print header

40 סיבות לכך שאתם אנשים מדהימים שראויים להערכה

  אנחנו בטוחים שאתם נוטים לבלות זמן רב יותר בלנסות להבין מה לא בסדר בכם מאשר להעריך את מה שכן. גם לנו זה קורה, כשאנחנו נוטים להתרכז במה שחסר בנו יותר מאשר במה שיש בנו, ועקב כך אנו מרגישים רע בנוגע למי שאנחנו, כשבפועל יש לא מעט סיבות לאהוב את עצמנו ולחגוג את האישיות המדהימה שלנו. המצב הזה הוא מעין תוצר לוואי של זמננו, שבו אנחנו נחשפים לתמונות וסיפורים מחייהם של אנשים רבים מדי יום, כשלמעשה אלו הם רק רגעים קטנים שעליהם הם שמים את הזרקור, שלרוב נקיים מהבלגן והלכלוך שאנחנו מוצאים אצלנו. אז אם גם אתם מרגישים שאתם קצת קשים עם עצמכם בזמן האחרון, הכנו לכם 40 תזכורות וסיבות לכך שאתם אנשים מדהימים שראויים להערכה, וחשוב מכך – לאהבה עצמית.
 

הכוח שלכם

1. שרדתם כל אתגר שהחיים זרקו עליכם עד היום, והיו לא מעט.

2. עשיתם את המיטב בכל מצב שבו מצאתם את עצמכם, בהתבסס על האדם שהיית באותו זמן בחייכם, המקום שממנו הגעתם והמשאבים שעמדו לרשותכם.

3. אתם מכירים בחולשות שלכם ויודעים לזהות אותן ולהשתלט עליהן – אולי לא תמיד, אך מה שבטוח זה שאתם מנסים להתנגד להן. התקדמתם עד היום לא מעט בדרך הזאת, אף על פי שהיה קל יותר להישאר בדיוק כפי שהייתם.

4. חזרתם לשגרה בריאה אחרי כישלונות ודחיות. יכולתם לוותר כשפוטרתם או כשאמרו לכם "זה לא את/ה, זה אני", אך ליקקתם את הפצעים, עברתם את המשבר ועליתם בחזרה על הסוס.

5. סלחתם לאחרים, וזה המבחן האולטימטיבי שמראה עד כמה אתם חזקים. אולי אתם לא מוכנים לסלוח לכל מי שפגע בכם, אך כבר עשיתם זאת בעבר, אפילו שזה היה קשה.

סיבות לאהוב את עצמכם: זוג מחזיק ידיים

6. התנצלתם על הדברים הרעים שעשיתם. לא תמיד היה קל להודות בטעויות שלכם, אך עשיתם זאת. לקחתם אחריות על החלק שלכם במעשה, הכרתם בכאב שגרמתם לאחרים ונשבעתם שלא תחזרו עוד על טעויות שכאלה.

7. התנסיתם בדברים שמחוץ לאזור הנוחות שלכם, בין שזה היה עבודה חדשה או אפילו להגיד שלום לאדם אחר, וזאת למרות שהציפו אתכם פחד או מבוכה.

8. התמודדתם עם פחד מסוים בשלב כלשהו. זה אולי נראה לכם כמו דבר קטן וחסר משמעות כעת, אך כל פעם שאתם עושים משהו שמפחיד אתכם, מדובר בדבר ענק!

9. הסתגלתם והשתניתם, פעמים רבות בלי לבחור בכך, וצמחתם להיות מי שאתם בעקבות החוויות שעברתם.

10. פתרתם את הבעיות שהיו יכולות להשאיר אתכם במצבים בעייתיים ולא רצויים, ועזרתם לאחרים לפתור את הבעיות שלהם בה בעת שהתמודדתם עם שלכם.

סיבות לאהוב את עצמכם: נשים מדברות

האדיבות שלכם

11. יש לכם כוונות טובות. אתם אולי חושבים או אומרים לפעמים את הדברים הלא נכונים, אך הלב שלכם באמת נמצא במקום הנכון.

12. גרמתם לאדם מסוים להרגיש מוערך, ואולי אפילו לכמה אנשים, על ידי כך שהכרתם במאמצים שלהם והודיתם להם על הדברים שעשו למענכם.

13. עשיתם למישהו את היום, ככל הנראה אפילו בלי לדעת זאת, על ידי כך שהקשבתם לו, הבנתם אותו ופשוט הייתם שם בשבילו.

14. אתם דואגים לאנשים שאתם אוהבים. כשאתם אומרים שאכפת לכם מהם, אתם באמת מתכוונים לזה, ואתם מגבים את זה במעשים.

15. אתם גורמים לאנשים לצחוק, וזה לא משנה אם זה על עצמכם או על משהו אחר. יש לכם יכולת להעלות חיוך על פניהם של אחרים.

סיבות לאהוב את עצמכם: נשים צוחקות

16. אתם מחייכים לאנשים אחרים. זה אולי נראה כמו משהו חסר משמעות, אך החיוך שלכם הוא המגדלור של אדם אחר בימים חשוכים ומפחידים.

17. אתם זוכרים דברים חשובים, או לפחות את חלקם. איחול ה"יום הולדת שמח" ששלחתם לחבר או השיחה שעשיתם איתו בטלפון ביום ההולדת שלו היו מאוד משמעותיים עבורו. עזרתם לו להרגיש שיש אנשים שאוהבים אותו ושחושבים עליו.

18. אתם שואלים אנשים לשלומם, ואולי לא תמיד מקבלים תשובה כנה, אך אתם מוכנים לקבל כל מענה ולנסות לעזור אם זה נדרש מכם.

