print header

10 דברים שלא באמת יעשו אתכם מאושרים

אומרים שבן אדם צריך רק 3 דברים כדי להיות מאושר בעולם הזה: מישהו לאהוב, משהו לעשות ומשהו לקוות אליו. אני לא חושב שאמרה אחרת יכלה להיות קרובה יותר למציאות, אך עם זאת פעמים רבות אנו מוצאים את עצמנו מסתבכים עם חיינו שלא לצורך. אנו מחפשים את האושר במקומות שבהם הוא לא קיים – במטרות ובתשוקות חלולות, בחפצים, בריגושים שעוברים מהר ובאנשים הלא נכונים. שקלו את 10 הדברים הבאים שאינכם זקוקים להם באמת כדי להיות מאושרים, כל אחד מהם נמצא בחיים של כולנו, אך במקום לתרום לאושר שלנו, הם רק שודדים אותו מאתנו. 

מאושר
Jonathan Emmanuel Flore

1. אינכם צריכים לרצות את כולם

היזהרו לא לתת יותר מידי מעצמכם לאחרים, אחרת תאבדו את עצמכם. כשאתם מנסים לרצות את כולם מלבד את עצמכם, אתם אלה שנפגעים בסופו של דבר. העיתונאי והכותב הרברט ביארד סוואפ אמר פעם "אינני יודע מה הוא המפתח להצלחה, אך המפתח לכישלון הוא לנסות לעזור לכולם", והוא צדק, משום שלמען האמת, אינכם באמת יכולים לרצות את כולם. בשלב כזה או אחר אתם תחזיקו בדעה שאינה מתקבלת על אחרים, כזו שתיתן לחייכם משמעות ותגרום לכם להרגיש חיים. כשתרגישו שבכדי לרצות מישהו אחר תאלצו לוותר עליה, עליכם לאחוז בה חזק ולהשתיק כל קול אחר בראשכם.

2.  אינכם צריכים שהכל יהיה קל

עליכם לעשות דברים קשים כדי לחיות חיים מאושרים – הדברים שאף אחד אחר לא עושה, הדברים שמלחיצים ומפחידים אתכם, הדברים שאחרים לא יכולים לעשות עבורכם. אלה הם הדברים שמגדירים אתכם והם ההבדל בין פשוט להיות קיים - לבין לחיות את החיים, בין להכיר את השביל - לבין ללכת בשביל, בין חיי הבינוניות - לחיים שמלאים בהצלחות.

3. אינכם צריכים וודאות והבטחות

אנשים מסוימים בונים סביב חייהם חומות ולא מספיק גשרים. זה ישמע משוגע, אך יש אנשים שיעדיפו להיות בטוחים באומללות שלהם מאשר להסתכן בלהיות מאושרים. אל תהיו האנשים האלה. פתחו את עצמכם לעולם, תפסו כל הזדמנות ורוצו מבלי להסתכל לאחור. כדי להצליח לעשות דברים מדהימים עליכם לא רק לפעול אלא גם לחלום, לא רק לתכנן אלא גם להאמין. חלמו, האמינו וחשבו באומץ. היו אנשים חיוביים, יצרניים וכאלה שהולכים עם הראש בעננים והרגליים על הקרקע. תנו לתשוקה ולאפשרויות שבראשכם את הכוח להבעיר בלבכם אש בכל יום, ואל תשכחו לחלוק את הלהבה הזו עם אחרים שסביבכם.

4. אינכם צריכים להיות טובים יותר מאחרים

גודל היקום שלנו מתכווץ באופן משמעותי כשאתם שמים את עצמכם במרכזו, וכשאתם חושבים שהחיים הם תחרות וכל שאר האנשים הם המתחרים שלכם. כשאתם חושבים שעליכם להיות עשירים יותר, חכמים יותר או מושכים יותר מהאדם שלידכם, אתם מציבים לעצמכם מטרות שלעיתים קרובות יגרמו לכם לרוץ במקום. נסו להיזכר באדם שאתם מכירים, אשר לא מנסה להשיג אף אחד אחר במטרותיו, כזה שלא מחפש להיות עשיר, חכם או מושך יותר מאחרים, זה שלא מביע אפילו מעט עניין בתחרות או בשיפור עצמו ביחס לאחרים – הוא חופשי באמת. בשורה התחתונה, התחרות שלכם היא רק נגד עצמכם.

מאושר
Vitor Esteves

5. אינכם צריכים יותר שליטה על הכל ועל כולם

לפעמים אנחנו משקיעים יותר מדי אנרגיה בניסיון לשלוט על כל פרט ופרט שבחיינו. למדו להירגע וללכת בשביל שהחיים לוקחים אתכם בו לפעמים. לחייכם יכולים להגיע שינויים מפתיעים ומרחיקי לכת כשתחליטו לשלוט על הדברים שיש לכם כוח לשנותם ולא על מה שאינכם יכולים או צריכים. אם תשחררו את עצמכם מניסיון לשלוט על הדברים שלא באמת משמעותיים ונשלטים בחייכם, תחוו הרבה יותר מהיופי והטוב שסביבכם. למעשה, האושר העצום ביותר לעיתים מגיע מהפתעות בלתי צפויות שמגיעות רק כשאתם גמישים מספיק כדי להיפתח לחיים במלואם.

