print header

טיפים יעילים ופשוטים לאיפור מושלם

איפור משמש נשים רבות, ובואו לא נתבייש בכך, לפעמים גם גברים, מסביב לעולם מדי יום כדי לזכות במראה זוהר ונוצץ ללא פגמים. החל משימוש במסקרה, מייק-אפ, אייליינר, קונסילר ועוד, כל שלב בשגרת האיפור נועד למטרה אחרת ולכן זה לא מפתיע שיש בתחום הזה כמה וכמה דברים שאפשר ללמוד כדי לשפר אותו. כדי שתוכלו להשיג את התוצאות הטובות ביותר עבורכן, ריכזנו 7 נושאים ואת הטיפים הייחודיים לכל אחד מהם. אתן וגם אתם מוזמנים להמשיך ולקרוא ולגלות את סודות האיפור הפשוטים והמתקדמים שיעניקו לכם מראה צעיר, חי ונוצץ שיגרום לסובבים לקנא בכם.
 
טיפים לאיפור: אישה מחזיקה שפתון ומראת כיס

1. פריימר

פריימרים חשובים מאוד לשימוש בתהליך האיפור מפני שהם עוזרים לשמור על המייק-אפ לאורך כל היום ולהסתיר קמטים דקים. כדי שתוכלו לקבל גוון עור פנים מושלם עליכן לעקוב אחר ההמלצות הבאות:

טיפים לאיפור: אישה מורחת פריימר מול מראה
 • השתמשו בספריי מי ורדים לייצוב העור – שימוש בספריי מי ורדים עוזר לערפל את עור הפנים, מה שמעניק בוהק טבעי ומרגיע.
 • בחרו את הפריימר המושלם – יש לבחור את הפריימר המושלם עבור צבע העור שלכן. אם תעשו זאת, האיפור שלכן לא ייפגע בעקבות ספיגת שמנים מהעור, תרככו את הקמטים הדקים ותנטרלו אדמומיות. אם צבע העור שלכן כהה, בחרו פריימר ורוד בהיר כדי לתת לו זוהר עדין, או בחרו בגוון לילך עבור עור בהיר ופריימר ירוק כדי לנטרל אדמומיות.
 • שמרו על הסדר – מומלץ תמיד להתחיל במתקן גוון לאחר מכן במייק-אפ ולבסוף בקונסילר. חשוב לעקוב אחר הסדר הזה כדי לקבל גימור מושלם בכל פעם.
 • מרחו שכבה דקה – אל תגזימו בכמות הפריימר שאתן מורחות ופשוט השתמשו בטיפה קטנה, כגודל של צימוק, ושפשפו אותו בעדינות לתוך העור בעזרת האצבעות כדי לקבל כיסוי שווה. אם תשתמשו בהרבה פריימר הוא יחדור מתחת למייק-אפ ושימוש במברשת רק יגרור אותו מסביב.
 • מרחו בעדינות על העיניים – ודאו שאתן מורחות בעדינות את פריימר העיניים סביב האזור הזה לפני שאתן משתמשות בקונסילר וצללית. למי שסובלת מעיניים עייפות, הפריימר עוזר לעמעם את העיגולים הכהים סביב העיניים ולהאיר את כל האזור.
 • מרחו על השפתיים – כדי לשמור על צורת השפתיים שלכן מומלץ להשתמש בפריימר שפתיים – בזכותו גם תוכלו לשמור על השפתון הרגיל שלכן לאורך כל היום. למעשה, שימוש בפריימר עיניים לשפתיים יעשה את העבודה בצורה טובה יותר כך שלא תצטרכו לעשות תיקונים במהלך היום.

2. מייק-אפ

לכולנו יש פגמים או כתמים מתחת לעיגולי העיניים שאותם אנו רוצים להסתיר ולגרום לעור שלנו להיראות מושלם, לכן חשוב לבצע את הפעולות הבאות.

