עדינה לחיטוי, שהיא נוזל ניקוי יעיל, בעל רעילות נמוכה והתנדפות מהירה, לעבור היטב בין החריצים הקטנים שעל גבי הטלפונים הניידים או בשבילים הצרים שבין מקשי המקלדת של המחשב - והרי לכם מכשיר מחוטא להפליא! כדי לנקות אוזניות, רצוי שלא להשתמש בתמיסה הנוזלית הזו, אלא לנקות באמצעות מקל אוזניים יבש את פתחי הרמקולים.

2. הסירו אבק ולכלוך ממייבש השיער

מייבש השיער שואב אוויר מצד אחד ומוציא אותו בעוצמה חזקה ובטמפרטורה גבוהה מהצד השני - וכתוצאה מהפעולה הזו נאגרים חלקיקי אבק, סיבים ושערות על גבי המסננת שבצדו האחורי. הטמפרטורה הגבוהה שהוא יוצר בעת עבודתו הופכת את מצבור הלכלוך הזה לסכנה גדולה של התלקחות, ועל כן לצד ההיבט ההגייני בניקוי המסננת יש גם יסוד בטיחותי שצריך לשים אליו לב. כדי להסיר את הלכלוך הזה תוכלו להשתמש במקל אוזניים לח ולשחרר את הפתחים שבצדו האחורי של מייבש השיער.
 
11 שימושים יצירתיים במקל אוזניים: ספרית עושה פן לאישה

3. בצעו באמצעותם תיקוני צבע קטנים

כבר קרה לכם שאחד הילדים קשקש על הקיר עם עיפרון או טוש? אז מתברר שזו לא סיבה מספיק טובה כדי לפתוח פחי צבע גדולים, לקנות מברשות ולקחת חצי יום חופש כדי לצבוע את הקיר כולו. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לקנות פחית צבע קטנה שזהה לגוון שעל הקיר שלכם, לטבול את קצה מקל האוזניים ולעבור במדויק על קווי ה"מפגע" הקטן. 

4. שחררו רוכסנים עקשניים

אין דבר מרגיז ומתסכל יותר מרוכסן של מעיל או תיק שנתקע בעקשנות ומסרב להיפתח או להיסגר. אבל אם היינו יודעים שהפתרון לכך הוא כל כך פשוט, כנראה שהיינו חוסכים דקות שלמות של ייאוש! קחו מקל אוזניים טבלו את קצהו במעט וזלין או שמן לבישול ומרחו על הרוכסן באזור ה"תקוע". שימון האזור יעזור לרוכסן להשתחרר ולהחליק בחופשיות.
 
11 שימושים יצירתיים במקל אוזניים: רוכסן

5. הבריקו את התכשיטים היקרים לכם 

כדי לשמור על התכשיטים שלכם נוצצים ומבריקים לא צריך לעבוד קשה מדי, כי הפתרון הפשוט נמצא ממש מתחת לאף! כל שעליכם לעשות הוא לקחת מקל אוזניים, לטבול אותו בתמיסה לניקוי כלי כסף או זהב ולנקות את העגילים, הצמידים והטבעות שלכם כדי להקנות להם מראה מבריק. אם אין ברשותכם תמיסה כזו, תוכלו לעשות זאת גם בלעדיה, עם מקל אוזניים יבש או חומר ניקוי מתאים אחר.

6. דאגו להיגיינת התינוק שלכם

אין משהו ממיס ומתוק יותר מתינוק חמוד ונקי אחרי מקלחת טובה ומפנקת. אך כדי להבטיח שהוא אכן יהיה כזה צריך לדאוג לנקות אותו היטב מכף הרגל ועד הראש. לעתים, לא מדובר במשימה פשוטה כיוון שאנו נוטים לפספס חלקים מסוימים שנוטים להתלכלך רבות במהלך ה"הרפתקאות" שהקטנטנים שלנו עוברים במהלך היום. חלק אחד כזה הוא בין אצבעות הרגליים. באמצעות מקל אוזניים פשוט ורך ניתן לנקות בעדינות את כל הלכלוך שהצטבר שם במהלך היום ולהבטיח שתינוק המתוק שלנו יהיה רענן ונקי לחלוטין.
 
11 שימושים יצירתיים במקל אוזניים: אישה מחזיקה כפות רגליים של טינוק באמבטיה

7. טפלו בחתכים ובשריטות קטנות

נחבלתם או נשרטתם קלות על העור? יש דרך נקודתית ויעילה לטפל בזה בקלות באמצעות מקל אוזניים! קחו אחד כזה, טבלו אותו בחומר חיטוי (לדוגמה: יוד), ועברו על עקבות הפצע. גופו הצר יאפשר לכם לתת טיפול נקודתי גם לפציעות הקטנות ביותר, וצמר הגפן הרך שעוטף את קצותיו יקל על התהליך על ידי כך שהוא ימזער את תחושת חוסר הנוחות שמתלווה לנגיעה בפצעים פתוחים.

8. שמרו על ניקיון עדשות המשקפיים

מי מאיתנו שמרכיב משקפי ראייה או שמש באופן קבוע ודאי מבין את החשיבות של שמירת העדשות נקיות מלכלוכים. אך כדי לדאוג לזה, אין להסתפק בניקוי העדשות רק באמצעות מטלית רכה, כיוון שבמקרים רבים היא לא עושה את העבודה במלואה ונוטה לדחוק חלקים גדולים מהלכלוך לצדיה הפנימיים של המסגרת, שם הוא נערם ומתגבש. שימוש במקל אוזניים יאפשר לכם לנקות היטב את האזורים הללו ולהותיר את העדשות שלכם (גם הרגישות והעדינות ביותר מביניהן) נקיות במיוחד בכל חלקיהן.
 
11 שימושים יצירתיים במקל אוזניים: גבר מנקה משקפיים

9. תקנו את טעויות האיפור שלכן בצורה מושלמת

אם עשיתן טעות קטנה במהלך האיפור, אין שום סיבה לשטוף את כל הפנים ולהתחיל מחדש. בעזרת מקל אוזניים פשוט תוכלו לטפל בכל בעיה בקלות רבה - כל מה שעליכן לעשות הוא לטבול אותו בתמיסה להסרת איפור ולעבור בדיוק במקומות שבו היד שלכן יצאה מהקווים או באזור בו האיפור נמרח. בדרך הזו תוכלו לתקן סטיות קטנות מבלי להרוס את העבודה שלכן על אזורים אחרים שהסתדרו בדיוק כמו שרציתן.

10. צרו אומנות על הציפורניים שלכן

מבנהו הצר של מקל האוזניים יכול לעזור לכן לחדד את החוש האומנותי בעת מריחת לק על הציפורניים. אז אם לפני אירוע חשוב מתחשק לך לקשט את הציפורניים בשלל צבעים וצורות - שזו ללא ספק עבודה שדורשת דיוק - תוכלי לנסות להשתמש במקל אוזניים כדי לעשות זאת, ומבחינתך זה יהיה כמעט כמו לצייר עם עיפרון.
 
11 שימושים יצירתיים במקל אוזניים: אישה עם לק על הציפורניים

11. נקו את המזגן ברכב ואת הכפתורים המלוכלכים

הלכלוך שמצטבר בתעלות המזגן של הרכב עלול להקשות על פעילותו ואף לגרום לו לפזר את חלקיקי אבק בחלל, דבר שעלול להזיק לבריאות ומסוכן במיוחד עבור אלה הסובלים מאלרגיות וקוצר נשימה. כדי לפתור זאת, נדרשת פעולה פשוטה במיוחד עם מקל אוזניים. כל שעליכם לעשות זה לשחרר באמצעותו את פתחי האוורור ולנסות להוציא את הלכלוך החוצה, מומלץ להשלים את הפעולה עם שואב אבק קטן שיבטיח ניקוי מושלם. כמו כן, כדי להשלים את חיטוי הרכב, ניתן להשתמש במקל האוזניים כדי לנקות את שאר הכפתורים שאיתם אנו באים במגע יום-יומי. לשם כך, הרטיבו מקל אוזניים והעבירו אותו על לחצני הרדיו, המזגן, החלונות ועוד.
 
הטיפים שלנו עזרו לכם להפוך את הפריט הפשוט הזה ליעיל במיוחד? הכירו עוד 23 טיפים שיהפכו את חייכם לקלים יותר.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.