print header

10 סוגים של אנשים שאתם צריכים בחיים שלכם

האדם הוא יצור חברתי, ואף אחד מאיתנו לא חי בתוך ואקום. לכולנו יש אנשים סביבנו, חלקם טובים לנו וחלקם מזיקים, ולפעמים קשה לדעת על מי עלינו לשמור קרוב ואת מי אנחנו צריכים לשחרר. בדיוק כמו שתזונה מאוזנת דורשת מאכלים מסוגים שונים, כך גם המעגל החברתי שלנו צריך לכלול אנשים מסוגים שונים, שלכל אחד מהם יש תפקיד שונה בהתפתחות האישית וברווחה הנפשית שלנו. היום אנחנו נכיר לכם 10 סוגים של אנשים שהנפש שלכם זקוקה להם, וגם נסביר לכם איפה תוכלו למצוא אותם ומי הם יכולים להיות. יתכן שכבר יש לכם כמה מהם בחייכם, ויכול להיות שתגלו שחסרים לכם כמה, אז גלו כבר עכשיו מי האנשים שעליכם להקיף את עצמכם בהם ואיך לדעת מי הם.
 

1. חבר תומך

סוגי אנשים שאתם צריכים בחיים: חברות מתחבקות
אדם שכזה הוא חבר אמת שנמצא שם בשבילכם תמיד וללא תנאים. הוא יקשיב למה שיש לכם לספר ללא שיפוטיות, יציע נחמה וכתף לבכות עליה, וירים אתכם כשאתם נופלים בעזרת מילות עידוד או פשוט בזכות נוכחותו. חבר שכזה מבין את הכוח שלו ויודע שאתם פשוט צריכים אותו לצידכם, אפילו אם לא יגיד מילה, וכשהוא כן מדבר, דבריו יכולים לספק לכם תמיכה אדירה.
 
מי זה יכול להיות: חבר ילדות, עמית לעבודה שהתחברתם אליו ושהפכתם להיות קרובים אחד לשני או אפילו בן משפחה שקיבל תפקיד של חבר בחייכם. בדרך כלל הוא יגיע מתוך מעגל החברים שלכם או מקבוצות שנכנסתם אליהן ושבהן יש אנשים שחולקים איתכם את אותו התחביב, כמו חוג או קורס שנרשמתם אליהם.

2. מנטור (חונך)

סוגי אנשים שאתם צריכים בחיים: אישה ואישה בחליפות
המנטור הוא אדם שיודע לנווט בחיים, והוא משתמש בניסיון שלו כדי לספק לכם הדרכה ותובנות שיסייעו לכם להתגבר על אתגרים מקצועיים או אישיים. אדם שכזה מסייע לכם להתפתח ולהאיץ את תהליך הלמידה שלכם בזכות חוכמתו וניסיונו, ויש לו שלל עצות לתת לכם, ובדרך כלל תרצו לקבל אותן ממנו.
 
מי זה יכול להיות: מורה, עמית מנוסה יותר מכם בעבודה או מקצוען בתחום מסוים שאתם מתעניינים בו ומעוניינים להתפתח בו. בדרך כלל הוא יגיע מתוך המעגל המקצועי שלכם או אנשים שעוסקים בתעשייה בתחום שברצונכם להתקדם בו.

3. מעודד

סוגי אנשים שאתם צריכים בחיים: אדם שם יד על כתף של חברו
המעודד מאמין בכם, רואה בכם את מה שאתם אולי לא מצליחים לראות בעצמכם ודוחף אתכם לעבר מיצוי הפוטנציאל שלכם. הוא האחד שחוגג איתכם את הניצחונות שלכם, לא משנה עד כמה הם קטנים, ונותן לכם מוטיבציה להמשיך גם כשקשה. האמונה שלו ביכולותיכם היא בלתי מעורערת ואף מדבקת.
 
מי זה יכול להיות: אח או אחות, בן או בת זוג או פשוט אדם שרוצה בטובתכם ושתומך בכם. לרוב תמצאו אותו במעגל החברתי הקרוב ביותר שלכם, אך הוא יכול להיות גם חבר בצוות שאתם שייכים אליו, כמו קבוצת ספורט או במקום העבודה. 

4. קורא תיגר

סוגי אנשים שאתם צריכים בחיים: אנשים רצים במעלה מדרגות
קורא התיגר הוא אדם שמעודד את ההתפתחות האישית שלכם על ידי כך שהוא מסייע לכם לצאת מאזור הנוחות. הוא דוחף אתכם אל מעבר למה שאתם חושבים שהוא קצה היכולת שלכם וגורם לכם לקחת סיכונים, זאת על ידי אתגר או ביקורת כלפי רעיונות והחלטות שלכם, וכך הוא מסייע לכם לצמוח בעזרת יכולת חדשנות שנובעת מכם ועל ידי כך שתשנו את נקודת המבט שלכם בנוגע לחיים, מה שמסייע לכם לפתח יכולות חדשות ומועילות.
 
מי זה יכול להיות: מאמן, בוס או כל אדם אחר שדוחף אתכם להיות טובים יותר ממה שאתם, כמו גם חבר קרוב שלא מתבייש להגיד לכם את דעתו. בדרך כלל אדם שכזה מגיע מתוך סביבה תחרותית, כמו מקום עבודה או לימודים, וכן מקבוצת ספורט שאליה אתם שייכים.

5. איש סוד

סוגי אנשים שאתם צריכים בחיים: גבר ואישה מדברים
איש סוד הוא אדם שאתם יכולים לסמוך עליו בעיניים עצומות ושאתם מסוגלים לחשוף בפניו את החולשות והמחשבות העמוקות ביותר שלכם. הוא תומך בכם בלי שיפוטיות ומציע לכם מקום בטוח שבו תוכלו להיות כנים לחלוטין מבלי לחשוש שיחשבו עליכם משהו רע.
 
מי זה יכול להיות: חבר טוב, בן/בת זוג או בן משפחה שאתם קרובים אליו מאוד. אתם תימשכו לאדם שכזה באופן טבעי כשתרגישו שאתם זקוקים לתמיכה, ולרוב הוא יהיה מישהו שנמצא איתכם במערכת יחסים ארוכת טווח שנבנתה על גבי אמון.

6. קומיקאי

סוגי אנשים שאתם צריכים בחיים: אישה מחייכת לגבר
הקומיקאי הוא אדם שמכניס קלילות והומור לחיים שלכם, ויש לו את היכולת לגרום לכם לצחוק בכל מצב, להפחית את הלחץ שאתם חווים ולהזכיר לכם שלא צריך לקחת כל דבר ברצינות רבה מדי. צחוק יכול להיות כלי חזק מאוד לשינוי נקודת המבט שלכם בחיים, ואם זה לא מגיע מתוך עצמכם, הקומיקאי יכול לסייע לכם לקבל את הכלי הזה כשאתם זקוקים לו.
 
מי זה יכול להיות: חבר שנון או שטותניק, או בן משפחה שידוע בחוש ההומור המפותח שלו. בדרך כלל תמצאו אותו במעגל החברתי הרחב שלכם, והוא לא חייב להיות אדם שקרוב אליכם מאוד – פשוט אחד שעוזר לכם לצחוק ולראות את החיים מנקודת מבט קצת פחות רצינית.

7. ריאליסט

סוגי אנשים שאתם צריכים בחיים: אנשים מדברים בבית קפה
הריאליסט הוא אדם עם רגליים על הקרקע ששומר על גישה אובייקטיבית שמעוגנת למציאות. הוא מעשי ולרוב עוזר לכם לראות את הדברים כפי שהם – לא כפי שהייתם רוצים לראות אותם. העצות הפרקטיות שלו יכולות לסייע לכם לבצע החלטות שקולות ונכונות, והוא גם יכול לעזור לכם להתרכז במה שחשוב בחיים, כולל המטרות שלכם.
 
מי זה יכול להיות: חבר או בן משפחה רציני שבדרך כלל לא נכנע להסחות דעת בקלות. זה לרוב אדם שידוע בכך שהוא מספק עצות מעשיות ושאנשים אחרים סומכים עליו ועל דעתו.

8. מורה רוחני

סוגי אנשים שאתם צריכים בחיים: אנשים עוסקים במדיטצה
המורה הרוחני מספק לכם הרבה יותר מעצות רגילות; הוא מסייע לכם לנווט בתוך הנפש שלכם. זה בדרך כלל יהיה האדם שתפנו אליו כשתתקשו להבין את המשמעות העמוקה יותר של החיים ואת התפקיד שלכם בהם. ביכולתו לסייע לכם להתאים את פעולותיכם לאמונות ולערכים שלכם, והוא יכול לספק גם תמיכה נפשית במידת הצורך ולהראות לכם כיצד להתחבר לאני הפנימי שלכם ולמצוא משמעות בחיים.
 
מי זה יכול להיות: מנהיג רוחני קרוב, רב, מדריך יוגה או מישהו שיש לו אינטואיציה טובה ושאתם סומכים עליו. תוכלו למצוא אותו בקהילה הדתית שאליה אתם שייכים, בחוגים רוחניים שונים או בקהילות העצמה או פילוסופיה שאתם מתחברים לרעיונותיהן.

9. משתף הפעולה

סוגי אנשים שאתם צריכים בחיים: לחיצת ידיים
משתף הפעולה הוא אדם שחולק איתכם יצירה או מטרה, ושפועל יחד איתכם למען השגת אותם הישגים. הוא חולק איתכם את החזון שלכם והוא שותף מלא לעבודה שאתם מבצעים, כך שיחדיו תוכלו להפוך את החלומות שלכם למציאות, בין היתר בעזרת סיעור מוחין והצעת פתרונות לבעיות שאתם מתקשים בהן. ביכולתו להביא איתו יכולות שאין לכם, כמו גם נקודות מבט חדשות, וכל אלה מסייעים לשפר ולהאיץ את הדרך של שניכם למען מטרה משותפת.
 
מי זה יכול להיות: עמית לעבודה, חבר ללימודים או מישהו שפגשתם במפגש נטוורקינג ושמצאתם איתו שפה משותפת. זה למעשה יכול להיות כל אדם שיש לו מטרות זהות לאלו שלכם ושברצונו להצליח בתחום מסוים יחד איתכם.

10. מודל לחיקוי

סוגי אנשים שאתם צריכים בחיים: אנשים מתקבצים סביב איש מבוגר
מודל לחיקוי הוא דוגמה חיה לערכים, לגישה ולאופן ההתנהגות והפעולה שברצונכם לאמץ. החיים שלו מראים לכם את האפשרות שאתם מעוניינים בה, והוא נותן לכם השראה לשאוף להיות הגרסה הטובה ביותר שאתם מייעדים לעצמכם, זאת בעזרת דוגמה אישית. ביכולתו להציע תמיכה ועצות, אך לא תמיד זה יהיה אדם שנגיש לכם ושביכולתכם להיות איתו בקשר אישי ישיר.
 
מי זה יכול להיות: דמות ציבורית שאתם מעריצים, בן משפחה מבוגר שאתם מעריכים את דעותיו או איש בולט בקהילה שאליה אתם שייכים. תוכלו למצוא אותו בכל מקום, ובעיקר דרך מדיה חברתית או תקשורתית.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.