print header

מדריך: כיצד לבצע 9 קסמים פשוטים

כולנו נדהמים כשאנו רואים קסמים, אפילו אם ראינו אותם פעם, פעמיים או יותר לפני כן. הסיבה לכך היא משום שכל קסם נוגד את חוקי הטבע שאנו מכירים, ובזמן שאנו מצפים שיקרה דבר אחד קורה בעצם דבר אחר. כמובן שכל ניגוד שכזה לחוקי הטבע הוא אשליה או טריק ותו לא, ויש מספר קסמים פשוטים שתוכלו ללמוד לבצע בעצמכם ולהפתיע באמצעותם את חבריכם וילדיכם. אתם כמעט ולא צריכים שום ציוד מיוחד עבורם כי את כל הכלים שתזדקקו להם תוכלו למצוא בביתכם, אז רק למדו מהמדריכים הבאים ותתחילו להדהים את יקיריכם.

 

1. כוס מרחפת בעזרת כוח המחשבה

 

בשביל הטריק הבא תצטרכו רק כוס קלקר פשוטה למשקאות חמים. אתם תגרמו לכוס הזו "לרחף" באוויר "בעזרת כוח המחשבה", ואין ספק שכל מי שיראה את הטריק הזה יידהם מיד וירצה ללמוד גם איך לבצע אותו. צרו חור עם האגודל בכוס הקלקר מבלי שהאדם שמולכם יבחין בכך (תוכלו לדבר איתו כדי להסיח את דעתו), והשאירו בתוכו את האגודל.

 

כעת פשוט הזיזו את האגודל, ולצופה שמולכם זה יראה כאילו שאתם גורמים לכוס לרחף בעזרת כוח המחשבה שלכם.

 

2. ריחוף באוויר

 

את הקסם הזה מכיר כל קוסם רחוב, והוא לא מפסיק להפתיע את מי שרואה אותו. למרות הפשטות המפתיעה שלו הוא גורם לכך שתיראו כאילו שאתם מרחפים באוויר לרגע קט, אולם עליכם לשמור על זווית נכונה מול הצופה שלכם בכדי שלא תחשפו את הסוד של הקסם. כדי לבצע אותו כמו שצריך עמדו בפינת חדר, כך שאיש לא יוכל לעמוד מולכם, והפנו את העקבים שלכם לכיוון הצופים בזווית קלה שלא תאפשר להם לראות כלל את החלק הקדמי של הרגל שקרובה יותר לפינת החדר.

כעת הצמידו את הרגליים, הרימו מעט ובאיטיות את הרגל שהצופים יכולים לראות במלואה ויחד איתה גם את העקב של הרגל השנייה. המשיכו לעמוד על אצבעות כף הרגל שקרובה יותר לפינת החדר, וזה יראה כאילו שאתם מרחפים באוויר.

 

3. הכנסת מטבע לבקבוק אטום

 

כולנו ראינו קוסמים שגורמים לחפצים להופיע בתוך מכלים שנראים לנו אטומים, אך מאחורי כל קסם שכזה יש טריק, ובמקרה של הבקבוק והמטבע הטריק הוא פשוט מאוד. עליכם ליצור חריץ מבעוד מועד בבקבוק, אותו הצופים לא יוכלו לראות כל עוד תחזיקו את הבקבוק כשהחריץ נמצא בצד (הוא אמור להיות שם בכל מקרה משום שכך תכניסו את המטבע).

 

כעת וודאו שהבקבוק סגור עם פקק והראו את הקסם לכל מי שלא יאמין שאתם יכולים להכניס מטבע לבקבוק מבלי לפתוח את הפקק.

 

4. קשית מסתובבת בעזרת כוח המחשבה

 

את הטריק הזה תוכלו לעשות בכל מצב שבו אתם נתקלים בקשית שמגיעה בתוך אריזת נייר, כמו למשל הקשיות שמגיעות בדוכני המזון המהיר. לפני שאתם מוציאים את הקשית מהאריזה, שפשפו מעט את אריזת הנייר כדי לטעון את הקשית במעט חשמל סטטי.

 

כעת הניחו את הקשית על בקבוק והנחו אותה לזוז בעזרת הידיים שלכם. החשמל הסטטי יעזור לכם לסובב את הקשית על פקק הבקבוק מבלי שתצטרכו לגעת בה.

 

5. מטבע נעלם ומופיע במקום אחר

 

על הטריק הזה יתכן שתצטרכו להתאמן מעט, אך הוא תמיד מפתיע את מי שרואה אותו. על מנת לבצע אותו תצטרכו 2 מטבעות. מומלץ שלפני תחילת הקסם תתנו לצופה לגעת במטבעות בכדי שתוכיחו לו כי מדובר במטבעות רגילים ולא מיוחדים. כשהצופה יחזיר לכם את המטבעות, הניחו אחת מהן בכף יד ימין ואת השנייה בכף יד שמאל, אולם את המטבע של כף יד ימין הניחו כמה שיותר קרוב לאגודל מבלי שזה יראה חשוד (גם במקרה הזה תוכלו לדבר עם הצופה שלכם כדי להסיח את דעתו).

 

כעת הפכו את הידיים במהירות ובו זמנית זרקו את המטבע שביד ימין לכיוון יד שמאל. אם תעשו זאת מהר הצופה לא יוכל להבחין בכך. כשתרימו את יד ימין, מתחתיה לא יופיע כלום, אך כשתרימו את כף יד שמאל, מתחתיה יתגלו שני מטבעות במקום רק אחד.

