print header

12 שימושים מפתיעים ויעילים לספריי לשיער

ספריי לשיער הוא אחד התכשירים הקוסמטיים הנפוצים ביותר, ומאז שהומצא ועד היום הוא משמש כפריט חובה במלתחתם של נשים וגברים רבים מכל העולם, המייצרים לעצמם מדי יום ביומו מראה שיער חלק ומבריק ותסרוקות מרהיבות ושובות עין, והכל בהינף יד ובמינימום מאמץ. עם זאת, מתברר כי הספריי לשיער הוא לא רק תכשיר קוסמטי מצוין, אלא שיש לו עוד מספר שימושים מפתיעים ויעילים במיוחד, שכנראה לא העליתם על דעתכם מעולם. לפניכם 12 השימושים המפתיעים והיעילים ביותר של הספריי לשיער.  
 
ריסוס ספריי לשיער על שיערה של בחורה
 

1. מסייע בהסרת כתמים קשים מבגדים 

כתמי שומן, כתמים הנוצרים מאיפור, מצבע, מאוכל, מלכלוך ועוד, תוקפים את הבגדים שלנו שוב ושוב, וקשה מאוד לנקותם ולהסירם בכביסה רגילה, ולעיתים אפילו בשימוש במסירי כתמים ייעודיים. במקרה הזה, ספריי לשיער הוא אמצעי שמתברר כשימושי ויעיל עד מאוד להסרה מהירה של אותם הכתמים שאף פעם לא הצלחנו להסיר באמצעים אחרים, במהירות ובקלות. פשוט רססו מעט ספריי על אזור הכתם, תנו לו להיספג בבגד במשך מספר דקות, נגבו עם מטלית יבשה, והמטרד יעלם כלא היה.
 
ריסוס ספריי לשיער לניקוי כתם בבגד

2. מרחיק חרקים מעופפים ושאר מזיקים מהבית

הזבובים, היתושים ושאר המעופפים הנכנסים אלינו לבית, שמזמזמים ומתעופפים להם בין החדרים, הם מטרד לא רצוי ואף מזיק הפוקד אותנו תדירות בחודשי האביב והקיץ. במקום להתרוצץ אחריהם ולנסות באופן נואש להניסם, פשוט קחו לידיכם בקבוק ספריי לשיער, וכאשר המעופף נח לרגע על אחד הקירות, רססו עליו מעט מן התרסיס. הספריי לשיער הוא הרבה פחות רעיל מאותם חומרים כימיים בהם משתמשים בדרך כלל כנגד חרקים ומזיקים, אך ההשפעה שלו עליהם היא זהה, וכאשר תתיזו ממנו על המעופף, תראו אותו חומק החוצה מביתכם בתוך מספר שניות. שימו לב שלשם כך יש להקפיד להשתמש בספריי על בסיס מים כדי שלא יישארו סימנים על הקירות.    
ריסוס ספריי

3. מוסיף ברק לנעליים לאחר הצחצוח

כולנו אוהבים את הנעליים שלנו מצוחצחות, נקיות וחגיגיות, ואצל רבים מאיתנו ניקוי וצחצוח הנעליים זה טקס כמעט קבוע, כשהברק שהנעל מקבלת לאחריו הוא הפרס הגדול. כדי להעצים את אפקט הזוהר והבוהק של נעל שעברה זה עתה צחצוח, ולהעניק לה את המראה המושלם, התיזו עליה מעטה דק של ספריי לשיער, וכך הצבע והמראה הנוצצים לעין יחזיקו לאורך זמן.   
אשה מרססת ספריי לשיער על הנעל שלה

4. מחזיר לחיים רוכסנים שנשחקו

לכולנו יש בגדים רבים בארון שמכילים רוכסנים, ובדרך כלל אלו גם הבגדים האהובים והנוחים ביותר שיש. אך קשה לתאר איזה מפח נפש וחוסר נוחות נגרמים לנו כאשר לאחר מספר שימושים הרוכסן מתחיל להישחק, ממאן להיסגר וצונח בכל פעם למטה במקום להחזיק את הבגד סגור. הזמן שלוקח לנו להתעסק עם החלק הקטן הזה ולסדר אותו נוטה להיות ממש מתסכל, אך הפתרון פשוט מהצפוי: רססו את שיניו של הרוכסן במעט ספריי לשיער, ותראו כיצד הן מחזיקות את הרוכסן סגור, לשם שינוי. 
רוכסן בגי'נס

5. מסייע לתחזוקת וילונות

וילונות הם אמנם תוספת שימושית ונאה במיוחד המייפה את חלונות ביתנו, אך יחד עם זאת, בשל מימדיהם הרחבים, הם מהחפצים המאתגרים ביותר לניקוי ותחזוקה בבית, שצריך להשקיע רבות על מנת לשמרם בצורתם היפה, החלקה והמרשימה. הנה טיפ שיעזור לכם במשימה הזאת באופן משמעותי: בפעם הבאה שאתם מנקים את הווילונות, רססו אותם לכל רוחבם בספריי לשיער. זה יסייע בהדיפה והרחקה אבק ולכלוך הנצמדים לבד, וימנע מהם להתקמט ולהתקפל. 
ריסוס ספריי לשיער על וילון

6. מונע חשמל סטטי בבגדים

בדים שונים, בעיקר אריגים וסריגים, צוברים לעיתים חשמל סטטי רב בעת שהם שוכבים בארון, ואז כאשר אנו לובשים אותם אנחנו מגלים להפתעתנו שהבגד נצמד אלינו, גורם לכל שיערות גופנו וראשינו לסמור והורס את הפריזורה המושלמת שארגנו לעצמנו טרם היציאה מהבית. כדי לטפל בתופעה המרגיזה הזאת ולמנוע אותה, רססו מעט ספריי לשיער על הבגד טרם או בעת לבישתו, המתינו מספר דקות, והחשמל הסטטי הנצבר בבד ייעלם.
אישה מרססת ספריי לשיער על חצאיתה
 

7. מסיר מוך, שיערות ופרווה מבגדים ורהיטים

כל מי שמגדל חיית מחמד פרוותית בביתו, בין שמדובר בכלב ובין שמדובר בחתול, מכיר את אותה נשירת פרווה שהם אחראים לה, המשאירה שובל של שיערות על הספות, הכורסאות ולעיתים קרובות גם על הבגדים. לא פשוט לנקות את כמויות השערות הקטנות והדקות האלו, שנוטות להידבק לריפוד או לבגד בכל כוחן ולא להרפות, אך הפתרון מצוי בספריי לשיער. פשוט התיזו מעט ממנו על מטלית יבשה, והעבירו איתה ניגוב על הריהוט או על הבגד. הפרווה, הלכלוך והשיערות נוטים להידבק בקלות אל הספריי, וכך תוכלו להסירם ולנקותם בקלות ובמהירות. 
ניקוי בגד מפרווה בעזרת מטלית ספוגה בספריי לשיער

8. מנקה כתמי לק מרהיטים ושטיחים

מי מאיתנו לא אוהבת להתאפר ולהתגנדר; למרוח קצת לק על ציפורני האצבעות, למשוח מעט מסקרה על הריסים ולעבות את השפתיים עם נגיעות של שפתון? הכל טוב ויפה, עד שלגמרי בטעות הרהיטים או השטיחים היקרים שלנו מוכתמים ונהרסים בגלל ניסיונות ההתייפייפות האלו שלנו. אז אנחנו ממהרות לנסות ולנקות את הרהיטים טרם מוצרי הקוסמטיקה שלנו ייגרמו להם נזק לטווח ארוך, אך מתברר שתעשיית הקוסמטיקה נתנה בידינו חומר מצויין שעשוי לסייע להסיר את הכתמים האלו - הספריי לשיער כמובן. רססו מעט ממנו על מטלית יבשה, העבירו ניגוב על הכתם והוא ייעלם במהירות. 
בקבוק לק שנשפך על שטיח

