print header

10 מנהגים של אנשים כריזמטיים במיוחד

 
יש אנשים שממקדים אליהם את תשומת הלב של כולם בלי להתאמץ, שמסוגלים לגרום לנו להרגיש מיוחדים וחשובים בלי להגיד מילה, אנשים אליהם כולם פונים כשצריך ייעוץ, ולמרות שאולי קשה לכם להאמין בכך, גם אתם יכולים להיות אנשים שכאלה. מדובר למעשה באנשים בעלי כריזמה, אותה תכונה חמקמקה שבאה לידי ביטוי בקסם אישי, כושר שכנוע יוצא דופן וכישורי תקשורת שהופכים אנשים כריזמטיים לאנשים ומנהיגים אהובים. 
 
אתם אולי אומרים לעצמכם שכריזמה היא תכונה טבעית ושאי אפשר באמת לאמץ אותה, אך האמת היא שונה לחלוטין. אנשים כריזמטיים באמת לא נשענים רק על כוח האישיות שלהם, שכן השפעתה דועכת לאורך זמן, אלא עושים שימוש במגוון כלים והרגלים שכל אחד יכול לאמץ כדי להפוך לאדם כריזמטי יותר ולמנהיג טוב יותר. המשיכו לקרוא והכירו 10 הרגלים קלים לאימוץ שיהפכו אתכם לאנשים כריזמטיים במיוחד.
הרגלים כריזמטיים
Ken Teegardin

 

1. תתרכזו יותר בלהקשיב מאשר בלדבר

ישנם כמה וכמה כללים חשובים לתקשורת אישית שיעזרו לכם להתחבר בצורה הרבה יותר טובה עם האנשים שאיתם אתם מדברים. תחילה נסו להקפיד על קשר עין ולתקשר בצורה גופנית שלא תפריע לדיבור של האדם; הנהון עדין עם הראש, תנועת ידיים מעודדת ומחוות דומות הן דרך מעולה להראות שאתם מרוכזים בדבריו של האחר מבלי להפריע לו. כלל חשוב נוסף הוא לא להציע הצעות אלא אם כן התבקשתם לעשות זאת באופן מפורש; עבור רוב האנשים עצם העובדה שהקשבתם להם היא עזרה ענקית. אחרי שסיימתם להקשיב ואתם מרגישים שיש לכם משהו חשוב להגיד, נסו לחשוב לרגע האם זה משהו שחשוב לכם להגיד, או שחשוב לצד השני לשמוע ורק אז החליטו אם זה משהו שכדאי להגיד.
 

2. הניחו את המכשירים האלקטרוניים שלכם בצד

כריזמה היא תכונה שבא לידי ביטוי בין אנשים, לא בין אנשים למחשבים ולטלפונים ניידים. לכן, כשאתם נמצאים במפגש חברתי כזה או אחר הניחו בצד את המכשירים האלקטרוניים שלכם. גם אם הטלפון מצלצל ובטלוויזיה משודרת התוכנית האהובה עליכם, הענקת תשומת הלב המלאה שלכם לאנשים שאיתם אתם מדברים היא מתנה ענקית אותה הם יעריכו מאוד אפילו אם הם לא יהיו מודעים לכך. 
 
הרגלים כריזמטיים
 

 

3. תקשיבו לכולם באופן זהה

הרבה מאוד אנשים שמייחסים לעצמם חשיבות עצמית גבוהה מדי סובלים ממנהג שמכונה "שמיעה סלקטיבית". הדבר מתבטא בכך שהאנשים האלו שומעים את מה שהם רוצים לשמוע ולא את מה שהאחר באמת אומר, אך גם בכך שהם לפעמים פשוט לא מתייחסים לאנשים מסוימים כי הם חושבים שהם לא יכולים לתרום להם דבר. אנשים כריזמטיים יודעים שרעיונות טובים יכולים להגיע מכל מקום, ולכן הם תמיד מקשיבים באופן פתוח שגורם לאדם איתו הם מדברים להרגיש שהם באותה הרמה. אחרי הכל, כולנו אנשים ולכולנו יש דבר מה במשותף.
 

4. קודם תתנו ואחר כך תקבלו

אנשים כריזמטיים חושבים בדרך כלל על מה שהם יכולים לתת ולא על מה שהם רוצים לקבל, לא בהכרח מתוך תחושת נדיבות בלתי נדלית, אלא מתוך הבנה של עיקרון פשוט מאוד. נתינה מכל סוג שהוא היא הדרך הטובה ביותר ליצירת קשר ואמון, ואין תכונה שדוחה ומרחיקה אנשים יותר מאנוכיות וחמדנות. למרות שלא כל מעשה של נתינה תמיד יוביל לתגמול, ההתנהגות הזאת מעודדת חיבור עם כמה שיותר אנשים, וזהו גמול גדול מאוד בפני עצמו. 
 