 

6. העלמת גפרור / קיסם שיניים

 

את הקסם הזה תוכלו לעשות באחת מ-2 דרכים, אך שתיהן עובדות מצוין באותה מידה, כלומר הצופה יידהם כשישאל את עצמו "לאן נעלם הגפרור / הקיסם"? 

הדרך הראשונה מצריכה מכם להדביק את הגפרור או הקיסם לאגודל מבעוד מועד עם נייר דבק, בצד של הציפורן. כשתקפצו את היד זה ייראה כאילו שאתם מחזיקים את הגפרור או הקיסם, אך כשתפתחו אותה במהירות זה ייראה כאילו שהוא נעלם. כדי לוודא שרואים את הגפרור או הקיסם כמו שצריך פשוט הניחו את האצבע המורה על גבי הציפורן של האגודל כשאתם מראים לצופה את החפץ.

 

הדרך השנייה לא מצריכה מכם שום דבר פרט לגפרור או קיסם. פשוט תנו לצופה להחזיק את החפץ לרגע כדי לבדוק שמדובר בגפרור או קיסם רגילים לגמרי, ובזמן שהוא יבחן את החפץ לקקו מעט את החלק שמתחת לציפורן שלכם, כך שיראה כאילו שאתם סתם קוססים את הציפורן שלכם. כשהחפץ יוחזר אליכם הצמידו אותו לאגודל ובצעו את הקסם. הקיסם או הגפרור אמור להידבק לאגודל.

 

7. כתם גיר / פחם שעובר מיד ליד

 

בשביל הטריק הזה תצטרכו גיר או חתיכת פחם, וזהו בעצם הטריק היחידי שיצריך מכם אינטראקציה ישירה ופיזית עם הצופה שלכם. אמרו לצופה שלכם להושיט את ידיו ולהניח אותן כך שכפות הידיים יפנו לכיוון הרצפה. בדיוק בשלב הזה נכנס הטריק של הקסם, משום שכבר מבעוד מועד מרחתם מעט גיר על אצבע האמה שלכם. כשהצופה מניח את ידיו מולכם, הורו לו להנמיך אותן מעט או להגביה אותן, ועזרו לו להגיע לגובה המתאים. אין באמת גובה מתאים, וזה רק חלק מהטריק, כי בזמן שתעזרו לו אתם בעצם תיגעו עם האמה הצבועה שלכם בכף ידו, וכבר בשלב הזה הכתם יופיע על כף היד של הצופה.

 

כעת מרחו מעט מהגיר או הפחם על כף היד שלכם. שפשפו עם האצבעות את כף היד והכתם יעלם, אך כשתגידו לצופה לבדוק את כפות ידיו, הוא יראה שהכתם בעצם עבר אליו.

8. טבעת שנוגדת את חוקי המשיכה

 

הטריק הבא יגרום לצופה שלכם לפקפק בכוח הכבידה, שכן זה לא הגיוני שטבעת תוכל לעלות למעלה על גבי חוט, נכון? ובכן אתם לא ממש הולכים להשתמש בחוט, וזה מה שהופך את הקסם הזה לאפשרי. קחו גומייה פשוטה וגזרו אותה כך שתישארו עם רצועה ישרה. על רצועת הגומי הלבישו טבעת בצד אחד ולאחר מכן החזיקו את הרצועה ב-2 קצותיה, אלא שאת הקצה שרחוק יותר מהטבעת אתם תסתירו בכף ידכם, ובעצם תתפסו את הגומייה מהאמצע שלה ותמתחו אותה כך שתיראה כאילו שהיא בגודל המקורי שלה. 

 

כעת החזיקו את הגומייה בשיפוע ואתם רק צריכים לשחרר את הגומייה באיטיות (כדי שהטבעת לא תחליק). עד שתסיימו את הטריק הטבעת תגיע לאמצע הגומייה, וזה יראה כאילו שהיא הגיעה לשם בעזרת כוח המחשבה שלכם. 

 

9. חולצה על הגוף יש מאין

 

בשביל הטריק הזה תצטרכו מגבת וחולצה, והוא מושלם ליום כיף שנגמר בבריכה או בים שבו אתם רוצים להראות לכולם איך אתם יכולים לשים את החולצה שלכם, שמופיעה יש מאין בכוח קסם. ראשית עליכם להכין את הטריק ובשביל לעשות זאת לבשו את החולצה עליכם והרימו אותה מחלקה הקדמי אל מעל הראש כך שתישאר עליכם, אולם לא יראו אותה מקדימה. המגבת שתשימו על הכתפיים שלכם תסתיר כל רמז לחולצה (וודאו שהיא לא מבצבצת גם מאחור). 

 

כעת כל שעליכם לעשות זה להסתובב, ובזמן שאתם מסירים מעליכם את המגבת, אתם בעצם מכסים את ראשכם ומונעים מהצופים את האפשרות לראות מה אתם עושים. תפסו עם היד השנייה את החולצה, הלבישו אותה מעל הראש והחליקו אותה למטה כך שתשב עליכם כמו שצריך, ולבסוף הסירו לגמרי את המגבת מגופכם. את השלב הזה תבצעו בשניות ספורות, כך שמומלץ להתאמן על הטריק הזה טיפה לפני.

 

 

מקור: רמי ק.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.