print header

9 חלומות נפוצים והמשמעויות הנסתרות שלהם

 האנושות מנסה לחקור ולפתור חלומות עוד מראשיתה, מפני שאלו מלווים אותה מאז ועד היום. למעשה, כיום יש אפילו תחום מחקר בשם  "מדע החלומות" (Oneirology), שבמסגרתו אנשי מקצוע חוקרים את החלומות השונים שאנשים רבים חולמים. בין החולמות הנפוצים ביותר ניתן לכלול כאלו שמתארים תאונות דרכים, חתונות, לידה, טלפונים ניידים, אינטרנט, עירום ופגישה עם בן משפחה קרוב שנפטר, ובאופן כללי כולנו חולמים אי אלו חלומות. לפי אנשי מדע החלומות, את רוב הסוגים האלו ניתן להסביר מבחינה מדעית או רגשית, ולכן כדאי להכיר את תשעת החלומות הנפוצים ביותר ואת משמעותם. המשיכו לקרוא וגלו את הסיבות לחלומות מוכרים רבים ואולי תדעו מה עליכם לשנות בחייכם על מנת שהם לא יחזרו בשנית...
 
פרשנות לחלומות נפוצים: לוכד חלומות

1. נפילה

אנשים רבים רואים את עצמם בחלומות נופלים, ולפי הפסיכולוג איאן וואלס, חלום שכזה מסמל על פחד מאיבוד שליטה. ברוב המקרים, אירוע שכזה בחלום קשור למחשבות ותחושות של אובדן שליטה, חוסר ביטחון או חוסר תמיכה בחיים שלנו לצד האפשרות של מאבק קשה או התמודדות עם בעיה רצינית. אתם לא מסוגלים לשלוט יותר במשהו בחייכם בגלל שינויים דרמתיים שהתרחשו בתחום מסוים בחיים שלכם ואין לכם השפעה עליו. חשבו על תחום שכזה כמו עבודה, יחסים, כלכלה, בריאות ועוד בו אתם מרגישים פגיעים או מדוכאים וכנראה שהוא הסיבה לחלום הנפילה שלכם.

2. שיניים נופלות, פציעות ומוות

התת מודע שלנו מפרש את השיניים כנשק, סמל של כוח ודבר בעל יכולת "לטרוף את העולם", לכן חלומות אשר קשורים בנפילתן של השיניים עלולים להעיד על תחושת חוסר אונים או כעסים חבויים. פרשנות נוספת לחלום שכזה מצביעה על פגיעה בביטחון העצמי ובאנרגיות החיים שלכם – השיניים מסמלות את זווית הראיה שלכם על עצמכם, את הדמות שאתם חושבים שאתם ולמעשה את הביטחון העצמי שלכם. לעתים קרובות, חלקנו חולמים על עצמנו או מישהו קרוב אלינו שבחלום הוא מת או פצוע. לרוב, חלומות אלו גורמים לתחושות רעות, אך פסיכולוגים מעידים על כך שיש נקודת מבט חיובית עליהם שרבים לא מודעים לה – למעשה זהו הפחד שלכם משינויים עתידיים ובלתי נמנעים שקורים לכם או לקרובים שלכם, ומתבטא בדרך הקיצונית ביותר. ברוב המקרים אין צורך לחשוש מחלומות שכאלו, ואם הם קשורים לאנשים שקרובים אליכם פשוט בלו יותר זמן במחיצתם.
פרשנות לחלומות נפוצים: אישה עם מגבת לראשה פותחת את פיה

3. כישלון במבחן או בעמידה מול קהל

אתם עומדים לגשת לבחינה ולפתע מבינים כי אתם לא זוכרים שום דבר, או שאתם עומדים לשאת דברים מול קהל גדול, אבל לא מסוגלים להוציא אף מילה – אלו חלומות שאנשים רבים חווים. חלומות אלה לרוב ניתנים לשיוך לצעירים ולמתבגרים, אך גם אנשים מבוגרים רבים חולמים אותם. אם גם אתם שייכים לקבוצה הזאת, סביר להניח כי הייתם מודאגים או מתוחים מדבר מה לפני השינה. במקרים אחרים, חלומות על מבחנים מייצגים לקח ומוסר השכל שלמדתם בעקבות אירוע בו התמודדתם עם בעיות, כאשר כישלון במבחן מעיד על חוסר עניין או חוסר יכולת להתמודד מולן. חלומות שבהם אתם עומדים מול קהל מייצגים את העולם שסביבכם וכיצד הוא שם לב לפרטים הקטנים שקשורים בהתנהגות שלכם, כמו כן ככל הנראה יש קשר בין עמידה מול קהל לפחדים וחששות מפני חשיפה של רבדים אישיים שלכם.

4. ביגוד לא מתאים או עירום במקום ציבורי

בחלום שלכם אתם נמצאים במקום ציבורי עם לבוש לא מתאים או עירומים לחלוטין – חלומות אלה בדרך כלל מלויים בתחושת בושה ומבוכה. משמעות הדבר היא שאתם מרגישים פגיעים מאוד מול אנשים אחרים, בין אם זה בעבודה, סביבה חברית או אפילו מול בני הזוג, ואתם חוששים שאחרים יגלו את החולשות והחסרונות שלכם. מאידך, אם אתם לא מגישים נבוכים במהלך החלום, סימן שאתם בעלי כוח, ביטחון ויכולת להתמודד עם מגוון דברים שהחיים יזמנו לכם.
פרשנות לחלומות נפוצים: דוגמנית עם בגד שחור מוזר

5. נרדפים או ניצודים

אם אתם חולמים על כך שאתם נרדפים או ניצודים יש לכך משמעויות שונות, וחוקרת החלומות לורי לוונברג טוענת כי מי שחולם שהוא נרדף, למעשה מעיד על כך שהוא נוטה להימנע מקונפליקטים, לגרום לבעיות או חושש לפרוש כנפיים. בנוסף, חשוב לשים לב לדברים הרודפים אתכם – הם מסמלים תחושה לא נעימה או מצב מסוים שאתם מנסים לא לחשוב עליהם בחיים האמיתיים. האם אתם נרדפים על ידי אדם? אז כדאי שתחשבו על הקשר שלכם עם אותו אדם – זה עלול להעיד על חלק מהאישיות שלכם שאותו אתם מנסים להסתיר בחייכם. במקרים אחרים, חלומות אלו מייצגים מצבים שאתם נמנעים מלהתמודד איתם, תחושות שליליות שקשה לכם להתגבר עליהן וקרוב לוודאי שיש בכם פחדים לעמוד מולם, תשוקות שאין ביכולתכם לשלוט עליהן או אשמה שקשה לכם להתגבר עליה. התגברו על האתגרים האלו ותראו שחלומות לא נעימים שכאלה יפסיקו לפקוד אתכם בלילות.

6. אסונות גדולים או אפוקליפסה

מעטים האנשים שלא חלמו על אסונות גדולים, בין אם מעשי ידי אדם או טבעיים, וגם על אירועי סוף העולם בהם אנו חוששים לחיינו או לחיי הקרובים אלינו. חלומות אלו עלולים להעיד על בעיות אישיות שיצאו מכלל שליטה או כתוצאה מהרגשה של איום מדבר מה בחיים האמיתיים. חלום על אסונות מתייחס לחרדות שהחולם חווה ולפחדים שאותם הוא מנסה להדחיק, הרי כולנו מפחדים מדברים מסוימים ולכולנו יש חרדות לגבי דבר מה, וחלומות מסוג זה נוגעים בנקודה זו ממש. בנוסף, חלום על סוף העולם עלול לייצג מאבק וקונפליקט שלא ניתן לשכוח אותו – ייתכן ומדובר בקושי להתמודד עם סיטואציה מסוימת שזקוקה לתשומת לב ואנרגיות רבות על מנת לטפל בה, אך עליכם לעשות זאת בהקדם.
פרשנות לחלומות נפוצים: עצים חשופים וברקע פיצוץ אש גדול

7. היריון

מוזר ככל שזה יישמע, לא רק נשים חולמות על הריון, מפני שחלום שכזה למעשה מסמל על משהו חדש שגדל בתוככם. אתם חולמים באופן לא מודע על "לידה" של פרויקט מרתק וחדש שיכול להיות כל דבר שתחשבו עליו. למעשה, חלום שכזה מייצג התפתחות חדשה בצורת החשיבה שלכם – התפתחות של רעיונות, פרויקטים וסיטואציות חדשות. החלטות שקיבלתם וצעדים שנקטתם מובילים אתכם לקראת שלב חדש בחייכם, כאשר אם בחלום אתם מנסים להיכנס להריון, סימן שאתם כמהים וחושקים שמשהו משמח יקרה בחיים שלכם בהקשר לאותם צעדים.

8. איחורים

חלומות בהם אתם מוצאים את עצמכם רצים אחרי אוטובוס או רכבת, או שאתם מאחרים למפגש חשוב, יכולים להתרחש לעתים קרובות. חלומות אלו יכולים לסמל את הפחד שלכם מהחמצה של דבר חשוב מאוד במערכת היחסים שלכם, בחינוך הילדים שלכם ועוד נושאים דומים. אם כל הזמן אתם עסוקים ואין לכם את הזמן להשיג דברים בחייכם, תת ההכרה שלכם מאותת לכם כי הגיע הזמן לשקול מחדש את סדרי העדיפויות שלכם ואת לוח הזמנים שלכם על מנת לפנות את הזמן לדברים החשובים באמת. במקרים אחרים, פירוש חלום על איחור עלול להיות מקושר לסבל שנגרם שתוצאה מחוסר ניצול הזדמנות שעמדה בפניכם.
פרשנות לחלומות נפוצים: אנשים עומדים ברציף תחנת רכבת תחתית וברקע הרכבת נוסעת

9. חדר לא מוכר

חלומות על חדרים חדשים קשורים ישירות לתודעה העצמית שלנו. אם אתם חולמים על שהות בחדר לא מוכר בביתכם, זה ככל הנראה סימן לכך שאתם לא מכירים את עצמכם מספיק טוב ומדכאים בצורה לא מודעת צדדים נסתרים באישיות שלכם. מאידך, חלום על חדר לא מוכר יכול גם לרמז על כך שיש לכם כישרון, יכולת או הזדמנות חבויים שאתם לא מנצלים או משתמשים בהם. פסיכותרפיסט בשם אדי טראבורסה מסביר שיש קשר בין סוג החדר לתהליכים מסוימים; חדר השירותים הוא סמל להשתחררות ממטען נפשי או פיזי מיותר שאינו נחוץ עוד, חדר האמבטיה הוא סמל של ניקיון וזה אומר שאתם מרגישים את הצורך להבהיר דברים או להאיר אותם באור אחר וחדר השינה מסמל את הדברים שמדאיגים אתכם במערכת היחסים שלכם.

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.