print header

11 טיפים גאוניים שאתם חייבים להכיר

כל אחד צריך קצת טיפים בחיים, בין שמדובר בטריקים שיעזרו לנו לשמור על הבריאות ובין שמדובר בעצות שיסייעו לנו לגדל ילדים מוצלחים ומאושרים. עם זאת, העצות היעילות ביותר הן אלו שנראות הכי קטנות, אך מתבררות כמועילות ביותר ברגעים הנכונים. מומלץ מאוד שאת 11 הטיפים הבאים תחקקו בראשכם או לכל הפחות שמרו בתיקיית המועדפים שלכם, כי הם יוכלו להציל אתכם ממצבים בעייתיים רבים, כשחלקם ממש יקלו על חייכם ואף יחסכו לכם כסף – הם כל כך יצירתיים וגאוניים שאפילו אנחנו נדהמנו מהם!

1. הסרת טוש לא מחיק ממשטחים שונים

טיפים גאוניים: הסרת טוש לא מחיק ממשטחים שונים

הילדים שלכם אוהבים לקשקש בכל הבית עם טושים שונים? את חלק מן הכתמים שהם משאירים ניתן למחוק ללא בעיה, אבל אחרים נוטים להקשות עלינו - אך לא עוד! כעת אתם תלמדו כיצד להיפטר מקשקוש של טוש לא מחיק על כל סוג של משטח:

  • לוח מחיק: השתמשתם בטעות בטוש בלתי מחיק על גבי לוח מחיק? פשוט עברו על הכיתוב עם טוש מחיק ותוכלו להעלים את כל הכתמים בקלות.
  • קרמיקה: קירות חדר המקלחת והשירותים יכולים לחזור לקדמותם בעזרת מעט משחת שיניים – מרחו אותה ושפשפו עם מברשת שיניים ישנה להסרת כתם הטוש במהירות.
  • עץ: הספיגו צמר גפן באלכוהול רפואי ושפשפו את הקשקוש שמתעקש להישאר.
  • שיש: כדי להיפטר מכיתוב או ציור יצירתי של ילדים עם טוש בלתי מחיק על השיש, הספיגו צמר גפן באצטון ושפשפו את הכתם.
טיפים גאוניים: הסרת טוש לא מחיק ממשטחים שונים
  • בד: הילדים קשקשו על הבגדים שלהם? אל דאגה... הספיגו את האזור המקושקש באלכוהול לחיטוי ידיים וספגו כמה שיותר ממנו בעזרת צמר גפן. לאחר מכן שפכו עליו אבקת סודה לשתייה ועליה מיץ לימון, ושפשפו את הכתם עם מברשת שיניים ישנה. הכניסו למכונת הכביסה והקשקוש יעלם.
  • שטיח: שפכו על הכתם אלכוהול רפואי וספגו כמה שיותר ממנו בעזרת צמר גפן. לאחר מכן רססו את אזור הכתם בתרסיס לשיער, והוא יעלם כלא היה.

2. הקטנת חשבון המים החודשי

טיפים גאוניים: הצבת בקבוק מים בתוך הניאגרה
דרך נהדרת לחסוך בכסף בקלות היא הקטנת החשבונות החודשיים בדרכים פשוטות, ותוכלו לעשות זאת עבור חשבון המים שלכם אם תקטינו את כמות המים שיורדים באסלה בכל שטיפה. כדי לגרום לזה לקרות, פשוט הורידו את המים באסלה, ולאחר מכן הניחו בקבוק מים גדול ומלא בתוך הניאגרה - כך היא תתמלא בכמות קטנה יותר של מים בכל פעם, מה שיוביל למינון פחות של מים שייצא בכל הורדה ולחשבון מים נמוך יותר בסופו של דבר.

3. יצירת קופסה קטנה לכל מטרה

טיפים גאוניים: יצירת קופסה מקבוקון פלסטיק
הטיפ הזה אולי נראה לכם סתם קטנטן ולא משמעותי, אך קופסה קטנה שכזו מספקת את אחת הדרכים הנוחות ביותר לאחסן חפצים שלא הייתם רוצים שיתפזרו בתיק, כמו מוצרי היגיינה שונים, תרופות או אוזניות; בנוסף, אף אחד לא יוכל לשער שמדובר בקופסה, כך שהיא תוכל להיות גם סודית רק עבורכם. פשוט חתכו בקבוקון פלסטיק קטן לאורכו, מאזור הפקק עד לתחתית, והשאירו רק את חלקו התחתון מחובר. זה הכל! כעת תוכלו לסגור את הקופסה שלכם בעזרת הפקק של הבקבוקון.

4. שמירה על טריות האבוקדו

טיפים גאוניים: הצבת אבוקדו בתוך קופסה עם שומר
ישנם טריקים רבים שעוזרים להבשיל אבוקדו מהר, אך אחרי שהשתמשתם בהם תרצו לוודא שהוא לא ימשיך את הבשלתו עד שייהרס. לשם כך תוכלו פשוט להניח אותו בתוך כלי פלסטיק אטום ביחד עם ירק השומר, שישמור עליו במצבו הטרי והתקין למשך זמן רב, עד שתחליטו לאכול אותו.

5. הכנת תרסיס לניקוי משטחי קרמיקה

טיפים גאוניים: תרסיס לניקוי משטחי קרמיקה
משטחי קרמיקה לבנים סובלים מכתמים שבולטים במיוחד ושקשה מאוד להסיר לעתים, אך בעזרת הטיפ הבא הם לא ירתיעו אתכם עוד. כל שעליכם לעשות זה לשפוך משקה קולה לתוך בקבוק תרסיס, להוסיף מעט משחת שיניים ולערבב היטב. לאחר מכן רססו עם התערובת את משטח הקרמיקה ונקו אותו בעזרת מטלית לחה – הכתם ייעלם תוך רגע!

6. הכנת תכשיר לניקוי ייעודי של עדשות

טיפים גאוניים: הכנת תכשיר ייעודי לניקוי עדשות
עדשות של מצלמות, כולל העדשה שבסמארטפון שלכם, הן עדינות מאוד ורגישות לכל דבר שעלול לשרוט אותן. בנוסף הן גם יקרות להחלפה, ולכן מומלץ לשמור עליהן כמו שצריך. תוכלו לעשות זאת בעזרת הטריק הבא: קחו ביצה עם הקליפה וחממו אותה מעל לנר עד שהיא תשחיר בחלקה. העבירו צמר גפן על החלק המושחר ולאחר מכן מרחו עליו משחת שיניים. הספיגו היטב את משחת השיניים בצמר הגפן בעזרת צמר גפן נוסף, ונקו בעזרתו את עדשות המצלמות שלכם.

7. חסימת חורים בקירות ללא שפכטל

טיפים גאוניים: חסימת חורים בקירות בעזרת משחת שיניים
הטריק הזה כל כך פשוט וגאוני שאתם חייבים לנסות אותו בפעם הבאה שאתם משנים את העיצוב של ביתכם! אם יש חור בקיר שנוצר בעקבות מסמר שתקעתם בו וברצונכם להעלים אותו, פשוט מלאו אותו בעזרת כמות מועטה של משחת שיניים לבנה – העבירו על משחת השיניים כרטיס מגנטי כמו בשפכטל, והחור יעלם מבלי שאיש ידע מה הטריק הפשוט שבו השתמשתם.

8. יצירת מתקן פשוט ויעיל לשמירה על כלי עבודה

טיפים גאוניים: הצבת כלי עבודה בתוך מיכל פלסטיק עם אורז
הדרך שבה תשמרו על כלי העבודה שלכם תקבע כיצד הם ישרתו אתכם בעתיד, ואם אתם רוצים לוודא שהם לא יחלידו מומלץ מאוד שתשמרו עליהם בכלי פלסטיק מלא באורז. האורז יספח את הלחות ולא יאפשר לכלי העבודה שלכם להחליד, מה שיעזור לכם לשמור עליהם במצב מצוין לאורך זמן.

9. הסרת חלודה מכלי עבודה

טיפים גאוניים: הסרת חלודה בעזרת קולה
אם כלי העבודה שלכם כבר החלידו וברצונכם להחזיר אותם למצבם הקודם, פשוט מלאו כוס בגודל שמתאים לכלי העבודה במשקה קולה, והניחו בתוכה את כלי העבודה למשך 24 שעות. כעבור יממה תוכלו לשלוף את הכלי מהכוס ולראות כיצד הוא התנקה לגמרי מחלודה ללא מאמץ.

10. הכנת מתקן נוח לספוג המטבח

טיפים גאוניים: הכנת מתקן להנחת ספוג המטבח על הכיור
אחרי שאנו שוטפים את הכלים הדבר היחידי שיכול להפר את שלוותנו הוא טיפות או שלוליות המים שנותרו סביב הכיור, ואם אתם פשוט מניחים את הספוג שלכם לצידו מבלי לעשות דבר, אתם לא באמת תפתרו את הבעיה הזו אלא רק תחמירו אותה. כדי להתגבר על העניין, הכינו לעצמכם מתקן עבור ספוג המטבח בעזרת בקבוק סבון נוזלי, שמפו או מרכך מפלסטיק: חתכו את חלקו התחתון של הבקבוק והסירו אותו, ולאחר מכן חתכו את החלק הנותר של הבקבוק לאורכו בשני צדדים של אחת מדפנותיו והסירו את דפנותיו, למעט רצועה אחת שתשאירו לאורכו. צרו חור בתחתית הרצועה, וכעת תוכלו להלביש אותה בעזרתו על כיור המטבח ולהניח בתוך הכלי שיצרתם את הספוג הרטוב, שהמים הנוזלים ממנו יתנקזו ישירות לתוך הכיור.

11. הפעלת שלט רחוק עם סוללה אחת בלבד

טיפים גאוניים: הכנסת אטב מתכת לאזור הסוללה בשלט
בטריק הגאוני הזה תוכלו להשתמש עבור כל סוג של שלט רחוק, בין שמדובר בזה של הטלוויזיה ובין שמדובר בזה של המזגן – כל מה שאתם צריכים לעשות זה להשאיר בתוך השלט סוללה אחת שעובדת, ואת השנייה תוכלו להחליף באטב מתכת. פתרון זמני שכזה יכול להקל עליכם מאוד עד שתרכשו סוללות חדשות, אך זכרו שהוא לא אמור להיות מצב קבוע!

מקור: 5Minute Crafts / Youtube

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.