print header

שיעורים להצלחה שאפשר ללמוד משלדון אדלסון

 ב-12 לינואר 2021 התבשרנו על מותו של המיליארדר היהודי-אמריקאי שלדון אדלסון ממחלת הסרטן ממנה סבל, בגיל 87. כאן בארץ הכרנו אותו בעיקר בזכות כך שהיה בעליו של העיתון "ישראל היום", ונודע כתומך פוליטית בראש הממשלה בנימין נתניהו ובמפלגה הרפובליקנית בארה"ב. כמו כן אדלסון היה ידוע גם בזכות פעילותו הפילנתרופית הענפה והתרומה רבת השנים שלו לטובת מוסדות צדקה ורווחה, וארגונים יהודיים שונים. אדלסון היה איש עסקים יוצא דופן, קודם כל בגלל שמדובר באדם שלא בא ממשפחה עשירה כלל וכלל – אלא גדל בניו יורק עם אב נהג מונית ואם שניהלה חנות לסריגה, ועוד 3 אחים שאיתם ישן בחדר אחד. אז איך, מין הרקע הדל הזה, הוא הגיע להצלחה עסקית רבה כל כך ולשגשוג? רק בזכות הפעילות העסקית הייחודית שלו והתפיסה המסחרית יוצאת הדופן ושוברת המוסכמות שפיתח עם הזמן. כדי שתבינו קצת יותר מה הייתה הגישה הבלתי רגילה של אדלסון לעסקים ואילו שיעורים להצלחה אנחנו יכולים ללמוד ממנה, הרכבנו עבורכם את "מודל אדלסון לתכונות ניהוליות" המבוסס על 5 מהעקרונות שבהם דגל בעסקיו – ולכם כדאי מאוד לאמץ.  

מודל אדלסון לתכונות ניהוליות - השיעורים שניתן ללמוד מאיש העסקים היהודי

1. היו יעילים ככל הניתן

יעילות (אפקטיביות) היא השילוב של תבונה ומוסר עובדה; הבסיס שלה היא במשמעת העצמית הדרושה בהפיכת אינטליגנציה ופיקחות לכדי ידע אמיתי, והיכולת להפעיל את הידע הזה ולהביא אותו לידי מימוש במבנה ארגוני. באופן בסיסי ביותר, ניתן לומר שהאדם החכם ביותר בארגון אולי לא יהיה הכי יעיל, אבל המנהל או איש העסקים הטוב ביותר כמעט תמיד אמור להיות כזה – והכישרון הזה, ליעילות גבוהה, צריך להיות מעוגן בתוך אותם מבנים עסקיים שנוצרים סביב היחיד כדי לאפשר לו להצטיין.

רוחב היריעה של הקריירה העשירה של אדלסון, מוכיח את הטענה שרק לעיתים נדירות למנהלים שמתמחים רק בסט אחד של כישורים - דוגמת ראיית חשבון, עריכת דין או רפואה – יש תובנה רחבה מספיק כדי להתמודד עם שטף האתגרים הגדול שעומד בפני עסק גדול. יש כאלו המאמינים שהיכולת להיות יעיל היא מתנה שנופלת מהשמיים רק על מעטים, אבל האמת היא שכפי שהמקרה של שלדון אדלסון הוכיח לנו - אם אתם בעלי ידע בתחומים שונים, חדורי מטרה, ומעל הכל שקדנים ובעלי כושר התמדה, אתם יכולים לייצר לעצמכם את אותם מבנים וסביבות שיפיקו מכם את הטוב ביותר.

2. שמרו על הערכים שלכם  

כאמור בניגוד להרבה עשירים ומתעשרים אחרים שישנם כיום, הצמיחה של אדלסון הייתה חריגה במונחים של קושי ושל המחסור באפשרויות שהוא היה צריך להתמודד מולם. לא הייתה שום כפית זהב שהוא נולד איתה בפה ולא הייתה לו אף רשת ביטחון אישית ליפול עליה במקרה של כישלון – אך הוא עדיין דיבר לעיתים קרובות על המתנה בעלת הערך הרב ביותר שהוריו העניקו לו: מתנת הערכים.

