print header

כל מה שאתם צריכים לדעת כדי לעבור דירה ביעילות

 אם תכננתם מעבר דירה בתקופה הקרובה חשוב שתדעו גם כיצד לעשות זאת נכון וביעילות - ובדיוק בשביל זה אנחנו כאן! אז לפני שאתם מתחילים להציף את הבית שלכם בערימות של קרטונים גדולים שידמו לו תחושה של מפעל, עליכם להכיר כמה דגשים חשובים במיוחד שיעזרו לכם לארוז בצורה חכמה, יעילה וחסכונית ולעבור בקלות את חווית המעבר למעונכם החדש. הוציאו דף ועט ועקבו אחרי המדריך הבא שיעשה לכם סדר ויחסוך לכם הרבה מאוד כאבי ראש במעבר דירה.

כיצד מתחילים לעבוד?

הדבר החשוב ביותר להתחיל איתו הוא מקום עבודה ראוי! צרו לעצמכם "חלל אריזה" נוח ומרווח ודאגו להצטייד מראש בכל הציוד הדרוש - טושים בצבעים, מספר גלילים של סרט דביק (סלוטייפ) וקרטונים. כאשר אתם ניגשים לבחור חברת הובלה חשוב מאוד שתבדקו מולם האם הם צפויים לספק לכם קרטוני אריזה כחלק מהשירות (רבות מהן אכן עושות זאת), אך בהנחה שקיבלתם תשובה שלילית זהו מידע שכדאי לדעת כדי להצטייד מראש ולא להילחץ בסמוך למועד המעבר. כמו כן, אנו ממליצים להצטייד בעגלת "Dolly" - מעין משטח קטן ופשוט עם גלגלים - שתסייע לכם לשנע קרטונים בתוך הבית ותקל על המאמץ.

טיפים למעבר דירה: ציוד משרדי

כל מה שחשוב לדעת על קרטונים

1. דעו את ההבדל בין קרטון דו-גלי לחד-גלי - בשורה התחתונה: קרטון דו-גלי הוא חזק ועמיד יותר מאשר החד-גלי. ההסבר: קרטון דו-גלי עשוי משתי שכבות עבות של קרטון שביניהן שכבה נוספת המסתלסלת בצורה גלית ויוצרת מעין כיסוני אוויר. כתוצאה, הדופן הופכת לחזקה ועמידה יותר וכושר הספיגה שלה משתפר, דבר שמבטיח מעבר בטוח של חפצים שבירים ויקרי ערך. כמו כן, הבסיס המוצק והעבה של הקרטון הדו-גלי מאפשר לו לשאת משקלים גדולים יותר מאשר החד-גלי, שנוטה לקרוס כאשר מעמיסים עליו.
 
2. התחילו הפוך - הקרטונים מגיעים פתוחים ושטוחים ומלאכת הרכבתם מוטלת עליכם - כלומר, אתם אלה שצריכים לפתוח אותם לצורת קובייה, ליצור עבורם חלק תחתון חזק באמצעות הסרט הדביק ולבסוף לסגור את החלק העליון. לפני שאתם מתחילים במלאכה עליכם לבחון האם על הקרטונים יש כיתוב או לוגו של החברה, ואם כן אנו ממליצים לכם להתחיל להדביק את החלק התחתון כאשר הטקסט או הסמלים הפוכים - מדוע? כיוון שאחרי שתסיימו להדביק את התחתית ותרצו להתחיל לארוז אתם תהפכו את הקרטון בחזרה, ולכן חשוב לוודא שכשאתם מסיימים וסוגרים אותו הטקסט או הלוגו אינם הפוכים. בדרך הזו תמנעו מהמובילים "להרוס" את האריזה המופתית שלכם על ידי הנחת הקרטון בצורה הפוכה.
 

3. צרו בסיס חזק - כאשר אתם ניגשים למלאכת הרכבת הקרטון עליכם לקפל קודם את הכנפיים הקטנות, לסגור מעליהן את הגדולות, להעביר לפחות 2 רצועות של סרט דביק לאורכן ולרוחבן ולהדק. הקפידו שרצועות הסרט הדביק יגיעו עד לאמצע הקרטון כדי להקנות לסגירה אחיזה טובה ויציבה מפני כובד התכולה. יש אנשים שיעדיפו לקפל את תחתית הקרטון בצורה של שתי וערב - כלומר, לשלב בין הכנפיים הקטנות לגדולות - אך אנחנו ממליצים להימנע מכך מכיוון שהדבר מזיק לקרטון ועלול ליצור בסיס פחות יציב שיביא לקריסתו.

טיפים למעבר דירה: קרטון אריזה
 
4. סגירת הקרטון - סוף סוף סיימתם לארוז וכל שנותר הוא להבטיח שהכל יהיה סגור בצורה הרמטית. תוכלו כמובן לסגור את החלק העליון באותה הצורה שבה סגרתם את התחתון, אך לפני שאתם עושים זאת יש לנו טריק קטן ויעיל במיוחד עבורכם! לפני סגירת הכנפיים העליונות, הניחו קרש חיתוך או כל פריט דומה על פני התכולה, מה שלמעשה יצור משטח ישר ויציב שיאפשר לכם לסגור את הקרטון בקלות וימנע פגיעה בתכולה.

איך אורזים את הכלים שבמטבח בצורה בטוחה?

1. קרטון הורד! לפני שמתחילים לארוז חשוב להקפיד להניח את הקרטון על הרצפה ולא על השיש. ראשית, הדבר יספק לכם נקודת מבט טובה יותר לגבי מה שקורה בפנים ויאפשר לכם לנצל את שטחו ביעילות. כמו כן, זה ימנע מכם להפיל בשוגג את הכלים כתוצאה מהפרשי הגובה. סיבה נוספת היא שלאחר האריזה הקרטון צפוי להיות כבד, והורדתו לקרקע כרוכה במאמץ פיזי שעלול לפגוע בגב שלכם.
 