הרגלים כריזמטיים
asenat29

 

5. הישארו צנועים

לא משנה כמה אתם מצליחים ומוצלחים, שמרו את המחמאות העצמיות אצלכם בלב. העובדה שאתם יודעים מה אתם שווים היא הדלק הפנימי שאתם צריכים כדי להמשיך הלאה בדרככם, אך אם תשוויצו יותר מידי אתם רק תעוררו קנאה. בכל מקרה יש לזכור שלמעשים יש הרבה יותר משקל ממילים ולכן, אם אתם מחפשים הזדמנות להוכיח את ערככם מצאו דרך לעשות זאת באופן מוחשי שגם יסייע לסובבים אתכם.
 

6. זכרו את חשיבותם של אנשים אחרים

נכון שלפעמים אנחנו יכולים להפתיע את עצמנו, אבל ברוב המקרים המקור הכי טוב להשראה, רעיונות חדשים והתפתחות הוא אנשים אחרים. זכרו שלכל אדם שאתם רואים בעבודה, באירועים חברתיים ואפילו ברחוב, יש משהו ללמד אתכם שיכול לשפר את חייכם באופן מהותי. חלק גדול ממה שמאפיין את האדם הכריזמטי הוא הידיעה הפנימית הזאת, שבאה לידי ביטוי בכל דבר, החל מטון ההתנסחות שלו ועד לרמת הפתיחות והביטחון העצמי שלו מול אחרים. 
 
הרגלים כריזמטיים
 

 

7. העבירו את אור הזרקורים לאנשים אחרים

מעט מאוד אנשים בעולם יגידו לכם שהם מקבלים את התשבחות והכבוד שמגיעים להם על בסיס המאמץ והעבודה שלהם, בבית ובעבודה, ולכן נסו אתם להיות "הגורם המאזן" שמפגין תודה לאנשים שמסביבו. מעבר לכך שזוהי התנהגות שללא ספק תקרב אליכם אנשים אחרים, היא גם תדרוש מכם לעשות מאמצים כדי לברר על סמך מה ולמה מגיע להם מחמאות והערכה. כך למעשה תיהנו מרווח כפול, אנשים יעריכו את הזמן והעניין שאתם משקיעים בהם ויראו כיצד את מעריכים אותם על סמך ההשקעה הזו ולא רק בעזרת מילים חסרות תוכן.
 

8. התאימו את אוצר המילים שלכם למצב שבו אתם נמצאים

הרגל זה יכול להיות קצת קשה לאימוץ עבור אנשים מסוימים, אך עם מעט זמן וסבלנות אפשר בקלות לשנות את הרגלי הדיבור והמחשבה שלנו כדי לתאר בצורה הרבה יותר טובה את המחשבות, ההרגשות והרעיונות שלנו. למה הכוונה? אתם לא "צריכים" ללכת לפגישה עם המנכ"ל, אתם "קיבלתם הזדמנות" לפגישה עם המנכ"ל. גם אם הסיבה לאירוע כזה או אחר היא שלילית, אפשר לנצל את ההזדמנות ולהשיג ממנה משהו חיובי שיקדם אתכם ואת האנשים שסובבים אתכם. השיחות שתנהלו עם החברים והאנשים האחרים שסובבים אתכם באופן הזה, שמדגיש צורת מחשבה חיובית ותחושת הזדמנות וערך, יהפכו אתכם לאנשים הרבה יותר אהובים שאחרים נהנים לשהות במחיצתם.
 
הרגלים כריזמטיים
Ekta Parishad

 

9. הימנעו מרכילות

אין מה לעשות, כולנו בני אדם וכולנו נהנים לשמוע מדי פעם קצת רכילות על האנשים שסובבים אותנו. רכילות אולי תגרום לכם להיראות מושכים עבור אנשים מסוימים, אך היא גורמת להרבה יותר נזק מתועלת. אנשים רכלנים אולי זוכים לתשומת לב רבה ואולי אף נדמה להם שאנשים אחרים אוהבים אותם, אך האמת היא שהם לא זוכים לכבוד ואנשים רבים לא מעריכים אותם בשל החשש שיום אחד הם ירכלו גם עליהם. הקפידו לשמור על כל ההרגלים והכללים שברשימה הזאת ולא תיאלצו להשתמש ברכילות כדי להתחבר עם אנשים אחרים ולגרום להם ולכם נזק חברתי שעלול לעלות ביוקר.
 

10. אל תפחדו לצחוק על עצמכם ולהודות בכישלונות

אנשים מצליחים וכריזמטיים לפעמים נחשבים לכריזמטיים בגלל ההצלחה שלכם, הקסם שלהם מיוחס לסוג של "הילה של הצלחה" שמושכת אליה אנשים שרוצים להצליח כמו האדם הכריזמטי. האמת היא שממש לא חייבים להיות מצליחנים כדי להיות כריזמטיים ואם משתמשים בכשלונות כמו שצריך, הם כלי חשוב לא פחות כדי לתקשר ולהתחבר בצורה טובה יותר עם הסביבה. אסור להסתיר ולתרץ את הכישלון; צריך להיות צנועים, לדעת לצחוק על עצמנו ואז אנשים אחרים יצחקו יחד אתכם ויעזרו לכם להתגבר עליו ולהצליח בפעם הבאה שתתמודדו עם בעיה דומה, פשוט כי הם רוצים לעזור לכם.  
 
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו