print header

9 משפטים שגברים שונאים לשמוע מבנות הזוג שלהם

ריבים ומחלוקות הם חלק בלתי נפרד מזוגיות ארוכת טווח, ולא פעם אנחנו מתקשים להגיע להסכמה אמתית עם בני הזוג שלנו בנוגע לסוגיות שונות. עם זאת, בחלק מהמקרים המקור לוויכוחים עלול להיות במשפט אחד פשוט שאמרנו, מבלי להבין שבן או בת הזוג שלנו יכולים להיפגע ממנו. מטפלים זוגיים החליטו לשתף את הרשת ב-9 המשפטים שגברים הכי שונאים לשמוע מבנות הזוג שלהם, לצד הסיבות שמאחורי הרגשות השליליים הללו והחלופות שיוכלו להשיג תוצאות טובות הרבה יותר. 
 
זוג בריב
 

1. "לא משנה, אני פשוט אעשה את זה לבד"

אצל בני זוג רבים קיים פער בקצב בו הם מבצעים מטלות שונות, כאשר אחד מהם מהיר ויעיל ואילו לשני נדרש זמן רב יותר כדי להשלים את העבודה. לפיכך, אם אתן מבקשות מבני הזוג שלכן להתקשר לשרברב כדי לתקן את הבעיה בצנרת, תנו להם הזדמנות לעשות זאת לפני שתחליטו שאתן מעדיפות לבצע את השיחה בעצמכן, או בקשו מהם לציין מתי יוכלו להתקשר כדי שלא תצטרכו לדחוק בהם. "רוב הסיכויים שבן הזוג רוצה לעזור לך ולשמח אותך", מציינת הפסיכולוגית ד"ר אן קראולי, "וזה מתסכל אותו לשמוע שאת מרמזת על כך שאת לא חושבת שהוא מסוגל להשלים את המשימה בעצמו". 

2. "היית צריך לדעת את זה"

לדברי הפסיכולוג הקליני ד"ר ריאן האוס, מי שמצפה שבן או בת הזוג שלו ידעו לפרש ולפענח כל מחווה שלו, צפוי להתאכזב באופן קבוע. לפיכך, הכעס של חלק מהנשים על כך שבני זוגן אינם מצליחים לקרוא בין השורות או להבין מה הן מצפות שיעשו, גורם לגברים לתסכול ולתחושת חוסר אונים. "הדרך הפשוטה להימנע מלצער את עצמכן, היא פשוט לגשת ולבקש מבני הזוג שלכן לעשות את מה שאתן רוצות." 
אישה כועסת על גבר

3. "מה דעתך על המראה שלה?"

ייתכן שאתן בוחנות את האופן בו נראות נשים אחרות בסביבתכן, אבל האם אתן באמת רוצות לדעת מה חושבים עליהן בני הזוג שלכן? יועץ הזוגיות קורט סמית' טוען ששאלות כאלה מעמידות גברים במצב לא נוח, כיוון שהם יודעים שאף תשובה שיענו לא תוכל להיות מספקת. "רוב הגברים כבר זיהו את הנשים היפות בחדר, אבל אם חשוב להם לכבד את בנות הזוג שלהם הם יבחרו שלא להסתכל עליהן", הוא מוסיף. "הצבעה על אותן הבחורות תגרום להם לתחושת אי נוחות, והם עלולים לומר את הדבר הלא נכון רק מתוך ניסיון שלא להרגיז או לפגוע בכן".  

4. "אנחנו צריכים לדבר"

"אין שלוש מילים שמפחידות גבר נשוי יותר מאלה", אומרת מרסיה נעמי ברגר, מטפלת זוגית ומחברת ספרים בנושאי זוגיות. "המשפט 'אנחנו צריכים לדבר' הוא סימן עבור גברים רבים לכך שלנשותיהם יש טענות או ביקורת כלפיהם, ולכן במקום להיות פתוחים לשיחה הם עלולים להסתגר ולהתנתק. מכאן, שבמקום להכין את בן הזוג שלך מראש לכך שאת רוצה לדבר איתו, את עלולה להוביל להיפך הגמור". כדי להימנע מהתוצאה הזו, נסו לבחור בניסוחים אחרים כמו "אני ממש אשמח שנדבר", "מתי נוח לך שנדבר?" וכדומה. 
גבר ואישה מתווכחים
 

5. "תתנהג כמו גבר"

כשם שאף אישה לא רוצה שיאמרו לה לנהוג בנשיות, כך אף גבר לא רוצה שיאמרו לו כיצד להתנהג כמו גבר. לא קיימת דרך אחת להיות גבר או לנהוג בגבריות, וד"ר האוס מציין כי שימוש במשפט "תתנהג כמו גבר" עלול להתפרש כהתקפה על הזהות של בן הזוג, שיפנים אותה כאמירה מלאה בבוז ובלעג. במקום להשתמש במילים קשות במצבים בהן אתן מאוכזבות מבני הזוג, הסבירו להם כיצד הם טעו כדי שיוכלו לתקן את המצב במקום לגרום להם להרגיש רע עם עצמם. 