טיפים לאיפור: אישה מעבירה מברשת איפור על הלחיים שלה מול מראה
 • בחרו את הצפיפות הנכונה – הבחירה במייק-אפ הנכון תלויה במראה שאותו אתן רוצות להשיג, לשם כך ישנם שלושה סוגים של מייק-אפ המציעים כיסוי שונה: שקוף ודק, מדיום ומלא. עבור כיסוי עדין השתמשו במייק-אפ שקוף ודק, עבור הסתרת אדמומיות או פגמים בחרו במייק-אפ הבינוני ועבור כיסוי הפנים לחלוטין השתמשו במלא.
 • התחשבו גם בצוואר – חשוב מאוד להסתכל גם על הצוואר שלכן לפני שאתן בוחרות גוון מייק-אפ נכון - ייתכן שיהיה עליכן למצוא מייק-אפ המתאים לשני הגוונים של הפנים והצוואר שלכן. לאחר שבחרתן את הגוון המתאים מרחו אותו גם באזור החזה, במיוחד אם אתן לובשות חולצות חושפות.
 • מצאו את הגוון הנכון – אם אתן לא בטוחות איזה גוון תואם את צבע העור שלכן, תוכלו למרוח את הסוגים השונים לאורך הלחי או הלסת שלכן - על ידי כך תוכלו לראות איזה מהסוגים מתאים לעור שלכן באופן מושלם.
טיפים לאיפור: אישה עם 3 פסי מייק אפ על הלחי שלה
 • השתמשו בתאורה טבעית – אם אין לכן חלון גדול בחדר המקלחת, עליכן לבדוק היטב את המייק-אפ שמרחתן תחת אור טבעי לפני שאתן יוצאות מהבית – על ידי כך תוודאו כי המייק-אפ שלכן חלק וללא קווים נראים לעין.
 • התחשבו בעונות השנה – במהלך חודשי הקיץ יש נטייה להשתזף, דבר זה יכול להשפיע על בחירת גוון המייק-אפ שלכן, לכן כדאי להתאים את גוון המייק-אפ לצבע העור שלכן לפי העונה.
 • התחילו מהאמצע – כאשר אתן מורחות את המייק-אפ עליכן להתחיל ממרכז הפנים ולעבוד כלפי חוץ – שיטה זו תשאיר את התיקונים והסידורים האחרונים סביב מערכת הפנים שלכן.
 • מרחו על האוזניים – בדומה לצוואר ולחזה, עליכן למרוח את המייק-אפ בעדינות גם על האוזניים כדי ליצור מראה מושלם שיאזן את החלקים השונים סביב הפנים שלכן.
 • מרחו כלפי מטה – לכולנו יש שערות קטנות ובהירות על הלחיים, לכן חשוב למרוח את המייק-אפ כלפי מטה ולא הפוך – כך תבטיחו שהשערות יופנו כלפי מטה ולא יבלטו כך שכולם יראו אותן.
טיפים לאיפור: הסבר בתמונה כיצד נכון ולא נכון להשתמש במייק אפ

3. קונסילר

קונסילר עוזר להסתיר את סימני העייפות – עיגולים כהים מתחת לעיניים. משום שזו בעיה נפוצה כל כך, מוטב להיעזר בהמלצות הבאות.

טיפים לאיפור: אישה מורחת קונסילר מתחת לעיניים שלה
 • חממו את הקונסילר – לפני שאתן מורחות את הקונסילר, חממו אותו בעזרת כף ידכן – החום מרכך את המרקם של הקונסילר וכך מובטחת מריחה חלקה על העור.
 • ערבבו ביחד עם קרם לחות – אם אתן רוצות להגיע לתוצאות מושלמות, ערבבו את הקונסילר יחד עם קרם לחות ביחס של 1:3 לטובת קרם הלחות. קל מאוד להכין את התערובת הזו ואותה ניתן למרוח בכל מקום על הפנים שלכן כדי ליצור שלמות – עיניים, אף, לחיים ועוד.
 • מרחו רק לאחר מייק-אפ – לאחר שמרחתן את המייק-אפ שלכן, קחו את הקונסילר וכסו את האזורים שזקוקים לחיזוק - כך אתן תשתמשו בקונסילר הרבה פחות.
 • ציירו משולש – את הקונסילר יש למרוח בצורת משולש מתחת לעיניים כאשר קודקוד המשולש פונה כלפי מטה, צורת המשולש מסתירה את העיגולים הכהים ויוצרת אשליה של פנים מורמות.
טיפים לאיפור: פרצוף אישה עם משולשי קונסילר מתחת לעינייה
 • השתמשו בקונסילר ירוק – בעת כיסוי פגם בפנים שלכן מוטב להשתמש ראשית בקונסילר ירוק כדי לנטרל את האדמומיות ורק לאחר מכן להוסיף את הקונסילר שמתאים לגוון העור שלכן.
 • אל תשימו על העפעפיים – חשוב מאוד לשים לב שאתן לא מורחות את הקונסילר על העפעפיים – מעשה שכזה רק יוצר מראה מקומט ולא נעים.
טיפים לאיפור: תמונה של אישה לפני ואחרי איפור
 • הכפילו את הכמות – אם העיגולים הכהים מתחת לעיניים לא מוסתרים כרצונכן, הכפילו את כמות הקונסילר שאתן מורחות כדי להעניק לעצמכן מראה רענן.
 • השתמשו במייק-אפ נוזלי – מייק-אפ נוזלי יכול לשמש כמכפיל כוח אם הקונסילר שלכן נגמר או לא מתאים לכן. כל שעליכן לעשות זה למרוח נקודה קטנה של מייק-אפ על השטח הרצוי, להניח לה לשבת מספר דקות ולאחר מכן למרוח אותה בעדינות.

