print header

12 שיטות לנטרול ריחות לא נעימים מבגדים בלי מכונת כביסה

אין כמו ניחוח של כביסה שזה עתה יצאה מהמכונה, כדי לגרום לבית להריח נפלא ולבגדים להפוך למזמינים מתמיד. למרות זאת, יש פעמים שמכונת הכביסה לא מצליחה להוציא ריחות לא נעימים מבגדים ובדים אחרים, ואנחנו נותרים עם ארון מלא בניחוחות לא טובים. על מנת לנטרל ריחות שכאלו מבגדים אתם לא תמיד צריכים להפעיל אותה שוב ושוב, שכן אתם יכולים לנסות את 12 הדרכים הבאות אשר יאפשרו לכם לנטרל ניחוחות לא נעימים מבגדים בלי צורך במרככים ונוזלים או אבקות מיוחדים.
 
איך להעלים ריחות לא נעימים מבגדים בלי כביסה: כביסה על חבל
*מומלץ לנסות את השיטות עם הנוזלים על שטח קטן וחבוי של הבגד כדי לוודא שצבעו לא יורד.

1. אדי מקלחת

אין כמו מקלחת חמה ונעימה בסופו של יום ארוך, וכעת תוכלו לנצל אותה גם כדי להעלים ריחות רעים מבגדים. פשוט תלו את הבגדים על קולבים ברחבי חדר המקלחת כאשר אתם נכנסים להתרחץ, הפעילו את המים החמים והאדים כבר יעשו את העבודה על ידי שחרור סיבי הבד, כך שהגורמים לריח הרע יוכלו לצאת מהם. יתרה מזאת, האדים גם גורמים לקמטים להיעלם, כך שתקבלו בגדים נעימים ומגוהצים בו זמנית.

2. עיתונים ישנים

נייר פשוט הוא מעולה לספיגת ריחות שונים מבגדים, אך על מנת לא לבזבז דפים חדשים, פשוט השתמשו בעיתונים ישנים! כדי לעשות זאת, קרעו גזרי עיתון והניחו אותם בתוך הבגדים באזור בית השחי, השרוולים והרגליים והשאירו כך את פרטי הלבוש למשך הלילה (או לפחות למשך 4 שעות). לנייר העיתון יש את היכולת לספוג לחות שגורמת לריחות רעים, והוא יעזור להותיר את הבגדים שלכם רעננים. ניתן להשתמש בטריק הזה גם על נעליים ולנטרל מהם ריחות אחרי הליכות ארוכות.
איך להעלים ריחות לא נעימים מבגדים בלי כביסה: עיתון

3. חול חתולים

כל מי שיש לו חתול בביתו יודע עד כמה חול החתולים יעיל בנטרול ריחות בארגז שלהם, והוא משפיע בדיוק באותו אופן גם על בדים. כאשר אתם משנים את הסדר בארון בין העונות למשל, פעמים רבות תיתקלו בריחות לא נעימים כתוצאה מכך שהבגדים שוכבים בתוכו במשך תקופה ארוכה, אך אין צורך שתכבסו את כולם. פשוט הכניסו לתוך הארון קופסה פתוחה שמכילה חול חתולים והוא יספוג את הלחות שגורמת לריח המעופש. כדי לנסות את הטריק הזה על פריטים בודדים, הכניסו אותם לשקית אטומה עם חול חתולים, נערו היטב, הוציאו והסירו את שאריות החול בעזרת מברשת או מעט מים.

4. אוויר צח ואור שמש

אחד הדברים היעילים ביותר לנטרול ריחות לא נעימים מבגדים הוא פשוט אוויר צח, וגם אם אין לכם חצר אחורית גדולה אתם יכולים לתלות את הפריטים שאתם רוצים לאוורר על אדן החלון. האוויר שנוגע בבגד מאוורר אותו ואילו אור השמש הורג את החיידקים בגלל הקרינה האולטרה סגולה, כך שהגורם לריחות מנוטרל ואתם נשארים עם בגדים רעננים, נקיים ונטולי ריחות לא נעימים. זוהי שיטה מומלצת במיוחד לאוורור כריות ושמיכות.
איך להעלים ריחות לא נעימים מבגדים בלי כביסה: בגדים תלויים לייבוש

5. גרגירי קפה

לגרגירי הקפה יש ניחוח נפלא בזכות עצמם, ובדומה לגרגירי חול חתולים – גם הם סופחים ריחות לא נעימים. כדי לנצל את התכונה הזו של הקפה, מלאו קערה עם קפה טחון, מתחו מעליה את הפריט שאתם רוצים לאוורר (היזהרו שלא ייגע בקפה כי הגרגרים עלול להכתים אותו) והשאירו אותו כך במשך הלילה. הקפה יספוג את הריחות הלא נעימים ויותיר את הבגד שלכם רענן.

6. וודקה

משקה הוודקה יעיל בכל מה שקשור לנטרול ריחות מבדים, זאת בזכות התכונות הכימיות שלו; כאשר מתיזים וודקה על בגדים, האלכוהול שבה מתאדה ומוציא עמו גם ניחוחות לא נעימים. כדי להשתמש בטריק הזה, מזגו וודקה לתוך בקבוק התזה ורססו על הבגדים שאתם רוצים לנטרל את הריח מהם. תוך כמה רגעים, האלכוהול שבמשקה יתאדה ויישא איתו גם אדי ריח לא נעימים. לחצו כאן כדי ללמוד עוד על השימושים המפתיעים והמגוונים של הוודקה
איך להעלים ריחות לא נעימים מבגדים בלי כביסה: בקבוק וודקה

7. דפי מרכך למייבש הכביסה

אחת הדרכים היעילות ביותר לנטרל ריחות רעים של בגדים היא לשים ביניהם דפי מייבש כאשר מקפלים ומניחים אותם בארון. זה יעיל במיוחד כאשר מכניסים לארון בגדים מעונות חולפות ורוצים למנוע ריחות של עובש ולחות שנוצרים עם הזמן. החליפו את הדפים הללו אחת לתקופה ותיהנו מבגדים רעננים שמדיפים ריח נפלא לאורך זמן בלי לכבס אותם אחרי כל שימוש. 

8. אבקת סודה לשתייה

שימוש באבקת סודה לשתייה לנטרול ריחות במקרר הוא טריק ידוע, אך מעטים האנשים שיודעים שאפשר להשתמש בה גם על בגדים. היכולת של הסודה לנטרל ריחות לא נעימים נובעת מכך שהחומר הזה מתנהג כמו ספוג וסופח אליו שומנים ונוזלים שגורמים לניחוחות רעים. אם אתם רוצים "לכבס" בגד מבלי להשתמש במכונת הכביסה, פזרו אבקת סודה על האזורים הבעייתיים, אפשרו לה לספוג את הריחות במשך שעה לפחות, ולבסוף נערו את הבגד כדי להיפטר משיירי האבקה. הבגדים שלכם יריחו נפלא ואתם תוכלו לנקות אותם בלי להפעיל את מכונת הכביסה.
איך להעלים ריחות לא נעימים מבגדים בלי כביסה: סודה לשתייה

9. מקפיא

בדיוק כשם שחום קיצוני הורג חיידקים, גם לקור חזק יש אותה ההשפעה עליהם. נצלו את המקום המיותר במקפיא כדי להרוג את החיידקים שגורמים לריחות לא נעימים בבגדים בדרך הבאה: הכניסו את הבגד הבעייתי לשקית אטומה, שימו אותה בתוך המקפיא למשך מספר שעות, הוציאו, הניחו לפריט הלבוש להתחמם מעט ולבשו אותו כמו חדש. השיטה הזו טובה במיוחד בשביל מכנסי ג'ינס, שלא מומלץ לכבס אותם לאחר כל שימוש כדי לא לגרום לבלאי מהיר.

10. פחם

מוצרים רבים שמנטרלים ריחות מכילים פחם משום שהחלקיקים שגורמים לניחוחות הלא נעימים נקשרים לפחם ומוסרים מהבגדים. בשיטה הזו, תצטרכו לשים מספר חתיכות של פחם בתוך שקית נייר, להניח מעליהם את הבגדים, לסגור את השקית היטב ולהשאיר אותה כך במשך הלילה. נסו את השיטה גם לנטרול ריחות מנעליים, ולא תצטרכו להשתמש יותר במוצרי ניקוי שמכילים כימיקלים כדי לנטרל את הסירחון שלהן.
איך להעלים ריחות לא נעימים מבגדים בלי כביסה: פחם

11. חומץ לבן

אם אתם רוצים ללבוש את הבגד האהוב עליכם ליציאה אבל הוא מדיף ריחות לא טובים, נסו את הטריק המהיר הבא כדי לרענן אותו: מזגו חצי כוס של חומץ לבן לתוך בקבוק התזה, הוסיפו לו כמה טיפות של שמן אתרי בריח שאתם אוהבים ורססו את האזורים הבעייתיים. החומץ יהרוג 98% מהחיידקים שגורמים לריחות הלא נעימים ואילו השמן יעניק לבגד ניחוח נפלא שיישאר למשך כל הבילוי שלכם.

12. תרסיס לימון

זה לא פלא שלימון משמש הרכיב עיקרי במוצרי ניקוי רבים, שכן מלבד הריח הנפלא שלו הוא גם עוזר להרוג חיידקים בזכות החומציות שלו. כדי להכין תרסיס לימון לנטרול ריחות, ערבבו חצי כוס מים עם מיץ מחצי לימון ורססו את האזורים הבעייתיים בבגד. הניחו לו להתייבש באופן טבעי ותקבלו בגד עם ריח רענן ומגע רך.
איך להעלים ריחות לא נעימים מבגדים בלי כביסה: לימון

לסיכום, כדי לגרום לכביסה שלכם להריח נפלא אתם לא תמיד צריכים להפעיל מכונה, ובמרבית המקרים תוכלו להשתמש בחומרים שיש בכל בית כדי לנטרל ריחות לא נעימים מבגדים ולהעניק להם תחושה מרעננת!

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.