print header

11 טיפים לשיפוץ הבית שכל אחד ואחת צריכים להכיר

לכולנו יש לפחות בעיה קטנה אחת בבית שקוראת לנו לתקן אותה, אך דורשת יכולת של איש מקצוע או שאנחנו פשוט דוחים אותה מתוך חשש לעשות יותר נזק מתועלת. למרות זאת, אנחנו נמצאים בעידן שבו יש מידע מגוון בכל תחום, לרבות שיפוצים, כך שלא תמיד יש צורך באנשי מקצוע שיעשו את העבודה עבורנו. אחרי שתתוודעו לטיפים הבאים לא תרגישו יותר שאתם צריכים ידי זהב כדי לשפץ את הבית, כי תיווכחו לגלות שהמשימה הזו יכולה להיות קלה יותר מאי פעם, אם רק יודעים איך לעשות אותה נכון. הכירו 11 טיפים לשיפוץ הבית שכל אחד ואחת צריכים להכיר.
 
יש לחכות מספר שניות לטעינת התמונות
 
 

1. קיצור בורג ארוך מדי בעזרת מסור ומקדחה

כמה פעמים נתקעתם בלי בורג בגודל מתאים, וגיליתם שיש ברשותכם רק כאלה ארוכים שלרוע המזל עלולים לבלוט בצדו השני של הקיר? כעת תגלו שזו כלל אינה בעיה אלא ברכה, משום שכל שעליכם לעשות זה רק לקצר את הבורג בקלות, בעזרת השיטה הבאה:
טיפים לשיפוץ הבית: קיצור בורג ארוך מדי בעזרת מסור ומקדחה

1. ציירו קו על גבי הבורג, שיסמן עבורכם את האורך הרצוי.

2. הבריגו זוג אומים עד לקו שסימנתם והצמידו אותם אחד לשני היטב.

3. הבריגו את הבורג לתוך המברגה.

4. הצמידו מסור לקו שסימנתם והפעילו את המברגה – היא תעזור לכם לנסר את הבורג ללא מאמץ.

5. כשכמעט סיימתם לנסר את הבורג, תוכלו לעצור את המקדחה ולהזיז אותו מצד לצד כך שהוא יחתך מעצמו.

2. סימון אורך החור הרצוי ישירות על המקדחה

עד כמה עמוק צריך להיות החור שברצונכם לקדוח? זאת תדעו לפי גודל הדיבל, אך אם ברצונכם לוודא שאינכם עושים שום נזק שלא תצליחו לתקן, מומלץ שתפעלו לפי השיטה הבאה:
טיפים לשיפוץ הבית: סימון אורך החור הרצוי ישירות על המקדחה

1. הצמידו את הדיבל לקצה המקדחה ובדקו מה האורך שעליכם לקדוח. סמנו את האורך בעזרת נייר דבק צבעוני, אותו תניחו כסנטימטר אחרי הנקודה שבה הדיבל נגמר, על גבי המקדחה.

2. כעת קדחו בקיר עד אשר תגיעו לסימון שהדבקתם על המקדחה.

3. הכניסו את הדיבל לחור ודפקו אותו פנימה בעזרת פטיש, והוא ישב בתוכו בצורה מושלמת.

3. תקיעת מסמר בעץ מבלי לסכן את האצבעות

זה בסדר לחשוש לפגוע באצבעות שלכם עם פטיש, הרי זה יכול לקרות לכל אחד וזה ממש לא נעים. כדי להגן על אצבעותיכם תוכלו לעשות שימוש בשלל דברים שניתן להחזיק את המסמר בעזרתם, כמו למשל מסרק (בין שיניו), אטב כביסה או סיכה לשיער. בחרו את הכלי המועדף עליכם או זה שתמצאו במהרה בביתכם, ושמרו על האצבעות שלכם בריאות ושלמות.
טיפים לשיפוץ הבית: תקיעת מסמר בעץ מבלי לסכן את האצבעות

4. הברגה קלה לעץ בעזרת סבון

אם אתם מתקשים להבריג ישר כשאתם עובדים עם עץ, או אם הבורג לא מתברג לתוכו בקלות, אל תרגישו רע – אתם רק צריכים להכיר את הטיפ הנכון כדי לעשות את זה כמה שיותר פשוט וקל. שפשפו את הבורג על גבי סבון מוצק, וברגע שתנסו להבריג אותו תוכלו להרגיש בעצמכם שזה הרבה יותר קל ונוח לשמור עליו ישר ויציב ולהחדיר אותו לקרש שלתוכו אתם רוצים שייכנס.
טיפים לשיפוץ הבית: הברגה קלה לעץ בעזרת סבון

5. חיתוך קרמיקה בלי כלים מיוחדים

יש שיגידו לכם שכדי לחתוך קרמיקה עליכם להשתמש במכונה מיוחדת, ושאין שום דרך אחרת לעשות זאת בצורה מדויקת ונוחה. אך אותם אנשים מעולם לא שמעו על הטיפ הבא, ויתכן שתפתיעו אותם אם תגלו להם עד כמה שהם טועים. 
טיפים לשיפוץ הבית: חיתוך קרמיקה בלי כלים מיוחדים

1. סמנו קו על חתיכת הקרמיקה באזור שברצונכם להפריד ממנה.

2. השרו את חתיכת הקרמיקה במים במשך שעתיים – אין צורך להשרות את כולה, אלא רק את האזור שברצונכם לחתוך.

3. חרטו קלות בעזרת מברג על הקו שיצרתם כדי להפוך את החיתוך ליעיל וקל.

4. הניחו את חתיכת הקרמיקה על משטח ישר, כך שהקו שסימנתם יהיה מעל לקצה של המשטח. 

5. כעת הפעילו מעט כוח ותראו כיצד חתכתם קרמיקה בעצמכם בלי שום מכשור מיוחד.

6. שימוש במגנט לשליפת מסמרים וברגים בנוחות ובמהירות

כולנו מכירים את השיפוצניק שמחזיק מסמרים בפה בזמן שהוא דופק כמה מהם ברצף, אך מעבר לכך שמדובר בדבר מסוכן, יש גם דרך הרבה יותר יעילה, נוחה ומדליקה להקל על העבודה כשצריך לדפוק מספר רב של מסמרים או להבריג כמה ברגים ברצף – פשוט השתמשו במגנט! השחילו אותו תחת צמיד סופג זיעה, הצמידו אותו לתחתית הפטיש או ישירות למברגה בעזרת דבק חם, והרי לכם טריק פשוט שיחסוך לכם הרבה בלגן.
טיפים לשיפוץ הבית: שימוש במגנט לשליפת מסמרים וברגים בנוחות ובמהירות

7. חיזוק ברגים משוחררים עם דבק חם

לפעמים הברגים שקדחנו למשטחים מתעקשים שלא להישאר בתוכם, אך במקום להתעצבן על חפץ דומם, תוכלו פשוט להשתמש בדבק חם כדי לדאוג שלא יהיה לו לאן לזוז. אחרי שקדחתם את החור, אם הבחנתם בכך שהבורג אינו יושב במקומו כמו שצריך, שלפו אותו, טפטפו מעט דבק חם לתוך החור וקדחו אותו בשנית – כעת מובטח לכם שהבורג לא יזוז ממקומו.
טיפים לשיפוץ הבית: חיזוק ברגים משוחררים עם דבק חם

8. "ארגז כלים" למסמרים וברגים מקרטון ביצים

את ארגז הכלים שלנו אנחנו נסדר בצורה מופתית כך שנוכל למצוא את הפטיש, המפתח השוודי והמברג תוך רגע, אך מה בנוגע למסמרים ולברגים? בדרך כלל הם יהיו פזורים בשקית או בתאים שונים ואקראיים בארגז, ועד למציאת הכלי הנכון נבזבז זמן ועצבים רבים באיסופם וסידורם מחדש. אז במקום לאחסן אותם בארגז הכלים, הכינו לעצמכם "ארגז מסמרים וברגים" מקרטון ביצים, שבו תניחו כל קבוצה של מסמרים וברגים זהים בנפרד. הצורה של קרטון הביצים מושלמת לאחסון ברגים ומסמרים וזה הופך את החיפוש אחר הכלי בגודל הנכון לפשוט יותר מאי פעם.
טיפים לשיפוץ הבית: "ארגז כלים" למסמרים וברגים מקרטון ביצים

9. הסרת דבק חם שהתייבש על משטח עץ בעזרת אלכוהול

השתמשתם בדבק חם והוא נזל היכן שלא היה צריך לנזול? אל תאשימו את עצמכם ואל תדאגו בנוגע לשלמות משטח העץ שעליו זה קרה. אם אתם רוצים להסיר אותו מבלי לפגוע במשטח העץ, פשוט הרטיבו את האזור בעזרת מקל לניקוי אוזניים טבול באלכוהול רפואי, חכו כמה שניות ושלפו אותו בקלות. 
טיפים לשיפוץ הבית: הסרת דבק חם שהתייבש על משטח עץ בעזרת אלכוהול

10. צביעת חפצים עם ספריי צבע ללא בלגן

כשאתם רוצים לצבוע דבר מה עם ספרי צבע, לרוב תצטרכו לרסס צד אחד, לחכות שיתייבש ולאחר מכן לרסס את הצד השני. תוכלו לחסוך לעצמכם זמן, וגם מעט בלגן, אם תכינו לעצמכם מתקן לצביעה מקופסת קרטון פשוטה. כל שעליכם לעשות זה לחתוך צד אחד של קופסת הקרטון וליצור חור קטן בחלק שתחליטו שהוא יהיה העליון. כעת קשרו חוט על החפץ שברצונכם לצבוע, העבירו אותו דרך החור וקשרו אותו גם לעיפרון, אותו תניחו על גבי החריץ שיצרתם. הצביעה תהיה קלה מתמיד בעזרת השיטה הזו, וכך גם תוכלו לדאוג שלא תרססו שום דבר אחר שלא לצורך, פרט לאותו חפץ מבקש.
טיפים לשיפוץ הבית: צביעת חפצים עם ספריי צבע ללא בלגן

11. מתקן צביעה יעיל וחסכוני

רולר לצביעה מגיע בדרך כלל מתקן נוח משלו, אשר עליו אפשר להניח אותו ברגע שעושים הפסקה מעבודת הצבע. אך מה עושים כשצובעים רק עם מברשת? עבורה תוכלו להכין לעצמכם מתקן צביעה עם מקום להנחת המברשת שהוא כל כך יעיל עד שתרצו ליצור אותו כבר עכשיו! 
טיפים לשיפוץ הבית: מתקן צביעה יעיל וחסכוני

1. חתכו 3 פאות של בקבוק חלב או מרכך לכביסה כמו שרואים בסרטון, כך שיישאר מקום בתחתית למזיגת הצבע. 

2. צרו חריץ בפקק של הבקבוק, החדירו לתוכו את המברשת והצמידו אותה אליו בעזרת נייר דבק. כעת יש לכם מתקן מושלם לצביעה בעזרת מברשת!

מקור התמונות: Mr. Hacker , Rupoti , thejoyfulorganizer

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.