print header

20 עצות פשוטות איך להגיע לחיים פשוטים

 בעולם של היום, עם כל המתח והלחץ התמידי שמשפיעים עלינו, החזרה לפשטות הפכה למשאלת לב של רבים. בעצם מדובר על הרצון לשוב אל עולם שבו אנחנו לא במרדף תמידי אחרי הזנב של עצמנו ועוד כמה דקות פנויות ביום, אלא במקום זאת שבים לדברים הפשוטים והחשובים באמת: לדאגה הכנה לעצמנו, לרצונותינו ולשאיפותינו, ולבילוי הזמן עם האנשים שאנחנו אוהבים – המשפחה, החברים וכדומה. אז איך באמת אפשר להשיב את הפשטות? איך אנחנו יכולים להשיל את כל אותם גורמים הסוגרים עלינו בחיינו ולכוון אותם אל מסלול טוב ורגוע יותר? כדי לעזור לכם בתהליך הזה קיבצנו כאן 20 עצות פשוטות ובגובה העיניים על איך לחיות חיים פשוטים ואמיתיים יותר, ואנו מקווים שהן יעזרו לכם.

עצות פשוטות לחיים פשוטים: יד אוחזת בקוביה הונגרית פתורה

1. פשטות זו לא רק הדרך לראות עם כמה מעט אתם יכול להסתדר, אלא גם באיזו יעילות אתם יכול לשים את הדברים החשובים ביותר עבורכם ראשונים, ולהשתמש בזמן הפנוי שלכם בצורה נכונה כדי שתוכלו לשאוף לאותם הדברים שעושים את ההבדל ויש להם את המשמעות הגדולה ביותר עבורכם.

2. מלבד האומנות שטמונה בלהספיק מטלות ולהצליח לסיים דברים, יש גם אומנות נשכחת נוספת - להשאיר את הדברים הלא חשובים בלתי גמורים. הפשטות והיעילות של החיים טמונה גם בניפוי הדברים הלא משמעותיים מהם.

3. התחייבות יתר היא הטעות הכי גדולה שרוב האנשים עושים ומונעת מהם לפשט את החיים שלהם. הדחף למלא כל דקה של היום עם מטלות או הסחות דעת פשוט לא תורם לכם כלום; אל תעשו את זה לעצמכם - השאירו מרווח בלו"ז וזמן לעצמכם.

עצות פשוטות לחיים פשוטים:יומן פתוח ומלא במשימות

4. זה שאנחנו יכולים לעשות משהו לא אומר שאנחנו צריכים. יש כל כך הרבה פעילויות שנשמעות כיפיות ומרגשות - אבל זה רק על פני השטח; אנחנו בודקים את הפייסבוק שלנו, רואים מה אחרים עושים וישר רוצים לעשות גם, אבל רגע לפני שאנחנו נותנים לרעיונות האלו לתפוס לנו עוד קצת את הזמן, צריך לזכור שאם אנחנו מוסיפים יותר מדי דברים לחיים שלנו, אנחנו מצמצמים את מרחב הזמן החיוני שמאפשר לנו להתמקד במה שבאמת חשוב.

5. הסחות דעת הן יותר מפתות והרסניות ממה שאנחנו חושבים שהן. כשאנחנו ממלאים את חיינו בהסחות דעת, זה לעיתים קרובות בגלל שאנחנו מפחדים מאיך שהחיים שלנו אולי יראו ללא נוכחות מתמדת של רשתות חברתיות, טלוויזיה, משחקי וידאו, חטיפים, מוזיקה וכדומה. אך חשוב שלא "נרדים" את החיים שלנו עם כל רעשי הרקע האלו. אל תתנו להסחות הדעת להחזיק אתכם במקום - שלטו בצורך בהן לפני שהן יתחילו להשתלט עליכם.

6. הדברים שנמצאים ראשונים בסדרי העדיפויות שלנו לא ייעשו באופן אוטומטי. אנחנו חייבים לפנות זמן למה שחשוב עבורנו: זמן עם אהובינו וילדינו, זמן ליצירה, זמן ללמידה, זמן לעשות כושר וספורט וכדומה. אנחנו צריכים לשים בצד כל דבר שאנחנו יכולים כדי שניתן יהיה לפנות זמן לדברים האלו. אם נדע לומר "לא" ליותר דברים שנשמעים מרגשים אבל למעשה אין להם חשיבות, נזכה להגיד יותר "כן" למה שבאמת חשוב ומשמעותי.

עצות פשוטות לחיים פשוטים: אב עומד עם ילדו מול השקיעה בים

7. השתחררות מהרגלים ישנים ורעים ויצירת הרגלים חדשים וטובים יכולה להיות קשה, אבל היא הופכת לקלה יותר אם ננסה לעשות זאת במסגרת "אתגר 30 הימים". כלומר לא ננסה ל"חתוך" מהרגל רע בבת אחת, להגיד לעצמנו "מהיום והלאה אני לא עושה את זה יותר לעולם..." -זה עלול להסתיים במפח נפש כשתוך זמן קצר נחזור אל ההרגל. במקום זאת, כשנרצה להיפטר מהרגל רע ניקח לעצמנו החלטה שאנחנו לא ממשים אותו במשך 30 ימים - הסיכויים שדווקא כך נצליח להיגמל הם גדולים יותר. 

8. קניית דברים לא פותרת את הבעיות שלנו, וגם לא אכילה בלתי נשלטת או צפייה בעוד סדרת טלוויזיה. צריך לזכור שקניות זה לא תחביב, ובטח שלא שיטת טיפול בצרות. זה בזבוז כסף שמוביל באופן בלתי נמנע לחיים מבולבלים ומורכבים במידה מכבידה.

9. כשאנחנו יוצאים לטיולים בלי יותר מדי ציוד וללא חפצים שמכבידים עלינו - אנחנו משוחררים יותר, פחות כבולים ופחות לחוצים. זה נכון גם לגבי טיול במשעולי החיים, ולא רק כזה שעובר דרך שדות תעופה.

עצות פשוטות לחיים פשוטים: אישה עומדת עם תיק קל לפני לוח הטיסות בשדה תעופה

10. סידור המרחב הפיזי שמסביבנו יכול לעזור לנו להפחית את חוסר הסדר במרחב המנטלי שלנו. הסחות הדעת הקיימות בשדה הראייה שלנו מכבידות עלינו ומסיחות את דעתנו בדרכים שלרוב הן מעבר למודעות שלנו.

11. חשיבה רבה מדי על דברים לא חשובים היא תמיד מקור למתח ולחוסר סדר מנטלי. המפתח להתגבר עליה טמון בהבנה שהבעיה עליה חושבים עוד ועוד היא למעשה לא הבעיה האמיתית, אלא הזמן שמשקיעים בהרהור הוא הבעיה. עלינו להשתחרר מחשיבה אובססיבית על בעיות ולהיות חופשיים יותר.

12.גישה חיובית תמיד משתלמת יותר כדי לפשט את החיים. לפני שאנחנו מבזבזים את הזמן שלנו על כעס, על שמירת טינה ועל קנאה, כדאי שנחשוב ונבין כמה יקר וחסר תחליף הזמן שלנו, וכמה לא שווה לנו לבזבז אותו על כל אותם דברים שליליים.

עצות פשוטות לחיים פשוטים: איור של הרבה סמיליים כחולים ועצובים ומעליהם סמיילי אחד צהוב ומחייך

13. דפוס חשיבה פשוט וחיובי יותר יכול להיווצר בכל זמן ובכל מקום אם רק נשנה את הלך הרוח שלנו. תסכול ולחץ הם דברים שמגיעים מהדרך שבה אנחנו מגיבים לדברים, ולא מאיך שהעניינים מתנהלים. אם נתאים את הגישה שלנו לחיים ונהפוך את תגובותינו לחיוביות יותר, התסכול והלחץ פשוט יתאדו.

14. הסוד הפשוט ביותר לאושר ושלווה בהווה הוא לתת לדברים ללכת בדרך שלהם במקום להכריח אותם להתנהל כמו שאתם חושבים שהם צריכות להתנהל. רק כך ניתן להוציא את המיטב מהם.

15. הכרת תודה הופכת את החיים לפשוטים יותר להתמודדות, בגלל שהאושר יגיע בקלות יותר כשנפסיק להתלונן על הבעיות שלנו ונתחיל להיות אסירי תודה על כל הבעיות שחמקו מאיתנו ופסחו עלינו.

עצות פשוטות לחיים פשוטים: איש עם זקן מקרב ידיו זו לזו ועוצם עיניים בהכרת תודה

16. עלינו לדעת שטעויות קורות, ללמוד מהן, לצחוק עליהן ולהמשיך הלאה. לא צריך לבזבז זמן ואנרגיה על דברים ונסיבות טבעיות שאנחנו לא יכולים לשלוט עליהם.

17. ישנה חירות עצומה שתגיע אלינו אם נפסיק לקחת כל דבר באופן אישי.

18. הדבקות באמת שלנו היא תמיד הדרך הטובה ביותר להתקדם קדימה. אם נקדיש את הקשב שלנו לתחושות הבטן תמיד נדע מה הכי טוב עבורנו.

19. התחושה שאנחנו יכולים לקבל מלעשות דבר מה חשוב (ואמיתי) היא כל כך הרבה יותר טובה ופחות מלחיצה מהתחושה שנרגיש אם נמשיך להישאר במקום ולקוות שיכולנו לעשות משהו.

20. העניין בחיים היא לא כמה הרבה יש לנו, אלא כמה דברים משמעותיים ומשנים יש לנו, וכמה אנחנו הופכים את הדברים הללו לנחשבים בעינינו. לכן, עדיף שיהיה לנו 3 ספרים על המדף שאנחנו באמת הולכים לקרוא, מאשר 300 שלעולם לא נקרא ורק נחשוב עליהם כל הזמן.

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.