print header

7 סימנים סמויים לכך שאנשים אחרים מחבבים אותך

האם שאלתם את עצמכם פעם מה אנשים בסביבה שלכם חושבים עליכם? ניסיתם להבין האם אדם אחר מחבב אתכם או אפילו נמשך אליכם? לא תמיד נעים לשאול את השאלות האלו באופן ישיר ועדיין לא הומצאה טכנולוגיה שתאפשר לנו לקרוא מחשבות, אך יש דרכים שונות לנסות לקבל עליהן תשובות. אחת מהעיקריות שבהן היא להכיר את הסימנים הסמויים החשובים בדפוס ההתנהגות של האנשים שדעתם עליכם מסקרנת אתכם. אתם מוזמנים לקרוא על 7 מהם כאן ועכשיו, כדי שתוכלו לזהות בקלות רבה יותר מקרים בהם אדם אחר מנסה לרמוז לכם על הרגשות שלו כלפיכם.

1. פינוי חפצים שמפרידים ביניכם

בזמן שיחה עם אדם שיש לנו רגשות כלפיו, לעיתים קרובות יתעורר בתת מודע שלנו צורך לפנות "מחסומים ומכשולים" פיזיים שמפרידים בינינו. לדוגמה, זה יכול להיות אדם שיזיז משולחן במסעדה פריטים בולטים שעומדים ביניכם, או הזזה של כריות ספה כדי לייצר מרחב אינטימי יותר בלי דברים שיעמדו בדרככם. 
 
אותו עיקרון עובד גם הפוך, אם למשל אישה מחזיקה את התיק מול גופה היא מנסה לייצר מחסום בינה לבין האדם שעומד מולה, ואדם שמחזיק דפים מול אדם אחר מנסה להשתמש בהם באופן תת מודע כדי להסיח את דעתו ולמנוע ממנו להתרכז בו. באופן עקרוני, ככל שאדם מנסה שיהיו בינו לביניכם כמה שפחות חוצצים, כך הוא מחבב אתכם יותר ומעוניין להתקרב אליכם.
 
סימנים שאנשים מחבבים אתכם: זוג יושב בבית קפה

2. ישיבה או עמידה עם גב ישר וכתפיים מתוחות

גם אלו מאיתנו שאין להם שום בעיות גב ויציבה לא תמיד באמת יושבים או עומדים זקופים ומתוחים. אך משום שהתנוחה הזאת אינה טבעית לחלוטין עבור רוב האנשים וכאשר מדובר רק במשהו רגעי, אין לייחס לה חשיבות מיוחדת. מצד שני, כאשר אתם שמים לב אליה בתדירות גבוהה מצד אדם אחר כאשר אתם בסביבתו, זה כנראה סימן לכך שהוא מחבב אתכם ומנסה להרשים אתכם.
 
יש אנשים שנוטים לפרש את המחווה הזאת בטעות כניסיון להתרחק, להתנשא או לאיים עליהם, אך הרבה יותר פשוט וסביר להניח שמדובר ברצון להרשים. אנשים שמתנהגים ככה לידכם רוצים להראות גבוהים, זקופים וכוחניים, בניסיון להדגיש את היתרונות שלהם. יתכן שהם עושים זאת במודע ויתכן שמדובר בהתנהגות לא מודעת - כך או כך רצוי שלא להסב את תשומת ליבם לכך כי זה לרוב רק עלול לגרום למבוכה.
סימנים שאנשים מחבבים אתכם: קבוצת חברים יושבת על ספסל אבן

3. הרגליים שלהם פונות כלפיכם

בזמן שיחה עם אנשים אחרים, כאלה שאנו אוהבים וגם כאלה שלא, אנו מנסים באופן כללי לשמור על קשר עין אם אנחנו רוצים לגרום להם להרגיש שהם מקבלים את תשומת הלב שלנו. זה בהחלט עשוי להיות סימן לעניין אמיתי מהצד השני, ועוד נדבר על חשיבות העיניים בנושא הזה בהרחבה, אך זה רעיון חכם גם להעיץ מבט כלפי מטה כדי לחשוף רמז הרבה יותר סמוי לכך שאדם אחר מחבב אתכם באמת ולא רק מעמיד פנים.
 
הסימן הזה הוא כיוון כפות הרגליים של אותו אדם; בזמן עמידה או ישיבה, כאשר הקצוות של כפות הרגליים פונות לעבר אדם מסוים, זה עשוי להיות סימן מהתת מודע שכל תשומת הלב מרוכזת בו. זה נכון בין אם אתם יושבים בחבורה גדולה או אחד-על-אחד, אך בכל מקרה רצוי לבדוק את כיוון כפות הרגליים רק באופן אגבי ומהיר, ולא להתחיל לבהות ברצפה. שימו לב שבמצב שכיבה, כאשר החלק השטוח של כפות הרגליים מופנה כלפי אדם אחר, זה בדרך כלל סימן פחות מובהק לחיבה ועניין בו.
סימנים שאנשים מחבבים אתכם: איור של אנשים עומדים ומדברים עם סימון של כיוון כפות הרגליים

4. יש רמזים בעיניים שלהם

זה לא משנה אם אתם מאמינים בכך שהעיניים הן החלון לנשמה או לא, אין ספק בכך שהן יכולות לרמז על תשומת הלב של המחשבות שמסתתרות מאחוריהן. זה נכון אגב לא רק לגבי העיניים עצמן, אלא לכל האזור שסביבן. למשל, ברור שאדם שלא מנתק מכם קשר עין מרוכז בכם, אז איך ניתן לדעת האם זה סימן שמעיד על חיבה או אפילו אהבה? התשובה היא שהגבות יהיו קצת יותר מורמות מהרגיל ואתם תשימו לב לנטייה של האדם שמולכם למצמץ באיטיות.
 
