print header

10 סיבות שיגרמו לכם להפסיק לרצות אנשים אחרים...

כיצד אתם מגיבים לבקשות חוזרות ונשנות של חבריכם, עמיתים לעבודה או של הבוסים שלכם? האם התשובה שלכם תמיד מסתכמת במילה "כן"? אם עניתם בחיוב ואתם מרגישים את הצורך לרצות את הסובבים אתכם על מנת להרשים או לגרום להם לאהוב אתכם, כדאי שתקדישו מספר רגעים להתוודע לבעיה שאתם יוצרים לעצמכם. במקום שתגרמו לאנשים לחבב אתכם ולרצות להיות בסביבתכם, לא רק שאתם עושים את ההיפך הגמור אלא גם פוגעים בעצמכם ובנפשכם. 10 הסעיפים הבאים יגרמו לכם לחשוב פעמיים לפני שתמהרו לרצות אנשים אחרים...
 
סיבות להפסיק לרצות אנשים אחרים
 

1. אתם נראים פחות מושכים בעיניי אחרים

אנשים שמעדיפים לרצות את האנשים שסביבנו, בעיקר את החזקים והדומיננטיים ביותר, לרוב נוהגים לשמור על זכות השתיקה ולא תורמים דברים חשובים לדיון. ההערצה הזו לאנשים חזקים והצורך לא לערער על דבר שהם אומרים בסופו של יום נתפסת בעיניהם כחנופה. זאת אומרת שאם תוכלו לראות לרגע אחד כיצד אתם נראים בעיני אותם האנשים, ודאי תגלו שהם רואים אתכם כחלשים, חסרי בטחון או השפעה. למעשה, אנשים חזקים מעדיפים לשהות סביב אנשים חזקים גם כן, שיכולו להעצים ולהעניק ידע נוסף זה לזה. כך שאם אתם מעוניינים להותיר רושם טוב ולגרום לאנשים לחבב אתכם, עליכם להשמיע את מה שיש לכם לומר במידה הנכונה.

2. אתם אוהבים את עצמכם פחות 

אם אתם נוהגים לרצות את האנשים שאתם מעריצים, כפי שהוזכר בסעיף הקודם, ישנה אפשרות גדולה שאתם מרגישים דחייה מסוימת מצדם, ואת חוסר הרצון שלהם להעמיק את הקשר בינכם. במקרה שכך הדבר, אתם ככל הנראה מתחילים להאמין שהבעיה היא אצלכם ושפשוט אי אפשר לאהוב אתכם. במצב שכזה, בו אנשים מרגישים שלא ניתן לאהוב אותם, וחווים דחייה מהדמויות שהם אוהבים, מכבדים ומעריצים, הצורך לרצות אותם רק מתעצם ומחריף. הפער המורגש בין הדרך שבה הייתם רוצים לפעול לבין המציאות, עלול לגרום לכם לחוש אשמה ואכזבה ואף לחוות בושה, מה שבהכרח יוביל לכך שתאהבו את עצמכם פחות ללא שום סיבה מוצדקת.
סיבות להפסיק לרצות אנשים אחרים

3. אתם מנוצלים יותר, באשמתכם

אנשים שנוהגים לרצות אחרים על בסיס קבוע, עלולים לא פעם להתפרץ ולכעוס על עמית לעבודה או חבר שמבקש טובה אחת יותר מידי. זאת מכיוון שלעתים ישנה הבנה שמדובר בניצול של הרצון שלהם לעזור לאחרים ולמצוא חן בעיניהם, והידיעה הזו עלולה לפגוע. אך בדרך כלל לא מדובר בקולגות לעבודה או בחברים שקמים בוקר אחד ומחליטים להתחיל לנצל את אותו האדם שנוהג לרצות אותם תמיד. נהפוך הוא, אותו האדם שנוהג לבצע כל מה שמבקשים ממנו הוא זה שקבע מלכתחילה כיצד כולם יתנהגו אליו. הרי אם נבחר לומר "כן, אין בעיה נעשה זאת בשמחה" על כל בקשה שתאמר באוזננו, אנחנו נכפה את המציאות הזו על עצמנו ונרגיל את כולם להתייחס אלינו בהתאם.  

4. אתם נתפסים כפחות אמינים 

אנשים שתמיד מסכימים עם הדברים שנאמרים או אומרים רק את "הדבר הנכון בזמן הנכון" אמנם עושים זאת בדרך כלל מתוך כוונה טובה, אבל התנהגות זו עלולה לגרום להם להיתפס כלא אמינים. הרי כולנו לומדים עם הזמן לגלות מתי אומרים לנו דברים רק כדי לרצות אותנו, ואם אדם מסוים יבחר להתחנף מעט על מנת להעצים לנו את האגו, ככל הנראה נראה בו אדם לא אמין. לפיכך, עליכם לזכור שאם אתם בוחרים לרצות אנשים אחרים ולא נשארים נאמנים לדעות שלכם, לא יפנו אליכם לעולם במקרים שבהם יש צורך באמינות ובדעה מפוכחת ויעילה. 
סיבות להפסיק לרצות אנשים אחרים
 

5. אתם תאבדו אט אט את הביטחון שלכם

כהמשך ישיר לסעיף הקודם, אם תבחרו לרצות תמיד את האנשים שאתם מחבבים, הביטחון העצמי שלכם אט אט יתערער. זאת מכיוון שאנשים חזקים יותר יראו בכם כלא אמינים ועל כן יהססו לבטוח בכם, מה שיגרום להם להתרחק מכם או להמעיט את התקשורת אתכם. השתלשלות אירועים שכזו תוביל לחוסר ודאות ולאי ידיעה כיצד אתם נראים בעיניהם, עד כדי פגיעה בביטחון העצמי שלכם.

