maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

10 דרכים להפוך את חייכם לפשוטים ורגועים

  אנו חיים כיום בעידן של עושר שלא היה כמוהו בעבר והרבה מאתנו נמצאים במרוץ כדי להשיג מטרות במהירות האפשרית, להספיק להגיע לכל אירוע שנקראנו אליו ולהיות עסוקים עד כמה שאפשר. כל הדברים הללו מסבכים את חיינו ומכניסים אליהם לחץ ומתח רבים ולכן חשוב שנדע כיצד לפשט תחומים מסוימים בחיינו כדי להפוך לאנשים רגועים ושמחים יותר. 10 העצות ברשימה הבאה לא רק שיעזרו לכם לעשות סדר בחייכם אלא יפשטו אותם ויעזרו לכם להשיג שלווה בסביבה נקייה מהפרעות והסחות דעת מיותרות.
10 דרכים להפוך את החיים לפשוטים
 

1. השתמשו בפחות מילים ריקות

השפה והדיבור הם חלק חשוב בתקשורת בין בני אדם ובעזרת המילים אנחנו מעבירים מסרים חשובים לאנשים סביבנו, אך האם עצרתם אי פעם כדי לבחון באמת את מה שאתם אומרים? אם תעשו זאת ותבדקו את נושאי השיחה עם האנשים סביבכם, וודאי תגלו שגם אתם נופלים לעתים לרכילות וקנאה במילים שאתם מוציאים מפיכם. אף אחד מאתנו לא מושלם אך אם נשתדל לעצור לרגע לפני שאנחנו מוציאים משפטים "ריקים" שלא תורמים לשיחות שלנו, אנחנו נפחית את השימוש במילים לא ראויות ונעלה את איכות ועומק השיחות שאנחנו מנהלים.

2. היפטרו מהחובות שלכם

לכולנו יש מדי פעם חובות כספיים שחשוב מאוד לטפל בהם, אך אנשים נוטים לשכוח את חשיבות החובות האחרים שאנו לעיתים מרגישים שעלינו "לשלם", אך לא בכסף. אם התחייבתם לעשות משהו עבור אדם אחר, עמדו במילה שלכם ואל תדחו את העשייה. יכול להיות שמדובר בסוודר שהשאלתם מחבר ואתם צריכים להחזיר לו, או פעילות שהבטחתם לעשות עם ילדיכם והחלטתם לדחות לזמן לא ידוע. שחרור מחובות כאלה לא רק שיועיל לכם מבחינה נפשית, יפשט את חייכם ויוריד מועקה מעליכם, אלא גם יחזק את היחסים עם האנשים הקרובים לכם שידעו שניתן לסמוך עליכם בטווח הארוך.
10 דרכים להפוך את החיים לפשוטים

3. התמקדו במטרות חשובות

לרוב האנשים יש מטרות קטנות וגדולות שהם מציבים לעצמם שנועדו לשפר את חייהם ולמצות את הפוטנציאל שלהם. העובדה שיש לנו מטרות בחיים היא נהדרת אך אם יש לנו יותר מדי מהן, לרוב לא נצליח להשיג אותן, שכן המאמצים שלנו יתפזרו ליותר מדי כיוונים וחוסר המיקוד הזה יוביל בדרך כלל לחוסר השלמה של משימות. כדי להגשים את השאיפות שלכם בצורה הטובה ביותר, קבעו לעצמכם אחת או שתי מטרות חשובות והתמקדו בביצוע שלהן. כאשר תשיגו מטרה אחד, עברו לאחת אחרת ותיווכחו כיצד אתם מרגישים פחות לחוצים ויותר שמחים שכן תצליחו לעמוד במשימה שלכם והכל בזכות העובדה שהשקעתם 100% מתשומת הלב והמאמצים שלכם כדי להגיע להישג שרציתם.

4. סדרו את הבלגן סביבכם

כאשר יש בלגן סביבנו, זה משפיע על הריכוז ועל רמות המתח שלנו ולכן חוסר סדר חיצוני גורם גם לבלגן פנימי במחשבות ומפריע לנו לבצע משימות כמו שצריך. כדי לשמור על סדר, כל שאתם צריכים לעשות הוא להשקיע כמה דקות ביום באיסוף חפצים קטנים עם דלי או קופסה והחזרה שלהם למקומם. תוכלו לעשות גם סדר גדול אחת לכמה חודשים על ידי ניפוי של כל החפצים, הבגדים והכלים שאתם לא צריכים כך שתחיו בסביבה נקייה שתעזור לפשט את חייכם והמחשבות שלכם. יש עוד דרכים רבות לעשות סדר בסביבה שלכם, ואם תלחצו על הקישור הזה תוכלו ללמוד מהן.
10 דרכים להפוך את החיים לפשוטים
 

5. שחררו את עצמכם ממגבלות זמן

"הזמן אוזל", "אני חייב/ת להספיק את מה שתכננתי", "אין לי זמן!!!" הם רק חלק מהמשפטים שאנחנו אומרים לעצמנו וגורמים לנו לתחושת לחץ ואי נעימות בכל מה שקשור למונח זמן. כדי לעשות סדר בחייכם ולפשט אותם, אל תתנו למגבלות זמן שקבעתם לעצמכם להכתיב את הקצב בו אתם מבצעים משימות. אם קבעתם לעצמכם מטרה, אל תתחמו אותה במסגרת זמן דמיונית, שכן זה רק יגרום לכם להרגיש לחץ כשהמועד שקבעתם לעצמכם יגיע בלי שסיימתם לבצע את המשימה. אם קבעתם לעצמכם מטרה כלשהי, קטנה או גדולה, פשוט התמקדו בהגשמה שלה וזה ישחרר את המחשבות שלכם ויוריד את מפלס המתח בחייכם. 

6. צמצמו את אפשרויות הבחירה שלכם

ניגוד גדול מאוד שמאפיין את העולם בו אנו חיים הוא ריבוי אפשרויות ומיעוט בבחירות. כאשר ניצבות בפנינו יותר מדי אפשרויות, לרוב נתקשה להחליט מה אנחנו רוצים וניוותר בלי כלום או כשאנחנו לא מרוצים לחלוטין ממה שבחרנו. כדי להימנע מהתוצאה הלא רצויה הזו, צמצמו את אפשרויות הבחירה שלכם מלכתחילה ואל תיכנסו למבוך מחשבתי של הססנות. זה יכול להיות פשוט כמו התמקדות בחלק אחד בלבד בתפריט המסעדה או מורכב יותר כמו בחירה בין שתי מדינות לטיול הבא שלכם בחו"ל. אין ספק שהחיים פשוטים יותר כשאנחנו לא ניצבים בפניי עשרות אפשרויות שחלקן אפילו לא מתאימות לנו אלא מתמקדים רק באפשרויות נחוצות.
10 דרכים להפוך את החיים לפשוטים

7. הפסיקו לעשות מספר משימות במקביל

זה אמנם נשמע פשוט, אך אנשים רבים מתקשים להשתחרר מהצורך להיות עסוקים כל הזמן ולהספיק לעשות כמה שיותר משימות בו זמנית. אם תיקחו על עצמכם יותר מדי מטלות רק כי אתם חושבים שעיסוקים רבים מעידים על כך שיש לכם חיים מלאים, אתם תהיו מותשים ולחוצים רוב הזמן. פשטו את החיים שלכם על ידי ביצוע של משימה אחת כל פעם ותשתדלו לא לחפש עיסוקים לכל דקה פנויה ביום. למדו לנוח ולא להיות עסוקים בכל רגע נתון כך שחייכם יהיו פשוטים ורגועים יותר.

8. צרו פינה "לבנה" בביתכם

כאמור, בלגן סביבנו יוצר תחושת מתח וחוסר נעימות כשאנו שוהים בחלל לא מסודר. יצירה של פינה ריקה ונקייה בחדר השינה שלכם או אפילו במשרדכם תיצור תחושה של פשטות, ניקיון ותעזור לכם להירגע. צרו לכם מקום כזה בכל חלל שתרצו על ידי ניקוי של הקירות מחפצים ויצירה של מקום ישיבה נקי מחפצים וגורמי הסחה. אם אתם לא מסוגלים לשבת בחלל ריק שכזה, עצבו אותו בצורה פשוטה אך כזו שנעימה לכם. השתמשו במצעים רכים ובהירים ובמקום לתלות פוסטרים ותמונות על הקיר, הדביקו עליו טפט של עץ טבעי, לבנים חשופות או כל צורה אחרת שאתם אוהבים. הרעיון הוא לפשט את הסביבה שלכם על ידי הורדה של כל גורם לא נחוץ, מה שיגרום לכם לנקות את הראש ולהירגע.
10 דרכים להפוך את החיים לפשוטים

9. הקדישו 10 דקות בהכנה ליום המחר

כולנו מכירים את הלחץ והחיפזון של הבוקר; חייבים לארגן את התיק, לגהץ את הבגדים ולהכין כריך לעבודה או ליום הלימודים של הילדים. כדי שתוכלו לצאת מהבית בבוקר כשאתם שלווים ולא להתחיל את היום בתחושת מתח, פשוט הקדישו 10 דקות בכל ערב להכנה מקדימה של מה שאתם צריכים. גהצו את החולצה, הכינו כריכים והכניסו אותם למקרר בדקו שיש בתיק שלכם את כל מה שאתם צריכים ליום של פעילות וכדומה. הדקות האלה בסוף כל ערב יפשטו את הבקרים שלכם ויאפשרו לכם להתארגן ברוגע לעבודה או לכל פעילות שתכננתם לעצמכם.

10. למדו את כוחה של המילה "לא"

פעמים רבות אנחנו נעתרים להזמנות שונות מתוך נימוס ולא מתוך רצון ללכת לאירועים אליהם הזמינו אותנו, מה שגורם לנו לבזבז זמן ולא ליהנות באירוע ש"הכרחנו" את עצמנו ללכת אליו. כאשר מזמינים אתכם לאירועים, תחשבו היטב אם אתם באמת רוצים ללכת אליהם ואל תרגישו רע אם אתם מגיעים למסקנה שאתם מעדיפים לעשות משהו אחר. בלו את הזמן של האירוע עם עצמכם ועם האנשים הקרובים לכם כך שהוא לא יתבזבז על דברים לא נחוצים. צמצום יומן הפעילות שלכם יעשה לכם סדר בחיים ויפשט אותם בהרבה וכל שאתם צריכים לעשות הוא ללמוד לסרב מדי פעם ולהבין שאין שום בעיה עם זה. 
10 דרכים להפוך את החיים לפשוטים

זה אמנם נראה פשוט, אך ניפוי של דברים לא נחוצים מחיינו הוא לא תמיד קל והדבר דורש תרגול. אם גם אתם רוצים לחיות חיים פשוטים וממוקדים יותר, נסו את העצות האלו ותיווכחו לדעת כמה לחץ ירד מהכתפיים שלכם באופן שיביא לכם רוגע ושלווה שנחוצים כדי לחיות חיים פשוטים ונקיים מ"רעשים" חיצוניים.

מקור התמונות: joannevc

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו