print header

10 הדברים שהזנחתם וכדאי לחזור לעשותם

 לפני הרבה מאוד שנים במהלך טיול משפחות קבוצתי, אבי קיבל התקף אפילפסיה שלאחר מכן התברר כראשון מתוך 4 התקפים. במהלך השנים הוא הבריא וכיום מנהל אורך חיים בריא ותקין, אך אני עדיין זוכר את אמי מתחננת אז בפני החובשים להציל אותו ואת זעקתה שנשמעה למרחק: "זה עוד לא הזמן שלו". מאז ועד היום אני חושב רבות על המשפט הזה, הרי החיים שלנו כה שבריריים והכל יכול להתהפך בשניות בודדות. לכן, אני משתדל ללמד את עצמי לעשות מחדש דברים קטנים שהזנחתי על מנת שאוכל להיות מאושר, בריא ושמח בחלקי. כיום, לאחר שלמדתי מה הם הדברים שאותם אני צריך לחזור ולעשות, אני מרשה לעצמי לחלוק אותם עמכם כדי שגם אתם תוכלו לעשותם ולחיות חיים בריאים ומאושרים.
 
דברים שהזנחנו וצריך לחזור לעשותם: אישה עם תיק קופצת מאושר

1. לאהוב את עצמכם שוב

כל אחד ואחת מכם הוא מעין בניין מרשים עם חלונות זכוכית צבעוניים, כאלו אשר נוצצים ובוהקים כשאור השמש מכה בהם, אך כאשר החושך משתלט - היופי שלכם מתגלה רק אם יש אור המאיר ובוהק מבפנים. השמירה על האור הזה היא חובתכם בלבד, לכן עליכם לאהוב תחילה את עצמכם, במקום לאמץ את הרעיון שאנשים אחרים יאהבו אתכם. לאהוב את עצמכם לא אומר להיות אנוכיים או להתעלם מאנשים אחרים, למעשה זה אומר לקבל את עצמכם כאורח המכובד ביותר בלב ובמחשבה שלכם, כזה שמגיע לו טיפול מיוחד. לכן זכרו, לא משנה מה אתם בוחרים לעשות  ולא משנה מה אתם מרגישים, אהבו את עצמכם בזכות זאת – זו הדרך להתחיל להעריך את עצמכם מחדש. לחצו כאן כדי לקבל עצות יעילות שיעזרו לכם לעשות זאת.

2. להתמכר מחדש לתחביבים וחשקים

כאשר מדברים על להתאהב לרוב מייחסים זאת לאדם אחר, אבל אפשר להתאהב לא רק באדם, אלא גם במטרה, שאיפה ותשוקה כלשהם. תשאלו את עצמכם כך: אם איבדתם את הכל מלבד דעתכם, ליבכם ובריאותכם, מה יהיה הדבר או הסיבה שבגללה אתם תתעוררו בכל בוקר עם חיוך? התשובה לשאלה זו תחשוף בפניכם את האש הבוערת בתוככם, זו שתפקידכם למצוא אותה ולשמור עליה דולקת. ככל שאנו מתבגרים, תחומי האחריות שלנו מתרחבים ולעתים קרובות התשוקות והתחביבים שלנו נראים כפינוקים בלבד. למעשה, דברים אלו לא צריכים להיות פינוקים אלא דרישות שלכם מעצמכם – גם אם אתם יכולים להשקיע רק 20 דקות ביום במשהו שאתם אוהבים לעשות, עשו אותו, בלי תירוצים ובלי חרטות, כך תוכלו להתמכר לתחביבים ולחשקים שלכם מחדש.
דברים שהזנחנו וצריך לחזור לעשותם: מקבץ אנשים מצלמים ספינה טרופה

3. להפיץ אהבה ואושר 

מכירים את האמרה "היו השינוי שאתם רוצים לראות"? גם אם לא, האמרה המיוחדת הזו טומנת בתוכה משמעות עוצמתית של הפצת אהבה ללא פחד וגבולות. זכרו כי מעשי אהבה או חסד, קטנים ככל שיהיו, אינם מבוזבזים אף פעם – החלק הטוב ביותר בחיים הוא לא ההישרדות, אלא שגשוג והתקדמות בעזרת תשוקה, חמלה, הומור, נדיבות, חסד ושימוש בכלים אלו כדי לשפר את חייהם של הסובבים אתכם. גם אם אין לכם את הכוח לגרום למישהו להיות מאושר, אתם יכולים לנסות לעזור לו להסיר את העצב שלו על ידי שתחייכו וכך תגרמו לו לחייך גם כן. נכון, אי אפשר לעזור לכולם, לא משנה כמה נרצה בכך, אבל כל אדם הוא עולם ומלואו, לכן הפצת אהבה ואושר לאדם אחד בכל פעם יכולה לשנות את עולמו ואנו ממליצים שתתחילו עם זה הקרוב ביותר אליכם. לחצו כאן וגלו את הסימנים לכך שגם אתם נועדתם להאיר את חייהם של אחרים ולהפיץ אהבה ואושר מחדש.

4. לנהל יותר שיחות איכות עם יקיריכם 

החיים שלנו מלאים ברגעי שמחה ואושר, אבל גם רגעים קשים ולא פשוטים כמו מוות מלווים אותנו מדי יום. התמודדות עם מוות היא אתגר אמיתי ויומי שלמעשה מדגיש כי אל לנו לבזבז את זמננו כאן ושעלינו לפנות זמן כדי להגיד ליקירינו שאנו אוהבים אותם מאוד. זה אומר שעלינו להפסיק להתכתב בהודעות ולתקשר דרך הרשתות החברתיות בכל שנייה, ולמעשה לפתוח את הסכרים לשיחות אמיתיות, ארוכות ולבביות, פנים מול פנים עם האנשים שאנחנו אוהבים. זכרו כי מערכות יחסים פורחות כאשר שני אנשים מסוגלים לחלוק את הרגשות הפנימיים שלהם ואת המחשבות על עצמם ועל כל אחד אחר. אהבה אמיתית בצורתה הגולמית בין שני אנשים היא הידיעה שהצד השני שומע ומעריץ אתכם באמת וללא תנאים, לכן כאשר תפנו זמן לשיחות איכות עם יקירכם, אתם תיצרו קשרים עמוקים שילוו אתכם לאורך החיים.
דברים שהזנחנו וצריך לחזור לעשותם: שתי חברות יושבות בבית קפה וצוחקות

5. ללמוד להקשיב לאחרים

כדי ללמוד להקשיב לאחרים מחדש עליכם ראשית לעשות זאת מבלי לשפוט אחרים ואת מה שהם אומרים – בחרו את המלחמות שלכם ואפשרו לעצמכם להקשיב ולחייך בלבד. זכרו כי ברוב הפעמים, שלווה וחמלה עדיפים יותר מאשר להיות צודקים – החוכמה היא לא לדעת מתי לקום ולדבר, אלא מתי לשבת בשקט ולהאזין. אפשרו לעצמכם את ההזדמנות ללמוד דברים חדשים על ידי האזנה, הרי האוזניים שלכם בניגוד לפה לא יכניסו אתכם לצרות. לחצו כאן כדי לראות את הרצאתה של סלסט הדלי, שדרנית רדיו לשעבר שתלמד אתכם את עשרת הכללים לניהול שיחות טובות, כך שגם אתם תלמדו להקשיב מחדש לאחרים.

6. ליהנות ממנוחה וניתוק 

במהלך שגרת היום-יום אנו נוטים להישאב אל "הריצות" ממקום למקום כדי להספיק כמה שיותר. עם זאת, גם לכם מגיע רגעים שקטים מההמולה הזו, כאלו שבהם אתם לא מתמודדים עם בעיות, מחפשים פתרונות ועומדים בדרישות ששואבות זמן רב. לכן, כדי שתוכלו ליהנות ממנוחה וניתוק מחדש, עליכם לפנות לכם זמן מוגדר במהלך כל יום בו אתם לא עסוקים בשום דבר. יתרה מזאת, אף מומלץ לפנות לעצמכם פעמיים ביום לטובת הדבר הזה כדי שתוכלו לסגת ממקורות הלחץ המסרבים להתנתק מכם. כל שעליכם לעשות הוא פשוט לנשום במשך מספר דקות ולהירגע ממתחים מיותרים. אל תשטו בעצמכם ואל תגידו שאתם עסוקים, מפני שגם אתם יכולים להרשות לעצמכם לפנות מספר דקות להרגעת הגוף, הנפש והמוח ולאפשר לעצמכם רגעי שפיות מחזקים ומעוררים.
דברים שהזנחנו וצריך לחזור לעשותם: אישה יושבת עם רגליים על שולחן וכוס קפה ביד

7. לקרוא יותר ספרים

בין אם בנסיעה ברכבת או באוטובוס, דרך המתנה בתור ועד הפסקות קצרות בעבודה - רובנו הגדול מעדיף להימשך למסך הטלפון הנייד וכך להעביר את הזמן. עם זאת, ישנו אמצעי בידור מושלם שלא מצריך סוללו, לא מכיל פרסומות לרוב ומספק שעות של תענוג וחינוך – ספר. מה שאתם צריכים למעשה לשאול את עצמכם הוא: למה לא לשאת עמכם ספר בדיוק לאותם רגעים בלתי נמנעים של זמני המתנה מבוזבזים? אין הרי סיבה מוצדקת לכך שלא תעשו זאת, וכך תוכלו להחיות את הרגעים המתים הללו. זכרו, מה שאתם קוראים ולומדים כאשר אתם לא נדרשים לכך, נטבע אצלכם כחוויה וידע שאותו תוכלו להעביר הלאה. בנוסף, על ידי קריאה של ספרים תוכלו להעשיר את אוצר המילים שלכם ומומלץ מאוד לנסות ולקרוא גם בשפות זרות. לחצו כאן כדי לגלות את 14 הדרכים שבהם קריאה תשפר את מוחכם וגופכם.

8. ללמוד להכין אוכל בריא

אין אדם שלא מכיר את האמרות "הגוף שלך הוא מקדשך" ו-"אתה הוא מה שאתה אוכל", לכן מוטב להימנע מלצרוך מזון מעובד ומהיר ושאר רכיבים לא מומלצים לאכילה, ולעבור במקום זאת לאוכל בריא יותר. רוב המזונות שאותם אנו לא נאלצים להכין לבדנו עלולים לגרום למחלות, בחילות, מכאובים ולעתים אפילו לסרטן. האם הם טעימים? ודאי, הרי הכל מתובל היטב, ארוז מראש ומונגש לכולם בפשטות יעילה - אך גם רעילה. זו אחת הסיבות המרכזיות לכך שהרבה אנשים חולים מבחינה נפשית, רוחנית, רגשית ופיזית – בשל היותם מחוברים לטעם המזונות הרעילים הללו. לכן, עליכם ללמוד להכין אוכל בריא מחדש ולצרוך מזונות שירפאו אתכם ויספקו לכם איכות חיים טובה יותר מעכשיו.
דברים שהזנחנו וצריך לחזור לעשותם: גבר ואישה מבשלים במטבח

9. אפשרו לעצמכם ללמוד מטעויותיכם

הטעות הגדולה ביותר שרובנו עושים מדי יום היא לחיות בפחד מתמיד שאנחנו נטעה. אתם מבינים את חוסר ההיגיון? הרי החיים פשוט קצרים מדי כדי לנזוף בעצמכם על טעויות שעשיתם במהלכם. אחרי הכל, טעויות בחיים הם למעשה מהמורות, מעקפים ומחסומים שקורים בלאו הכי לכולם. אם כך, למה לכם להפעיל אנרגיה מיותרת בלנסות להימנע מהבלתי נמנע? האמת היא שאתם לא באמת תהיו חופשיים עד אשר תתנו לעצמכם את החופש לטעות. לכן, אפשרו לעצמכם ללמוד מטעויותיכם מחדש ושחררו את המחשבות הטורדניות של מה יקרה אם וכשתטעו וכדומה. העבירו את האנרגיה שאותה אתם משקיעים בהגנה על עצמכם מפני כישלון לסחיטה ומיצוי של הדברים הטובים בכל יום מחדש. לחצו כאן כדי לצפות בהרצאה מפתיעה שוודאי תשנה את כל מה שחשבתם על טעויות.

10. לחגוג ניצחונות קטנים בכל יום מחדש

רובנו הגדול חי עם מצבי רוח משתנים, כאלו שגורמים לנו להרגיש מדוכדכים וחסרי חשק לעשות כל דבר שהוא. מצב זה הוא מובן לחלוטין ומקובל לגמרי - הרי לא כל יום יהיה יום טוב, אבל צריך לדעת כי ייתכן לפחות דבר אחד טוב שיקרה במהלך כל יום. לכן, עליכם ללמוד לחגוג את הניצחונות ורגעי האושר הקטנים בכל יום מחדש – שימו לב לדברים האלה והרשו לעצמכם להתבוסס בהם כדי שהם אלו שימלאו אתכם באנרגיה. כל שעליכם לעשות הוא ללמד את המחשבה שלכם לראות ולזהות את הדברים האלו, הרי ראייה חיובית היא בחירה אישית והאושר בחיים שלכם תלוי במידה רבה באיכות המחשבות שלכם.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.