print header

הכינו כירת גז משתי פחיות שתייה

בכל פעם שיוצאים לטיול, צריך לסחוב איתנו את הגזייה הכבדה והמסורבלת שתופסת לנו מקום. אם אתם מטיילים ברגל, אין טעם להסביר כמה נעים היה לו יכולנו להיפטר מהגזייה. לכן ריכזנו עבורכם הוראות פשוטות להכנת כירת בישול קלה, קטנה ויעילה.

בכל שלבי העבודה והשימוש יש לנקוט באמצעי זהירות. שימו לב ששולי הפחית חדים מאוד.
 
כירה
 
 

כלים:

2 פחיות ריקות מאותו הסוג.
סכין יפנית ו/או מספריים.
מסמר.
דבק נייר עמיד בחום (לא חובה) או רדיד אלומניום עבה.
סרגל.
טוש סימון.
פטיש.

כירה
 
 

צעד 1: ראש הכירה

הפכו את הפחית וחוררו את השוליים החיצוניים שלה בעזרת המסמר. מומלץ לנקב 16 חורים במרחקים שווים. חשוב שהחורים לא יהיו גדולים מדי, יש לנקב בעדינות ולא להשחיל את כל המסמר דרך החור.

חשוב לבצע זאת בעדינות ולהשתדל לא לעקם את הפחית. הפעילו לחץ שווה על כל שטח הפחית. זהו ראש הכירה ודרך נקבים אלה תצאנה הלהבות.

כירה
 
 

צעד 2: פתח המילוי

בעזרת הפטיש והמסמר, בצעו חירור נוסף, הפעם במרכז התחתית של הפחית. צרו חור אחד ממש במרכז, ועוד 6 סביבו באופן שווה. גם כאן חשוב לעבוד בעדינות יתרה. פתחים אלה ישמשו להכנסת הדלק אל התא הפנימי.

כירה
 
 

צעד 3: הפרדת הראש

כעת יש להפריד את התחתית המנוקבת משאר הפחית. מדדו בעזרת הסרגל גובה של 2 ס"מ. בעזרת הסכין היפנית או המספריים, בצעו חיתוך ישר ואחיד לרוחב הפחית.

נסו שלא לפגום בשארית, היא תשמש לבניית שאר החלקים. כדי לבצע חיתוך ישר, ניתן למדוד את הגובה בכמה נקודות קרובות על קוטר הפחית ולסמן אותן בטוש. לאחר מכן לחבר אותן בקו שיסמן את מקום החיתוך הרצוי.

כירה
כירה
כירה
 
 

צעד 4: בסיס הכירה

משיצרנו את ראש הכירה, עתה נכין את הבסיס שלה. באותו האופן שבו חתכנו את ראש הכירה, נחתוך את התחתית של הפחית השנייה. שני הבדלים: תחתית זו נשארת שלמה ללא ניקובים וגובהה יהיה 3 ס"מ.

כירה
כירה
 
 

צעד 5: התא הפנימי

עכשיו נצטרך לחתוך מקירות הפחית שנותרו יריעה במידות של 3.8 ס"מ רוחב על אורך של 17.8 ס"מ. זאת נעדיף לבצע באמצעות המספריים.

כירה
 
 

צעד 6: התאמת תא הבעירה

את היריעה שגזרנו, נתאים למידות ראש הכירה. צרו גליל מהיריעה, כך שקוטרו יהיה קטן מקוטר הנקבים של הכירה. נסו ליצור היקף כזה שיתלבש בתוך השקע הפנימי של הכירה (אם יש כזה בסוג הפחית שבחרת). את קצוות הגליל ניתן לחבר על ידי דבק עמיד בחום, פיסת רדיד אלומניום ואפילו לשדך, אם יש לכם שדכך חזק דיו. כמו כן, ניתן לחבר את קצוות הגליל על ידי ביצוע חתך בדופן  הפחית בשתי הקצוות, קיפול החלק החתוך ושילוב שני הקפלים זה בזה.

נסו לבצע זאת קודם על דופן הפחית השנייה בכדי להגיע לתוצאה מקסימלית. בחלק זה חשוב להקפיד שהשפה העליונה של הגליל תהיה ישרה וחלקה בכדי ליצור אטימות.

כירה
 
 

צעד 7: חריצי ההזנה

בשפה התחתונה של הגליל, צרו שני חריצים בצורת V משני עברי הגליל, שימו לב לא לעשות זאת צמוד לתפר בין הקצוות. חלק זה ישמש כתא הבעירה הפנימי. דרך חרכי ה- V יצא הדלק לרווח שיוותר בין הדופן החיצונית של תא הבעירה, לדופן הפנימית של הכירה עצמה.

כירה
 
 

צעד 8: הרכבת החלקים

כעת נרצה להלביש את ראש הכירה יחד עם התא הפנימי אל תוך הבסיס. זהו החלק הקשה בעבודה ויש לעשות אותו בזהירות. מה שחשוב הוא שתיווצר אטימות פנימית של התא הפנימי. לכן כדאי לחבר בין החלקים תוך התאמה בזמן הביצוע. הדקו את החלקים ככל הניתן.

כירה
 
 

צעד 9: הבערת אש

זהו, הכירה מוכנה. כעת יש למלא את התא הפנימי דרך הנקבים שבמרכז. הדלק היעיל ביותר הוא מתאנול שניצת בקלות ובוער בכחול. ניתן גם להשתמש בכוהל.
את הכירה יש להבעיר בזהירות על יד הטייה.

כירה
 
 

בכל מקרה, הבעירו באופן מבוקר כל סוג דלק שתרצו טרם השימוש בכירה. הציתו ממנו מעט על משטח לא דליק, כמו מדרכה. זאת על מנת שלא להיכוות עקב בעירה אגרסיבית של חלק מהדלקים.

כירה
 

 

 

תרגום מאנגלית - מילה תרגומים

מקור: דן ישי
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.