6. אינכם צריכים רגעי תהילה עצומים

טקסי סיום, ימי חתונה, חופשות מפוארות – הרגעים האלה הם בדרך כלל מהנים מאוד וכיף לחגוג אותם, אך הם נגמרים בשלב כלשהו משום שהזמן עובר ולא מחכה לאף אחד. זה דבר שקשה לאנשים רבים להבין מיד, אך אושר שנמשך לאורך זמן נמצא בהערכה לדברים הקטנים שבחיים ולא ברגעים גדולים. האושר האמיתי נמצא ברגעים האקראיים שאנו נתקלים בהם לפרקים, ואלה הם הגורמים לנו להעריך את חיינו בסופו של דבר.

7. אינכם צריכים מערכות יחסים ש"אמורות" לספק לכם אושר

מערכות יחסים הן חיוניות לחיינו, אך אושר לא נובע סתם כך מתוכן. אושר אינו תלוי באישור מבחוץ או בכלל באנשים אחרים. אתם עלולים להפוך לפגיעים ולהיפגע בקלות כשרגשות הביטחון והאושר תלויים אך ורק בהתנהגות ובפעולות של אדם אחר. עד שתשלימו באופן מלא עם עצמכם, לעולם לא תהיו מרוצים עם מה שיש לכם או עם מי שאתם. למדו לאהוב ולכבד את עצמכם לפני שאתם מתאהבים ברעיון של אנשים אחרים שאוהבים ומכבדים אתכם.

8. אינכם צריכים הרמוניה מושלמת בכל מערכת יחסים ובכל הזמן

הרמוניה במערכת היחסים היא דבר נחמד משום שהיא כנה, אך לעיתים קרובות אנחנו מנסים לזייף אותה. תקשורת יעילה היא עדיפה משום שלפעמים עליכם לדבר על דברים מסוימים. אחרי הכל, הדרך היחידה להיות מאושר בחיים היא בזכות היותכם כנים, בעיקר עם עצמכם. זה אומר שאסור לכם להתפשר עבור פחות ממה שאתם יודעים שמגיע לכם במערכות היחסים שלכם. היו ברורים ותבקשו את מה שאתם רוצים מבני הזוג שלכם. אמרו את האמת שלכם, אפילו אם היא עלולה ליצור מתח. היו אמיתיים עם עצמכם ועם הערכים שלכם. עשו בחירות על פי מה שאתם מאמינים ולא על פי מה שאחרים מאמינים.

מאושר
Hartwig HKD

9. אינכם צריכים זמן ומקום מושלמים

הסיבה לכך שהרבה אנשים מתקשים להיות מאושרים היא משום שהם רואים בעבר כמקום טוב יותר ממה שהיה, את ההווה גרוע יותר ממה שהוא, ואת העתיד פחות שלם ממה שיהיה. המפתח הוא כמובן לעשות את ההפך. העריכו את העבר מבלי לחיות אותו מחדש, התייחסו להווה בביטחון והסתכלו קדימה לעתיד ללא פחד. החיים פשוט קצרים מדי כדי לבזבז אותם במלחמה נגד עצמכם. שחרור מהעבר הוא הצעד הראשון שלכם לאושר ולשלווה בהווה. הבינו שמי שאתם היום זה רק תוצר שהמחשבות והפעולות שלכם הניבו. מחר תהיו מה שהמחשבות והפעולות שלכם יניבו היום. בשורה התחתונה, אינכם יכולים לעצור את העתיד ולא תוכלו להחזיר לאחור את הגלגל. הדרך היחידה לחיות היא בהווה.

10. אינכם צריכים להיות מאושרים 24 שעות, 7 ימים בשבוע

אין איש בעולם שמאושר כל הזמן משום שהאמת הקשה היא שאי אפשר להיות מאושר מבלי לדעת ולהרגיש את המחסור באושר. פשוט זכרו שזה נורמלי לחלוטין לחוות תנודות ברמת האושר שלכם מיום ליום, מחודש לחודש ואפילו משנה לשנה. אם תאמינו ותצפו לדבר אחר, אתם תגיעו אך ורק לאכזבות. אך גם כשהחיים לא מבורכים כמו שהיינו רוצים, אתם עדיין אחראיים לדרך התגובה שלכם. תמיד בחרו בתגובה החיובית כי לפעמים הדבר היחידי שאתם זקוקים לו כדי לעבור את היום, זה רק חיוך על פניכם.

 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו