print header

8 דברים שעליכם להבין לפני שיהיה מאוחר מדי

יש דברים רבים בחיים שאנחנו מבינים רק בדיעבד ומאוחר מדי. ניתן לסכם זאת בכמה מילים פשוטות – החיים, מערכות היחסים וההצלחות שלנו תלויים אך ורק בנו, אך רבים מאיתנו לא מודעים לכך בזמן, ולכן מפספסים את ההזדמנות לעצב את העתיד שאליו ברצונם להגיע. לכן החלטנו להביא בפניכם 8 תזכורות שיעזרו לכם לנצל כבר עכשיו את חייכם במלואם, וחשוב שתבינו אותן לפני שיהיה מאוחר מדי – זה הזמן להתעורר על החיים שלכם!
 

1. יתכן שלא תוכלו להגיד "אני אוהב אותך" מחר

כשאדם הולך לעולמו, כמעט כל מי שהכיר אותו והיה קרוב אליו אומר שהוא ממש אהב אותו, אך האם אותם אנשים סיפרו לו זאת בעודו בחיים? אל תהססו להגיד את מה שאתם מרגישים לאנשים שאתם אוהבים ולהזכיר להם כמה שאתם מעריכים אותם. מגיע להם לדעת שהם מעניקים משמעות לחייכם ושהם חלק חשוב מאוד מעולמכם. בין אם אתם אוהבים אדם אחר או פשוט מעריכים אותו ואת קיומו בחייכם, תאמרו לו זאת עוד היום, כי יתכן שמחר כבר לא תהיה לכם הזדמנות.
דברים שצריך להבין לפני שיהיה מאוחר מדי: אבא ובן מתחבקים

2. השיפוטיות שלכם כלפי אחרים לרוב אינה מדויקת

כמעט אף פעם לא תדעו מה אדם מסוים עבר במהלך חייו, וכשאתם מאמינים שכן, זכרו שההשערות שלכם בנוגע לחייו מגיעות מנקודת המבט המצומצמת שלכם. אנשים שאתם חושבים שהם מוצלחים יכולים לסבול ממחסור עצום באושר, ואחרים שחשבתם שהדרך שלהם להצלחה הייתה קלה עברו לא מעט קשיים כדי להגיע למקום שבו הם נמצאים היום. 
 
באותה מידה, אפילו אנשים שנראים לכם עשירים יכולים להתמודד עם חובות כבדים, וחשוב מאוד לזכור גם שאנשים קשישים שנראים לכם חלשים או לא מעניינים היו פעם צעירים כמוכם ועברו הרבה חוויות בעברם שהפכו אותם לכאלה שניתן ללמוד מהם הרבה. צאו מנקודת הנחה שכל אדם בעולם מתמודד עם קושי שמכביד עליו ויש לו סיפור מרתק להציע – בדיוק כמוכם.

3. רוב האנשים נכשלו פשוט כי לא ניסו

אתם לא צריכים לדאוג בנוגע לטעויות או כישלונות, אך מה שכן צריך להדאיג אתכם זה הזדמנויות שפספסתם משום שלא ניסיתם לנצל אותן – אלו החרטות שיכאבו לכם הכי הרבה. כל ניסיון מוביל אתכם צעד אחד קטן להצלחה, לא משנה מה התוצאה. אפילו טעויות יכולות ללמד אתכם להבא, ולפיכך כל תוצאה – חיובית או שלילית – הופכת אתכם לחזקים וחכמים יותר.
 
בסופו של דבר יש רק דבר אחד שמגביל אתכם בדרך להגשמת החלומות שלכם – הכישלון שמגיע מהפחד לנסות. התחילו להשקיע בעצמכם כבר עכשיו – מנטלית, פיזית ורוחנית, והציבו לעצמכם מטרה לצמוח ולהתפתח מדי יום. ככל שתעשו יותר עבור התפתחותכם האישית, כך תתחזקו ותהפכו להיות מוצלחים יותר בהמשך.
דברים שצריך להבין לפני שיהיה מאוחר מדי: איש עומד על פסגת הר ומרים את ידיו לאוויר

4. אין צורך להתבטל כשנאזרים בסבלנות

המילה "סבלנות" מגיע מאותו השורש של המילה "סבל", כי הציפייה וההמתנה באמת גורמות לנו לסבול, אך אתם לא חייבים להיתקע בתחושה שכזו. עליכם לעשות כל דבר שאתם יכולים בעזרת המשאבים שקיימים ברשותכם כעת כדי ליצור לעצמכם את העתיד שאתם שואפים לו, כלומר להעסיק את עצמכם, ובה בעת להתאזר בסבלנות. 
 
קל יותר להיות סבלניים כשמבינים שהאיכות של החיים שווה הרבה יותר מכמות הדברים שניתן למלא אותם בהם. סבלנות היא הנכונות שלכם לקבל את מה שיש לכם כעת ולהעריך את זה, בעוד שאתם ממשיכים לצעוד קדימה אל עבר החלומות והמטרות שלכם. זה לא אומר שאתם צריכים לעצור את החיים ולחכות, אלא ההיפך – עליכם לעבוד עם מה שיש לכם ולסמוך על כך שבהמשך תקבלו את מבוקשכם.

5. אתם לא זקוקים ליותר כדי להיות מאושרים

אתם יודעים בתוך תוככם שהדברים הטובים ביותר בחיים הם לא חומריים. אלו הם מערכות היחסים שלכם, החוויות שלכם והדברים שאתם עושים ושמעניקים לכם משמעות וממלאים אתכם באושר. עם זאת אנחנו חיים בחברה שמקדשת את תרבות הצריכה, והרעיון הזה מקיף אותנו מכל עבר בכל פרסומת שאנחנו רואים ואשר מטרתה לגרום לנו לרצות דברים שאנחנו לא באמת צריכים.
 
בנקודה מסוימת אתם תבינו שמה שמוכרים לכם לא באמת ימלא את החלל הריק בנפש כמו שמבטיחים. אז בפעם הבאה שאתם עומדים לבצע רכישה אימפולסיבית, שאלו את עצמכם איזה אידיאל הפרסומת מנסה למכור לכם מעבר למוצר והאם באמת יהיה לכם טוב יותר עם אותו פריט בחייכם, או שמא הצליחו לעבוד עליכם ולשכנע אתכם שחסר לכם דבר מה שאתם לא באמת זקוקים לו. 
דברים שצריך להבין לפני שיהיה מאוחר מדי: יד מגישה כרטיס אשראי ויד אחר מגישה שקית

6. אתם לא מושלמים, וכך גם אף אדם אחר

אין אדם מושלם; גם מי שיש לו ביטחון עצמי ברקיע מאבד אותו מדי פעם, אנשים סבלניים הופכים לקצרי רוח, מי שנדיב עושה לעיתים דברים אנוכיים ומי שיש לו ידע רב מפקפק בדברים שהוא יודע. כולנו בני אדם, כולנו טועים, כולנו מתעצבנים וכולנו מתאכזבים לעיתים מעצמנו, וזה בסדר – זה קורה לכולם.
 
יחד עם זאת, ברוב הזמן אנחנו מצליחים לפעול כמו שהיינו רוצים, אך לפעמים אנחנו מועדים. לכן היו לצד האנשים שחשובים לכם גם בזמנים שבהם הם פחות ממושלמים, והיו אדיבים גם כלפי עצמכם. אם לא תצליחו, לא תהיו ראויים לאותם אנשים ואפילו לעצמכם בזמנים שבהם אתם כן מצליחים לגרד את השלמות.

7. הדברים הקטנים עושים הבדל ענק

החיים הם לא רגע אחד קטן של ניצחון או הישג, אלא אוסף של מקרי ניסוי וטעייה שהובילו אתכם למקום שבו אתם נמצאים היום. הרגעים האלה הם לעיתים קטנטנים ומתרחשים מדי יום, וגם הם חשובים – כל צעד קטן שעשיתם, כל החלטה שקיבלתם וכל חרטה שעלתה בכם. 
 
האירועים האלה אולי נראים לכם היום מיותרים או חסרי משמעות, אך ההפך הוא הנכון; התקופה שבה עבדתם עבור פרוטות בזמן התיכון, הערבים שביליתם עם חברים מהעבודה, השעות שהעברתם בניסיון ליצור משהו חדש שלא קרה בסוף – כל אלו יחדיו חיזקו אתכם והפכו אתכם למי שאתם היום, והם חלק קטן מבין שלל האירועים והמצבים שיעזרו לכם להגיע להצלחה בעתיד.
דברים שצריך להבין לפני שיהיה מאוחר מדי: פרפר

8. תירוצים הם שקרים

זכרו תמיד שתירוצים והסברים לא יעזרו לכם או לאחרים. הם לא יוסיפו ערך מסוים לחייכם או ישפרו אותם בשום צורה. כדי להגשים את היעוד שלכם ולהגיע למקום שבו אתם רוצים להיות בחיים נדרשת השקעה של מחשבה, פעולה וריכוז. החדשות הטובות הן שאתם יכולים לבצע כל פעולה שנדרשת מכם, ועליכם רק לבחור בזה.
 
אף אחד לא יכול להצליח במקומכם. חייכם הם שלכם ואתם הם אלו שבונים אותם. יש הרבה אפשרויות ומסלולים לבחור, ובכל אחד מהם יש הזדמנויות שמצפות לכם ושעליכם לנצל אותן. זו הדרך היחידה לגשר בין המקום שבו אתם נמצאים כעת לבין המקום שבו אתם רוצים להיות בעתיד, ועכשיו זה הרגע לקחת צעד קדימה, ללא חשש וללא תירוצים.
 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.