print header

מוטיביציה אישית

מוטיבציה היא המנוע מאחורי כל ההחלטות וכל הצעדים שאדם עושה במהלך חייו. מוטיבציה, אולי אפילו יותר מהערכה עצמית, היא הכלי החשוב ביותר שעלייך לשאת בתרמיל, מכיוון שהכוח של המילים שאתה מסוגל להגיד לעצמך הוא המהות של הכול.

כדי לשפר את המוטיבציה האישית שלך אתה זקוק בראש ובראשונה לכוח רצון. נכון, גם עידוד של אנשים אחרים יכול להגביר מוטיבציה, כמו גם אלמנטים תחרותיים, אמונה דתית או אפילו קונוטציות שליליות יכולות לעורר את האנדרנלין לעשות את זה אחרת, לעשות את זה טוב יותר, אבל לכל אלה אין בסיס אם בתוך-תוכך אתה נטול חיוניות ואפאטי לחיים. מוטיבציה היא הרצון לעשות והרצון להצליח בזה.

מדוע מוטיבציה אישית חשובה?
1. אתה לא יכול להסתמך על אחרים שיעודדו אותך וידרבנו אותך לקחת אחריות על החיים שלך. לא רק שאין זה תפקידם ובטח שלא האחריות שלהם, אלא שאתה לעולם לא יכול לדעת מה המניעים שלהם לעשות זאת והאם הם בכלל פנויים לעשות כשתצטרך. מוטיבציה היא אמצעי להשגת שליטה, אחריות, ריכוז ורצינות לחיים!

2. טיפוח מוטיבציה אישית הוא סוג של אימוץ השקפת עולם חיובית וחדורת אמונה, אם לא תטפח בעצמך מוטיבציה, לא תוכל לזהות אפשרויות והזדמנויות מפתיעות שנקרות בדרכך.

3. מוטיבציה תאפשר לך להיות מפוקס ומכוון ולסלול לעצמך דרך בחיים.

4. מוטיבציה תעורר אותך לקחת אתגרים ולהתנסות בדברים שמעולם לא העזת.

5. מוטיבציה מזמנת אנרגיות חיוביות ומנטרלת אפאטיות ומחשבות שליליות.

6. מוטיבציה חושפת את האומץ והתעוזה שלך להיות אדון לעצמך.

עצם זה שאתה קורא את הטקסט הזה עכשיו, משמע שאתה חדור מוטיבציה לשנות את עצמך...

אם אתה מרגיש ברגעים אלה נטול חיוניות, מדוכדך או אפאטי ואתה מעוניין להחזיר לעצמך את שמחת החיים, את החשק ואת כוח הרצון - הנה לך כמה אפשרויות כיצד כדאי לעשות זאת:

1. תתמקד בדברים שאתה מאוד אוהב לעשות - מהתחביבים הפשוטים ועד לאנשים והמקומות שמשמחים ומרוממים אותך. מהעשייה היומיומית שמענגת אותך ועד להגשמת החלומות שטרם הספקת להגשים. התעטף בדברים שעושים לך טוב.

2. ערוך רשימה של כל הדברים שהיית רוצה לשפר בעצמך תוך ציון המלצות ועצות כיצד לעשות זאת.

3. סרוק את כל ההישגים שלך עד היום - אלה שהתאמצת להשיג, אלה שבאו לך בקלות, אלה שעשו לך טוב, אלה שלא הערכת כהישג בזמנו... רכז את כל ההישגים החיוביים שלך לרשימה אחת.

4. צור קשר עם חבר שמוציא ממך את הטוב שבך.

5. קרא ספרים מעוררי השראה, הקשב לשירים שפורטים לך על נימים שמחים ודקלם מנטרות של הצלחה, סיפוק והנאה.

6. ערוך לעצמך תרגילים לחיזוק האני-העצמי שלך, כמו זה למשל:

תרגיל מהות - תרגיל פשוט וחיוני של טיפול עצמי.
שימושי לזיהוי אמונות והרגלים ישנים שמגבילים אותך.

1. זהה והגדר לעצמך תחום בחיים שבו אתה מרגיש משועמם, אומלל או חסר סיפוק.
2. הגדר מטרה אחת לפחות שאתה חושב שעשויה לעזור לך להתקדם מעבר למצב הנוכחי
3. תרגם את המטרה למשימה שאתה יכול לבצע או לקדם (שים לב, אתה יכול לבחור כל משימה, אך הקפד לבחור כזו שתחייב אותך למתוח מעט את גבולות הנוחות שלך).
4. לאחר שתשלים את המשימה שלך, הקדש זמן והתבונן במה שלמדת. שאל את עצמך איך הרגשת? איפה זה פגש אותך? אילו הזדמנויות נפתחו בפנייך? אילו תכונות גילית בעצמך? האם היית צריך להתנער מהרגלים ישנים או אמונות מושרשות כדי לעשות זאת? האם ההרגלים והאמונות הללו היו לך לעזר או כרועץ?

 

 

חשוב מאוד שתחזור על התרגיל הזה לעיתים תכופות - זה יגרום לך לאתגר את עצמך בדברים הקטנים. אף אחד, ובטח לא אתה, צריך לצפות שתרוץ מרתון או תקפוץ בנג'י. מוטיבציה היא המנוע לא המניע, את הקצב אתה תקבע לעצמך.
החוכמה היא למתוח את גבולות הנוחות, לנער את האבק, לסמוך על הפס הרחב של היקום ולאפשר לעצמך אתגרים קטנים וחוויות חדשות שיאפשקו זרימה של אנרגיה חיובית.

תרגום ועריכה: טל עזר

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.