print header

כך תרחיקו חתולי רחוב מבלי לפגוע בהם

 
למרות שהם יכולים להיות חמודים מאוד, חתולי הרחוב יכולים להיות מטרד לא קטן לבעלי הגינות, בחדרי אשפה ובכניסות לבתים משותפים. כיוון שחתולים הם חיה טריטוריאלית, החוק בארץ אוסר על לכידתם והעברתם למקום אחר, וכמובן שאסור בתכלית האיסור לנהוג כלפיהם בתוקפנות או אלימות.
 
 
 
 
אז מה אפשר בכל זאת לעשות?
המדריך הבא ילמד אתכן כיצד למנוע מהחתולים להיכנס לאזורים הרגישים בהם הם גורמים למפגע, מבלי לפגוע בהם או בטריטוריה שלהם, וכיצד להסיר מהסביבה את ה"אטרקציות" שמושכות אותם.
 
 
1. כסו חול חשוף:
אם יש לכם בגינה עציצים או קרקע חשופה, החתולים רואים בהם שירותים ציבוריים וימשכו לשם על מנת לעשות את צרכיהם. כדי להימנע ממפגעי הריח, עליכם להשאיר כמה שפחות חול חשוף בגינה. תוכלו להשתמש באבני טוף כדי לכסות את החול בעציצים. לאבני הטוף יש יתרון כפול, כיוון שחתולים רבים לא אוהבים לדרוך עליהן ויעדיפו שלא להיכנס לגינה.
 
2. הרחיקו את חתולי הבית:
אם יש לכם חתול בית, ובמיוחד אם יש לכם חתולה שאינה מעוקרת, חנכו אותה כבר עכשיו לא לצאת החוצה ולהישאר בבית, כדי שלא תמשוך חתולים בתקופת הייחום. כמו כן, אל תאכילו את חתול הבית בחצר או במרפסת, כדי לא למשוך חתולים אחרים שחומדים את ארוחתו. 
 
 
3. הרחיקו מקורות מים:
אם יש לכם מקור מים כמו צלחת גדולה, עציץ או אמבט ציפורים, יתכן שהחתולים יימשכו אליו בין אם כדי לשתות בעצמם ובין אם כדי לצוד ציפורים צמאות. ותרו על אמבט הציפורים ושמרו על עציצים מנוקזים והשקייה נבונה.
 
4. האכילו בצורה חכמה:
אם אתם או שכניכם מאכילים את חתולי הרחוב, עליכם לעשות זאת בצורה חכמה. אל תאכילו יתר על המידה על מנת שלא למשוך חתולים נוספים לאזור וליצור מאבקי טריטוריה, הזדווגויות, המלטות ומפגעי רעש. כמו כן, עליכם להאכיל את החתולים בנקודה מרוחקת מהבתים (ומחדרי הזבל), כאשר חתולים מתרגלים להאכלה, הם פעמים רבות יפרצו ביללות כדי לקבל אוכל נוסף. השתדלו לא להאכיל מתחת לחלונות השכנים שלכם. בנוסף, השתדלו להאכילם באוכל לחתולים בלבד, ולא באוכל אנושי ומוצרי חלב.
 
5. דחייה באמצעות רעש:
כדי למנוע מחתולים להיכנס לגינות או לפתחי בתים, ניתן לרכוש דוחה חתולים אשר משמיע צליל בתדר גבוה, שלא נשמע לאוזן אנושית, אך אינו נעים לאוזן החתול, וגורם לו להתרחק ממקור הרעש. 
 
6. דחייה באמצעות ריח:
כדי למנוע מחתולים להתקרב לנקודה מסוימת, כמו למשל פחי אשפה או עציצים, ניתן לרכוש ספריי המפזר ריח טבעי שאינו רעיל הדוחה את החתולים. כמו כן, תוכלו להרחיק חתולים מגינות על ידי פיזור קליפות הדרים ברחבי הגינה, לא רק שהריח ידחה את החתולים, אתם גם תרוויחו דשן אורגני לצמחיה שלכם.
 
7. דחייה באמצעות גידול רודה:
צמח הפיגם, הידוע גם בשמו רודה (נקרא גם: רוטה) הוא צמח תבלין מזרחי, שריחו שנוא על חתולים. שתילתו ברחבי הגינה יכולה להיות הדברת חתולים טבעית, ותוכלו גם להשתמש בעלי הרודה כצמח תבלין להכנת חמוצים או שמן, רק חשוב להיזהר ממנו ביום שמש חם, כיוון שהשרף שלו בשילוב אור השמש יוצר תגובה כימית שהגורמת לאדמומיות בעור.
 
 
 
8. דחייה באמצעות מגע:
במידה וחתולים פולשים לגינה שלכם כדי לעשות צרכים, מומלץ לרפד את האדמה בה הם חופרים בחצץ, שברי חרס או אצטרובלים, בהם חתולים לא אוהבים לחפור. 
 
9. דחייה באמצעות רדיד אלומיניום:
אם חתולים פולשים לביתכם דרך המרפסת, אדן החלון או סף הדלת, ניתן לרפד את הפרצה ממנה הם נכנסים ברדיד אלומיניום, החתולים לא אוהבים את מגעו והרעש שהוא משמיע כאשר הם דורכים עליו, וימנעו מכניסה אל מבצרכם. 
 
10. פניה לשירות הוטרינרי בעיר:
אם החתולים גורמים לסיכון בריאותי (למשל פולשים לגני ילדים, מוסדות רפואיים או מפעלי מזון) ניתן לפנות לעירייה על מנת שיעבירו אותם בצורה מקצועית לטריטוריה חדשה, תוך צמצום הנזק הנגרם להם כמה שאפשר, או ידאגו להעברתם לארגון למען בעלי חיים. כמו כן, ניתן לפנות לשירות הוטרינרי בבקשה לעקר ולסרס את חתולי הרחוב כדי לצמצמם מאבקי טריטוריה והזדווגויות היוצרים מפגעי רעש.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו