print header

8 סרטים בנטפליקס שיעוררו בכם השראה ויחדירו בכם מוטיבציה

לא פעם בחיים אנחנו מחפשים אי אלו דרכים להצית את האש הפנימית שלנו – את התשוקה, הרצון וההשראה – ולהניע אותם לפעולה מאיזו סיבה שלא תהיה. יש כל מיני שיטות שבהן ניתן לייצר בקרבנו את הרגש המדרבן הזה, ואחת מומלצת ביותר, לפחות בעינינו, היא לצפות בסרט שעלילתו יכולה להפיח בנו את התחושות האלו. אז כדי לעזור לכם למצוא את אותם סרטים שיעשו עבורכם את העבודה בכל מה שקשור להתעוררות השראתכם, אספנו 8 כאלו שזמינים בשירות התוכן הפופולארי כיום, נטפליקס. חלקם עלילתיים וחלקם תיעודיים, ואנחנו ממליצים לכם לצפות בהם כדי שהן תחושת השראה גדולה והן מוטיבציה ורצון לפעולה יחדרו בכם ויעצימו את נפשכם.  

1. פורסט גאמפ (Forrest Gump – 1994)

 
אין הרבה סיפורים מעוררי השראה שסופרו בקולנוע כמו הביוגרפיה המומצאת של האחד והיחיד – פורסט גאמפ. גם אם כבר ראיתם את הסרט הזה אי אלו פעמים, ובין אם טרם הזדמן לכם לצפות בו, אם אתם רוצים לעורר בקרבכם השראה ולהבין שבחיים הכל פתוח, פורסט גאמפ הוא הסרט בשבילכם. העלילה הבלתי תאמן של הנער הצעיר והתמים עם עמוד השדרה העקום, שהזדמן בדרכו שלו לכל אחד מהצמתים העיקריים של ההיסטוריה האמריקאית במהלך המאה ה-20, מרתק ומעורר השראה ללא צל של ספק. אם לא תמצאו את עצמכם, לפחות פעם אחת בסרט הזה, כמעט ומזילים דמעה, אז אולי כדאי שתצפו בו שוב  – כי הרגש מתפרץ פה כמה וכמה פעמים והוא נוכח בכל צעד ושעל.

2. הנער שרתם את הרוח (The Boy Who Harnessed the Wind – 2019)

הסרט היחסית חדש הזה מתמקד בסיפור פשוט מאוד – אך כה מרומם רוח ומעורר השראה עבור כל אחד מאיתנו, שפשוט אי אפשר להתעלם ממנו. זוהי עבודת הבימוי הראשונה של השחקן הבריטי צ'יווטל אגיופור, ואפשר לומר שהוא עשה פה עבודה מרשימה ביותר ויצר סרט שייגע בכל אחד ואחד מכם – ואולי אף בילדיכם. הסיפור כאן מתמקד בוויל קמקוומבה, נער בן 13 ממלאווי שבאפריקה, המגיע ממשפחת איכרים ענייה ומוכרח לעזוב את בית הספר בו הוא לומד מאחר והוריו פיגרו בתשלומי שכר הלימוד שלו. במלחמת ההישרדות החדשה שנכפתה עליו, ויל מחליט להציל את הכפר בו הוא גר מרעב בדרך מקורית במיוחד. "הנער שרתם את הרוח" הוא סרט עדין ועם זאת גם עז, מעורר ותופס את חווית הילדות התמימה – כנגד הרקע של עוני ומאבק הישרדות. אם יש לכם ילדים שכל הזמן מתלוננים על בית הספר – הושיבו אותם מול הסרט הזה ואולי הם יוכלו להיווכח בכך שחינוך הוא למעשה ברכה.

3. טוני רובינס: אני לא הגורו שלכם (Tony Robbins: I Am Not Your Guru – 2016)

כבר כמה וכמה שנים טובות שטוני רובינס הוא אחד מדוברי ההעצמה וההשראה הפופולאריים והאהובים ביותר בעולם; רבים עוקבים אחר הרצאותיו, ומדגישים כי הגישה אותה פיתח המנטור, הקואוצ'ר, איש העסקים והסופר הזה ואותה הוא מעביר לעולם – שינתה את חייהם ללא היכר. תוכלו לקבל הצצה נדירה אל חייו בסרט התיעודי "אני לא הגורו שלכם", המגולל את סיפורו של אדם שהוא יותר ממומחה להתנהגות אנושית, אלא אדם הדואג באופן העמוק ביותר לסבלם של אחרים – מכיוון שהוא בעצמו ידע לא ממנו לא מעט, והסבל אינו זר לו. מבלי להכביר יותר מדי במילים, אם עקבתם או הערכתם של עבודתו של רובינס בעבר (או בהווה), הסרט התיעודי הזה יעורר בכם השראה בהרבה מישורים – ולא כדאי שתחמיצו אותו.

4. מינימליזם: סרט תיעודי על הדברים החשובים באמת (Minimalism: A Documentary About the Important Things – 2015)

מינימליזם היא לא מילה גסה – אם פעם אולי חשבנו ששפע חומרי הוא הדבר הכי חשוב בחיים, בשנים האחרונות רבים וטובים מגלים את היתרונות של להיות משוחרר מכבלי החומריות, הרכושנות ותאוות הבצע, ולחיות את החיים בצורה הפשוטה והטהורה ביותר שלהם. הסרט התיעודי הזה יוכיח לכם את הנקודה הזו באופן הכן ביותר, יטעין את חייכם באנרגיה חיובית ואולי אף ישנה לחלוטין את הדרך שאתם רואים את העולם; אנשים מכל קצוות החיים והתעשייה – מעיתונאים, דרך מדענים ועד ברוקרים בוול סטריט – מסבירים כאן בצורה הכי ברורה שיש למה "פחות זה בעצם יותר". צפו בסרט המרתק הזה כדי לגלות מדוע לעיתים קרובות הדברים הקטנים ביותר הם אלו שאנחנו יכולים למצוא בהם הכי הרבה אושר אמיתי.  

5. מסע בעקבות האושר (Expedition Happiness – 2017)

אם כבר מינימליזם וההנאות הקטנות של החיים, אז שימו לב לסרט התיעודי הזה, על יוצר סרטים גרמני צעיר שיוצא יחד עם חברתו המוזיקאית וכלבם האהוב למסע חוצה יבשת באמריקה הצפונית – והכל על גבי אוטובוס הסעות ילדים ישן שחודש ושופץ מעט. מטרתו של המסע היא אחת – לחפש את אותו מצב נפשי חמקמק של אושר טהור, שלם ונקי. מה שיפה במיוחד ב"מסע בעקבות האושר" הוא שלזוג שמככב בו יש גישה ישירה מאוד ואינטימית, שמאפשרת למצלמה ללכוד את סיפור המסע שלהם מאלסקה הצפונית אל עבר הקצה הדרומי של מקסיקו, באופן שמספר סיפור שלם, כן ורגיש לצפייה. הסרט הזה יכול גם לשמש לכם כתזכורת מצוינת לכך שעליכם לחיות את הרגע ולצאת מגבולות אזור הנוחות שלכם כדי לרדוף אחר החלומות שלכם.  

6. אפולו 13 (Apollo 13 – 1995)

נחזור רגע אל גבולות הסרטים העלילתיים שמספרים את סיפורם של אנשים מעוררי השראה במיוחד, כאלו שיצאו למשימות בלתי אפשריות לתועלת האנושות כולה – וכמעט לא שבו מהן. אנחנו מדברים כמובן על סרטו הקלאסי של הבמאי רון הווארד, בכיכובו של טום הנקס (שגם שיחק בפורסט גאמפ המופיע ברשימתנו), ובו מתוארת לפרטי פרטים בדרך המדויקת ביותר שיש – משימת אפולו 13 של נאס"א משנת 1970, שמטרתה להגיע לירח; במהלך הטיסה קורה דבר בלתי צפוי, והאסטרונאוטים בראשותו של מפקד המשימה ג'ים לוול (הנקס) צריכים לאלתר דרך לחזור בשלום לכדור הארץ. זהו סרט מהנה, מחכים ומאיר עיניים, אך מה שבאמת מעורר השראה בו הוא המסר שלו – הישרדות כנגד כל הסיכויים ועוצמתה של הרוח האנושית. אז בין אם אתם אוהבים סרטים מדויקים מדעית שעוסקים בחלל, או פשוט רוצים להתעצם, להתחזק ולהיווכח שוב עד כמה אנו חזקים כבני אנוש – צפו באפולו 13.

7. פורשות כנפיים (.Period. End of Sentence – 2018)

זהו סרט קצר שנמשך בסך הכל 26 דקות, אך העלילה המתומצתת שלו יכולה להפיח בכם הרבה מאוד השראה ואמונה עצמית שהכל אפשרי אם רק עובדים ביחד. הסרט מתאים במיוחד (גם אם לא רק) לנשים – מכיוון שהוא מספר את סיפורה של קבוצת נשים מהודו, העוסקת בפרויקט מיוחד לייצור תחבושות היגייניות במחוז הולדתם וקוימבטורה; ומה כל כך מיוחד בזה, אתם שואלים? שבחברה ההודית המסורתית, כל נושא הווסת הנשית נחשב לטאבו עמוק שאין מדברים עליו ואין מתייחסים אליו כמעט, ולכן רבות מנשות הודו נטולת ידיעה על מה יש לעשות בתקופת המחזור, מלבד להישאר בבית עד תומה. הנשים שמככבות ב"מייצרות כנפיים" מנסות לשבור את הטאבו הזה – ולא רק לייצר את התחבושת, אלא גם לחנך את סביבתם ולהעלות את המודעות לנושא הנשי החשוב הזה. הסרט הנהדר הזה זכה בפרס האוסקר לסרט הדוקומנטרי הקצר הטוב ביותר.

8. התאוריה של הכל (Theory of Everything – 2014)

סטיבן הוקינג לא היה רק מדען פורץ דרך, אלא גם דמות מעוררת השראה בהרבה מאוד מישורים ומובנים. הוא החל בסך הכל כסטודנט לאסטרופיזיקה מבריק באוניברסיטת קיימברידג', שם הכיר את אישתו ג'יין – אך בו בזמן גם התגלה כי הוא לוקה במחלת ניוון השרירים ALS ששיתקה את פעולת השרירים שלו אט אט, עד שהפך למשותק לחלוטין. זה לא עצר את האסטרופיזקאי מלהפוך לאחד מחשובי המדענים במאה ה-20, לאחר שפרסם את רב המכר ויצירת המדע הפופולרי, "קיצור תולדות הזמן", המתאר את התפתחות היקום למן המפץ הגדול. השחקנים אדי רדמיין (הוקינג) ופליסיטי ג'ונס (ויילד), משרטטים בסרט הזה ברגישות מעוררת השראה את סיפור חייו הפתלתל והמרתק של הוקינג, שבהחלט יכול להפיח תקווה גדולה בנפש של כל מי שצופה בסרט הזה, שזיכה גם את רדמיין בפרס האוסקר לשחקן הטוב ביותר.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.