print header

6 עקרונות חשובים שיעזרו לכם להשיג את ההצלחה המיוחלת

כולנו רוצים להצליח בחיים ולהגשים את כל השאיפות שלנו, בין שמדובר במערכות יחסים, פיתוח רעיונות יצירתיים, הישגים ספורטיביים, קריירה משגשגת וכדומה. כל תחום שאנו עוסקים בו הוא למעשה מסע רצוף מכשולים שבסופו נמצאת ההצלחה המיוחלת, ובמרבית המקרים האויב הכי גדול שאנחנו נתקלים בו בדרך הזו והדבר הגדול ביותר שיכול להוות מכשול עבורנו, הוא אנחנו. בעזרת 6 העצות והכלים הבאים תוכלו לפתח את התכונות הנדרשות להצלחה שלכם ולרכוש את המיומנויות הנחוצות מבלי שתעכבו את עצמכם.

פילוסופיות לחיים
 
1. פעלו תמיד מתוך מקום של העצמה אישית
 
הדבר שבדרך כלל מונע מכם לפעול הוא הפחד שלכם, ובעיקר הפחד מכישלון. לכן מה שעליכם לעשות הוא להאמין ולהבין שלא קיים כישלון בעולם, אלא שישנם רק תוצאות או השלכות. במילים אחרות, הצלחתכם מתקבלת בעזרת השגת תוצאות מכל סוג, ומה שקובע זה מה שאתם בוחרים ללמוד מאותן התוצאות. שאלו את עצמכם, כמה מבינכם משיגים את המטרות שאליהן אתם שואפים? מעט מאוד. לעומת זאת, כמה אנשים מקבלים תגובה כלשהי לאחר מעשיהם ומסיקים מסקנות לקראת הניסיון הבא? כולם! בשורה התחתונה מה שחשוב זה ללמוד מהתוצאות, בין שהן הצלחות ובין שלא. הדרך הבטוחה להצלחה היא ההבנה הבסיסית שמושג הכישלון לא קיים, ושזהו למעשה ניסיון שצריך ללמוד ממנו ולשפר באמצעותו את מה שעתיד לבוא. זכרו, הכישלון הוא רק הניסיון הראשון בתהליך הלמידה שלכם, אז אל תתנו לו להפחיד אתכם!
 
 
2. קחו אחריות על העולם בו אתם חיים
 
רבים מאמינים שהמחשבות יוצרות מציאות ושכל דבר שקורה בחיים הוא תוצאה ישירה של המעשים שלנו, הפיזיים וגם הנפשיים. הקדישו לכך מעט מחשבה ושאלו את עצמכם מה קורה כשאתם נתקלים בבעיה בעולם שלכם? מי אחראי לתקן אותה, אתם או אנשים אחרים? ברגע שאתם מבינים שהאחריות לתיקון הבעיה היא על הכתפיים שלכם ושעליכם למצוא את הכוח כדי לפתור אותה ולשנות את האופן בו התנהלתם עד כה בחייכם, עליתם על דרך ההצלחה! כמובן שאין בכוונתנו להאשים אתכם בבעיות של העולם, אלא רק לציין עד כמה חשוב שתעצימו את המודעות שלכם בנוגע לכוח שלכם לשנות דברים בחיים, ולשנות את הנסיבות בהן אתם נמצאים כדי שתוכלו להיות אחראיים להצלחה של עצמכם.
 
פילוסופיות לחיים
 
3. תמיד תאתגרו את עצמכם ותמתחו את הגבולות שלכם
 
כדי להכיר ולפתח את היכולות שלכם עליכם לאתגר את עצמכם באופן קבוע. על מנת לעשות זאת יותר, שימו את עצמכם במצבים שנמצאים מחוץ לאזור הנוחות שלכם ונסו להתמודד איתם. ברגע שאתם נמצאים תחת סיכון, מתגלה הכישרון האמיתי והיכולת שלכם להתמודד מול בעיות ומצבים שנראים כבלתי אפשריים באופן שיכול להפתיע אפילו אתכם. ייתכן ששמתם לב שלחץ ולוח זמנים קפדני גורמים למרבית האנשים להתעלות מעל היכולות שלהם ולהגיע למטרה המיוחלת. למעשה, זה כלל לא קשור ליכולת האישית של כל אחד, אלא לפוטנציאל ולהלך החשיבה, וברגע שהחשיבה משתנה לחיוב, זהו צעד נוסף שמקדם אתכם אל עבר ההצלחה. ישנן מספר דרכים בהן תוכלו לאתגר את עצמכם על בסיס קבוע:
  • התחייבו לעשות משהו שנדמה לכם שנמצא מעבר ליכולות שלכם. ספרו זאת לאדם שחשוב ויקר לכם כדי שיוכל לעקוב אחר ההתחייבות שלכם ולתמוך בכם לאורך הדרך.
  • חשבו על מודל לחיקוי שהתעלה על המגבלות והיכולות שלו והשיג את המטרה אליה גם אתם שואפים. שמרו את המחשבה על האדם הזה בראשכם והיא תעניק לכם כוח ונחישות.
  • הפכו את החשיבה שלכם לפעולה, ובמצבים בהם אתם לא יודעים מה לעשות, שנו את הגישה ופעלו כאילו שאתם יודעים את הדרך. חשיבה שכזו מנתקת אתכם מההגבלות המנטליות והחששות שמתרוצצות בראשכם ומאפשרת לכם להשתמש ביצירתיות, בכישרון ובמיומנויות אחרות.

 

4. התחייבו ליכולת לא מודעת יותר מאשר להבנה קוגניטיבית

יכולת לא מודעת היא האופן שבו אתם לא מתעמקים בכל פרט קטן, אלא נותנים לדברים לקרות ולהתפתח בדרכם הטבעית. בניגוד לכך, הבנה קוגניטיבית מתרחשת כאשר אתם מבינים כיצד ומדוע כל דבר עובד. החשיבה לעומק למעשה פוגמת ומגבילה את היצירתיות ומונעת מכם מלפעול. כפי שכתב הסופר הנודע בתחום הפסיכולוגיה, אנתוני רובינס: "אין צורך ללמוד אודות שורשי העץ כדי לקטוף את פירותיו וליהנות מהרכיבים המזינים שהם מכילים". הנקודה החשובה היא שפעולה אקטיבית ולמידה חווייתית היא עדיפה ויעילה יותר מיכולת החשיבה לעומק, שינון ספרים או ניתוח של כל דבר לפרטי פרטים.
 
פילוסופיות לחיים
5. פתחו את כישורי המנהיגות שלכם
 
רעיון מוצלח וסביבה תומכת הם הבסיס לכל הצלחה בכל תחום בחיים. השלב הראשון מתחיל מיצירתיות ומחשבה על רעיון ייחודי ומשם זה מתפתח לפרויקט מוחשי. היכולת הנדירה לקחת רעיון מופשט ולהפוך אותו לדבר קונקרטי וממשי למעשה מבדילה את אלו שהפכו למנהיגים בחייהם מאנשים אחרים. בשלב השני אתם מתחילים לעבוד ולעמול בשביל ההצלחה שלכם ונתקלים בקשיים רבים. ההצלחה היא אינה מידית והתסכול יכול להשפיע עליכם ועל העבודה הקשה שאתם עושים, והוא יכול אף לפגוע בסובבים אתכם. אחד הדברים שאתם זקוקים לו בשלב הזה הוא סביבה תומכת, וכדי להוות השראה לסובבים אתכם ולקבל את תמיכתם למרות כל הקשיים והמהמורות, חשוב שתעבדו על כישורי המנהיגות שלכם ותפתחו 2 מיומנויות שהכרחיות עבור כל מנהיג מצליח:
 
  • יושרה פנימית – יושרה פנימית מתייחסת למערכת האמונות האישית שלכם. כל עוד אתם מאמינים בדבר מסוים ומקפידים ליישם אותו בעצמכם, ההתקדמות שלכם תהיה תואמת לציפיות ולמטרות שלכם, שיובילו להצלחה המיוחלת. אדם שלא פועל מתוך יושרה שעולה בקנה אחד עם מערכת האמונות האישית שלו, סביר שלא יפנו אליו לעזרה או עצה כמו שבדרך כלל נוטים להיעזר במנהיג טוב, והסביבה שלו לא תעריך את פועלו.
  • האצלת סמכויות – אם אתם לא סומכים על הסובבים אתכם, יהיה לכם קשה מאוד להתקדם. למעשה, חלוקת משימות, במיוחד כשהן מתחילות להיערם, היא אחד הכישורים החשובים ביותר שעליכם לפתח, לא רק כדי שאיכות העבודה שאתם משקיעים לא תיפגע מהעומס, אלא גם כדי להראות לסובבים אתכם שאתם סומכים עליהם ובכך להעצים את מי שעוזר לכם ומקדם אתכם צעד נוסף אל ההצלחה.
 
6. תקשורת ושפת גוף קובעת את התוצאה שאתם מקבלים
 
לעיתים תקבלו תוצאה שלילית או דחייה בקשר לרעיונות שהצעתם, למרות שהתמדתם ולמרות שהשתמשתם בכל הכלים הנכונים. הבעיה יכולה להיות נעוצה בשפת הגוף שלכם, ובמקרה הזה מה שעליכם לעשות הוא לשנות את הדרך בה אתם מציגים דברים. זכרו כי העולם עובד לפי גירוי ותגובה וכשאתם מנהלים דו שיח עם אדם פנים מול פנים, כ-80% מהמידע שהוא שואב מכם, שהוא למעשה הגירוי שאתם יוצרים, מועבר באמצעות שפת הגוף. ייתכן ששפת הגוף שלכם משדרת משהו שמעורר תגובה שונה ממה שאתם מצפים, ולכן עליכם לשנות גישה, להשתמש בטון דיבור שונה ובמילים ותנועות גוף אחרות. תקשורת לא מילולית היא דבר חשוב יותר מכוונה ותקשורת מילולית, ועל כן עליכם לזהות ולשלוט בשפת הגוף שלכם כדי שתוכלו להשיג את התוצאה הרצויה.
 
כמה מילים לסיום
 
הבסיס לכל הכתוב לעיל הוא להתחייב לעשות את כל מה שניתן על מנת להצליח ולהשיג את המטרות אותן הצבתם לעצמכם, מבלי לפגוע באחרים כמובן. כל אחד מכם יכול לפתח ולאמן את היכולות החשובות האלה בעזרת חיזוק הכוח המנטלי וכך לעמוד בהצלחה ביעדים שהצבתם לעצמכם. המפתח להצלחה בחיים הוא לדעת לבצע את המעבר מרעיון, מחשבה או חלום אל התחייבות מעשית ומשם אל נקיטת פעולה שנובעת מתוך הכוח המנטלי, האחריות האישית והיושרה הפנימית שלכם. השתמשו ב-6 הכלים האלה בכל תחום בחייכם ותוכלו להיות בטוחים שבמהרה תעלו על הדרך להצלחה.
 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו