maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

14 דברים שלא ידעתם על מוצרים יומיומיים

 אתם ללא ספק משתמשים בסיכת ראש או ברדיד אלומיניום באופן כמעט יומיומי, אך ככל הנראה אינכם עושים זאת נכון. אתם בוודאי מופתעים לשמוע זאת, משום שאתם מעולם לא חוויתם קשיים מיוחדים כאשר השתמשתם במהדק, בשואב אבק או בסכין יפנית, אבל סביר להניח שאתם בכל זאת לא מודעים לכמה פרטים קטנים ומאפיינים נסתרים בהם שיכולים לשפר את חייכם. אז מהם המוצרים שמתוכננים טוב יותר מששיערתם? מה הסיבה לחור בכף הפסטה ולסימונים המוזרים על מוצרי הטיפוח שלכם?

1. איך לשמור על רדיד האלומיניום בתוך הקופסה?

דרכים לשימוש במוצרים יומיומיים: חור בצד אריזת רדיד אלומיניום
קרה לכם שגליל נייר האלומיניום "ברח" מהקופסה שלו? עם הטיפ הבא זה לעולם לא יקרה לכם שוב. שימו לב שבצדי האריזה יש חלק שאפשר לקפל פנימה כך שיחזיק את גליל נייר האלומיניום יציב. זוהי הדרך שבאמצעותה תוכלו לבצע חיתוך מדויק, ללא בעיות, וגליל נייר האלומיניום לא "יברח" מחוץ לאריזה שלו כשתנסו לעשות זאת.
 
2. איך להשתמש בסיכות ראש?
דרכים לשימוש במוצרים יומיומיים: אישה מצמידה סיכות ראש לראשה
כל החיים השתמשתם בסיכות ראש בצורה לא נכונה, כמו שמשתמשת בהן הבחורה שבתמונה. מתברר שכדי שהתסרוקת תחזיק מעמד לאורך כל היום צריך להפוך את הסיכה, כך שהצד הישר יהיה כלפי מעלה. כשמשתמשים בסיכת ראש בצורה הזאת היא מונחת בצורה יותר נוחה על עור הקרקפת, והיא פחות מורגשת באופן כללי.

3. מה אפשר לעשות עם כף להגשת פסטה?

דרכים לשימוש במוצרים יומיומיים: כך לפסטה עם פסטה בתוך החור שלה
מטרת הכף הזו היא בעיקר להרים את הפסטה מהסיר ולהפריד אותה מהמים, אך האם ידעתם מה הסיבה לחור שנמצא בתחתית הכף? מתברר שהוא קיים לא רק למטרת סינון, אלא גם כדי למדוד מנה מדויקת של פסטה לאדם אחד, כמו שאפשר לראות בתמונה.

4. איך שוברים טובלרון?

דרכים לשימוש במוצרים יומיומיים: יד של אדם חותכת חתיכת טובלרון

הנה משהו שלא ידעתם על הממתק האהוב שאתם מביאים מחו"ל - רוב האנשים אוכלים טובלרון איך שבא להם: נוגסים בו, או לוקחים ממנו חתיכה כמו בתמונה למעלה, אבל לא הרבה יודעים שכדי לשבור את הטובלרון בקלות רבה יותר - צריך פשוט לדחוף את המשולשים אחד כלפי השני, וככה לא תצטרכו "להילחם" עם הממתק.

5. למה למחק יש שני צדדים?

דרכים לשימוש במוצרים יומיומיים:
אם יש לכם מחק עם שני צדדים בצבעים שונים, ודאי תהיתם למה משמש הצד הכחול שלו. בדקתם כבר והוא לא מוחק עטים, במקרה הטוב ביותר הוא אולי מטשטש קצת והורס את הנייר על הדרך. אז מה הוא כן עושה? הסיבה שהוא קיים היא כדי למחוק עפרון מנייר גס ועבה יותר, כמו בלוק ציור או בריסטול. במקרים כאלה הוא עובד טוב יותר מהמחק הוורוד, ולכן הוא שם.
 

6. למה לשואב האבק יש כפתור הזזה ליד הפתח?

דרכים לשימוש במוצרים יומיומיים: כפתור הזזה בידית של שואב אבק
תתפלאו, אבל אתם לא יודעים הכל על שואב האבק שלכם: האם אי פעם הבחנתם בכפתור ההזזה על הידית שלו? הכפתור הזה נועד לעצור את פעולת השאיבה. תכונה זו מועילה במקרה שחפץ כלשהו נתפס בתוך צינור השאיבה, ותוכלו להזיז את הכפתור ולשחרר אותו בקלות בלי לכבות את שואב האבק.

7. מהי הדרך הנוספת להשתמש במהדק?

דרכים לשימוש במוצרים יומיומיים: מהדק
בחלק מהמהדקים יש פטנט די מגניב שלא רבים מכירים: ישנה אפשרות להדק סיכות לא רק כלפי פנים, אלא גם כלפי חוץ. זה מתאים למקרים שבהם רוצים להדק מסמכים באופן זמני, כי קל יותר להסיר סיכות שמהודקות באופן הזה. איך עושים זאת? פשוט הופכים את החלק המתכתי שמהדק את הסיכות ב-180 מעלות, על ידי לחיצה על חלקו התחתון וסיבובו. 

8. מה לא ידעתם על פחית משקה?

דרכים לשימוש במוצרים יומיומיים: פחית קולה עם קשית בתוכה שעוברת דרך חור בלשונית
הגזים שיש במשקאות שונים אשר נמכרים בפחיות שתייה גורמים לכך שהקשית שתרצו להכניס לתוכן כל הזמן תעלה למעלה ולא תהייה יציבה או נוחה לשימוש. כולם מכירים את הבעיה הזו, אך אם תסובבו את לשונית הפותחן לכיוון הפתח של הפחית כפי שמוצג בתמונה, תוכלו לשים בתוכה את הקשית באופן שהיא לא תזוז - פתרון נהדר ופשוט לבעיה נפוצה.

9. איך להחזיק נכון כוסות ובקבוקי יין?

דרכים לשימוש במוצרים יומיומיים: אנשים עושים "לחיים" עם כוסות שמפניה
האם אי פעם שאלתם את עצמכם למה בקבוקי משקה צרים בחלק העליון? מתברר שזה נעשה בכוונה. החלק הצר הוא המקום שבו אתם אמורים להחזיק את הבקבוק, כדי שהמשקה יישאר קר. בדומה לכך, כדאי לכם להחזיק את כוס היין בידית האחיזה כמו בתמונה, כך שלא תהיה השפעה של חום הגוף שלכם על טמפרטורת המשקה הקריר.

10. איך להשתמש בסרט מדידה בקלות רבה יותר?

דרכים לשימוש במוצרים יומיומיים: סרט מדידה

על הקופסה של סרט המדידה שלכם מופיע מידע חשוב שיכול להקל על חייכם -  האורך המדויק של הקופסה עצמה. המידע הזה מועיל למשל במקרה שבו תנסו למדוד את אורך הקיר שלכם, ותגיעו למצב שבו הסרט מגיע לרצפה ומתקפל בצורה שמקשה עליכם למדוד מדידה מדויקת. במקום לעשות זאת כך, פשוט הוסיפו את האורך שמופיע על האריזה לאורך שמדדתם בעזרת הסרט עצמו.

11. איך למזוג נכון חלב ומיצים מקרטון?

דרכים לשימוש במוצרים יומיומיים: איש מוזג מיץ תפוזים לכוס
הדרך הנכונה למזוג חלב או מיץ מתוך קרטון מבלי שינתזו טיפות מסביב היא הפוכה מזו שכולנו נוטים לעשות: במקום למזוג כשהפתח נמצא כלפי מטה, יש למזוג כשהפתח נמצא דווקא כלפי מעלה, כמו שמוצג בתמונה, מה שיגרום לנוזלים לנוע בחופשיות החוצה מבלי להיתקל ב"בועות אוויר".

12. מהי הדרך הנכונה לחדד סכין יפנית?

 
דרכים לשימוש במוצרים יומיומיים: אישה שוברת קצה של סכין יפני בעזרת חלק הפלסטיק האחורי של הסכין
סכין יפנית בנויה כך שלא תצטרכו להשחיז אותה, וכל מה שצריך לעשות כדי להגיע לחלק חד יותר של הסכין זה להוריד את קצה הלהב. אך האם ידעתם עד כמה הסכין מתוכננת בצורה מדויקת? אפשר לבצע את החיתוך בעזרת החלק האחורי שלה וכך לבצע את הפעולה הזו בבטחה ומבלי לגעת בסכין עם הידיים החשופות שלכם.

13. איך לדעת את תאריך התפוגה של איפור?

דרכים לשימוש במוצרים יומיומיים: סימון של חודשי השימוש לאחר פתיחת אריזת איפור
הידעתם? על חלק גדול מאוד ממוצרי האיפור והטיפוח שאתם קונים יש סימון אוניברסלי שמראה לאורך כמה זמן המוצר יהיה תקין ובטוח לשימוש לאחר תאריך הפתיחה. כל מה שאתם צריכים לעשות זה לחפש את האייקון של הקופסה הפתוחה - המספר שמופיע עליו מייצג את מספר החודשים שבהם המוצר יהיה תקין.

14. איך משתמשים במכסה של כוס חד-פעמית?

דרכים לשימוש במוצרים יומיומיים: כוס חד פעמית עם מכסה
כשמזמינים אוכל במסעדות מזון מהיר הוא מגיע לרוב לצד שתייה בכוס חד-פעמית עם מכסה וקשית. גם כוסות שתייה חמה בבתי קפה לרוב יגיעו עם מכסה שכזה, ויש לו שימוש נוסף שאתם לא בהכרח מכירים. חלק מהמכסים של הכוסות האלו עוצבו כדי לשרת מטרה כפולה, גם כיסוי שמונע את שפיכת הנוזל וגם תחתית עם בליטות ושוליים גבוהים שמטרתה היא למנוע מהכוס ליפול או ללכלך את המשטח שעליו היא מונחת.

מקור התמונות: cleverly, theawesomedaily, dailymail, youtube, bokt, twitter, bustle, imgur, buzzfeed

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו