print header

טריקים פסיכולוגיים להצלחה בחיים

המוח האנושי הוא כנראה המכונה המורכבת ביותר ביקום, אך גם עליה ניתן לעבוד לפעמים. אנשים מצליחים השתמשו בשיטות אותם תקראו בכתבה הבאה במשך שנים כדי לבנות מערכות יחסים חזקות ולגרום לאנשים לבטוח בהם ולהאמין בהם. הכירו 19 טריקים פסיכולוגיים שיהפכו אתכם להצלחה!

פסיכולוגיה
reynermedia
1. דברים ראשונים ואחרונים
אם יש לכם ראיון או פגישה חשובים, נסו לקבוע את זמן הראיון כך שיהיה ראשון או אחרון בסדר היום של האדם איתו אתם נפגשים. אנשים נוטים לזכור בצורה הכי טובה דברים ראשונים, או דברים אחרונים. כך תוכלו לוודא שהרושם שהשארתם נשאר לאורך זמן.
 
2. הבטיחו לעצמכם לקוחות אדיבים
אם אתם עובדים בשירות לקוחות או במתן שירות, הציבו מאחוריכם מראה. כאשר לקוח עצבני יתקרב אליכם, הוא יבחין בעצמו במראה, יראה את התנהגותו הגסה וירגע במהרה.
 
3. השתיקה הרועמת
הטריק הבא מתאים למכירות, אך ניתן ליישם אותו לכל תחום בחיים. לאחר שאתם מציגים את המחירים או את התנאים שלכם, אל תוסיפו ולו מילה אחת. זה אמנם נשמע מוזר, אך השתיקה המביכה תגרום לאדם שמולכם "להיכנע" ולהסכים לתנאים שלכם.
 
4. תשובות מלאות
אם שאלתם אדם שאלה, ואינכם מסופקים מהתשובה, אל תדברו ושמרו עימו על קשר עין יציב. השתיקה תגרום לאדם להמשיך ולדבר ולתת לכם את כל המידע לו אתם זקוקים.
 
5. העלמת לחץ במהירות
כאשר אתם ניגשים למצב שמלחיץ אתכם, כמו נאום מול אנשים רבים או פגישה חשובה, לעסו מסטיק. הלעיסה גורמת למוח שלכם לחשוב שאתם אוכלים ולחשוב "לא הייתי אוכל אם הייתי בסכנה, ולכן אני לא בסכנה" שיטה זו הוכחה כיעילה בהורדת רמות לחץ.
 

פסיכולוגיה

Gohnarch
6. זה לא התוכן, זו ההרגשה
ברוב המקרים, בני אדם לא יזכרו את תוכן הדברים שלכם, אלא את הדרך בה גרמתם להם להרגיש. אנשים אוהבים לדבר על עצמם, לכן, כל שעליכם לעשות כדי לזכות באהדתו של מישהו הוא פשוט לשאול אותו הרבה שאלות על עצמו. שיטה זו יעילה במיוחד בראיונות עבודה או בפגישות עסקים חשובות.
 
7. הלימוד הטוב ביותר
כאשר אתם לומדים דבר מה חדש, כמו מיומנות או דרך עבודה, נסו ללמד אדם אחר את מה שאתם יודעים. כאשר אנו נדרשים להסביר מושגים חדשים למישהו, אנו נדרשים להבין אותם בעצמנו, וכך אנו לומדים מה אנחנו בעצם לא מבינים, ויכולים ללמוד יותר טוב. בנוסף, השאלות שיעלה האדם לו אתם מסבירים יגרמו לכם לחשוב על סוגיות שלא חשבתם עליהן בעצמכם.
 
8. פגישה משמחת
אם תראו לאדם איתו אתם נפגשים עד כמה אתם שמחים ונרגשים לפגוש אותו, גם הוא יהיה שמח לפגוש אתכם. גם אם לא תבחינו בכך בפגישה הראשונה, לא תוכלו להתעלם מכך בפגישות הבאות.
 
9. זה לא לחץ, זה אומץ
קצב לב ונשימה מואצים הם לא רק סימנים גופניים של לחץ, אלא גם של אומץ. בפעם הבאה שאתם מרגישים כך, זכרו שאתם לא מרגישים לחץ, הגוף שלכם פשוט מתכונן להיות אמיץ.
 
