print header

8 פריטים שאפשר וצריך להכניס למכונת הכביסה

עבור רובנו, מכונת הכביסה היא חלק מהותי מן הבית, שבלעדיו אנחנו פשוט לא נוכל להסתדר כי פרטי לבוש מכל הסוגים, מצעי מיטה ומגבות נכנסים לא פעם ולא פעמיים במהלך חייהם אל המכונה לניקוי שסיר מהם כתמים וריחות לא נעימים כדי שנוכל להמשיך ולהשתמש בהם. עם זאת בבית של רובנו יש גם לא מעט פריטים שאנחנו בכלל לא חושבים להכניס אל מכונת הכביסה, למרות שהיא מהווה פתרון מעולה גם עבור הניקוי הפשוט והמהיר שלהם. לכן כדאי שתכירו 8 פריטים מפתיעים שניתן לנקות בדרך הזו ותבינו כיצד אפשר לכבס אותם, כך שגם הם יוכלו לשמש אתכם כראוי.

שימו לב: לפני שאתם מכבסים כל אחד מהפריטים הללו – מומלץ לבדוק את התווית שלו (אם ישנה כזו) ולוודא שאכן ניתן להכניסו אל המכונה.

פריטים שאפשר להכניס למכונת כביסה: מכונת כביסה פתוחה שעל פתחה מונחת מגבת

1. שטיחי מקלחת

לא רק השטיחים בסלון, גם שטיחי המקלחת שלנו – בין אם מדובר בשטיחי צמר, ובין אם בשטיחי פלסטיק בעלי תחתית דביקה – זקוקים לניקוי משום שבסביבת חדר המקלחת הסגור והלח הם עלולים לבית עבור עובש, בקטריות ואף פטריות. הדרך לעשות זאת היא כך:

  • לשטיחי צמר או בד – נערו מעט את השטיח כדי להוציא לכלוך שהצטבר עליו, ולאחר מכן הכניסו אותו למכונת הכביסה והפעילו על תוכנית רגילה בטמפרטורה גבוהה, כדי לוודא שיעבור ניקוי יסודי. לסיום תלו את השטיח לייבוש או הכניסו אותו למייבש הכביסה, וודאו שהשטיח אכן יבש לפני שאתם מחזירים אותו למקומם.
  • לשטיחי פלסטיק – ראשית בדקו שתחתית השטיח הדביקה אינה סדוקה או מתקלפת (אם כן, כדאי לכם לשקול להחליף שטיח כי החלקיקים המתקלפים יכולים להיתקע בתוך מכונה כביסה או מייבש ולסתום אותם) ולאחר מכן הכניסו אותו למכונת הכביסה והפעילו אותה על תוכנית רגילה בטמפרטורה נמוכה; השתמשו בנוזל כביסה עדין. בסיום תלו את השטיח לייבוש או הניחו אותו במייבש והפעילו על תוכנית עדינה.
פריטים שאפשר להכניס למכונת כביסה: שטיח מקלחת

2. סלי קניות רב פעמיים

כדאי מאוד להקפיד על שטיפה קבועה של סלי הקניות הרב פעמיים שאתם לוקחים לסופר או לחנות המכולת, בייחוד את אלו שאתם לוקחים איתם מוצרי מזון טריים – כגון גבינות, בשרים, אוכל מוכן וכדומה. את הסלים האלו כדאי לכבס באופן תדיר אחרי השימוש, ממש כמו שאתם נוהגים לכבס את מגבות המטבח שלכם. כיבוס הסלים נעשה בהתאם לחומר ממנו הם מיוצרים:

  • סלים מניילון - יש לכבס כשהם הפוכים, ולכוון את המכונה על התוכנית העדינה ביותר כדי למנוע מהם להתפרק; בסיום הכביסה יש לייבש אותם באוויר הפתוח.
  • סלים מבד קנבס או כותנה - פשוט ניתן לשים במכונת הכביסה, לכבס בתוכנית רגילה בטמפרטורה חמה, ולבסוף לייבש במייבש הכביסה.
פריטים שאפשר להכניס למכונת כביסה: סלי קניות ברחוב

3. ווילונות למלקחת

ממש כמו שטיח המקלחת או האמבט, גם ווילונות המקלחת הם פריט שחשוב להקפיד על ניקיונו, על אף שרובנו לא עושים זאת מספיק – אך אולי אחרי שתראו כמה זה קל, תשנו את מנהגיכם. לכיבוס איכותי ויסודי של וילון המקלחת שלכם פעלו כך: הסירו את הווילון, הורידו ממנו את וווי התלייה והכניסו אותו למכונת הכביסה שלכם, יחד עם מגבת או שתיים (כדי למנוע היתפסות או הסתבכות של הווילון בעצמו תוך כדי פעולת המכונה). הוסיפו למכונה חומר כביסה בכמות המספיקה לכביסה בינונית-גדולה, ולאחר מכן הוסיפו חצי כוס אבקת סודה לשתייה, וכבסו בתוכנית רגילה בטמפרטורה גבוהה. בסיום הכביסה, אל תשימו את הווילון במייבש – מאחר ופעולתו עלולה לגרום לווילון להימס או להינזק;  במקום זאת, תלו אותו לייבוש באוויר הפתוח.

