print header

6 נקודות לחיצה להפחתת תחושת כעס

כשרגשות חזקים משתלטים עלינו, קשה לנו מאוד לעצור את עצמנו ולא לפעול על פיהם. למשל, לא פשוט להפסיק צחוק כאשר הוא מתגלגל ומכאיב בבטן, ולעצור בכי כאשר הדמעות מתחילות לזלוג מעצמן. אותו הדבר קורה גם עם כעס, אלא שהרגש הזה הוא לעיתים הרסני ביותר, במיוחד כשאנו לא מצליחים להשתלט עליו. על מנת לעזור לכם לעצור אותו בזמן ובכך ולהימנע ממצבים שכאלה, מומלץ שתעסו את 6 נקודות הלחיצה האלה, שעל פי הרפואה הסינית העממית יכולות לעזור להפיג תחושת כעס תוך רגעים ספורים, וזה אכן עובד – נסו ותיווכחו!
 

1. GB-15 – לרגיעה והשגת בהירות מחשבתית

נקודות לחיצה להפגת כעס: GB-15
ברפואה הסינית העממית משתמשים בנקודות אלה לעיתים רחוקות יחסית, לרוב במסגרת טיפול בהפרעות נפשיות ורגשיות. בנוסף למטרות אלו, לחיצה על הנקודות למשך מספר דקות עוזרת בהפגת תחושת תסכול ובסיפוק בהירות מחשבתית בזמני כעס. הדרך הטבעית הנוחה ביותר להירגע היא לתת לאדם אחר לעסות אותן עבורכם, מכיוון שפעולתו תשפיע עליכם אחרת מאשר אם תעשו זאת בעצמכם. פרט לכך, עיסוי הנקודות האלה יכול לעזור לכם להפסיק לבכות אם אינכם מצליחים לעצור את הדמעות.
 
את הנקודות תמצאו כ-0.5 ס"מ מעל קו השיער שלכם, ישירות מעל 2 העיניים. הפעילו לחץ קל על 2 הנקודות למשך כמה דקות.

2. GB-41 – להפגת תחושות תסכול וחשש שמובילות לכעס

נקודות לחיצה להפגת כעס: GB-41
כל אחד מאיתנו נתקל במצב שבו הוא חווה תסכול אדיר שגרם לו להתעצבן ברמה שאינה אופיינית לו, ובדיוק במצב שכזה מומלץ לעסות את הנקודה הזו. פעולה שכזו תזכה אתכם ברגיעה ובהפסקת זליגת דמעות שנובעות מלחץ, וגם תעזור לכם לקבל וליישם בחירות נכונות ואמיצות יותר. לכן, עיסוי הנקודה הזו מומלץ למי שסובל מחששות ומחפש דרך נהדרת שתעזור לו לנהל דיון פנימי ללא תסכול, כעס או פחד. שימו לב שלנשים בהיריון מומלץ להימנע מכך.
 
את הנקודה תמצאו בחלק העליון של כף הרגל, רדו עם האצבע מתחת לקו האמצע של האצבעות הרביעית והחמישית עד שתרגישו שקע, והפעילו עליו לחץ קל למשך כמה דקות ב-2 כפות הרגליים. 

3. GB-21 – להפגת כעס מן העבר ותחושת טינה

נקודות לחיצה להפגת כעס: GB-21
הרבה מהכעס והטינה שאגורים בתוכנו מגיעים אל הכתפיים, וניתן אפילו להרגיש זאת כשהן נעשות מתוחות וטווח התנועה שלהן ושל הצוואר נהיה קטן יחסית. עיסוי הנקודה הזו יכול להעביר את האנרגיה שהצטברה בכתפיים אל שאר חלקי הגוף שנמצאים מתחתיהן, אך שימו לב כי הדבר לא מומלץ עבור נשים בהיריון.
 
את נקודת הלחיצה הזו תמצאו בנקודת האמצע שבין מעלה הצוואר לקצה הכתף. עליכם להפעיל לחץ חזק יחסית על שריר הטרפז, ומפני שמדובר בפעולה שקשה לעיתים לעשות לבד, מומלץ לבקש מאדם אחר שיעסה את הנקודה הזו עבורכם בזמן שאתם יושבים או שוכבים.

4. PC-6 – לרגיעה מידית בזמני לחץ וכעס

נקודות לחיצה להפגת כעס: PC-6
עיסוי נקודה זו שנמצאת ממש קרוב לפרק כף ידכם, מתמחה בהרגעת מערכת העצבים במהירות וביעילות. פרט לשימוש בעתות של כעס ולחץ, פעולה זו יכולה לעזור גם במניעת בחילות ומחלת ים, ובניגוד להפעלת לחץ על נקודות מסעיפים 3-2, שאינה מומלצת לנשים הרות, עיסוי הנקודה הזו דווקא תסייע להן רבות על מנת להפיג בחילות בוקר.
 
כדי למצוא את הנקודה הניחו 3 אצבעות מתחת לפרק כך היד, והנקודה תמצא אחריהן, היכן שאמורה להיות האצבע הרביעית. לחצו על הנקודה בחוזקה מעטה עד שתרגישו תחושת כאב קלה מאוד (1-2 בסולם כאב של 1 עד 10). 

5. LU-7 – להפגת כעס מגורמים שאינם בשליטתכם

נקודות לחיצה להפגת כעס: LU-7
לפי הרפואה הסינית העממית, הריאות הן האיבר שעוזר לנו להתמודד עם חוויות מלחיצות ואבל, ועיסוי נקודה זו אמור להשפיע עליהן באופן חיובי שעוזר להפיג תחושות שכאלו. בשל כך, אם אתם חשים שהכעס נובע מגורמים שאינם תחת שליטתכם וגורם לכם לאבד שליטה על המעשים והפעולות שלכם, מומלץ שתעסו את הנקודה הזו.
 
כדי למצוא אותה שלבו את כפות הידיים כאילו שאתם מנסים ללחוץ לעצמכם את היד, ובעזרת האצבע המורה שמעל לאגודל, לחצו למשך כמה דקות על השקע באמה באזור שממשיך את עצם האגודל.

6. LV-3 / LV-2 – להפגת כעס שקיים על אדם אחר

נקודות לחיצה להפגת כעס: LV-3 / LV-2
אם יש בכם כעס רב על אדם מסוים ואתם לא נותנים לתחושה זו לצאת החוצה, מומלץ מאוד שתעסו את הנקודה LV-2 למשך מספר דקות. מנגד, אם אתם חשים כעס ועומדים להתפרץ על אותו אדם, מומלץ שתעסו את הנקודה LV-3 כדי להירגע. תוכלו כמובן גם לעסות את שתיהן בכל מצב והן יספקו לכם רגיעה מידית, אך מומלץ שלא לעשות זאת בזמן היריון.
 
כדי למצוא את נקודת LV-2 לחצו על בסיס נקודת החיבור שבין הבוהן הגדולה לאצבע השנייה, מהחלק העליון של כף הרגל. נקודת LV-3 נמצאת ממש תחתיה.
 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.