print header

50 טיפים נצחיים ומנצחים לטיפוח אישי

טיפוח אישי נראה לרבים מאיתנו כמשהו מודרני, אך הוא החל לפני אלפי שנים עם נשות מצרים שמשחו את עיניהן בכחל, הבליטו את שפתיהן באודם מעשה ידיהן והסמיקו את הלחיים שלהן במשחה אדמונית. עם התפתחות הטכנולוגיה, כולנו יכולים להשיג כיום מוצרים ותכשירי טיפוח בכל מקום אליו נגיע, אך למרות זאת, יש סודות טיפוח נצחיים שלא ישתנו לעולם. 50 הטיפים הפשוטים והאלמותיים שלפניכם יעזרו לכן הנשים, וגם הגברים, לשמור על מראה צעיר ורענן, ולהיראות במיטבכם בכל עת בלי מאמץ.
 

12 טיפים לטיפוח השיער:

צילום של אישה על רקע שקיעה
1. סרקו את שיערכם מהשורש כלפיי מטה, עד קצות השערות. הפעולה הפשוטה הזו תעזור להעביר את השומן הטבע בקרקפת לכל אורך השיער, ולשמור על הברק שלו.
2. במידת האפשר, הראו לספר/ספרית שלכם תמונה של התסרוקת שאתם מעוניינים בה. כך תוכלו לקבל את התוצאות הקרובות ביותר למראה שאתם רוצים, ולא לבכות על שיער שנגזר בגלל הוראות לא ברורות.
3. אם ברצונכם להסתיר שורשים לבנים שמבצבצים, סרקו את השביל של שערכם בצורת זיגזג. אור שפוגע בקו שאינו ישר נשבר בצורה מיוחדת, ואינו מסגיר את גוון השורשים כמו עם שביל ישר.
4. מנעו צמיחה פנימית של שערות על ידי גילוח רגליכן עם קצף לגילוח של גברים שמכיל רכיבים שמונעים את הבעיה המטרידה הזו.
5. העדיפו לתלתל את שערכן על ידי כריכתו סביב סרט לשיער במשך הלילה, ואיסופו לקוקייה. באופן הזה, תקומו עם שיער גלי שלא ניזוק מחום, כמו שקורה עם מכשירי סלסול חשמליים.
6. גברים – העדיפו לגלח את פניכם עם מנקה פנים על בסיס קרם של האישה שלצדכם על פני קצף או קרם גילוח לגברים. חומרי הטיפוח הללו מכילים רכיבים שמרגיעים את העור ולא מגרים אותו, בניגוד לקצף גילוח שמכיל אלכוהול אשר מייבש את העור ועלול לגרום להיווצרות יובש ופצעונים.
גבר מתגלח בטבע
7. מנעו הזדקרות לא אסתטית של שערות הראש על ידי התזה של תרסיס שיער וסירוקן עם מברשת מסקרה יבשה. 
8. רוצים להעניק נפח לשיערכם? שחקו עם סירוק ומיקום השביל עד שתמצאו את הנקודה שבה השיער נראה מלא ועשיר יותר.
9. אלו הסובלים משיער שומני יכולים להעלים את הבעיה על ידי מריחה ועיסוי של טלק על החלק שקרוב לשורשים, מה שמקנה לשיער מראה בריא ולא רטוב.
10. לפני כניסה לים או לבריכה, הרטיבו את שיערכם במים מבקבוק או במי ברז. הפעולה הפשוטה הזו תעזור להגן עליו מפני המליחות הרבה והכלור שעלולים לפגום בבריאותו ומראהו.
11. למראה צמה סדורה ומהודקת, מרחו תחילה מוס לעיצוב על שערכן. לאחר מכן קלעו את צורת הצמה שאתן רוצות, והיא תשמור על המראה למשך שעות ארוכות.
12. המיסו 1 כפית מלח ים עם חצי ליטר מים, הכניסו לבקבוק של תרסיס ורססו על התלתלים שלכם כדי לשמור על המראה הקופצני שלהם במשך כל היום.
 

4 טיפים לטיפוח הגבות:

עיניים וגבות כהות של אישה
1. רככו את העור סביב הגבות באמצעות צמר גפן ספוג במים חמימים לפני עיצובן על מנת שתוכלו לעשות זאת ביתר קלות, וגם למנוע כאבים בדרך.
2. אם אתן משתמשות בעיפרון לגבות בשביל להעניק להן מראה מלא יותר, אל תצבעו את כל הגבה. במקום זאת מלאו את האזורים הריקים בגבה עם עיפרון בגוון זהה לשערות על מנת להקנות להן מראה מלא וטבעי.
מריטת גבות של אישה
3. לאלו שיש להם שערות גבה סוררות ולא סדורות, תוכלו לתקן את המצב על ידי ריסוס של מעט תרסיס לשיער עליהן, וסירוקן עם מברשת מסקרה יבשה.
4. בימים בהם לא יהיה לכן די זמן לשים איפור מלא, התמקדו בעיצוב ומילוי של הגבות בגוון טבעי. כך תוכלו לרענן את מראה הפנים בקלות ובלי להשקיע זמן שאין לכן מול המראה.

12 טיפים לטיפוח העיניים:

עיניים של אישה
1. הוסיפו זוהר לעיניכן על ידי מריחה של מסקרה לבנה על הריסים והעפעפיים לפני מריחת המסקרה הרגילה והצלליות.
2. המסה של קוביית קרח בפיכם ממזערת עיגולים שחורים מתחת לעיניים, ובכך תורמת למראה פנים ערני, בריא ורענן גם בימים שאתם לא מרגישים כך.
3. לאלו שמתקשות לצייר קו איליינר ישר, השתמשו בכרטיס פלסטיק קשיח אותו תניחו בקו העיניים, ומרחו את האיליינר לאורכו.
4. תוכלו למנוע מריחה לא אסתטית של עיפרון לעיניים בקלות על ידי שימוש בצללית בעלת גוון מעט כהה יותר מהעיפרון לפני השימוש בו. כך לא תצטרכו לחדש את איפור העיניים מספר פעמים ביום, ותוכלו לשמור על מראה רענן לכל אורכו.
5. מרחו קרמים תחת העיניים על ידי שימוש באמה ולא באצבעות האחרות. באופן הזה לא ייווצר לחץ רב על האזור שעלול להזיק למראה העור תחת עיניכם.
6. מריחה על מסקרה על הריסים התחתונות גורמת לאזור הזה להיראות כהה מכפי שהוא, מה שמביא למראה עיניים זעיר שמומלץ להימנע ממנו.
עין עם מסקרה על הריסים העליונות והתחתונות
7. הגדילו את מראה העיניים שלכן באמצעות מריחה של עיפרון עיניים לבן על הקצוות החיצוניים של העפעפיים התחתונות.
8. עיפרון עיניים לבן יכול להקנות לכן מראה רענן במיוחד אם תמרחו אותו על עיניכן במקום עפרונות בצבעים כהים.
9. אם יש לכן צלליות שהתקשו, אל תמהרו לזרוק אותן. במקום זאת, העבירו אותן לכלי קטן, כתשו, הוסיפו מעט אלכוהול לחיטוי, ערבבו והחזירו לכלי המקורי, כמו חדש. 
10. מריחה זהירה של מעט טלק על הריסים לפני שימוש במסקרה תגרום להם להיראות עבים ומלאים הרבה יותר מאשר עם מסקרה בלבד.
11. חדשו מסקרה שהתייבשה באמצעות ערבוב שלה עם מספר טיפות של שמן חוחובה שיפיח בה חיים חדשים.
12. בימים צוננים בהם הרוח גורמת לעיניים לדמוע, השתמשו באיפור עיניים עמיד למים על מנת שהוא לא יימרח בכל פעם מחדש.

8 טיפים לטיפוח השפתיים:

שפתיים עם אודם
1. שמירה על גוון השפתון לאורך זמן יכולה להתבצע בקלות על ידי שימוש בפודרה שתמרחו על מגבת נייר שתונח על השפתיים טרם מריחת האודם.
2. שיטה נוספת בעזרתה תוכלו להגן על גוון השפתון לאורך זמן היא על ידי מריחה של צללית באותו גוון של האודם על השפתיים לאחר מריחתו.
3. למעבר קליל בין מראה של בוקר למראה של ערב, פשוט השתמשו בגוון כהה יותר של שפתון שיגרום לפניכן לבלוט ולהיראות מתאים יותר לשעות החשוכות של היממה.
4. אם אתן נוטות להסמיק, השתמשו בשפתונים בעלי גוון כהה יחסית לעורכן במקום בשפתונים בהירים. לחיים סמוקות על רקע שפתיים חיוורות רק יבליט אותן ואת המבוכה שעומדת מאחוריהן.
אישה מורחת אודם
5. אם אתן אוהבות עיסויים, אל תפסחו על שפתיכן. עסו אותן מפעם לפעם על מנת לשמור על זרימת דם תקינה, וגם בשביל שהן ייראו אדמוניות ומלאות יותר.
6. התפיחו שפתיים דקיקות על ידי מריחה של עיפרון שפתיים בהיר במרכזן לאחר משיחת האודם בגוון שאתן אוהבות.
7. מרחו אודם על שפתיכן תוך כדי חיוך. באופן הזה השפתיים ייצבעו בצורה אחידה, ולא ייווצר מצב של גוונים לא תואמים בחלקיהן השונים.
8. מנעו מריחות של אודם סביב שפתיכן על ידי מריחה של קונלסילר בגוון העור סביבן לפני שאתן מורחות את השפתון.
 

5 טיפים לטיפוח הציפורניים:

ידיים מטופחות מונחות זו על זו
1. הספיגו צמר גפן באצטון/מסיר לק והניחו אותו על הציפורניים במשך 5-10 שניות לפני שתסירו את הלק. באופן הזה תוכלו להסיר את הלק ביתר קלות במקום לשפשף את הציפורניים עם צמר הגפן.
2. ממהרות לצאת ומעוניינות לייבש את הלק מהר יותר? פשוט טבלו את האצבעות המשוחות בלק בקערה עם מים צוננים מיד לאחר שתמרחו אותו, והן יתייבשו בצורה מהירה מהרגיל.
3. מריחת לק צריכה להתחיל בזרת ולהסתיים באגודל. באופן הזה לא תמרחו את הלק על ציפורניים שכבר משוחות בלק, כפי שקורה כשמתחילים לצבוע את האגודל תחילה.
מריחה של לק על זרת
4. לפני מריחת הלק, משחו מעט שמן זית על העור סביב הציפורניים על מנת שתוכלו להסיר לק שיימרח באזורים הללו ביתר קלות לאחר שתסיימו את המניקור.
5. שייפו את הציפורניים שלכן אחת לשבוע על מנת להסיר מהן תאים מתים, ועשו זאת בכיוון אחד בלבד, מה שימנע מהן מלהיסדק.

9 טיפים לטיפוח עור הפנים והגוף:

אישה שוכבת על סלע ומחייכת
1. מצבן של מברשות האיפור שלכן משפיע הן על מריחת האיפור והן על מראה עורכן. נקו אותן לעתים קרובות בעזרת שמפו ומים או סבון כלים ומים, ייבשו אותן במהרה והשתמשו בהן רק כשהן נקיות. באופן הזה האיפור על פניכן יימרח באופן אחיד, וחיידקים שנמצאים במברשות מלוכלכות לא יגרמו לכן לפצעונים.
2. הסירו אבקות או סומק מהמברשות בכל יום לפני שאתם מורחות איפור. כך תוכלו למרוח אותו באופן אחיד, ובלי כתמי צבע שנובעים מהמברשת.
3. קונסילר מסתיר עיגולים כהים מתחת לעיניים בצורה מצוינת, אם מורחים אותו באופן הבא: ציירו משולש של קונסילר תחת עיניכן, ולאחר מכן התאפרו כרגיל. מריחה של עיגול בהיר תחת העיניים תמשוך תשומת לב לכתמים הבהירים הללו, ואף אחד לא מעוניין בכך.
4. אחסנו את קרם הפנים או העיניים שלכן במקרר, ומרחו אותו כשהוא צונן על פניכן. השיטה הזו יעילה במיוחד להורדת נפיחות בעיניים, וגם לריענון מראה הפנים.
5. במקרים בהם אתם מתיזים יותר מדי בושם או מי קולון על גופכם, נגבו את העודפים בעזרת צמר גפן טבול באלכוהול רפואי שיסיר אותם בקלות.
אישה מתישה בושם על צווארה
6. גוון העור על פרק היד שלכן בהיר מגוון העור על פניכן, ולכן זה לא המקום המתאים לבחון מייק אפ. במקום זאת, מרחו מעט מייק אפ על הצוואר על מנת לבחון איזה גוון הוא הקרוב ביותר לצבע פניכן.
7. הסרת שיער במכשיר חשמלי צריכה להתבצע רק לאחר המתנה של מספר דקות לאחר המקלחת. לאחר שהייה תחת מים חמים, נקבוביות העור פתוחות ורגישות, והסרת שיער בדפילטור עלולה לגרום לגירויים לא נעימים. 
8. לפני מריחת קרם הגוף, חממו אותו במיקרוגל במשך 5 שניות. החמימות תסייע לקרם לחדור לעורכם ביתר קלות, וגם להרגיע אזורים מגורים אם יש כאלו על גופכם.
9. קפה הוא אחד מסוגי הפילינג הטבעיים הטובים ביותר, וכל שתצטרכו הוא לערבב אותו עם מעט מים ולשפשף את אזורי הגוף שדורשים זאת. הקפאין שבקפה ימריץ את מחזור הדם בגופכם, יסיר תאי עוד מתים ויעניק לעורכם ניחוח משכר. לחצו כאן כדי ללמוד כיצד להכין פילינג ומוצרי טיפוח נוספים ממש בביתכם.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.