print header

14 שימושים מפתיעים ושימושיים בקצף גילוח

קיימים לא מעט פתרונות שונים ומגוונים שמאפשרים לנו להחליף את חומרי הניקוי המסורתיים בחומרים זמינים וטבעיים יותר, שמסייעים לנו להתמודד עם כתמים, לכלוך ובעיות אחרות. המוצר הבא הוא ככל הנראה אחד מהמפתיעים ביותר, שהרי מי חשב שיש שימושים נוספים לקצף שנועד לרכך את הזיפים טרם הסרתם? אם נשאר לכם קצף גילוח שאינכם משתמשים בו, או שמא מתחשק לכם להתוודע לביצועיו היעילים והמפתיעים, אתם מוזמנים להכיר את 14 השימושים הנהדרים הבאים. 
 
אבא ובן עם קצף גילוח על פניהם
 

1. חיטוי ידיים 

לא פעם במהלך היום ידינו מתלכלכות בגין פעולות כאלה ואחרות, ורבים מאתנו נוהגים לנקות אותן באמצעות ג'ל חיטוי במקרה שאין מקור מים זמין במקום. עם זאת, אנשים רבים לא כל כך מחבבים את ריחו של הג'ל המחטא, שבדרך כלל מכיל אלכוהול, ולכן תשמחו לגלות שכדאי להניח בתיק דווקא קצף גילוח במקום את אותו הג'ל. כל שעליכם לעשות הוא להשפריץ מעט קצף גילוח על הידיים, לשפשף אותן זו בזו ולנגב עם מטלית יבשה, ללא כל צורך במים! פעולה זו תעלים את הלכלוך, הגריז או השומן ותאפשר לכם ליהנות מידיים נקיות ומצוחצחות. 
ידיים מכינות פסל מחימר

2. ניקוי אמבטיות ואריחים

אם חומרי ניקוי האריחים או האמבטיה הקבועים שלכם אזלו, או שאתם מעדיפים להשתמש בחומרים שאינם מכילים כימיקלים מסוכנים, תוכלו לנקות את אותם המשטחים בקלות באמצעות קצף הגילוח. מרחו מעט קצף בתוך האמבטיה ועל האריחים, הניחו לו להיספג במשך מספר דקות, נגבו אותו עם מטלית יבשה ותיווכחו כיצד הלכלוך נעלם. יש לציין שאם לא ניקיתם זמן מה את חדר המקלחת, ככל הנראה תצטרכו לשפשף את קצף הגילוח באמצעות מברשת נוקשה ולהפעיל מאמץ קל למען השגת התוצאה הרצויה. 
חדר מקלחת

3. הברקת שמשת המכונית 

כשאנחנו נכנסים לאוטו ולפתע מבחינים שהשמשה מלאה באדים, אנו עלולים להתעכב מספר דקות עד שנוכל לצאת לדרך ולנהוג. זו הסיבה שחשוב להכיר את הדרך היעילה להעלמת האדים: מרחו מעט קצף גילוח על השמשה, נגבו אותה עם מטלית יבשה ותוכלו להתחיל בנסיעה בטוחה. זה גם יעזור למנוע את הצטברות האדים בזמן הנהיגה עצמה.
מבט מתוך האוטו אל החוץ דרך השמשה

4. ניקוי גופי כרום

בבתים רבים ברזי האמבטיה והמטבח בדרך כלל עשויים ממתכת אפורה ומבריקה הנקראת כרום, והם יכולים להיראות מרשימים והדורים כל עוד נדאג לשמור עליהם נקיים. מרחו בנדיבות קצף גילוח על גופי הכרום השונים, המתינו מספר דקות, נגבו את כל הלכלוך שהצטבר באמצעות מטלית לחה ולאחר מכן עם מטלית יבשה, ותזכו בברזים נקיים ומבריקים. תוכלו לנקות גם כלי עבודה ופריטים נוספים העשויים מכרום באותה הדרך. 
פלייר

5. מירוק המשקפיים

לעתים, כשנקנה משקפיים חדשות, נקבל יחד עם הזוג נוזל לניקוי העדשות. במקרה שנגמר לכם אותו הנוזל, תוכלו לנקות את עדשות המשקפיים שלכם ביעילות גם בעזרת קצף גילוח. מרחו מעט ממנו על עדשות המשקפיים ונגבו אותן עם מטלית רכה ויבשה, וזכו בראייה צלולה ובהירה.
משקפי ראייה
 

6. ניקוי התנור

תוכלו לנקות את התנור שלכם בקלות, ובה בעת ליהנות מריח רענן, הודות לקצף הגילוח הנהדר. רססו מעט מן הקצף בתוך התנור, שפשפו בעדינות באמצעות ספוג, שטפו היטב עם מים נקיים ותיהנו מתנור מבריק ונקי.
תנור פתוח