סימן נוסף לחיבה שמסתתר בעיניים הוא דווקא השפלת המבט של אדם שנתתם לו מחמאה. יש הסבורים שהסיבה לכך היא רצון להסתיר את הרגשות של אותו אדם, במיוחד רגשות חיבה ואהבה, כדי להגן על עצמו כך שלא יהיה פגיע עקב רגשות אלו. להבדיל מהמצבים האלה, כאשר אתם שמים לב לכך שאדם ממצמץ הרבה בזמן שיחה איתכם, אם לא נכנס לו משהו לעין זה עלול להיות סימן לכך שהוא לא מחבב אתכם ושהוא מנסה באופן תת מודע ליצר מחסום בינו לבינכם. 
סימנים שאנשים מחבבים אתכם: עיניים של אישה עם כיסוי ראש

5. ידיים מחוץ לכיסים וחשיפת הגוף

הסימן הסמוי הבא לחיבה לרוב מאפיין גברים יותר מאשר נשים, אך בכל זאת לשני המינים כדאי להכיר אותו כי תמיד טוב ללמוד טיפים לפענוח שפת גוף, גם אם הם תקפים רק לחלק מהאוכלוסייה. אז מהו למעשה הסימן הזה? בפשטות, כאשר גבר עומד עם ידיים בתוך הכיסים זה לרוב סימן להלך רוח סגור וחוסר חיבה ו/או רצון להכיר את האדם שמולו. כאשר הידיים מחוץ לכיסים ונשענות על המותניים, זהו סימן לפתיחות, רצון להרשים וחיבה כלפי האדם שעומד מול הגבר. יחד עם זאת חשוב לדעת שלפעמים מדובר בתנוחה שמעידה דווקא על אהבה עצמית ושחצנות, אז שימו לב לדברים שנאמרים במקביל להופעת הסימן הזה ולטון הדיבור עצמו.
סימנים שאנשים מחבבים אתכם: איר של גבר עומד מול אישה עם ידיים בתוך הכיסים ולצידי הגוף

6. הליכה באותו קצב כמוכם או קצת מאחוריכם

יש סימנים סמויים לכך שאנשים מחבבים אתכם שלא באים לידי ביטוי בישיבה או בעמידה, אלא דווקא בזמן הליכה. לרוב, אנשים שונים הולכים בקצב שונה זה מזה ולא תמיד שומרים על מיקום קבוע ביחס אליכם בשעת הליכה לצדכם. כאשר אתם הולכים לצד אדם שלא מאט את הקצב כדי להישאר לצדכם וממהר קדימה, זה לרוב סימן שאין לו עניין מיוחד בכם. אך כאשר המצב הפוך ואדם מתאים את עצמו לחלוטין לקצב שלכם ואף נותן לכם להוביל את הדרך, יש אפשרות שזהו סימן לעניין רב שיש לו בכם, או לכל הפחות הרבה כבוד.
סימנים שאנשים מחבבים אתכם: שני קשישים הולכים זה לצד זה

7. מחמאות מגושמות

בסרטים רבים יש רגעים בהם אחת מהדמויות מנסה להרשים דמות אחרת או להתחבב עליה, אבל כל ניסיון להחמיא או להעביר את הרגשות האלו לצד השני נגמר במשפט מגומגם או ניסוח מגושם. לכל מי שצופה בסרט ברור שזה סימן סמוי לרגשות חיבה או אפילו אהבה, אך לפעמים כאשר מצב שכזה קורה במציאות אנשים מתעלמים ממנו או מפרשים אותו בדרך שלילית. יש גם כאלה שלפעמים קצת לא נעים להם לקבל מחמאות והם נוטים להתעלם או לסלוד ממקרים בהם אנשים מרעיפים עליהם שבחים שהם מרגישים שלא מגיעים להם.
 
כך או כך צריך לזכור שלפעמים החיים הם כן כמו סרט; אדם שנותן לכם מחמאות, גם אם הן נשמעות מוזר או שהן לא נחוצות לדעתכם, ככל הנראה רוצה להתחבב עליכם כי יש לו רגשות חיוביים כלפיכם. המחמאות האלו יכולות להיות חלק מטקטיקה מודעת או פשוט מחשבות שרצות ישר מהתת מודע אל הלשון של האדם שמדבר איתכם. במקביל לכך, אדם שנותן לכם מחמאה שנראית לכם קצת מוגזמת או לא מציאותית, אולי פשוט חושב שאתם הרבה יותר טובים ומוצלחים בהשוואה למה שאתם חושבים על עצמכם. לרבים מאיתנו יש נטייה לשפוט את עצמנו לחומרה ולהתעלם מהמעלות רבות שלנו, כך שזה ממש לא תרחיש נדיר.
 
מקור התמונות: brightside.me
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.