print header

9 יתרונות נהדרים של גיל הזהב שכדאי לזכור!

 
כמו סרט קלאסי, כמו יין משובח, כמו מנגינה שאף פעם לא נמאס לשמוע, ככה גם החיים שלנו רק הולכים ומשתבחים עם השנים. גיל הזהב הוא התקופה שבה אנו יכולים לקצור את פירות עמלינו וליהנות מיתרונות רבים, שלצערי הרב אנשים נוטים לשכוח או להפחית בערכם. הייתי רוצה לחלוק אתכם את 9 הסיבות לכך שגיל הזהב הוא התקופה הטובה ביותר בחיים שלנו, כדי שתזכרו תמיד שיש לכם על מה לחייך ושאין שום סיבה לשקוע בעצב רק בגלל הגיל שלכם.

 

1. אנחנו יודעים איך ליהנות מהחיים

מהרגע שהדחף להיראות "קול" ומגניב בכל שנייה של החיים חולף, הרבה יותר קל ונוח להישען לאחור, לצחוק על הכל (גם על עצמינו) וליהנות מהחיים. בגיל מבוגר החיים הרבה יותר מצחיקים פשוט בגלל שאנחנו כבר למדנו שזאת לא בושה לצחוק על עצמנו, ואם הצחוק מועיל לבריאות, אז למה שלא נצחק כמה שיותר? מה עוד שגם עברנו כבר כמה וכמה מהמורות ומכשולים בדרך החיים, כך שאנחנו יודעים לזהות ממה צריך להתרגש ומה אפשר לפתור בעזרת חיוך וקבלה. ולחברי שטוענים שהחיים כבר משעממים, הרי שיש לכם את כל חוויות העבר שלכם שבהן אתם יכולים להיזכר. ואם מישהו אומר לכם שאתם כבר לא יכולים לצבור חוויות וזיכרונות נוספים, הרי שהוא שקרן גמור.

2. אנחנו מעריכים אנשים אחרים

החברים, המשפחה וכל מי שקרוב אלינו, הם נמצאים לידינו כבר כל כך הרבה זמן שאנו למדנו לסמוך עליהם בשעת צרה ולהודות להם על כל מה שהם עושים עבורנו. למדנו כבר מזמן שמסע החיים עובר בצורה הטובה ביותר יחד עם עוד אנשים, וגם אם דרכם נגמרה או שדרכינו פשוט התפצלו בחלוף השנים, הרי שזה רק גרם לנו להעריך יותר את אלה שעדיין הולכים אתנו. קיבלנו ונתנו הרבה מאוד מתנות במהלך החיים שלנו, אבל אנחנו יודעים שהמתנה הטובה ביותר שאי פעם נקבל היא האנשים הקרובים אלינו.
 
יתרונות גיל הזהב
Patrick

 

3. אנחנו יודעים לנצל את מי שאנחנו

עם הגיל מגיע הניסיון ולצדו גם נקודת מבט וחכמה שעוזרים לנו להפיק את המרב ממה שיש לנו בחיינו. למדנו הרבה מאוד בחיים שלנו ואנחנו ממשיכים ללמוד בכל יום עוד ידע שימושי שיעזור לנו להימנע מטעויות ולהגיע להישגים כבירים. אחרי שנים רבות בעולם הזה אנחנו יכולים סוף סוף להתמודד איתו כשאנחנו יודעים בדיוק מי אנחנו, ואנחנו גם יודעים שיש לנו את הכוח להשתנות אם באמת נרצה. עשינו את זה כבר בעבר, אין שום סיבה שלא נוכל לעשות זאת גם היום.
 

4. אנחנו מכירים את העולם שלנו

גם אם לא טיילנו בכל קצוות תבל, אנחנו מכירים את הסביבה הקרובה שלנו. התרגלנו לנסוע מסביב למהמורות בכביש שברחוב שלנו, למדנו מתי הזמן הטוב ביותר לפתוח את חלונות הבית בשביל לקבל משבי רוח מרעננים וגילינו בדיוק איך אנחנו אוהבים את האוכל שלנו. הסביבה שלנו מלאה בתזכורות, חלקן נעימות יותר וחלקן פחות, לחיים המופלאים שחיינו ושאנו ממשיכים לחיות היום. מעבר לסיפוק של הכרת האני האמתי והסביבה שלנו, החיים מזמנים לנו גם שפע של הזדמנויות לראות אנשים צעירים יותר (למשל הנכדים שלנו) חווים את החיים בפעם הראשונה ולהתמוגג מנחת.   
 
יתרונות גיל הזהב
SerenityRose

 

5. אנחנו למדנו לקבל את המגרעות שלנו

המרדף אחר השלמות הוא נחלתם של הצעירים שעוד לא הבינו ששאיפה להשתפר גוררת מחויבות ל- 0 טעויות ופגמים. במשך רוב הזמן אנחנו אפילו נהנים מהפגמים הקטנים שבחיים שלנו ושבאנשים הקרובים אלינו, אשר מספקים לנו אינספור רגעים קטנים של הנאה וצחוק. למרות שלפעמים קשה לנו להודות בזה, הגוף שלנו לא חזק כפי שהוא פעם היה, אבל הוא שירת אותנו במשך שנים רבות והוא ימשיך לשרת אותנו בנאמנות אם רק נזכור לא להעמיס עליו מעל לגבול היכולת שלו. 

6. אנחנו לא צריכים להוכיח שום דבר לאף אחד

כבר מזמן למדנו ששום תועלת לא מגיעה מכך שאנו משווים את עצמנו לאחרים, ושחררנו את עצמינו מתחושת הלחץ והתחרותיות שגורמת לאנשים כה רבים להיות שקועים בחרדות במשך רוב חייהם. יש הקלה גדולה מאוד בידיעה שבשלב הזה של החיים שלנו אנחנו יכולים להתמקד במה שעושה לנו טוב ולשחרר רגשות שליליים של קנאה. אנחנו יודעים מה אנחנו שווים ואם אדם אחר לא יודע זאת, זו בעיה שלו ולא משהו שצריך להטריד אותנו. "דברי חכמים בנחת נשמעים" ואם יש לנו עצה טובה לתת או יעד שאנחנו רוצים להגיע אליו, אנו נעשה זאת בדרך שלנו ולמען עצמנו או למען האנשים שאנו אוהבים, לא כדי להוכיח משהו לאף אחד אחר. 
 
יתרונות גיל הזהב
Tony Alter

 

7. אנחנו מודעים למצבי הרוח שלנו

כשהייתי נער צעיר תמיד הופתעתי כמה האנשים המבוגרים שמסביבי כעוסים ונוטים לרגזנות, אבל היום אני מבין שאחרי גיל מסוים אפשר ליהנות אפילו מקצת רגזנות. הרי כולנו אוהבים להתלונן ולמה שלא נעשה זאת? הרי זאת הוכחה לכך שאנחנו יודעים שהמצב יכול להיות יותר טוב. הבעיה מתחילה כאשר אנשים שוכחים שלכל מטבע יש שני צדדים, ולא יודעים מתי לחזור לרגשות ולמחשבות האופטימיים. ההנחה שתמיד הנחתה אותי היא שכמו שלחיים יש עליות וירידות, כך גם מצב הרוח שלי יכול להתנהל. עצבות ודכדוך עלולים לפעמים לתקוף אותנו, אבל זה רק עניין של זמן עד שהם יעברו, כמו שזה קרה בעבר כך זה גם ימשיך לקרות והעובדה שאנו מודעים לכך הופכת אותנו לחזקים יותר.

8. אנחנו יודעים מה סדר העדיפויות שלנו

אחרי שנים רבות שבהן החיים הריצו אותנו ממקום למקום, סוף סוף יש לנו את הזמן והיכולת לעשות דברים בקצב שלנו. גידלנו את הילדים שלנו, דאגנו להם לבית ולאוכל, עכשיו אפשר לפתח את כישרון הציור שתמיד ידענו שחבוי בתוכנו, ללמוד שפה חדשה, לצאת לחיק הטבע ולקרוא את כל הספרים שאף פעם לא היה לנו זמן אליהם. מניסיוני האישי אני יכול להגיד לכם שאחרים יופתעו מאוד כשהם יגלו כמה אנרגיה ומרץ יש לכם, אבל הם לא יגיעו אם לא תמצאו את המטרה הנכונה שאליה הם יופנו. הזמן הוא משאב יקר ערך, בגיל הזה זאת עובדה שאי אפשר לחמוק ממנה, אז חשוב שתמיד תזכרו כיצד לנצל אותו בדרך הטובה ביותר עבורכם.
 
יתרונות גיל הזהב
 

 

9. אנחנו יכולים להגיע לשלום עם עצמנו

לכל שלב בחיים יש את המטרות שלו; לסיים תיכון, לעבור את הצבא, למצוא מקצוע וכן הלאה והלאה... ומה המטרה שלנו עכשיו? לדאוג לנכדים, לעזור לילדים שלנו להתגבר על קשיי ההורות (אבל לא להתערב יותר מדי!) אבל בעיקר להגיע לשלום ולקבלה עם עצמנו. כל החיים אנחנו רודפים אחרי האושר ואלא אם אתם נמנים עם ברי המזל שמצאו אותו בגיל צעיר, עכשיו זה הזמן שלכם להשקיע בעצמכם. יש אנשים שעושים זאת באמצעות מדיטציה, אחרים באמצעות שיחות עם חברים ולא חסרות גם דוגמאות לאנשים שגילו את הסוד לאושר ולשלווה הפנימית שלהם בפעילויות כמו סריגה או אימוני כושר. בשורה התחתונה עכשיו זה הזמן שלכם להשקיע בעצמכם. אם תנצלו כראוי את כל היתרונות הנפלאים של תקופת החיים הזאת אתם תגלו מהר מאוד מדוע היא מכונה "גיל הזהב".
 
 

 

 
מקור: צבי ראובני
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.