ערכים לא עולים דבר, אבל הם חיוניים להבניית תחושת המטרה והייעוד העצמי. מחוץ לעסקים, אדלסון היה כאמור אחד מהנדבנים הגדולים בעולם, והוא השתמש בהון שלו בין היתר כדי לסייע ולעודד אנשים, בין שהיו חלק מהקהילה שלו ובין שהיו מבחוץ. הוא תמך כמובן בארה"ב ובקהילה היהודית שלה –  דברים שהיו ממש חלק מהדי.אן.איי שלו.

הובלה והנהגה של ארגונים ועסקים זה עניין שדורש קבלת החלטות באופן עצמאי, מבלי שיהיה אדם שיכווין אותך ויגיד לך מה לעשות – אתה הוא זה שצריך להתוות את הדרך. תבונה פנימית ודבקות בערכים עמדו בליבת הקריירה העסקית של שלדון אדלסון, וזה מה שאיפשר לו להצליח בצורה כל כך יוצאת דופן, וזהו דבר עיקרי שעליכם ללמוד גם בנוגע לעצמכם.

שיעורים להצלחה משלדון אדלסון: שלדון אדלסון

3. תמיד תחשבו קדימה

הנשיא וראש הממשלה לשעבר שמעון פרס היה נוהג לומר שיהודים אף פעם לא יהיו מרוצים, כי הם תמיד יחשבו מה אפשר לעשות טוב יותר - והקריירה של אדלסון הייתה דוגמה חיה לכך. הרבה מאוד בעלי עסקים ומנהלים סולדים מלקיחת סיכונים ומחפשים צמיחה הדרגתית; פעמים לא מעטות דרך שכזו, נטולת אתגרים אמיתיים, מועדת לכישלון חרוץ, אלא אם כן מי שמוביל את העסק יודע לשנות כיוון ולהתחיל להסתכל קדימה ולכוון החוצה, ולא פנימה – כמו שאדלסון נהג לעשות, וכך הצליח.

4. בטחו בעצמכם

מנהלים הם אנשים שיוצרים לעצמם דעות ועמדות אישיות מוצקות, אך לרוב אותן עמדות יהיו כפופות למוסכמות המקובלות, לנורמות הממסדיות ולתחזיות השוק הרווחות בענף שלהם. השיעור שאנחנו יכולים ללמוד משלדון אדלסון בעניין הזה, כיזם וכמנהיג, הוא שאפשר להתנער לפעמים מתפיסת הניהול הרווחת הזו, ולסמוך קודם כל על השיפוט האישי שלך, לבטוח בעצמך לפני הכל – ורק כך לפעול.

זה נכון ומומלץ להתחיל לחשוב בצורה אחרת על פתרון בעיות, ולנתח את האתגרים שניצבים בפניכם קודם כל דרך העיניים שלכם, ולא דרך אלו של אחרים, כדי להתגבר על המכשולים. הטמעת דרך החשיבה החופשית בארגון ואיתגור המציאות הקיימת יכולה להוות אסטרטגיה בסיכון גבוה להרבה תאגידים עסקיים שרוצים לשמר את הקונצנזוס כאפשרות הבטוחה ביותר מבחינתם; אבל אדלסון איתגר את ההנחה הזו באופן חוזר ונשנה. פעולותיו פעמים רבות הסתמכו קודם כל על שיפוטו האישי והביטחון העצמי שבו ניחן, ולא על מה שאחרים ניסו להכתיב – וזו הייתה אחת מאבני הפינה החשובות ביותר להצלחתו.

שיעורים להצלחה משלדון אדלסון: אישה לבושה חליפה וגלימת גיבור על

5. הבינו את השוק שלכם

כל העסקים של שלדון אדלסון היו כאלו שמונעים לכיוון הלקוחות והרצונות שלהם, ולא ההיפך. הייתה למיליארדר היהודי זווית ראייה ברורה על פסיכולוגיית הלקוחות שלו, כמו גם על תפקוד השוק; הוא ידע להתבונן על מה שאנשים רוצים ועל הדרך שבה הם מעוניינים לקבל את זה, והייתה לו הבנה חזקה בנוגע לכיצד לספק זאת. זה למעשה חלק מהותי מהובלת עסק המונע על ידי חוויות וניסיון, אבל גם מדגים לכם את החשיבות של הסתכלות על אנשים ולתוך אנשים – ולא דרכם.

