print header

13 שימושים לאלכוג'ל שיפתיעו אתכם

 ימי משבר הקורונה גרמו לרבים מאיתנו להצטייד במלאי של מסיכות מסוגים שונים, וכמובן – אלכוג'ל. למעשה, קשה לפספס היום מקום שבו אין את הנוזל הכחול או השקוף הזה לחיטוי הידיים – במשרדים, בכניסה לחנויות, ואפילו בתוך בקבוקון בתיק שלנו. בימים כתיקונם, אנו נעזרים בו כדי לנקות ולחטא את הידיים שלנו בעונות הצינון והשפעת וכשאנו נמצאים בבתי חולים, אך מתברר שיש לו עוד המון שימושים מפתיעים למדי שעשויים להפוך את החיים שלכם לקלים ופשוטים יותר. היום נציג בפניכם 13 דברים שתוכלו לעשות עם האלכוג'ל שגם ככה נמצא ברשותכם – ושתתפלאו שלא הכרתם לפני!
 
שימושים נוספים לאלכוג'ל: 3 בקבוקוני אלכוג'ל עם נוזל בצבעים שונים, ומסכות מנתחים ליד

1. ניקוי משקפיים אופטיות

עדשות משקפי הראייה או הקריאה שלכם התלכלכו ואין באזור מקור מים שעימו תוכלו לנקות אותן ביסודיות? במקום להסיר את רסיסי האבק או טביעות האצבע שמציקות לכם עם מטלית יבשה, ועל אחת כמה וכמה עם החולצה שלכם, היעזרו באלכוג'ל! פשוט שפכו כמה טיפות ממנו על מטלית המשקפיים שברשותכם, ושפשפו בעדינות את העדשות.

2. תחליף לשמפו יבש

אם טרם שמעתם על התכשיר הזה שנקרא שמפו יבש, מדובר בתרסיס מיוחד שהשימוש בו נועד להעניק לשיער מראה רענן, כאילו חפפתם וסידרתם את הרעמה שלכם לפני כמה דקות. זהו פתרון נהדר לאנשים שחייבים להיראות נפלא לכבוד מאורע מסוים, אך אין להם זמן לחפוף. תכשיר אחר שיכול לספק לכם את אותה תועלת הוא האלכוג'ל שברשותכם, ולשם כך עליכם לשפוך מעט ממנו על האצבעות ולעסות עימן מעט את שורשי השיער. כמובן שמומלץ להשתמש באלכוג'ל שמריח טוב, כדי ליהנות מניחוחות כמו אלו שיש לשמפו יבש.

3. ניקוי תחתית של מגהץ

מעטים מאיתנו כנראה מנקים את התחתית של המגהץ שעימו אנו מיישרים פריטי לבוש שונים, אך מתברר שמצטברים עליה לכלוכים שונים כמו סיבי בגדים וחיידקים. אחת מהדרכים הקלות להיפטר מהם היא לחכות שהמכשיר יתקרר, ורק אז למרוח עליו מעט אלכוג'ל בעזרת מטלית, להמתין כמה דקות ולנגב.
שימושים נוספים לאלכוג'ל: מגהץ

4. ניקוי מראה משאריות של נתזים

אתם שוטפים ידיים בסמוך למראה, אך היא מתלכלכת מטיפות מים שניתזות לכל עבר? נוהגים להשתמש בתרסיס לשיער שמותיר עליה עדויות? אין בעיה, פשוט שפכו מעט אלכוג'ל על מטלית מיקרופייבר או מגבת נייר, שפשפו עימן בעדינות את המראה ובעיקר את הלכלוכים שעליה, וראו כיצד היא חוזרת להבריק!

5. מחיקת טושים קבועים מלוח לבן

כל תלמיד בבית ספר או הורה לילדים קטנים יודע שכדי להסיר טוש בלתי מחיק מלוח לבן, צריך תחילה לקשקש על הכיתוב עם טוש מחיק. היום נלמד אתכם שלב נוסף שנועד לשמור על הלוח שלכם נקי באמת – שפכו מעט אלכוג'ל על מטלית ונגבו עימה את הלוח כמה פעמים. אולי ייקח לכם מעט זמן להיפטר מכל הלכלוכים, אבל אתם תראו שהעבודה תשתלם!

6. ניקוי מברשות איפור

בסוף יום עבודה או לאחר אירוע מיוחד, רבים מאיתנו מקפידים לנקות את הפנים מהאיפור שעיטר את פנינו, כמו סומק וצללית. אך מה עם המברשות שבהן השתמשנו כדי למרוח את התכשירים הללו? גם הן צוברות חלק מהאבקות, לצד חיידקים שנערמים ומצטברים בשיערותיהן, ולכן חשוב לנקות אותן מדי פעם. אתם יכולים לשטוף את שיערותיהן במים ולקוות שכל הלכלוך ירד, אבל בשביל לוודא שהן נקיות, מומלץ להוסיף שלב ולשפשף אותן עם מעט אלכוג'ל. לאחר מכן, יבשו אותן באוויר פתוח והמשיכו להשתמש בהן כרגיל.
שימושים נוספים לאלכוג'ל: מברשות איפור

7. הסרת לכלוך מבגדים

הילד שלכם קשקש בטעות על בגד או שנפתח לכם עט בכיס והותיר אחריו כתם ענקי? אולי החולצה שלכם התלכלכה מחומרים אחרים? גם כאן האלכוג'ל יכול להיכנס לתמונה. במקרה של כתם דיו, שפכו מעט אלכוג'ל ישירות על הכתם, שפשפו מעט את האזור והניחו חתיכות נייר עיתון מעליו ומתחתיו שיספגו את שאריות הדיו וימנעו ממנו מלנזול לצד השני של הבגד. חשוב שתעשו זאת לפני שאתם מכבסים את הבגד המלוכלך, זאת מכיוון שפעולת שטיפה שכזו עלולה לקבע את הכתם לבד. עבור כל כתם אחר, שפכו מעט אלכוג'ל, שפשפו מעט את האזור והניחו לחומר לעבוד למשך 3 דקות. לאחר מכן כבסו את הבגד בהקדם וכרגיל.

8. הסרת מדבקות מחפצים

מתקשים להוריד את המדבקה שמעטרת בחוסר חינניות משווע את הצלחת החדשה שקניתם? אתם יכולים לנסות לגרד אותה עם הציפורניים שלכם או להסיר בעזרת מים וסבון, אך סביר להניח שלא תגיעו לתוצאה הרצויה בקלות. כדי להיפטר מהמדבקות המיותרות, שפשפו עליהן מעט אלכוג'ל, חכו דקה ונסו להסיר אותן. כך תוכלו ליהנות מכלים ומרהיטים חדשים ונטולי מדבקות מציקות.

9. ניקוי מקלדת ועכבר

רבים מכם ודאי כבר שמעתם שהמקלדת והעכבר שאתם משתמשים בהם מלוכלכים כמעט כמו האסלה שלכם. ההסבר לכך הוא פשוט, וקשור לכך שאתם נוגעים בהם עם ידיים שלא תמיד נקיות, ובכך עלולים להעביר אליהם כל מיני חיידקים. כדי להיפטר מהלכלוך, שפכו מעט אלכוג'ל על מטלית נקייה, רצוי כזו שעשויה ממיקרופייבר, ושפשפו את המקלדת והעכבר שלכם. מומלץ כמובן לנתק את האביזרים הללו מהחשמל ולכבות אותם לפני כן, ובאופן כללי להקפיד לגעת בהם עם ידיים נקיות.
שימושים נוספים לאלכוג'ל: מקלדת ועכבר לבנים על רקע לבן

10. ניקוי מסך המגע שלכם

אנו נוגעים במסכים של טלפונים חכמים וטאבלטים שוב ושוב, כך אנו עלולים להעביר אליהם חיידקים ולהשאיר עליהם טביעות אצבעות. כמובן שאתם יכולים לנקות את המסכים הללו בעזרת מטלית יבשה, אך רצוי לעשות זאת גם עם חומר כמו אלכוג'ל. לפני שאתם מנקים עימו, חשוב שתוודאו שהוא מכיל פחות מ-70% אלכוהול, זאת על מנת שלא תפגעו במרקם המסך וכמובן בתפקודו. לאחר מכן, שפכו מהחומר על מטלית, ונגבו עימה בעדינות את המסך עד שיבריק. 

11. ניקוי לכלוכים מפלדת אל-חלד

אם יש לכם מכשירים שעשויים מפלדת אל-חלד (נירוסטה), כמו קומקום למשל, אתם ודאי יודעים שהם מתלכלכים בקלות מטביעות אצבעות ומנתזי שמן. במקום לקנות מוצרי ניקוי ייעודיים להם, שעשויים להיות יקרים, אתם יכולים לשפוך מעט אלכוג'ל על מטלית, ולהבריק את המכשירים והכלים הללו. 

12. הסרת לק לציפורניים

נשארתן ללא מסיר לק או אצטון ואתן חייבות להסיר את הלק שמעטר את הציפורניים שלכן? אין בעיה, פשוט מרחו מעט אלכוג'ל על הציפורניים, ותנו לו לפעול למשך כדקה. לאחר מכן, הסירו אותו ואת הלק בעזרת צמר גפן או ממחטת נייר, כפי שהייתם עושים עם מסיר לק. מכאן ניתן להבין כי מומלץ להימנע משימוש באלכוג'ל לחיטוי ידיים עם ציפורניים מעוטרות, או לחלופין להשקיע בלק אם אתן מתכננות לחטא את הידיים בדרך זו. בנוסף, כדאי להימנע משימוש קבוע באלכוג'ל למטרת הסרת לק, זאת על מנת שלא להרוס את מרקם הציפורן – היעזרו בו רק לעיתים רחוקות ובלית ברירה.
שימושים נוספים לאלכוג'ל: בחורה עם ציפורניים בגוון בורדו, מחזיקה כדור כסוף

13. חיטוי מושב אסלה בשירותים ציבוריים

בימים אלו של משבר הקורונה, מעטים מאיתנו יוצאים מהבית כדי לבלות, ולכן סביר להניח שמושב האסלה הציבורית היחידי שמזדמן לכם לשבת עליו נמצא במקום עבודתכם. כמובן שגם אותו חשוב לחטא, כי אין לדעת מי ישב עליה לפניכם ואלו חיידקים הצטברו עליו, אך כיצד עושים זאת ללא חומרי ניקוי? יש את אלו שפותרים את הבעיה על ידי ריפוד המושב עם נייר טואלט, אך קיימת שיטה טובה יותר שתצריך מכם בדיוק רגע; פשוט שפכו מעט אלכוג'ל על כמה ריבועי נייר טואלט, ונגבו את המושב כפי שהייתם עושים עם חומרי ניקוי שמיועדים לכך. 

כמה מילות סיכום

בתקופה האחרונה רבים מאיתנו התחמשו באלכוג'ל כדי לחטא את הידיים ולהימנע מהצטברות של חיידקים ווירוסים מזיקים עליהן, לרבות נגיף הקורונה, וכפי שאתם רואים, נוזל זה יכול לשמש כתחליף נהדר למוצרים אחרים שבהם אנו משתמשים. אם אין ברשותכם אלכוג'ל והייתם מעוניינים שיהיה לכם אחד, תוכלו לייצר אותו בעצמכם בעזרת המדריך הבא. כאשר אתם משתמשים בנוזל, בין אם למטרת חיטוי הידיים ובין אם לשימושים הנוספים שהצגנו בפניכם היום, חשוב שתכירו את הסכנות והחסרונות הבריאותיים הגלומים בו, אשר מופיעים בכתבה הבאה. בשל כך, השתדלו להשתמש בו בחוכמה ולא להפריז ולהגזים בכך. מכירים מישהו שתמיד יש לו אלכוג'ל בתיק? שתפו עימו את הכתבה הזו, אולי תהפכו את חייו לפשוטים יותר...

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.