6. תקטינו את כמות החברים שלכם 

מנסים לרצות את כולם מחשש שידחו אתכם? האירוניה היא שדווקא אותם אנשים שבוחרים לרצות אחרים הם אלה שנתפסים כפחות אמינים ולפיכך, פחות מושכים ופחות מעוניינים בחברתם. זה לא סוד שבלי אינטימיות וכנות יחסים יכולים לקמול ולמות, ואף אחד לא רוצה להגיע ליחסים קרובים או אינטימיים עם אנשים שמסתירים את הדעות והרגשות האמתיים שלהם.
סיבות להפסיק לרצות אנשים אחרים

7. אתם תצאו קרחים משני הכיוונים

אם תבחרו לרצות את כל מי שאתם מחבבים על מנת לגרום להם לאהוב אתכם בחזרה, אתם עלולים להכניס את עצמכם למצב בעייתי מאוד. חשבו על כך, נניח ובחרתם לרצות שני עמיתים שלכם לעבודה ובהמשך הם מסתכסכים זה עם זה, לצד מי תישארו? ככל הנראה התשובה תהייה לצד שניהם, אך הם לא יסכימו לקבל את הסידור החדש, יראו בכם כאנשים צבועים ולא כנים ויתרחקו מכם. 

8. אתם הופכים לאנשים עצבניים יותר

אי אפשר להתעלם מהתוצאות ומההשלכות שאנשים שבוחרים לרצות אחרים נאלצים להתמודד איתן: הם מרגישים מנוצלים על ידי הסובבים אותם ומגיע שלב שבו הם כועסים על עצמם מאוד, מכיוון ששמו את הצרכים שלהם בתחתית הרשימה. יתרה מזאת, המחשבה שאנשים אוהבים אותם רק מכיוון שהם נוהגים לספק את מבוקשם, עולה ולא מרפה מהם. זאת מאחר שאין שום דרך לדעת האם האנשים שאנחנו נוהגים לרצות באמת אוהבים אותנו, או נחמדים אלינו כדי שנמשיך לשרת את רצונם. כך או כך, גישה שכזו תהפוך אותנו בהכרח לאנשים טעונים וכועסים יותר.
סיבות להפסיק לרצות אנשים אחרים

9. אתם מתחילים לשנוא את הדברים שאהבתם בעבר

חשבו על כך, נניח ואתם מאוד אוהבים לאפות עוגיות, או כל דבר אחר שנותן לכם סיפוק רב והצעתם להכין את העוגיות הטובות ביותר שלכם ולהביא אותן למשרד או לפגישה עם חברים, על מנת לקבל אהבה וליהנות מהתגובות החיוביות של כל הנוכחים. אם אתם נמנים בין האנשים שנוהגים לרצות את הסובבים אותם, במהרה תמצאו את עצמכם מכינים עוד ועוד עוגיות כדי לספק את הרצון של כולם. הבעיה היא, שאין לכם דרך לדעת אם אנשים באמת אוהבים את העוגיות שלכם, או שמא רואים בהן כדבר שקל להשיג ללא כל מאמץ. יתרה מזאת, המחויבות שלכם לספק להם את רצונם תגרום לכם לראות בפגישה עם חברים או בהתחברות עם העובדים כמטלה שנואה ומעיקה. 

10. אתם לא מצליחים לרצות את האדם החשוב ביותר

הסיבה החשובה ביותר שלמענה יש להפסיק לנסות לרצות את כולם קשורה אך ורק אליכם. הרצון לרצות את כולם נובע מפחד לחוש דחייה או כישלון, אך הכישלון הגדול ביותר אותו נוכל לחוות בחיינו, הוא חוסר היכולת להיות אנחנו כפי שאנחנו באמת. יתרה מזאת, הדחייה הגדולה ביותר שאותה תוכלו לחוות היא הדחייה שלכם את עצמכם! כך שבסופו של יום הסיבה שלשמה בחרתם לרצות את כולם תתגשם בלאו הכי. החדשות הטובות הן שעוד לא מאוחר להתחיל להקשיב לנפשכם ולהיות שלמים עם עצמכם! אמנם לא כולם יאהבו את מי שאתם באמת, אבל אתם הרבה יותר חזקים ממה שאתם חושבים, וברגע שתפסיקו לחפש את האישור של הסובבים אתכם תבינו במהרה שמעולם לא הייתם זקוקים לו. 
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.