print header

מה אומרת צורת אחיזת הידיים על הזוגיות שלכם?

 מי מכם שאי פעם התאהב באמת וזוכר כיצד הרגיש את ליבו פועם בחוזקה בחזהו ותחושת פרפרים מעופפים התחוללה בבטנו, זוכר בוודאי גם את הפעם הראשונה בה החזיק ידיים עם האדם שאהבה נפשו. ההליכה זה לצד זה, יד ביד, היא מחווה קטנה אך מרגשת שנשארת איתנו מהרגע הראשון שאנו יחד כזוג ועד הרגע האחרון. אך דעו לכם שצורת ההחזקה הרווחת אצלכם יכולה לסמן רבות על טיבה של הזוגיות שלכם, ועל הנקודה בה היא נמצאת, בין אם אתם נמצאים יחד כבר שנים רבות ובין אם התחלתם את הקשר הזוגי רק לאחרונה. כדי שתדעו לקרוא בין הסימנים השונים, אנו מביאים כאן בפניכם את 7 צורות החזקות הידיים הנפוצות ביותר, ומפרשים מה אומרת כל צורה על טיב היחסים.

מחזיקים ידיים
 

1. זוג הידיים משולבות כשכפות הידיים פונות כלפי מטה

זוהי אמנם צורת האחיזה המסורתית והנפוצה ביותר, כזאת שבה תראו את רוב הזוגות הולכים יחד במהלך היומיום, אך יש בה משהו שאינו מתאמץ מדי, כזה שעלול להצביע על כך שברמה מסוימת הקשר שלכם מבוסס על חיבה בלבד, והוא הפך נטול תשוקה כנה ואמיתית. בנוסף, אם רק אחד מכם מושך את כף ידו של השני כלפי מטה, זה יכול לחשוף אותו כבעל אישיות חזקה יותר, בעל יוזמה, החלטי ודומיננטי בזוגיות.

אחיזת ידיים שכפות הידיים מופנות כלפי מטה

2. אצבעות נעולות זו בזו

כאשר אצבעותיכם נעולות זאת באחיזה של זאת, ניתן בבירור לראות שהקשר ביניכם הוא חזק ושיש בו מרכיב מרכזי של תשוקה ומשיכה הדדית, וזוהי אולי האחיזה החיובית והמשמעותית ביותר. אך זכרו, כאשר אוחזים ידיים בצורה הזו חשוב ששני הצדדים יאחזו זה בידה של זו, מכיוון שאם צד אחד מחזיק את ידו של השני באופן רפוי, הדבר צריך להעלות סימני שאלה מסוימים בנוגע לטיב הקשר.

החזקת ידיים כשהאצבעות נעולות זו בזו

3. אחיזת זרתות

אם אתם מהזוגות הללו שמחזיקים זה בזרתו של זה, כששאר היד משוחררת לחלוטין, הדבר יכול להצביע על העדפתכם לעצמאות אישית מבן הזוג. מצד האחד, סוג כזה של אחיזה יכול לאותת על כך שהקשר שלכם מעט רופף, כשיכול להיות שאחד מן הצדדים, או אפילו שניכם, מעוניין להאט את הקצב או לקחת צעד אחורה בזוגיות. מצד השני, חשוב להגיד שהדבר לא מצביע אוטומטית על ריחוק מוחלט; לא מעט פעמים אחיזה כזאת יכול להוכיח לעולם דווקא את ההיפך: שאתם יודעים לכבד את המרחב ואת הפרטיות האחד של השנייה, ובכך הקשר שלכם הולך, מתחזק, מתעצם ומתייחד, ולפיכך הכל תלוי בגישה.

זוג אוחז זה את זרתו של זה

4. "חיזוק" מהיד השנייה

כאשר אחיזת הידיים שלכם מקבלת "חיזוק" נוסף מן היד השנייה של אחד הצדדים, המוסיף להחזקה המשותפת גם תפיסה של הזרוע או של פרק היד, זהו לרוב סימן חיובי: הקשר ביניכם הדוק עד מאוד והתשוקה והרצון ההדדי להיות יחד מקרבים אתכם עד לכדי רצון לאיחוד חזק יותר מאחיזת הידיים בלבד. יחד עם זאת, לצערנו, יכול להיות פה גם צד שני ופחות חיובי שיש לשים אליו לב: אם בן הזוג מחזיק אתכם לפתע כך, ישנה האפשרות שהוא חושש שאתם לא נאמנים לו, או שיש כאן קשר עם תחושת בעלות ורכושנות במקום אהבה וכבוד הדדי.

זוג אוחז ידיים

5. זרועות שלובות

סוג האחיזה הזו, משלבת בתוכה תחושה מסוימת של רשמיות, טקסיות וחגיגיות, ואכן נפוץ לראותה אותה כאשר זוגות מגיעים יחד לאירוע חברתי כלשהו, כדוגמת חתונה. אך אם אתם זוג הנוהג לאחוז ככה ידיים באופן יומיומי, הדבר דווקא יכול להצביע על כך שאתם מחפשים איזשהי הגנה, חיזוק או תמיכה גדולה מהרגיל אצל בן הזוג שלכם, או שאתם מרגישים במעט חוסר בטחון בנוגע לזוגיות הזאת.

איור של אישה אוחזת בזרועו של גבר

6. אוחזים באצבעות ומושכים את היד בעדינות

אם אתם אוחזים זה בידו של זה, ולפתע אחד מכם מושך את ידו בחזרה לעבר גופו, גם אם זה בעדינות ובמין תחושה ש"אף אחד לא שם לב", הדבר מסמן ששניכם, כך נראה, לא נמצאים בנקודה שווה בקשר הזוגי שלהם. התנהגות כזאת צריכה להרים הרבה מאוד דגלים אדומים ואיתותים בפני שניכם: יכול להיות שמישהו פה לוקח החלטות פזיזות מדי, או שלאחד מבני הזוג נמאס משגרת הזוגיות הרגילה, וצריך לבדוק האם זה נכון.

איור של זוג אוחז ידיים

7. ללא החזקת ידיים כלל

קשה להגיד שיש איזשהו סימן טוב באי החזקת ידיים כלל. כשאחד מבני הזוג מחליט שהוא לא מעוניין להחזיק בידו של השני, או אפילו אם שניכם מחליטים בבת אחת להפסיק לאחוז ידיים, יש כאן איתות חזק על הרעה בטיב הקשר, ואין כיצד לברוח מזה. יכול להיות שאי אחיזת הידיים קשורה לביישנות או איזשהו רצון לפרטיות של אחד הצדדים, שאין בהכרח קשר בינו לבין טיב מערכת הזוגיות, אך ברוב המקרים זה לא כך. אם בן זוגכם לא מעוניין עוד להחזיק ידיים כדאי שתהיו ערים לכך, תנסו לשוחח איתו ולהבין את סיבותיו, ושימו לב טוב אם ישנה איזושהי בעיה במערכת היחסים. 

מקור התמונות: Brightside

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.