9. משמר פרחים וצמחים

את הצביטה הקטנה בלב שחש כל אחד המגדל פרחים בביתו כאשר הם נובלים וקמלים, אף אחד לא יוכל להכחיש. אבל תתפלאו לשמוע שבעזרת הספריי לשיער תוכלו להאריך את חייהם של הפרחים היפים שאתם מגדלים או שקיבלתם במתנה, ולדחות, ולו במעט, את הצביטה הצפויה בלב. כדי לעשות זאת הוציאו את הפרחים מהאגרטל בו הם מוחזקים, רססו בעדינות את צידם התחתון של עלי הכותרת, נערו אותם בעדינות עד שיתייבשו והחזירו אותם למקומם, טריים ורעננים.  
ריסוס ספריי לשיער על פרחים

10. מחזק את עמידותם של גרביונים (אפילו כאלו שהופיעו בהם "רכבות")

הגרביונים הדקים, העדינים והאלגנטיים הם אחד מפריטי הלבוש שנוכחים במלתחתה של כל אישה בעולם כמעט. אחת הבעיות הנפוצות עם הפריט האהוב הזה היא נטייתו להיפרם בזריזות ולייצר את אותן "רכבות" מפורסמות, המופיעות לכל אורכו של הגרביון, מה שמוביל לתחלופה גבוהה ולא ממש רצויה שלהם. כדי למנוע מהמטרד הזה להתרחש שוב ושוב, פשוט רססו שכבה דקה של ספריי לשיער על הגרביונים, ממש עם תחילת השימוש בהם, מה שיחזק את סיבי הבד ויימנע את היווצרות הקרעים. אם ה"רכבת" כבר יצאה לדרך והופיעה לאורך הגרביון, רססו אותה בספריי לשיער וכך תמנעו מהגרביון להיקרע לחלוטין, לפחות עד שתגיעו לקנייתו של אחד חדש.   
אישה מרססת ספריי לשיער על גרביונים
11. משמר יצירות אמנות וציורים מעשי ידיכם
אוהבים לצייר וליצור אומנות? או שאולי אלו הילדים המוכשרים שלכם שיוצרים יצירות מרהיבות בצבע? בשני המקרים, היצירות היוצאות תחת ידיכם או ידי הילדים, יהיו קרובות מאד לליבכם ותרצו לשמר אותן מפני פגעי הזמן ככל הניתן, כדי שיקשטו את ביתכם ויכניסו אור לחייכם. לשם כך, פשוט רססו אותן עם ספריי לשיער מיד בסיום העבודה עליהן, ותראו כיצד הן יחזיקו מעמד לאורך זמן רב יותר.
ריסוס ספריי לשיער על יצירת אומנות

12. מקל בהסרת תוויות ומדבקות מכלים חדשים

אחד הדברים הפחות נעימים כאשר קונים או מקבלים במתנה כלים חדשים לבית ולמטבח הוא לגלות את אותן מדבקות, תוויות וסטיקרים המודבקים עליהם, וקשה מאוד עד בלתי אפשרי לקלפם מבלי להשאיר סימני דבק לא אסתטיים על הכלי החדש. אם גם אתם סובלים מהבעיה הזאת בכל פעם שאתם ניגשים למלאכת הקילוף, הצטיידו מראש בבקבוק ספריי לשיער: רססו מעט על המדבקה ובאזור שמסביבה, תנו לספריי להיספג למשך מספר רגעים וקלפו את המדבקה עם מגבת נייר. אתם תראו שלא יישאר אפילו סימן קלוש על הכלי הנוצץ החדש שלכם. 
כוסות עם שאריות מדבקות עליהם

מקור התמונות: מרחבי הרשת

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.