פריטים שאפשר להכניס למכונת כביסה: חלק עליון של ווילון מקלחת על רקע חלון

4. מגפי צמר

מגפי צמר הם פריט פופולרי מאוד בתקופת החורף, אבל הם ללא ספק גם נוטים להתלכלך מן הבוץ והשלוליות המצטברים בחוץ בימים הקרים והגשומים. אם אתם חוששים מלכבס אותם שמא הם יהרסו במכונת כביסה, יש לנו פתרון פשוט ויעיל עבורכם לכביסה בטוחה של הפריט יקר הערך הזה: ראשית שימו את המגפיים בשקית רשת לכביסה, ולאחר מכן הכניסו אותם כך אל המכונה. הוסיפו כמות קטנה של חומר כביסה, והפעילו אותה על תוכנית עדינה בטמפרטורה נמוכה. עם סיום התהליך, הוציאו את המגפיים משקית הרשת, וייבשו אותם באוויר הפתוח במשך לילה אחד. כדי לזרז את הייבוש ניתן לדחוס לתוכם נייר סופג או חומר דומה.

פריטים שאפשר להכניס למכונת כביסה: מגפי צמר

5. המצעים של חיית המחמד שלכם

בדיוק כפי שאנחנו דואגים לכבס את המצעים שלנו ולא מזניחים אותם, כך עלינו לוודא שאנחנו לוקחים לתשומת ליבנו גם את הצורך לכבס את פינת השינה של חיית המחמד שלנו – כלומר את הכיסוי שעוטף את המזרן או הספוג שעליו היא יושבת וישנה, כמו גם את השמיכה שלה ואת שאר הבדים שאיתם היא נמצאת במגע קבוע. מומלץ לעשות זאת פעם בשבוע או לכל הפחות פעם בשבועיים – בהתאם לזמן שחיית המחמד מבלה על המשטח. את מצעי פינת השינה יש לכבס על חום של לפחות 60 מעלות יחד עם חומר כביסה ומלבין, כדי להיפטר מכל החיידקים שעלולים להצטבר עליהם. אם חיית המחמד שלכם רגישה לחומרים אלו – השתדלו להשתמש בחומר כביסה טבעי ולתת למצעים סיבוב נוסף של שטיפה. בסיום הכיבוס, העבירו את המצעים למייבש הכביסה, וייבשו על החום הגובה ביותר.

פריטים שאפשר להכניס למכונת כביסה: כלב בפינת השינה שלו

6. כפפות תנור

כפפות תנור הם פריט יעיל לעבודה במטבח, אך כזה שיכול להתלכלך במהירות הבזק בכתמי שמן ובכתמים שחורים ומפויחים שלא נראים כל כך טוב ועלולים להוביל לסכנה בריאותית במקרים חריגים. כדי להסיר מהן את אותם כתמים ולכלוכים מטרידים ולהחזיר להם את המראה הנקי, אתם יכולים להכניס אותם למכונת הכביסה – אך לפני זה שטפו אותם היטב בתערובת של מעט סודה לשתייה עם סבון כלים ומים קרים כדי להסיר מהם את כתמי השמן; לאחר מכן כבסו אותן בתוכנית רגילה בטמפרטורה גבוהה.

פריטים שאפשר להכניס למכונת כביסה: כפפות תנור

7. בובות פרווה

עבור ילדים קטנים רבים, בובות פרווה מהוות פריט אהוב אליו הם נקשרים ובשל כך הם נמצאים במגע קבוע איתו. לכן, כאשר הבובה האהובה של ילדכם מתלכלכת אחרי פרקי זמן ארוכים של שימוש, כדאי לכבס אותה על מנת להסיר את הלכלוך והחיידקים שעלולים להצטבר על פרוותה. כדי לנקות פריטים שכאלו, זה מה שעליכם לעשות: ראשית וודאו שהצעצוע עשוי מבד סינטטי (כזה שלא יקרע או יסבול מנזקים בכביסה), ולאחר מכן הניחו אותו בתוך רשת כביסה. הכניסו למכונת הכביסה והשתמשו בכמות כפולה מהרגיל של חומר כביסה; הפעילו את המכונה על תוכנית עדינה. לסיום ייבשו את הבובה בשמש, ולא במייבש. ולאחר שהיא התייבשה עברו על שאח הפנים של הבובה עם מברשת כדי לתת לה שוב את המראה והמרקם הפרוותי שכה אהוב על ילדכם.

פריטים שאפשר להכניס למכונת כביסה: דובי פרווה זה לצד זה

8. מזרן יוגה או אימונים

לכל אלו שעוסקים ביוגה או בכל סוג דומה אחר של התעמלות ביתית הדורשת מזרן אישי כדאי לדעת שמומלץ לנקות באופן קבוע את הפריט הזה, מכיוון שהוא יכול לתפוס ריחות וחיידקים שכדאי מאוד להסיר לפני שממשיכים לעשות בו שימוש. גם את מזרן היוגה, כמו את שאר הפריטים ברשימה, ניתן לנקות באמצעות מכונת הכביסה – פשוט גלגלו אותו והכניסו אותו למכונת הכביסה  (השתדלו שהוא יהיה כמה שיותר מאוזן בתוך תוף הכביסה); הפעילו את המכונה על כביסה עדינה בטמפרטורה חמה. בסיום יבשו את המזרן באוויר הפתוח, מכיוון שהחום שנוצר במייבש הכביסה עלול לפגום בו.

פריטים שאפשר להכניס למכונת כביסה: מזרן יוגה מקופל

לסיכום...

כפי שראיתם, יש כמה וכמה פריטים שלבטח לא חשבתם שאתם יכולים להכניס למכונת הכביסה, ובגלל זה אולי הזנחתם את ניקיונם או עמלתם קשות ביד כדי להבריק אותם - אבל כעת יש לכך פתרון פשוט ונוח. עם זאת, זכרו שמומלץ לבדוק את התווית ואת הוראות היצרן בנוגע לכל אחד מהפריטים שאתם מכניסים למכונה, כדי שאף אחד מהם לא ייהרס או יזיק למכונה.

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.