6. "אני לא אמא שלך"

בן זוג שמתנהג בילדותיות עלול לגרום אצל נשים רבות לתסכול, אך ישנן דרכים יעילות יותר לעודד אותו לשים את הבגדים המלוכלכים שלו בסל הכביסה מאשר לספר לו שאתן לא מעוניינות להרגיש כמו אמא שלו. "גברים רבים רגישים בנוגע ליחסים שלהם עם אימהותיהם משלל סיבות, ואזכורן בהקשר למערכת היחסים שלכם עלול להוסיף לחץ למצב שהוא כבר טעון מלכתחילה", אומר סמית' ומוסיף, "זו לא הדרך הנכונה לעודד אותם לשנות התנהגות שאתן לא אוהבות". הצביעו על הטעות או על הבעיה מבלי להקטין את בן הזוג או להוסיף אנשים נוספים ליחסים שלכם, ותוכלו לזכות בתוצאות טובות יותר ובשיתוף פעולה מצדו. 
אישה מנקה את הבית

7. "אתה אף פעם לא..."

במקרים בהם מדובר בהתנהגות שחוזרת על עצמה, כמו הימנעות משטיפת כלים, התעלמות מפח אשפה שעולה על גדותיו או הסעת הילדים לבית הספר בזמן, מפתה להשתמש במשפט שיכלול שימוש במילים "אף פעם לא", אולם המילים הללו, כפי שמזכירה ברגר, אינו צפויות לעורר שינוי באופן ההתנהגות. זאת, משום שהן לא משאירות מרחב תמרון לשיפור, מאחר שהן מציגות מצב קיים כעובדה ומקבעות אותו. ברגר ממליצה לומר למשל "אני אעריך את זה אם תרוקן את מדיח הכלים הערב", ולהודות לבן הזוג לאחר שהמטלה מבוצעת. "כך תוכלו לצפות לתוצאות חיוביות ולעזרה גם בעתיד", היא מסכמת. 

8. "עלית לאחרונה במשקל, נכון?"

כולנו משתנים לאורך השנים, ובשעה שחלק מהשינויים הללו הם חיוביים, אחרים עלולים להיראות לנו פחות רצויים או נחוצים. במקום לציין שינויים שליליים במראה של בני הזוג שלכן, נסו את הגישה התומכת וציינו שתשמחו אם הם יצטרפו אליכן בחדר הכושר, אומרת המטפלת הזוגית בקי ווטסטון. "הרמיזה הבוטה שקשורה לכך שהגוף שלהם כבר לא נראה כמו בעבר תגרום להם למבוכה, ועלולה גם להוביל לצריכת קלוריות גבוהה רק כדי להכעיס אתכן", היא מוסיפה. 
גבר עומד על המשקל

9. "אתה יוצא שוב עם החברים שלך?"

ד"ר האוס ממליץ שלא להתייחס אל המפגשים של בני זוגכן עם החברים שלהם כאל איום לחיי הנישואין או רצון שלא להימצא בקרבתכן, אלא להיפך. לדבריו, בילוי זמן בנפרד יכול להועיל למערכת היחסים במקום להזיק לה. "לפעמים בילוי לילה עם חברים הוא רק תירוץ לשתות ולצפות בטלוויזיה, אבל עבור רבים מהגברים מדובר בזמן חשוב שמיועד להתחבר, להתייעץ, לקבל תמיכה ולהביע רגשות מסוימים. נשים המרגישות מאוימות על ידי הזמן הזה ומנסות למנוע מהבעלים שלהן להשתתף בו, עלולות לגרום לניתוק של מערכת תמיכה שחיונית עבורם". כל עוד חשוב לבני הזוג שלכן לבלות גם אתכן, אפשרו להם לצאת עם החברים ללא רגשות אשם. האוס מסכם שיש סיכוי טוב שדווקא הזמן הזה יהפוך אותם לבעלים ולאבות טובים ואכפתיים יותר. 
 
מקור תמונות: elisfanclubcraigloftusTina FranklinMagnus D
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.