4. ברונזר\סומק

הוסיפו זוהר ורוד עדין או שיזוף בצבע ברונזה ללחיים עם סומק או ברונזר. אם אתן נאבקות עם המוצרים האלו ולא מצליחות להשתמש בהם כדי לקבל תוצאות טובות, מוטב שתכירו את ההמלצות הבאות.

טיפים לאיפור: אישה מחזיקה מראת כיס ומברשת
 • השתמשו בסומק לפני המייק-אפ – רצוי לזכור להשתמש ראשית בסומק ולאחר מכן במייק-אפ – זוהי דרך ייחודית שתגרום לכן להיראות כאילו אתן זוהרות באופן טבעי וללא איפור.
 • השתמשו בסומק בהתאם לצורת הפנים שלכן – לפני השימוש בסומק, ודאו שאתן מבינות את צורת הפנים שלכן. סומק מתאר את קווי הפנים ועצמות הלחיים בצורה ברורה לעין, לכן הוא צריך להיות מיושם בחלקים הנכונים של הפנים כדי להדגיש את האזורים היפים ולרכך את אלו שבולטים לדעתכן.
טיפים לאיפור: סכמה של צורות פנים שונות
 • השתמשו בממחטה – כדי ליצור צבע יפה על הלחיים שלכן, השתמשו בממחטה במקום מברשת ובצעו תיקונים אחרונים בעזרת ספוג איפור.
 • ציירו משולש – ציירו שני משולשים הפונים כלפי מטה באזור הלחיים שלכן כדי לקבל מראה מחוטב, ולסיום מרחו את המשולשים כלפי חוץ בעדינות.
 • סמנו בעזרת עפרון – כדי למצוא את האזור שבו אתן צריכות לשים את הסומק או הברונזר, פשוט סמנו אותו בעזרת עפרון איפור בדיוק מתחת לעצם הלחיים שלכן.

5. פודרה

זה לא משנה אם אתן מעדיפות להשתמש במייק-אפ על מנת לקבל מראה מושלם לאורך היום או לבצע תיקונים במהלכו, חשוב למצוא את הפודרה הנכונה שתתמזג עם העור שלכן. מוטב להימנע מפודרות שלא תואמות לגוון העור שלכן ולבדוק כיצד הן משפיעות על העור שלכן בתאורה טבעית, כל זאת לצד ההמלצות הבאות שכדאי להכיר.

טיפים לאיפור: אישה מעבירה מברשת על הלחי שלה
 • להשתמש בסוג פודרה נכונה – עשו את הבחירה בין פודרה אבקתית או מוצקה – אבקתית תקבע את האיפור שלכן במקום ומוצקה מתאימה יותר לתיקונים במהלך היום. בנוסף, מומלץ להשתמש בפודרה שקופה למחצה כדי למנוע הוספת גוון על המייק-אפ והקונסילר שלכן.
 • בחרו את הגימור הנכון – ישנם שני סוגי גימורים לפודרה: גימור מט או גימור מבריק, לכן חשוב להחליט לפני הקנייה איזה גימור אתן רוצות. גימור מבריק יעניק לכן מראה זוהר ואילו גימור מט יעניק לכן מראה פורצלני וקרמי.
 • מצאו את המברשת הנכונה – כדי ליצור את הגימור הטוב ביותר עליכן להשתמש במברשת המתאימה לשם כך – שימוש במברשת רכה במיוחד כדי לשים את הפודרה תשדרג את המראה שלכן.
 • שימו דגש על אזורים מבריקים – חשוב לעשות שימוש בפודרה ראשית במקומות המבריקים באופן טבעי בפנים שלכן – ברוב המקרים זה אזור ה-T. לאחר מכן המשיכו לפזר את הפודרה בשאר האזורים כדי לכסות באופן שווה, מבחינת גוון, את הפנים שלכן.