אדלסון הבין למעשה שבעוד שזה אכן חשוב שהעסק שאתה מוביל ישיק לשאיפות ולרצונות האישיים שלך, הדבר הראשון במעלה והחשוב ביותר הוא קודם כל שהעסק יפגוש את הצרכים המעשיים של השוק ויענה על הדרישות הקיימות. אם ניתן לעשות את זה בסביבה מסחרית שבה אפשר להגיע לרווחים אמיתיים, ממש כמו בשאיפות שלכם – אז עוד יותר טוב. לכן השיעור השיעור כאן הוא שלא משנה לאיזה ענף מסחרי אתם נכנסים, לאן ולמי העסק שלכם פונה, קודם כל חשוב שתכירו ותבינו את השוק, ואם אתם לא מבינים אותו – תנו למישהו אחר לעשות את זה ותחזרו לעסוק במה שאתם יודעים.

האתגרים שניצבים בפני מי שרוצה להטמיע את "מודל אדלסון"

זה אולי פשוט יחסית לפרק לפרטים את המאפיינים העסקיים והמודל הניהולי שפיתח שלדון אדלסון, אבל הרבה יותר מאתגר להטמיע אותם בתוך סביבה עסקית ומסחרית. כפי שכבר ציינו – העסקים של אדלסון, ביניהם בתי המלון והקזינו שהיו בבעלותו, התבססו על מודל של צמיחה גבוהה, התרחבות ושליטה בתחרות. הצלחתם בוססה על תרבות ניהול ייחודית, מלמעלה למטה, שנתמכה על ידי מנהלים מוכשרים ובטוחים בעצמם, שחולקים את השיטות שלהם עם אחרים ומאמצים הסתכלות עסקית יוצאת דופן, כפי שתיארנו למעלה. העסקים של אדלסון התנהלו במודע ומבחירה שלא בצורה התאגידית המוכרת והמקובלת – וכוח רב הוחזק בהם על ידי מעט אנשים, אלו שהיו המוכשרים ביותר לכך וידעו לקחת אותם קדימה.

בתוך המבנים התאגידיים שיש לנו כיום, זה כמעט בלתי אפשרי להשריש את התרבות ואת הניסיון הדרוש כדי להרחיב את צורת החשיבה של המנהלים כך שתהיה כמו זו של אדלסון. לכן, תאגידים רבים נכשלים בקידום מוחות יזמיים שלא עוקבים באדיקות אחרי החשיבה הארגונית הנפוצה והמקובעת – אפילו שצורת המחשבה הייחודית והשונה שלהם מגובה בניסיון חיצוני ויכולה להוביל להצלחה אמיתית.

שיעורים להצלחה משלדון אדלסון: אדם בחליפה עומד במעגל ומסביבו מסומנים סימני שאלה

לסיכום - מה כדאי לכם לקחת מכאן?

השיטה של אדלסון, שכאמור רחוקה מהדרך השגרתית שבה מתנהלים עסקים ותאגידים רבים כיום, בסופו של דבר בהחלט הוכיחה את עצמה – ולכן, על אף האתגר הגדול שהיא מציבה, כדאי גם לכם לאמץ אותה, לא משנה אם אתם מובילים עסק עצמאי שלכם, מנהלים בארגון מסוים או עובדים מן המניין. שלא כמו מתחרים אחרים שלו – אדלסון תמיד היה צעד אחד קדימה, לומד מכל דבר, מתקדם, חדשני ומביט אל עבר העתיד. היום אפילו המבקרים הכי קשים שלו, וגם אלו שראו את מגרעותיו, יכולים להעריך את איש העסקים מבין העניין הזה שהוכיח פעם אחר פעם שאף אחד לא יכול לזלזל באינסטינקטים הבריאים שלו וביכולת קבלת ההחלטות שלו, שלא היו מתנה משמיים – אלא התבססו על ניסיון ועל דרך ברורה שבכוחכם לאמץ גם כן.

מקור התמונות: Bectrigger, canva.com

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.