print header

למלא טופס לוטו ולהגדיל את הסיכוי לאהבה


בדיחה ישנה מספרת על בחור שהתפלל כל חייו לזכות בלוטו ומעולם לא זכה. כאשר נפטר ועלה לשמיים, שאל את אלוהים מדוע לא נענה לתחנוניו, ענה לו אלוהים "כי לא מילאת אפילו פעם אחת טופס לוטו". ככה זה גם עם אהבה.

מלמדים אותנו שהחיפוש אחרי אהבה הוא רולטה של מספרים, משחק של מזל, עניין של הימור. זה אולי נכון כאשר מתייחסים לתוצאות, אבל הדרך הנדרשת, מחייבת למלא "טופס לוטו", מחייבת אותנו להגדיל את הסיכויים לטובתינו.

לוטו

רובינו, בין אם אנו נמצאים בזוגיות או מחוצה לה, משתוקקים לחום האהבה באותה המידה שבה אנחנו גם פוחדים מהלהבות, פוחדים להיכוות מהן. אנו לומדים להציב תנאים, להגביל את מידת המחויבות והנתינה ולא ממהרים לפרק את החומות סביב הלב. החברה של היום מלמדת אותנו לשמור על עצמנו כיחידים, גם בתוך הזוגיות וגם מחוצה לה; כלומר, לא להתקרב אל הלהבות, לא לתת את הלב עד הסוף, לא לאבד את עצמנו. נוצר מצב בו אנחנו משקיעים הרבה אנרגיה בניסיון לשמור על עצמנו, במקום לשמור על האהבה. משקיעים המון אנרגיה בניסיון לחפש את עצמנו במקום לחפש את האהבה.

אז בעצם אנחנו רק חושבים שאנחנו מחפשים... בואו נשתמש במשל הזה כמדריך שיצליח להבהיר את הנקודה:

אישה אחת ערכה חיפושים קדחתניים בחצר ביתה. חברה שעברה במקום וראתה אותה, שאלה מה היא מחפשת. "זוג עגילים יקר ערך" ענתה האישה והמשיכה לחפש. "איפה ראית אותם בפעם האחרונה?" שאלה החברה. "בסלון" ענתה האישה. "אם כך" שאלה החברה את השאלה המתבקשת "למה את לא מחפשת שם?" ענתה האישה "נורא חשוך בפנים. הרבה יותר קל לחפש כאן..."

שאלו את עצמכם:

  • בחיפוש אחר האהבה - מהו "הסלון" שלכם? המקום שבו אתם יודעים ששם צריכה להתבצע העבודה האמיתית של החיפוש, אבל אתם מעדיפים להימנע ממנו? אפשרו לתגובת הבטן שלכם לענות במקומכם.
  • מדוע אינכם מחפשים "בסלון"? מה גורם לכם לצאת אל "החצר?"
  • האם אתם מבזבזים זמן בניסיון לגרום לדברים לעבוד עם האנשים הלא נכונים? או שאתם מקפידים לתת הזדמנות רק לאנשים שיודעים להעריך את האהבה שלכם?
  • האם אתם מראים את "הנשמה" שלכם (התשוקות, המוזריות, הרוך, הפחדים...) לאלה שמעריכים את אהבתכם ואתם מעריכים את אהבתם? או שאתם מציגים להם גירסה פחות מקורית של עצמכם?
  • האם אתם עסוקים בחיפוש אחר האהבה עד כדי כך שאתם מתעלמים מכל סוג של אהבה אחרת שקיימת סביבכם כמו עם בני משפחה, חברים או חיות המחמד שלכם?
  • האם אתם מקדישים זמן לאנשים שחולקים איתכם את אותם הערכים ותחומי העניין שלא בדרך וירטואלית?
  • האם אתם מכירים בעבודה פנימית חשובה שאתם צריכים לעשות כמו טיפול רגשי, טיפול בבעיות מיניות, טיפול בהתמכרות או בחרדה שמעכבת אתכם?

סוכריות

קחו לעצמכם מספר רגעים כדי לענות בכנות על השאלות הללו - אלה הפקודות שלכם. הצעדים הנדרשים לקראת מציאת האהבה והאינטימיות שאתם מחפשים. כאשר אנו עונים בכנות, מתבהר לפתע נתיב סלול - זהו הנתיב האמיתי לחיפוש האהבה והאינטימיות. אנו מגדילים את הסיכויים שלנו למצוא סביבנו יותר רוך וחמלה, הרבה יותר פתיחות וקבלה.

לאחר שכתבתם את התשובה שלכם, דברו עם חבר קרוב או בן משפחה והפכו את התובנות למטרות חדשות וספציפיות. דאגו לשמור איתם על קשר, זה יעניק לכם את התמיכה הדרושה ויחזק אתכם להמשיך בנתיב הסלול. שתפו את העולם בתובנות שלכם - זה יעניק השראה גם לכם וגם לאחרים.

כאשר אנו מעניקים לעצמנו תשובות כנות, מתעורר בנו פתאום איזה מנוע פנימי שרוצה לצאת אל הדרך הסלולה - פתאום, אנו לא פוחדים להתקרב אל הלהבות של האהבה ולא נרתעים מהחיפוש, כיוון שאנו יודעים שאנו מחפשים במקום הנכון ובדרך הנכונה.

גם אם לא זוכים בלוטו, לפעמים רק הידיעה כי אנו שומרים על סיכויים טובים כל זמן שאנו מנסים, שווה המון...


 

ליקטה וכתבה: טל עזר

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.