print header

16 טיפים לאחסון קל ויעיל של בגדי חורף

למרות שלאור מזג האוויר הנוכחי קשה לקבוע בוודאות אם כבר נכנסנו עמוק לחודשי הקיץ, רובנו כבר מתחילים לארגן את ארון הבגדים לקראת ימיחמסין ושרב. מטלת אחסון הבגדים הארוכים היא אף פעם לא קלה, בעיקר בשל העובדה שמדובר לרוב בפריטים גדולים ומסורבלים, ובהתחשב בכך שהיינו רוצים לשמור על פריטי הלבוש שלנו במצב תקין עד לעונת הגשמים הבאה. לפיכך כדאי שתכירו את 16 הטיפים הבאים שיעזרו לכם לאחסן את בגדי החורף בדרך הקלה והיעילה ביותר.

1. נקו ביסודיות את כל הבגדים שאתם מתכוונים לאחסן למשך פרק זמן ממושך

לפני שאתם מתחילים לארוז את בגדי החורף שלכם לקראת אחסון ממושך, מומלץ שתנקו את כולם באופן יסודי – הכניסו את הבגדים למכונת הכביסה, שלחו את המעילים לניקוי יבש ונקו את הנעליים שבהן לא תשתמשו. כך תימנעו מריחות לא נעימים או מכתמים שהייתם מגלים רק בעונת החורף הבאה.

אחסון בגדי חורף: בגדים על מתקן תלייה
 

2. אחסנו מספר פריטים יחדיו בתוך עטיפת ניילון לתליית בגדים

בדרך כלל נאחסן חליפות בתוך אריזות ניילון שכאלה, אשר יכולות לעזור לשמור על סדר וגם להגן על הבגדים מפני נזקים, אך אין סיבה שלא לעשות זאת גם עבור פרטי הלבוש החורפיים. כדי למנוע מבגדי החורף להיחשף ללחות מזיקה שתיצור עובש, הניחו בתוך עטיפת הניילון גם סיליקה ג'ל – אותה שקית כדוריות קטנה שניתן למצוא באריזות נעליים חדשות ושעליהן עוד יורחב בהמשך.

אחסון בגדי חורף: חולצות בתוך עטיפת ניילון לתליית בגדים

3. העדיפו לקפל סריגים מאשר לתלות אותם 

כל פריט לבוש שעשוי מבד כבד וגמיש עלול להימתח ולאבד את צורתו לאחר תקופה ממושכת שבה הוא נשאר תלוי. לכן מומלץ שאת הסוודרים והסריגים שלכם תקפלו ולא תתלו.

אחסון בגדי חורף: סריג מקופל
 

4. העדיפו לגלגל בגדים במקום לקפל אותם

באופן כללי מומלץ לגלגל את הבגדים במקום לקפל אותם, בכל פעם שאתם מתכוונים לאחסן אותם למשך פרק זמן ארוך. פעולה זאת מצמצמת את כמות הקמטים שהם יסבלו מהם וגם חוסכת מקום אחסון רב.

אחסון בגדי חורף: בגדים מגולגלים במגירה
 

5. תוכלו לתלות את המגפיים שלכם על קולבים עם תופסנים

אם יש לכם כמות גדולה של נעליים ואין לכם מקומות אחסון אחרים בארון תוכלו להשתמש בשיטה הפשוטה הזאת. רק אל תשכחו לנקות את המגפיים היטב לפני התלייה, על מנת שלא יכתימו את הבגדים האחרים שלצדם, ואולי גם להשתמש בממחטות אף או חומר דומה באזור תופסני הקולבים כדי שהם לא יפגעו בבדים העדינים הנמצאים בארון.

אחסון בגדי חורף: מגפיים תלויים על מתלים
 

6. תוכלו גם לדחוף לתוך המגפיים מצוף בריכה ארוך או מגזין מגולגל כדי לשמור על צורתם

הרעיון הזה שימושי מאוד במקרה שיש לכם מקום בארון להניח את הנעליים והמגפיים שבהם לא תעשו שימוש במהלך ימי הקיץ.

אחסון בגדי חורף: מצופפי בריכה בתוך מגפיים

7. שמרו את גרבי החורף בתוך נעליים

תוכלו לדחוף לתוך נעליים שאינן בשימוש את הגרביים העבים של החורף, זאת על מנת לשמור על צורת הנעל וגם כדי לחסוך מקום במגירות.

אחסון בגדי חורף: גבריים בתוך נעליים
 

8. מנעו אגירת לחות בנעליים בעזרת אבקת סודה לשתייה

בנוסף לכל הטיפים האלה, פזרו מעט אבקת סודה לשתייה בתוך הנעליים שלא יהיו בשימוש, כדי שכל הלחות שתצטבר בהן תיספג בה.