6. עיניים

צללית, אייליינר או מסקרה מדגישים את צבע וצורת העיניים בנוסף לריסים, לכן חשוב להכיר את סודות היופי הבאים.

טיפים לאיפור: אישה מעבירה עיפרון על הריסים
 • גרמו לעיניים שלכן לנצוץ – אם אתן רוצות לגרום לצללית לבלוט, כסו ראשית את העפעפיים בעיפרון אייליינר לבן לפני החלת הצללית המועדפת עליכן – הצבע הלבן מאפשר לצללית לנצוץ.
 • חברו את הנקודות – אם אתן מתקשות לצייר קו ישר ומושלם כשאתן משתמשות באייליינר, פשוט ציירו נקודות קטנות בקו העין. לאחר מכן תוכלו בקלות לחבר את הנקודות יחדיו וליצור את הקו המושלם.
 • מנעו מהמסקרה מלהתגבש – האם גם לכן קרה שהמסקרה התגבשה יחדיו? פתרון פשוט הוא לנגב את עודף הקרום שנוצר לפני השימוש בה – כך תשתמשו רק במסקרה שאתן צריכות ורוצות.
 • תלתלו את הריסים לפני שימוש במסקרה – רבים טועים ומתלתלים את הריסים לאחר השימוש במסקרה – חשוב לתלתל אותם לפני, מפני שלאחר ששמים מסקרה ומבצעים תלתול הריסים עלולים להישבר.

7. שפתיים

איפור השפתיים גורם לכל הפנים להיראות מושלמות והן למעשה החלק האחרון שאותו נאפר, לכן חשוב שתכירו את הטיפים החשובים הבאים.

טיפים לאיפור: יד מורחת אודם על שפתיים
 • תמיד להתחיל מהמרכז – ציירו X קטן על מרכז השפה העליונה (היכן שיש שקע קטן) ומנקודה זו מרחו את השפתון אל עבר הקצוות החיצוניים – התחלה במרכז ועבודה כלפי חוץ תעניק לכם גימור מושלם.
 • לבעלות שפתיים קטנות –בעלי השפתיים הקטנות יכולות להפוך את שרבוט השפתיים לגדול יותר בעזרת אייליינר. טכניקה זו דורשת עדינות ומדויקות שכן זה עלול להיראות קומי אם זה נעשה בחובבנות – ציירו פס אייליינר לאורך השוליים החיצוניים של השפתיים ומלאו אותם באודם.
 • השפתיים המושלמות – כדי לקבל תוצאות טובות שמחזיקות מעמד לאורך זמן, קחו פודרה שקופה למחצה וטפחו קלות על השפתיים לאחר מריחת השפתון.
 • הימנעו ממריחת שפתון על השיניים – דבר זה קרה לרובנו, אם זאת יש לנו את הטיפ המושלם כדי להימנע מזה בשנית – כל שעליכן לעשות הוא לשים את האגודל בין השפתיים שלכן לאחר שמרחתן את השפתון, לאחר מכן למשוך אותה החוצה, כך כל שפתון שהיה בדרכו לשיניים שלכן יצא עם האגודל החוצה.
 
אז כפי שכבר הספקתן להבין, איפור הוא תורה שלמה ולא די רק בהכרת שמות המוצרים ותפקידם, יש צורך לדעת איך משתמשים בהם נכונה. אנו בטוחים שלאחר שקראתם את האמור בכתבה זו, כל אחד ואחת מכם יכולים להשתמש במגוון מוצרי הקוסמטיקה בצורה הטובה ביותר!
 
מקור: ukmodels

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.