10. זה הכל ברגליים
שימו לב לרגליהם של אנשים. אם אתם מצטרפים לשיחה, והאנשים אליהם הצטרפתם פונים אליכם בגופם אך לא ברגליהם, סימן שהם לא מעוניינים שתצטרפו אליהם.

פסיכולוגיה

Janelle
11. ביטחון חשוב יותר מידע
ברוב המקרים, חוסר המידע הוא שגורם לנו להילחץ או לפחד מסיטואציות מסויימות. הפתרון לבעיה זו היא פשוט לזכור שאף אחד לא יודע הכל וכולם עוטים מסיכה כזו או אחרת. העמידו פנים שאתם יודעים מה לעשות, הפגינו ביטחון, כך תזכו באמונם של אנשים, וברוב המקרים, גם תצליחו במשימה העומדת מולכם.
 
12. בנו רשת מידע
שמרו על קשר עם כל מי שהכרתם, גם אם מדובר בפגישה לארוחה פעם בשנה. ספקו לאותו אדם מידע משלכם והוא יספק לכם בתורו מידע גם, כך, גם אם עזבתם מקום עבודה מסויים, עדיין תישארו בזכרון הקרוב של אותו אדם ותהיו מחוברים למה שקורה באותו מקום.
 
13. היציבה היא הכל
עימדו זקוף, ישרו את הכתפיים לאחור, הוציאו אתהידיים מהכיסים והרימו את הסנטר. גם אם אינכם עומדים כך בצורה טבעית, עשו מאמץ לשמור על יציבה זו, כאשר אנשים מבחינים באדם שמפגין שפת גוף שכזו הם מרגישים ביטחון, סומכים על אותו אדם ורואים בו מנהיג.
 
14. הימנעו מביטויים מסויימים
השתדלו לא להגיד "אני חושב" או "אני מאמין", אלא אם כן אתם חייבים. ביטויים אלה לא נוסכים ביטחון במי ששומע אותם ולא יעזרו לכם להעביר את הנקודה שלכם או לשכנע אותו במה שאמרתם. קבעו עובדות, אל תציעו דעות.
 
15. סדרו את סביבתכם
כאשר אתם לחוצים או מרגישים עייפים, נקו את סביבתכם הקרובה, בין אם היא בבית או בעבודה. ניקוי הסביבה מעסיק את הראש בדברים אחרים, מוריד את רמות הלחץ, גורם לכם להרגיש יותר טוב וגורם לכם להיראות יותר טוב בעיני אנשים אחרים.
 

פסיכולוגיה

smilemark
16. תנו להם להרגיש בשליטה
כאשר אתם רוצים לגרום לאדם מסויים לבצע את רצונכם, נסחו זאת כך שאותו אדם ירגיש כאילו הבחירה היא בידיו. אל תשאלו "האם אתה רוצה לקבוע איתי פגישת עסקים?" במקום זאת, שאלו אותו "מתי אתה מעדיף שניפגש? ב-5 או ב-6?" שיטה זו מתאימה במיוחד גם לילדים עקשנים.
 
17. פעולה יוצרת מצב רוח
אל תתנו להרגשה שלכם להשפיע על הפעולות שלכם, גרמו לפעולות שלכם להשפיע על ההרגשה שלכם. זה אמנם נשמע מוזר, אבל אם למשל תרקדו ותשירו כאשר אתם במצב רוח מדוכדך, מצב הרוח שלכם ישתפר מהר מאוד.
 
18. הצחוק והקירבה
כאשר קבוצת אנשים צוחקת, כל אדם יסתכל באופן אינסטינקטיבי אל האדם אליו הוא מרגיש הכי קרוב. השתמשו בידע זה כדי לתת לאנשים את התחושה שאתם מעריכים אותם ומרגישים קרובים אליהם, וכדי לדעת מי בקבוצה מעריך אתכם יותר מכל.
 
19. מראה מראה שעל הקיר
שפת הגוף שלנו אומרת הרבה יותר דברים ממה שנדמה לנו. אם אתם רוצים לגרום לאדם להעריך אתכם ולהרגיש קרוב אליכם, העתיקו את שפת הגוף שלו. אין צורך לעשות זאת בצורה בוטה, מספיק במחוות קטנות כמו הנחת רגל על רגל או הטיית הראש. אותו אדם ירגיש קרוב אליכם באופן אוטומטי.

פסיכולוגיה

Martijn Schornagel

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו