print header

חבל על הזמן - חומר למחשבה

 

"בזבוז זמן" הוא ביטוי נפוץ שאנחנו משתמשים בו רוב הזמן, אפילו בלי לשים לב.
במהלך החיים אנחנו מוצאים עצמינו חכמים בדיעבד ואומרים "בזבתי זמן על הפרויקט הזה", "בזבזתי שנים כשחיכיתי לקידום", "בזבזתי 6 שנים מהחיים על אהבה נכזבת". לכאורה, אין שום רע בניסוח הזה, הבעיה היא שגם אין בו שום פוטנציאל לטוב.
שינוי קל של המילים יביא לשינוי תפיסתי שלם - הגיע הזמן לשנות את הזמן!

תחשבו על זמן בתור משהו שאתם משקיעים ולא כעל משהו שאתם מבזבזים. ברגע שתתחילו לראות את זה כהשקעה, כך יגדל הרווח והתגמול שתפיקו מכל רגע.


 

כאשר אדם משקיע כסף בבורסה, בקרנות נאמנות, בנדל"ן או בכל דבר אחר (בהנחה וזו השקעה חכמה), הכסף נשאר שלו ורוב הסיכויים שערכו גדל. אם אותו אדם בחר לקחת מקצתו ולהשקיע בו לצורך מטרה מסוימת, הרי שהכסף הזה עזר לו לקדם מטרות נוספות. אין זה בזבוז.

גם כאשר אתם קונים דברים חומריים ונדמה לכם שאתם מוציאים כסף, הרי שמדובר בהשקעות - מכונית חדשה, חופשה אקזוטית או אפילו תשלום חשבונות חודשיים, כל אלה הם השקעות - נכון, יש כאלה שמניבות רווחים לעומת כאלה שנזרקות אל הרוח, אבל כך או כך, מדובר בסכום של כסף שהיה לכם ובחרתם להשקיע אותו בדבר מסויים שהועיל לכם באיזשהו אופן.

השקעה כלכלית נכונה היא כזו שיש לה תשואה גבוהה ויכולת למנף את המשאב ליתרון. הסתכלו על הזמן ככזה בדיוק - השקעה נכונה של הזמן היא כזו שיכולה להביא לרווחים הגבוהים ביותר ולהפוך כל רגע לזמן איכות של ממש.

עליכם להסתכל על המשאבים שיש לכם כמוגבלים, כאשר 'תקציב' היא מילת המפתח. אם תשקיעו כסף במקום אחד, הרי שבחרתם לא להשקיע אותו במקום אחר. בדרך כלל השקעות דורשות רצינות, השקעה ותכנון מוקדם. אף אדם לא ישקיע את כספו בדבר שאין לו פוטנציאל חיובי להניב רווח. כל סוג של רווח! מהנאה פשוטה של שיט בקריביים ועד לסיפוק ושגשוג של מניות שזינקו. מה שהופך אתכם לדרוכים, רציניים ואחראיים כל כך כאשר זה נוגע לכסף שלכם היא הידיעה שכאשר הכסף נעלם, הוא נעלם!

באותו האופן עליכם לחשוב על הזמן שלכם בתוך יום, בתוך שבוע ובכלל בחיים. כל רגע הוא זמן לבצע סדרי עדיפויות ועצם העובדה שאתם בוחרים להשקיע את הזמן בדבר מסוים, בהכרח מונעת מכם להשקיע אותו בדבר אחר. לכן עליכם לחשוב טוב טוב - האם ההשקעה הזו טובה לכם?
 

המחשבה על זמן בתור משהו שטס היא מעט מעוותת - הרי קצב הזמן הוא בין הדברים היחידים בעולם שהם קבועים וידועים, אין הפתעות בנוגע לאורכה של שעה או למשך היממה. הכול ידוע. ובכל זאת, נדמה שאנחנו מוצאים עצמינו לא פעם מעט מופתעים מכך שכל כך הרבה שנים עברו ועדיין לא הצלחנו, עדיין לא התקדמנו, עדיין לא הגשמנו או הבאנו אושר וסיפוק לחיינו. למה אנחנו מחכים?

רובינו לא מסתכלים על הזמן כתקציב מוגבל ונוטים להיות "פזרניים" לגביו; כאשר אנחנו משקיעים זמן במקומות שלא תורמים לנו, באנשים שסוחטים אותנו, באירועים שאיננו רוצים להיות בהם ובמחויבויות שמעיקות עלינו, הרי שהזמן נעלם, הוא פשוט נעלם! ואיתו גם פוטנציאל הרווח.

השקעה נכונה במקומות, באנשים, בתחביבים ובחלומות, אומנם לא תאריך את הזמן אבל היא בהכרח תעצים את ערכו.

בעוד 10 שנים תוכלו להציע את המאזדה שלכם למכירה וייתכן ואף תקבלו סכום נאה עבורה, אך את הזמן שהשקעתם ב-10 השנים האחרונות עם האהובים והיקרים לכם, בהגשמת החלומות ובמימוש העצמי שלכם, איש לא יוכל לקנות מכם. לא רק מכיוון שאלה אינם דברים חומריים, אלא בעיקר בגלל שאתם לא תרצו להעמיד אותם למכירה. אם תשקיעו בחוכמה - החוויות והזכרונות שלכם יהיו יקרים מפז!

במקום להעביר את החיים בבזבוז, עדיף להשקיע עצמינו בדברים שעושים טוב! 

חיברה: טל עזר

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.