7. העלמת כתמים משטיחים

השטיחים שמעטרים את רצפות ביתנו מוסיפים צבע רענן ומעניקים תחושה נעימה לכפות הרגליים, אך בו בזמן דורשים טיפול שעלול להסתכם בלא מעט כסף. לכן, במקום להשתמש בתכשירים שונים ולעתים יקרים לניקוי שטיחים, נסו לרסס קצף גילוח על הכתמים ואין ספק שלא תתחרטו. לאחר שריססתם, המתינו דקה אחת בלבד ונגבו את השטיח היטב עם מטלית יבשה. יש לציין שרצוי לבצע בדיקה ראשונית על אזור שאינו בולט בשטיח שלכם, כדי לוודא שהחומר אכן מתאים לסוג האריג ולמנוע מצבעו לדהות.
שטיח מגולגל לצורת גליל

8. הברקת מראות 

לאחר שניקיתם לא מעט שטחים בחדר הרחצה, תוכלו להשלים את העבודה ולנקות ביעילות גם את המראות. מרחו מעט קצף גילוח על פני שטחה של המראה, המתינו מספר שניות ונגבו אותה עם מטלית לחה. לסיום, העבירו מטלית יבשה ותיהנו ממראה מבריקה ונטולת אדים. מומלץ לעשות זאת פעם בשבוע, וכמובן שתוכלו ליישם זאת על כל המראות שבביתכם.
גבר עומד מול מראה

9. ניקוי רהיטים מרופדים

באותו האופן שקצף גילוח נמצא יעיל לניקוי שטיחים, תוכלו להבריק עמו גם את הרהיטים המרופדים השונים שבביתכם. כפי שצוין קודם לכן, מומלץ לבצע התאמה בין הקצף לסוג הריפוד על ידי בדיקה במקום שאינו בולט לעין. לאחר שווידאתם כי אכן הצבע אינו דוהה, תוכלו לנקות את הרהיטים בצורה יעילה ופשוטה על ידי מריחת מעט קצף על האזור המוכתם וניגוב עם מטלית יבשה. 
כיסאות מרופדים

10. צחצוח נעלי ספורט

נעלי ספורט מרופטות הן אינן מרשימות, לא משנה מהו המותג או הצבע שלהן. החדשות הטובות הן שתוכלו להסיר מהן לכלוך בקלות הודות לקצף הגילוח. מרחו מעט קצף על הנעליים, נגבו אותן עם מטלית יבשה ותזכו בנעליים נקיות כחדשות.
נעליים לבנות

11. מירוק תכשיטים

ככל שהזמן עובר התכשיטים האהובים שלנו מאבדים מהחיות והברק שלהם, אך תוכלו להעניק להם מראה נהדר בקלות רבה. עליכם להצטייד במברשת שיניים משומשת, מים, מטלית רכה וכמובן קצף גילוח. רססו מעט קצף ושפשפו בעדינות רבה את פני התכשיט כדי להסיר את האבק והלכלוך. שטפו במים, ולבסוף לטשו אותו עם מטלית רכה או הניחו לו להתייבש בסביבה יבשה.
שני טבעות אחת על גבי השנייה

12. הסרת לק מהעור

אם אתן נוהגות למרוח לק על הציפורניים שלכן באופן עצמאי, ודאי לא פעם גם העור שמסביב לציפורניכן נהנה ממעט צבע שלאחר מכן התקשיתן להסיר. בפעם הבאה שזה קורה, מומלץ שתנסו את השיטה הנהדרת הזו: המתינו עד שהציפורניים יתייבשו לחלוטין, ובמקום לעבור על העור עם מסיר לק, שעלול להוריד באותה העת גם את הלק שמרחתן, מרחו קצף גילוח רק על האזורים שהתכלכלכו. שפשפו היטב ובעדינות ושטפו את הידיים במים. 
אישה מורחת לק על האצבעות שלה

13. הסרת כתמים מבגדים 

אם תנסו לשחזר בראשכם כמה פעמים בגדיכם הוכתמו ממאכלים שונים, ככל הנראה תזכרו בלא מעט מקרים. אין ספק שהתגובה הראשונית יכולה להיות משמעותית בכל הנוגע להצלחת העלמת הכתם בהמשך, כך שבמקרה שחרדל, קטשופ או כל רכיב אחר לכלך את בגדיכם זכרו לבצע את הפעולות הבאות: נגבו את הלכלוך באמצעות מטלית לחה, לאחר מכן השפריצו קצף גילוח על האזור הרצוי ושפשפו היטב באמצעות אצבעותיכם. המתינו כדקה, ולבסוף נגבו שנית באמצעות מטלית. התוצאות ללא ספק עומדות להפתיע אתכם!
אדם עם כתם על החולצה

14. שימון צירים חורקים

הדלת החורקת פוגמת בשלוותכם ואינכם יודעים איפה הנחתם את השמן הישן? רססו מעט מאוד קצף גילוח בתוך הציר, ופעולה זו תבטיח לכם שהדלת לא תחרוק יותר. כמובן שתוכלו ליישם זאת גם על צירים חורקים אחרים, במיטת הנוער של הילדים או במכונית.
דלת

מקור התמונות: Stuart Conner ,spilltojill ,Dean Shareski ,Dean Shareski

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.