אחסון בגדי חורף: אבקת סודה לשתייה בתוך נעליים
 

9. הכפילו את המקום שיש לכם בארון לתליית בגדים 

תלו קולבים אחד על השני בעזרת פותחן פחיות שתייה שתשחילו על הוו של אחד מהם, ובכך תספקו לעצמכם מקום נוסף לתליית בגדים בארון.
אחסון בגדי חורף:  פותחן פחיות שתייה על קולב

10. אם אין מקום בארון, שמרו את בגדי החורף במזוודה

תוכלו לחסוך מקום בארון אם תאחסנו בגדים במזוודה בעזרת שיטת הקיפול הבאה: החולצות, השמלות והסריגים צריכים להיות מונחים אחד על השני כשהם חופפים באזור החלק שנמצא על פלג הגוף העליון, וכל פעם שמים פריט אחד בצד ההפוך לפריט שכבר הונח. את המכנסיים הניחו באופן מאונך לערימה שיצרתם, ולאחר מכן פשוט עטפו כל בגד בעזרת הפריט שמתחתיו, כפי שמוצג בסרטון הבא:

 

 

11. הניחו בארון הבגדים שלכם כמה שקיות קטנות של סיליקה ג'ל

כדוריות הג'ל שבשקיות האלו יגנו על פרטי הלבוש שלכם מהצטברות של לחות וישמרו עליהם רעננים עד לחורף הבא. אם אתם שואלים את עצמכם מה יש בשקיות האלו שהופך אותן לשימושיות כל כך, התשובה היא נתרן צורני, ויש להן הרבה יותר שימושים משאתם חושבים, שעליהם תוכלו לקרוא כאן.
אחסון בגדי חורף: סיליקה ג'ל

12. תלו את הצעיפים על קולבים

אם יש לכם כמה צעיפים אהובים, תוכלו לקשור את כולם על מספר קטן של מתלים כדי לפנות מקום לבגדי הקיץ במגירות או בארון הבגדים.
אחסון בגדי חורף: צעיפים על קולבים

13. מנעו חדירה של עשים לארון הבגדים בעזרת צמר גפן ושמן לבנדר

אם אתם רוצים להגן על האריגים העדינים שלכם ממזיקים עד לחורף הבא, הניחו מספר כדורי צמר גפן טבולים בשמן לבנדר בתוך שקיות ניילון קטנות ברחבי הארון. 
אחסון בגדי חורף: כדורי צמר גפן

14. נקבו קופסאות פלסטיק גדולות לאחסון בגדים

אם אתם שומרים את בגדי החורף שלכם בקופסאות פלסטיק גדולות, דאגו לנקב בהן חורים קטנים כדי למנוע הצטברות של לחות בתוכן, אשר תגרום להתפתחות עובש לאורך חודשים, או שתוסיפו גם להן שקיות סיליקה ג'ל שניתן למצוא בקופסאות חדשות של נעליים. את אותן הקופסאות תוכלו לשמור לדוגמה מתחת למיטה.
אחסון בגדי חורף: קופסאות פלסטיק גדולות לאחסון בגדים

15. אחסנו שמיכות צמר ופוך בצורה הנכונה

השתמשו בשואב אבק כדי לנקות את שמיכות הצמר שלכם ושמרו אותן בתוך ציפית שעשויה מבד ולא בשקית ניילון, משום שהשקית תגרום להן לאגור לחות רבה. אותו הדבר תקף גם לגבי שמיכות פוך. למרות שרבים ימליצו לכם לשמור אותן בתוך שקית ואקום מומלץ להימנע מכך, משום שהן יאבדו מהגמישות והנפח שלהן כשתוציאו אותן אחרי מספר רב של חודשים.
אחסון בגדי חורף: שמיכות

16. תרמו את הבגדים שבהם אתם לא משתמשים

אם אתם מתקשים לפנות לעצמכם מקום בארון לבגדי החורף, הדבר האחרון, ואולי הכי חשוב, הוא להיפטר מאלו שאתם לא מתכוונים ללבוש בעונה הקרה הבאה וכנראה גם לא אחריה. אמנם קשה להיפרד מפריטי לבוש, אך לרוב אנו לובשים רק 20% מהבגדים שלנו 80% מהזמן, ואם יש בגדים שאתם יודעים שלא תשתמשו בהם, תוכלו לתרום אותם ולאחר מכן לגלות שיש לכם עוד מקום רב לאחסון כל שאר הפריטים. כדי לדעת אם עליכם לשמור או לתרום את פריטי הלבוש שלכם, שאלו את עצמכם את השאלות הבאות בנוגע לכל אחד מהם:
  • האם זה עולה עלי?
  • האם זה מחמיא לגזרה שלי?
  • האם הבגד נמצא במצב טוב?
  • האם לבשתי את הבגד הזה לאחרונה?
  • האם אני חש ביטחון עצמי כשאני לובש את הבגד הזה?
  • האם הבגד הזה מייצג את מי שאני או מי שאני רוצה להיות?
מספיקה תשובה אחת שלילית כדי לדעת שאת הבגד הנבדק כדאי יותר לתרום מאשר לשמור לעונה הבאה.
מקור: רעיה ס.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.