print header

18 דרכים לטיהור הבית מריחות רעים

ממראות לא נעימים אנחנו יכולים להסיט את העיניים, וניתן לסתום את האוזניים כדי להגן עליהן מצלילים רועשים, אך איננו יכולים לחיות ללא נשימה, והפעולה הזו הופכת למעיקה כשהיא נעשית בסביבה עם ריח רע ומחניק. אף אחד לא רוצה שהבית שלו יסריח, אך יש דרך יעילה ופשוטה להיפטר מכל ריח רע שעלול לצוץ בסביבתכם הביתית. הכירו את 18 הפריטים שיעזרו לכם להעלים, לנטרל, למנוע ולטשטש ריחות רעים בכל אזור וחפץ שמצוי בביתכם, ואפילו מכם!
 

1. לימון - הסרת ריח דגים מהידיים 

דרכים לנטרול ריחות בבית: לימון
אם אתם מכינים דגים לשישי אך רוצים לוודא שהידיים שלכם לא יסריחו מהם עד הארוחה, פשוט שפשפו אותן על חצי לימון ולאחר מכן ושטפו אותן במים פושרים. אם הריח עדיין מורגש, סחטו את הלימון על כף היד שלכם, שפכו לתוכה מעט מאוד אבקת סודה לשתייה, שפשפו את הידיים ושטפו במים פושרים.

2. חמאת בוטנים – מניעת התפשטות ריח דג מטוגן ברחבי הבית

דרכים לנטרול ריחות בבית: חמאת בוטנים
אז סיימתם לנקות את הידיים מריח הדגים, אבל עכשיו גיליתם שכל הבית מסריח מהטיגון שלהם? כדי למנוע את הבעיה הזו מראש, הוסיפו חצי כפית חמאת בוטנים לשמן הטיגון וערבבו אותם יחדיו. לא רק שהדג המשומן יהיה טעים יותר, אלא שהוא גם לא יסריח את הבית בעת הטיגון.

3. תמצית וניל – טשטוש ריח צבע טרי

דרכים לנטרול ריחות בבית: פרח וניל
לפני שאתם מתחילים לצבוע את קירות ביתכם, הוסיפו לדלי הצבע כף אחת של תמצית וניל, אשר תהפוך את הריח העוצמתי של הצבע הטרי למתקתק. מומלץ לעשות זאת על כמות של גלון (3.7 ליטר) ולהשתמש בתמצית וניל שקופה (טהורה) ולא כהה.

4. קפה - שמירה על ריח רענן במקרר

דרכים לנטרול ריחות בבית: פולי קפה
יש דרכים רבות לשמור על ריח המקרר רענן, אך אחת הקלות ביותר שבהן היא פשוט להניח קערת פולי קפה טחונים בתוכו (אפשר גם בתוך המקפיא) ולהשאיר אותה שם למשך הלילה שתספוג את הריחות הלא נעימים. 

5. פטרוזיליה – מניעת ריח רע מפה של כלבים

דרכים לנטרול ריחות בבית: פטרוזיליה
הכלב שלכם אוהב ללקק לכם את הפנים, אבל אתם נרתעים מהריח הרע שנודף מפיו? אם כלבכם מתנגד לצחצוח שיניים תוכלו לפזר כמה עלי פטרוזיליה בתוך קערת האוכל שלו. בנוסף לריח פה רענן, צמח התבלין יספק לכלבכם גם ויטמינים חיוניים שישמרו עליו בריא.
 

6. חומץ – מניעת התפשטות ריח של עשן 

דרכים לנטרול ריחות בבית: חומץ
אם שרפתם את האוכל שהכנתם וכל המטבח והבית התמלאו בריח של עשן, קחו מגבת, הרטיבו אותה עם חומץ והניפו אותה בתנועות סיבוביות מעל לראש ברחבי החלל המסריח. הריח יעלם תוך דקות ספורות.

7. מרווה – אוורור וטיהור נעליים 

דרכים לנטרול ריחות בבית: עלי מרווה
אם אתם חוזרים מריצה או יום עבודה עם נעליים מסריחות שמדיפות ריח שלא ניתן להתעלם ממנו, מלאו אותן בכמה חתיכות של עלי מרווה יבשים. לא רק שהמרווה תאוורר את הנעליים שלכם, אלא היא גם תחסל את החיידקים שמצויים בהם וגורמים לריח.

8. וודקה – ריענון בגדים שמדיפים ריח עבש 

דרכים לנטרול ריחות בבית: בקבוקי וודקה
בעת חילופי העונות, או סתם כשאנו מוציאים בגדים ישנים שהיו קבורים בארון שלנו, לעתים נודף מהם ריח עבש שגורם לנו לרצות לזרוק אותם לכביסה, אך אתם יכולים למנוע את הפעולה הזו על ידי השפרצת מעט וודקה מבקבוק תרסיס ישירות על הבגדים. האלכוהול לא ישאיר את ריחו ויסלק את הריח הרע שעל הבגד, ובנוסף יהרוג את החיידקים שנאגרו עליו במהלך האחסון הממושך.

9. גיר – מניעת ריח רע בארון הבגדים 

דרכים לנטרול ריחות בבית: גירים צבעוניים
קחו מספר גירים לבנים ופשוטים והניחו אותם במקומות שונים בתוך ארון הבגדים שלכם כדי לספוג לחות ועל ידי כך למנוע את הריח המעופש שנדבק לבגדים עוד לפני שהוא מתחיל. מומלץ שתכניסו את הגירים אל תוך שקיות רשת קטנות על מנת שלא ישאירו כתמים לבנים על הבגדים שלכם.

10. מלח – טיהור חור הניקוז בכיור ובאמבטיה

דרכים לנטרול ריחות בבית: מלחייה
אם הכיור או האמבטיה שלכם מסריחים ואינכם מצליחים להיפטר מהריח בשום צורה, יכול מאוד להיות שהוא נובע מחור הניקוז שלהם. כדי לטהר אותו מהריח שעולה ממנו, שפכו לתוך חור הניקוז כוס אחת של מלח, ואחריה שפכו מיד כוס אבקת סודה לשתייה וקומקום מלא במים רותחים.

11. סודה לשתייה – מניעת ריח רע מפח האשפה

דרכים לנטרול ריחות בבית: אבקת סודה לשתייה בקערה
משום שאנחנו זורקים אליו את כל הזבל שלנו, פח האשפה אמור להסריח, נכון? ובכן התשובה המפתיעה היא לא, כי ניתן למנוע את הריח הרע שעולה ממנו על ידי פיזור מעט אבקת סודה לשתייה בתחתיתו בכל פעם שאתם מחליפים שקית. זה גם יעזור לספוג נוזלים שנשפכים מהשקית.

12. דף מרכך לכביסה – מניעת ריח רע מכרית

דרכים לנטרול ריחות בבית: דפי מרכך למייבש
דפי המרכך עוזרים לכביסה שעוברת במייבש לשמור על ריח רענן ורכות מפנקת, אך אחרי השימוש בהם במכונה תוכלו לתת להם תפקיד נוסף, ולשים אותם בתוך ציפית הכרית שלכם. זה יעזור לשמור על כרית ריחנית ונעימה, ותוכלו לעשות זאת גם עבור המזרן שלכם – פשוט הניחו כמה דפי מרכך מתחת לציפית.

13. קינמון ודבש – מנטרלים ריח רע מהפה

דרכים לנטרול ריחות בבית:קינמון ודבש
שלא כמו נענע למשל, שרק מנטרלת ריח רע מהפה, הקינמון והדבש עוזרים גם להרוג את החיידקים שגורמים לו. ערבבו חצי כפית קינמון, כף וחצי דבש וחצי כפית סודה לשתייה בכוס מים פושרים, גרגרו את מי הפה במשך 30 שניות ותזכו בריח פה רענן.

14. בצל – מנקה ריח מעופש מחדרים

דרכים לנטרול ריחות בבית: בצל
אם יש לכם בבית מרתף או חדר שאתם ממעטים לאוורר, הוא כנראה צובר ריח מעופש שגורם לכם לא לרצות להיכנס אליו כלל. תוכלו להיפטר מאותו הריח על ידי הנחת חצי בצל בקערה במרכז החדר (השתמשו ב-2 חצאים אם החדר גדול מאוד). כעבור יומיים, שבהם החדר אמנם יסריח מבצל, הריח המעופש וריחו של הבצל ייעלמו כלא היו.

15. נייר עיתון – מניעת סירחון ממגירות

דרכים לנטרול ריחות בבית: איש מחזיק עיתון
מומלץ שעוד לפני שהמגירות שלכם מעלות ריח לא נעים, תניחו בתוכן נייר עיתון שיספוג אותו. תוכלו להניח את נייר העיתון בתחתית המגירה או לעשות ממנו כדור ולזרוק אותו בתוכה – כך או כך הוא ינטרל ריחות רעים שעלולים להיווצר בה.

16. מלפפון חמוץ – נטרול ריח זיעה מהגוף

דרכים לנטרול ריחות בבית: מלפפונים חמוצים
יתכן שאתם לא מריחים את הזיעה של עצמכם, אך שאר בני הבית עלולים לסבול ברגע שתיכנסו לחדר שבו הם נמצאים לפני שנהניתם מהמקלחת היומית. כדי למנוע ריח של זיעה לחלוטין אכלו 2 מלפפונים חמוצים בכל ארוחה, אך הימנעו מצריכה מרובה של מלח יחד איתם. 

17. משחת שיניים – סילוק ריח חלב חמוץ מבקבוקים לתינוקות

דרכים לנטרול ריחות בבית: משחת שיניים
אתם יכולים לנסות לקרצף את הבקבוקים כמה שתרצו, אך לפעמים ידבק בהם ריח של חלב חמוץ שפשוט יסרב להתפוגג. כדי להיפטר ממנו מומלץ שתברישו את הבקבוק עם משחת שיניים במקום עם סבון. היא תעזור להיפטר מהריח המציק ביעילות רבה יותר.

18. חרדל – ניקוי קופסאות פלסטיק מריח שנדבק אליהן

דרכים לנטרול ריחות בבית: כף עם חרדל
לעתים קשה להיפטר מריח שנדבק לקופסאות הפלסטיק בעקבות מזון שאחסנו בהן, אך בעזרת השיטה הבאה תעשו זאת ללא מאמץ. פשוט מרחו מעט חרדל על תחתית הקופסא ומלאו אותה עד לחצי מגובהה במים פושרים. ערבבו את המים ותנו לחרדל לעשות את עבודתו במשך 15 דקות. לאחר מכן שטפו את הקופסא ותוכלו כבר להבחין שהריח שנדבק אליה נעלם.
מקור התמונות: Denise Krebs , Hans Stieglitz , Iwan Gabovitch , trenttsd , Luc Viatour , Rainer Zenz , Aqua Mechanical

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.