maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

8 דברים שאתם צריכים להתחיל לעשות כדי לשפר את חייכם

  "גם מסע של אלף מייל מתחיל בצעד אחד", כך קבע הפילוסוף הסיני לאו דזה, ואין מי שיסכימו איתו יותר מאיתנו. החיים לימדו אותנו שעל מנת לדחוף את עצמנו קדימה, לפרוץ את הגבולות ולעלות על המסלול הנכון והרצוי לנו, כדאי להתחיל בצעדים קטנים, באותן פעולות פשוטות שמשנות את אופן חשיבתנו ומאפשרות לנו לבצע התקדמות משמעותית במסע חיינו. בשלב זה תתחילו לשאול את עצמכם - מתי הזמן הנכון להתחיל לעשות את הפעולות האלה? מתי אותו צעד אחד קדימה צריך לקרות? ובכן, ברצוני לספר לכם סיפור קצר ואמיתי שיבהיר לכם את התשובה: 

בשנת 1911 התחרו ביניהם שני חוקרים - רואלד אמונדסן הנורבגי ורוברט פאלקון סקוט הבריטי, על הזכות להיות הראשונים להציב את כף רגלם על אדמת הקוטב הדרומי, שעד אז היה טריטוריה נטושה לחלוטין. על מנת להגיע לשם, היה צריך כל אחד מהם לעבור ביחד עם משלחתו מסע רגלי לא פשוט כלל של 2,000 קילומטר. בעוד שסקוט הבריטי דגל בשיטה בה הוא וחבריו למשלחת יתקדמו רק בימים שבהם מזג האוויר יפה ונעים להליכה, ובימים בהם מזג האוויר קשה ולא יציב הם ינוחו במקום, אמונדסן דגל בהתקדמות יומיומית של משלחתו. הוא קבע שמדי יום עליהם ללכת בדיוק 30 ק"מ, לא משנה מה תנאי מזג האוויר. מי לדעתכם ניצח את "המרוץ לקוטב" והיה הראשון להציב את דגל מדינתו בנקודה הדרומית ביותר של כדור הארץ? כמובן שהיה זה אמונדסן, שדגל בהתקדמות יומיומית. מהו הלקח מהסיפור הזה? שאם תפסיקו לדחות את צעדיכם למחר או לכל זמן אחר שרק "יהיה נוח", תוכלו להגיע למקומות בחיים שמעולם לא חשבתם שתוכלו לדרוך בהם לפני כן. כדי שתוכלו להתחיל לעשות זאת - אנחנו נותנים לכם 8 עצות שתם צריכים להתחיל ליישם כדי לשפר את חייכם כבר מעכשיו.

דברים שחייבים להתחיל לעשות: אדם מניף את ידיו על רקע הר מושלג
 

1. התחילו לזנוח את המחשבות שמתארות כיצד חייכם אמורים להיראות, והתמקדו במציאות

כל רעיון או מחשבה שעולה בראשכם בנוגע לדרך בה אמורים להיראות חייכם צריכים לעבור סינון ראשוני עקרוני, שבו תענו לעצמכם על השאלה הפשוטה הזאת: האם הרעיון שזה עתה הבזיק במוחי משרת את מטרתי לצמוח ולהתפתח? באמצעות שאלה זאת תוכלו להחזיר את השליטה לידיכם, להפוך את הבלתי ידוע לידוע ולהיפטר מכל מה שלא משרת אתכם לטובה. קומו מדי בוקר עם כוונה מלאה להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמכם ולעשות את הדברים שאתם עושים הכי טוב, מבלי לצפות שהחיים יתגלגלו בדרך מסוימת אחת. אדרבא, הציבו לעצמכם מטרות, חלמו חלומות, שאבו השראה ופעלו בכוונה מלאה, אך היפטרו מאותן המחשבות שאומרות לכם כיצד אמור להיראות כל היבט של חייכם על מנת שהם יהיו "מספיק טובים". במקום זאת, השלימו עם המציאות והגיבו אליה בהתאם, התמקדו בדברים שחשובים באמת - אלו שמניעים אתכם קדימה, והיפטרו לחלוטין מכל מה שלא.

