print header

מפחידים אתכם עם סיפורי אימה על תינוקות? אין ממה לחשוש!

מהרגע שהודעתם לעולם שאתם מצפים לתינוק, לכולם יש מיליוני סיפורים לשתף אתכם בהם. חלק טובים חלקם פחות. מה שחשוב הוא שתדעו לנפות את כל המידע הזה, שלא תמיד עושה עימכם חסד. תזכרו שרק בגלל שמשהו קורה אצל מישהו אחר זו לא עתודה לכך שזה יקרה אצלכם, והעדיפו תמיד לדבוק בסיפורים החיוביים, כדי שתישארו גם אתם חיוביים ותמשיכו לצפות לדבר הזה שהוא לא פחות מנס עלי אדמות!

משברי ההורות של גידול ילדים קטנים: תינוק

קפיצת גדילה

קפיצות גדילה אצל תינוקות מרתחשות בכמה גילים: בגיל 10 ימים, בגיל 3 שבועות, 6 שבועות, 3 חודשים ושישה חודשים. הקפיצה נובעת משתי סיבות עיקריות: הראשונה היא הגדילה המהירה שגופו של התינוק חווה בשנה הראשונה לחייו. והשנייה היא קפיצה התפתחותית כמו אחיזת חפצים, זחילה, ישיבה, הליכה, עמידה וגם דיבור. כמובן שיהיו את ההורים שיספרו לכם בלא פחות מהיסטריה מדאיגה, שהימים שבהם ישנתם בלילות תמו ונגמרו. שכל רגע נדמה שהתינוק רעב ולא שובע מכלום ועוד שלל טענות ומענות. אז דעו שגם אם יש לתינוק שלכם קפיצת גדילה, גם אם הוא אוכל יותר וגם אם אתם ישנים פחות, זה הכול טבעי, זה חלק נורמלי לחלוטין מההתפתחות שלו וטוב שכך!

משברים אצל תינוקות

מסתבר שלתינוקות יש משברים, או יותר נכון להורים שמגדלים אותם. יש משבר גיל 4 חודשים שדי מזכיר את הסעיף שדיברנו עליו קודם. הופ יש קפיצה התפתחותית אז התינוק ישן פחות, סקרן יותר, רוצה להישאר ערני והשינה שהוא הרגיל אתכם אליה כבר לא בראש מעייניו. האם זה באמת משבר? לא בטוח... נשמע יותר כמו התנהלות הגיונית. דמיינו שהיו לוקחים אתכם לעולם חדש בחלל החיצון, והייתם נפגשים איתו בפעם הראשונה. סביר להניח שהייתם מתנהלים ממש כמו הבייבי שלכם, שגם הוא חוקר ומגלה את העולם בפעם הראשונה והכול מאוד מעניין כשאתה נפגש עם כל כך הרבה דברים חדשים בפעם הראשונה בחיים שלך. 
 
אם המשבר הזה לא מספיק, כך יספרו לכם הורים מיואשים, מסתבר שיש גם משבר גיל שנתיים... עוד גיל שבו הילדים שלכם שובבים מתמיד, רצים, קופצים, נוגעים בכל דבר, מקשקשים בלי הפסקה, מרטיבים, מלכלכים, משאירים בלגן אטומי, כאוס אדיר ו... נחשו מה? זה טבעי לחלוטין. ילדים כמנהגם ינהגו.  נכון, יכול להיות שיש לכם זוג חברים עם ילד שלא זז מהספה כי הוא מהופנט לתוך מסך ואין לו פנאי להשתובב, אבל הייתם רוצים שגם הילד שלכם ישב כך בלי לזוז?
 
טיפ קטן מאיתנו לגבי התמודדות בעת המשברים שמציפים את התינוקות של המאה ה-21, קחו את זה באיזי, הכול טוב, הכול עובר, הם יגדלו יותר מהר ממה שאתם חושבים ולגבי ילדים שמבלגנים והופכים את הבית שלכם לקטסטרופה מוחלטת - תנשמו עמוק, קחו את הילד יד ביד ולמדו אותו שמי שמבלגן גם אוסף. שבו ביחד ותאספו איתו את הצעצועים. כך הוא ידע שלא משנה כמה בלגן הוא עושה במהלך היום, בלילה כשהולכים לישון מסדרים את הבלגן ומשאירים את הבית והחדר מסודרים - עד שיגיע מחר.

כאבי שיניים, אוזניים ושאר הכאבים הסודיים שאיש לא יודע מה הם

לצערנו הקטנטנים שלנו לא מסוגלים להסביר מה כואב להם. אבל דווקא הם סובלים מכאבים שנחשבים לחזקים ביותר. יש הורים שיספרו לכם שהבכי והצעקות הם בלתי נסבלים, שזה כל כך קשה וקשוח, שהם צורחים שעות ולא נרגעים (ואלו לא תמיד התינוקות). כן זה קורה. כן זה לא נעים וכן זה לא סוף העולם. אתם יכולים לתת לתינוק שלכם קצת משכך כאבים שמיועד לגיל שבו הוא נמצא, ובכך להקל על המתוק הקטן שלכם ועל הכאבים העזים שהוא כנראה חש וכמובן שגם על עצמכם. 
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.