2. סוד המגבת - הפתרון הקל הוא לרכוש גליל ניילון בועות ("פצפצים") שיהווה מחיצה בטוחה בין הכלים וימנע נזק. אך אם ברצונכם לפנות לפתרון ידידותי יותר לסביבה אנו ממליצים להשתמש במגבות, שמיכות וכרבוליות כחוצץ. מעבר להיבט הסביבתי, שימוש בפריטים הללו כחוצץ יאפשר לכם לארוז אותם בצורה יעילה ונבונה. כמו כן, הנפח של המגבות והשמיכות ימלא את החלל שבתוך הקרטון ויצור צפיפות "נוחה" שתמנע מהכלים להיטלטל במהלך ההובלה.

טיפים למעבר דירה: מגבות על שיש
 
3. כלים שבירים - אם החלטתם לאמץ את שיטת המגבת, כך עליכם לפעול: פרשו מגבת מקופלת לשניים לאורך משטח עבודה רחב (ניתן גם על הרצפה), הניחו בקצה אחד שלה צלחת או קערה וקפלו מעליה את המגבת, לאחר מכן הניחו צלחת נוספת וכן הלאה. שימו לב, כתוצאה מהקיפול יווצר עבורכם בכל פעם "תא" נוסף בין שתי הצלחות שבו תוכלו לשים אחת נוספת. בסיום עטפו את הכלים במגבת נוספת כדי להבטיח שהם לא יחליקו החוצה מהצד, והניחו בתוך הקרטון. אם ברשותכם כוסות יין עדינות שברצונכם לארוז תוכלו לעטוף אותן במגבת, פצפצים או נייר פרגמנט ולהכניסן לתוך קופסת נעליים קטנה, כשגוף של כוס אחת מקביל לרגל של השנייה.

כיצד לארוז ביעילות את ארונות הבגדים?

1. ניצול מירבי של הקרטון - היתרון הגדול של הבגדים הוא שניתן לדחוס אותם ולפנות מקום רב. לאחר שמיינתם את הבגדים והנחתם אותם בקרטון המיועד, לחצו באמצעות שתי הידיים על ערמת הבגדים ובדקו כמה גבוה החלל שנוצר בתוך הקרטון - בהתאם מלאו אותו בבגדים נוספים, הן כדי לחסוך מקום והן כדי למנוע את קריסתו כאשר יונח עליו קרטון כבד משקל (דבר שלא תמיד נתון לשליטתכם במהלך ההובלה).
 

2. אריזת הנעליים - לאריזת נעליים יש שתי דרכים עיקריות, כאשר לכל אחת יתרונות וחסרונות. כדי לשמור על הצורה של הנעל הכניסו דפי עיתון לכל אחת ודחסו אותם פנימה, אך קחו בחשבון שהדבר תופס נפח רב וימנע מכם להכניס זוגות רבים לאותו קרטון. דרך נוספת שהיא חסכונית יותר במקום היא לשים את הנעליים אחת על השנייה, כאשר הסולייה של שתיהן כלפי חוץ, אך החיסרון הוא ששיטה זו יעילה בעיקר עבור נעליים העשויים מבד גמיש.

טיפים למעבר דירה: אישה מחזיקה בגדים מקופלים

טיפים שימושיים נוספים

1. סמנו את תכולת הקרטונים - לא לשכוח לכתוב על כל קרטון את הנושא הכללי של התכולה ופירוט של הפריטים שנארזו בו. הדבר יחסוך לכם כאבי ראש ויגדיר עבורכם מבעוד מועד את סדר העדיפויות של פתיחת הקרטונים כשתגיעו למעונכם החדש.
 

2. השתמשו ב"שיטת ה-V" - רוצים לייעל את תהליך העבודה? השיטה הזו תעזור לכם לעשות זאת, בייחוד אם אתם אורזים עם אנשים נוספים. אין צורך בחלוקת עבודה מראש, כל שעליכם לעשות זה להכין רשימה של כל הדברים שצריך לארוז כמה ימים לפני המעבר ולהציב אותה במקום מוסכם מראש בין האורזים, כאשר כל אדם שמתחיל לעבוד על קבוצת פריטים מסוימת יסמן אותה ב-V כשהוא סיים. כך תוכלו לדעת בכל זמן נתון מי עובד על מה, תחסכו עבודה כפולה ותמנעו מצבים של חיפוש פריטים שכבר נארזו מזמן בקרטון אחר.

טיפים למעבר דירה: דף משימות
 
3. בדקו אילו חפצים לא ניתנים להובלה - לכל חברת הובלות יש תקנון משלה ולכן מוטב לוודא מבעוד מועד מול המובילים אילו חפצים הם נמנעים מלהעביר ולהתארגן בהתאם. כך לדוגמה חפצים כמו מטפים, עציצים או חומרים שעשויים להיות נפיצים (חומרים כימיים, בלוני גז וזיקוקים) כנראה יקבלו תשובה שלילית מהמובילים וכדאי להיערך לכך. כמו כן, אנו ממליצים לכם לעשות רשימה של כל החפצים הסנטימנטליים ויקרי הערך שלכם כמו תכשיטים, מזכרות ותמונות ולהימנע מלהעבירם לסבלים. כדי להבטיח זאת, תוכלו להקצות שטח מסוים בבית שבו תוכלו להפריד את הקרטונים המכילים את החפצים האלה על מנת למנוע מאנשי ההובלה להעמיס אותם בשוגג למשאית.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.