2. התחילו להשקיע את כל כולכם בדברים שאתם עושים כעת

במקרים רבים מדי בחיינו אנחנו מצויים בתחושת המתנה מתמשכת, מכיוון שאנו מאמינים שאנחנו צריכים למצוא את אותו ה"משהו" הזה, שבו נהיה נלהבים מספיק לעסוק, ושאליו תהיה לנו תשוקה אמיתית, אבל אותו "משהו" ממאן להגיע ואנו נופלים לתחושת ריקנות קשה. למעשה, האמת היא שכדי למצוא תשוקה אמיתית בחייכם מבלי להמתין – עליכם לפעול כמה שיותר מהר. במקום לחכות לדברים שאינם מגיעים, התחילו לשים את כל מרצכם, לבכם ונשמתכם בדברים בהם אתם עוסקים היום, והתמקדו ביקיריכם ובאנשים האהובים עליכם. ישנו בתוככם מאגר בלתי מנוצל של התלהבות ותשוקה אמיתית שרק מחכה להתפרץ, וכל מה שאתם צריכים לעשות זה להשקיע את כל האנרגיה שלכם באתגרים שעומדים בפניכם ממש כעת, ותראו שרק כך דברים מופלאים יחלו לקרות.

דברים שחייבים להתחיל לעשות: אישה עם הבעת פנים נלהבת

3. התחילו להוציא את עצמכם אל מחוץ לאזור הנוחות שלכם

ממש כפי שבאימוני כושר וכוח, על מנת לחזק את השריר ולהגדיל את נפחו עליכם להגיע אל קצה גבול הסיבולת שלכם ולעבור אותו ולו במעט, כך גם בחייכם אתם צריכים להתחיל ולמתוח את עצמכם אל מעבר לגבולות אזור הנוחות שלכם לפחות פעם ביום. אין ספק שלזמן מה הדבר יכול לגרום לכם להרגיש שלא בנוח, מכיוון שאנו משתדלים לחמוק בעקביות מאי הנעימות שנוצרת בעקבות המפגש עם דברים שמחוץ לאזור הנוחות הקטן והמצומצם שלנו, אבל כך בדיוק אנחנו מפספסים פעם אחר פעם את כל אותן החוויות האמיתיות ביותר של חיינו. במקום לצאת מאזור הנוחות אנו ממשיכים להסתובב על אותו גלגל מתיש, לעשות את מה שאנו עושים תמיד, לקבל את אותן התוצאות ולבזבז את הפוטנציאל האמיתי שלנו לחלוטין. אז כדאי מאוד שתתחילו לבחור אחרת - צאו מאזור הנוחות שלכם לעיתים קרובות יותר, שימו את עצמכם בסביבה שתרחיב את גבולות היכולת שלכם, השקיעו את הזמן שלכם בבילוי עם אנשים שיהוו השראה עבורכם, ומתחו את עצמכם עד לנקודת הקצה ומעבר לה.

4. התחילו להפיק לקחים מטעויות ולא להתייאש מהן

מדהים לחשוב כיצד בלהט הרגע אנחנו נוטים להפריז בחשיבותה של החלטה בודדת שלנו ולהפיל עליה את כל ההאשמה לכישלונותינו. כשדברים לא הולכים בדרך שבה קיוויתם שהם ילכו, אתם חייבים להתחיל להזכיר לעצמכם לקחת נשימה ארוכה ולהבין שבטווח הארוך - תוצאות הן דבר שתלוי באין ספור החלטות שקיבלנו לאורך הדרך, כמו גם בדברים שאינם ניתנים לשליטתנו. במקום להתייאש מטעויות ומכישלונות, התחילו ללמוד מהן, להתגבר עליהן ולצבור ניסיון, וכך להמשיך הלאה במהירות האפשרית ובכל הנחישות. תכונות אופי, אישיות ותבונה, הם דברים הנחצבים באדם אט אט, והם באים לאחר הרבה מאוד הפסדים, מפלות, הפקות לקחים ולבסוף - ניצחונות גדולים. זרעי ההצלחה נשתלים בכישלונות העבר שלכם, והחוויות הטובות ביותר בחייכם יגיעו מהתגברות על המכשולים והאתגרים הללו.

דברים שחייבים להתחיל לעשות: דמות אישה מקפצת באוויר בין שני הרים
 

5. התחילו להתרחק מאנשים שלא עושים לכם טוב

משפט חכם מאוד שקראתי אומר: "אל תבזבז מילים ריקות על אנשים שלא שווים דבר מלבד שתיקתך". לפני שאתם מרוקנים את כל האנרגיה שלכם על תחושות כעס, תסכול וטינה כלפי אנשים שפוגעים בכם, חשבו לרגע עד כמה יקר הוא זמנכם וקחו לעצמכם הפסקה קבועה מכל אותן דרמות שאנו נוטים להישאב לתוכן, אך כה בקלות אנו יכולים להימנע מהן. החיים קצרים מדי מכדי לריב ולהיפגע, אז התחילו לברך במקום לקלל, להעריך את האנשים שחשובים לכם באמת ולתת לדרמות המיותרות לחלוף מעל ראשכם. אם תסגלו לעצמכם את היכולת שלא להפריז בתגובתכם ולא לקחת דברים ללב, ותלמדו כיצד לקחת צעד אחורה ולהתרחק מאלו שעושים לכם רע, תראו כיצד מחשבתכם הופכת לנקייה וצלולה יותר ולבכם לשלו יותר, וכך תוכלו להתקדם קדימה בבטחה וברוגע.

6. התחילו להישאר נאמנים לערכים ולאמונות שלכם

עשו לעצמכם כלל: הישארו תמיד נאמנים לחלוטין לערכים ולאמונות שלכם, לא משנה מה אחרים אומרים עליהם. לעולם אל תרגישו אשמה על כך שאתם עושים את מה שנראה נכון בעיניכם. על מנת להטמיע בכם את ההרגל החיובי הזה, ארגנו לעצמכם רשימה של 5-10 תכונות שנדמות בעינכם כחשובות ביותר לבניית אישיות עצמאית. דוגמה לרשימה שכזאת יכולה להיות: כנות, אחריות, כבוד עצמי, משמעת עצמית, חמלה ואדיבות. הכנת רשימה שכזאת נותנת בידיכם את ההזדמנות להעלות ולרענן בפני עצמכם את כל אותם מאפייני אישיות שהם בעלי חשיבות עבורכם, ולאורם תוכלו לפעול בעולם הזה.

דברים שחייבים להתחיל לעשות: צללית של אדם הפורס את ידיו על רקע שקיעה

7. התחילו לחפש אחר הצד החיובי של כל דבר

מחקרים שונים הראו שרופאים הנמצאים במצב רוח טוב לפני שהם מתחילים לאבחן את מצבם של המטופלים שלהם, מספקים אבחונים מדויקים ונכונים באופן מהיר יותר בכ-20% מהרופאים שנמצאים במצב רוח ניטרלי בבואם לבצע את האבחון. על אותו העיקרון, מחקרים נוספים הראו שאנשי מכירות שניחנו בראייה אופטימית מצליחים למכור 50% יותר מחבריהם רואי השחורות, ותלמידי אוניברסיטה שמעדיפים לחוש שמחים אפילו לפני מבחן במתמטיקה, מתעלים בסופו של דבר בביצועיהם במבחן לעומת חבריהם שמעדיפים להישאר ניטראליים או שוקעים בדיכאון טרם הבחינה. המסר כאן ברור, חד וחלק – מתברר שמוחנו מחווט כך שנתפקד במיטבנו לא כאשר אנו שליליים, או אפילו ניטראליים, אלא כאשר אנו חשים חיוביים ושמחים. אז התחילו לחשוב פחות על כיצד לנהל את כל הבעיות שלכם ויותר על כיצד לנהל מחדש את הלך הרוח והמחשבה שלכם, כך שהשמחה והתחושה החיובית יחזרו לחייכם וילוו אתכם בכל דבר שאתם עושים. לאחר זמן קצר תראו שההישגים שלכם בכל תחומי החיים יהיו טובים יותר.

8. התחילו להתמקד בתחושה הפנימית שלכם לעיתים קרובות יותר

בכל פעם שאתם חשים שאתם צריכים רגע של בהירות בחייכם, התחילו למקד את הקשב שלכם כלפי פנים, כלפי עצמכם. לאחר שתעשו זאת, תראו שתוכלו להביא את עצמכם באופן הרבה יותר טוב לכל דבר שאתם עושים בחיים – היחס שלכם כלפי עצמכם וכלפי אחרים ישתפר, התקשורת עם העולם תיהפך למועילה יותר, תחלו לעשות דברים מהסיבה הנכונה ובסופו של דבר תקדמו את עצמכם ואת הסביבה שבה אתם חיים. זה מסביר מדוע תפילה, או אפילו סתם חזרה ממושכת על כמה מנטרות חיוביות באופן יומיומי, יכולות להביא לשינוי אמיתי בחיים. ככל שהמודעות העצמית שלכם תעלה והבהירות המחשבתית שלכם תתרחב, כך תוכלו לרומם את עצמכם באין סוף דרכים, וזהו הזמן שבו דברים מעניינים וטובים, שמחוץ לטווח ראייתכם כעת, יתחילו לקרות לכם.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.