19. אתם מתייחסים לאנשים כמו שהייתם רוצים שיתייחסו אליכם, אמנם לא תמיד, אך לרוב. לפעמים אתם מועדים, אך אתם רק בני אדם אחרי הכל. אתם עושים את המיטב כדי להיות אנשים שלא עושים לחבריהם את מה ששנוא עליהם.

20. נתתם הזדמנות שנייה לאדם אחר שידעתם שזקוק לה, והוא מעריך את זה מאוד.

סיבות לאהוב את עצמכם: ידיים אוחזות אחת בשנייה

הייחודיות שלכם

21. יש לכם הרבה תכונות חיוביות, בין שאתם מבינים זאת ובין שלא. ייתכן שאתם הרפתקנים, יצירתיים, אנשים שאפשר לסמוך עליהם או כל אלו יחדיו. אפשר לעבור על כל ה-א'-ב' ולמצוא תכונה חיובית בכם בכל אחת מ-22 האותיות (או לפחות 21, האות ו' קשה מאוד...).

22. יש לכם תשוקה רבה בנוגע לדבר מה, בין אם זו עבודה, תחביב, חלומות לעתיד או המשפחה שלכם. התשוקה הזו ראויה להערכה והיא מדבקת.

23. יש לכם שיגעונות ותכונות מוזרות שהופכות אתכם לאנשים מעניינים שכיף להיות בסביבתם, אפילו אם לפעמים זה נוטה להיות יותר מדי. ייתכן שיש לכם תחומי עניין מוזרים, או שאולי אתם מדברים יותר מדי על חיית המחמד שלכם, אך זה משהו שמיוחד בכם.

24. יש לכם טעם מגוון ואתם נהנים להכיר לאנשים דברים שאתם אוהבים – להקות, סרטים, ספרים, מסעדות, והרשימה עוד ארוכה.

25. אתם מסובכים בצורה יפה, כמו כל אדם אחר, והרגשות שאתם חווים מאפשרים לכם לפתח אמפתיה – מתנה שאתם אולי אפילו לא מזהים בעצמכם.

סיבות לאהוב את עצמכם: ילד מחזיק לב גזור מנייר מול החזה שלו

26. אתם יצירתיים בדרככם. ייתכן שאתם יודעים לאפות ממש טוב, לצייר, לשיר או שאולי אתם יודעים לעשות דברים מגניבים עם פקקי שעם – גם זה כישרון יצירתי!

27. יש לכם חוכמה משלכם. זו אולי חוכמת ספרים, חוכמת רחוב, אינטליגנציה רגשית או אפילו שלושתן יחדיו.

28. יש לכם קול שמרגיע אדם אחר, אפילו אם אתם נשמעים לעצמכם נורא – פשוט מכיוון שזה הקול שלכם.

29. הגוף שלכם הוא יצירת אומנות – כן, באמת! התרבות שלנו מעודדת מידה אחת שמתאימה להגדרה של יופי, אך הוא נמצא בכל שילוב של צורת גוף ותווי פנים. אפילו אף גדול, עיניים לא סימטריות וחיוך עקום יכולים להיות יפים, כל עוד האדם שנושא אותם עושה זאת בגאווה וביטחון.

30. יש לכם מוח מרתק! הוא רווי במחשבות סבוכות ומשוגעות שצצות בו מדי יום, ועליכם רק לחלוק אותן עם אחרים בעלי מוח דומה לזה שלכם כדי שתבינו עד כמה אתם אנשים מעניינים ומרתקים.

סיבות לאהוב את עצמכם: ידיים מושטות לציור של מוח

המסע שלכם

31. צברתם כמות עצומה של ניסיון, שהעניק לכם תובנות ונקודת מבט ייחודית על החיים. אף אחד אחר לא רואה את העולם כמוכם.

32. החלמתם וצמחתם מכל מפלה שהייתה לכם בחיים, והפכתם לאנשים חזקים ונבונים יותר בעקבות כך.

33. עשיתם דברים מעניינים במהלך החיים שלכם. אם החיים באמת מתנגנים לנגד עינינו כמו סרט לקראת הסוף, הסרט שלכם בהחלט לא יהיה משעמם!

34. למדתם לזהות מה באמת חשוב לכם לאורך השנים, ועשיתם את המיטב כדי לכבד את אותם דברים.

35. התחלתם מחדש, גם כשהיה קשה, בין שזה היה נטייה לכיוון חדש בחיים, מציאת עבודה חדשה, מעבר למקום חדש או תחילת מערכת יחסים חדשה.

סיבות לאהוב את עצמכם: נבטים באדמה

36. מצאתם או יצרתם הזדמנויות לעצמכם, וזיהיתם אפשרויות שלא היה קל לכל אחד להגיע אליהן.

37. התבגרתם; כיום אתם מאכילים את עצמכם, עושים לעצמכם כביסה, מנקים את הבית שלכם, משלמים חשבונות, ויש לכם עוד שלל תחומי אחריות אחרים. אתם עושים את כל זאת על אף שהייתם מעדיפים להישאר מתחת לשמיכה ולאכול דגנים מול הטלוויזיה בשבת בבוקר.

38. בניתם לעצמכם תיבת אוצר שמלאה בזיכרונות נהדרים שצברתם לאורך השנים, ואתם יודעים לזהות את הערך שלהם, ששווה הרבה יותר מזהב.

39. אתם מככבים בזיכרונות של אנשים רבים אחרים, ובלעדיכם החיים שלהם לא היו נראים כיום אותו הדבר.

40. הגעתם לאיפה שאתם היום, והנה אתם – אנשים חזקים, אדיבים ומיוחדים, שבהחלט שווה לחגוג את מי שהם.

 
מקור התמונות: Canva, Pau Barbaro

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.