print header

8 טעויות נפוצות בסירוק השיער – ואיך לתקן אותן

אחד מהדברים הראשונים שכל אחד מאיתנו עושה כשהוא קם בבוקר או מתארגן בטרם היציאה מהבית, הוא סירוק השיער. זוהי הרי פעולה פשוטה ביותר שאנחנו מבצעים מבלי לחשוב עליה כבר מילדותנו, והיא עוזרת לנו להשיג מראה הרבה יותר חינני ברגע. כיצד תגיבו אם נגיד לכם שכל השנים האלו עשיתם אותה לא נכון? כנראה שתופתעו, כי מה כבר יש לדעת אודותיה ואיך אפשר לסבך אותה? ובכן, מתברר שיש כל מיני טעויות קטנות שאנחנו עושים בעת הברשת השיער שעלולות להזיק לו משמעותית. מפני שאנחנו לא מורידים מערכה של הפעולה הפשוטה הזו ויודעים שמראה השיער יכול להשפיע משמעותית על המשך היום, נציג בפניכם בכתבה הבאה 8 טעויות נפוצות בסירוק שעלולות לפגוע בשיער – וכיצד לתקן אותן. שיהיה לכם יום שיער טוב!
 

1. סירוק בכיוון הלא נכון

סירוק השיער נראה כמו פעולה מאוד פשוטה – מתחילים מהשורש ומברישים מטה עד לקצוות, הרי ככה לימדו אותנו לעשות כבר בגיל צעיר. בשל כך הופתעתי לגלות שמדובר בטעות מזיקה, זאת מכיוון שהשיטה הזו עלולה למשוך שיערות מהזקיק שממנו הן יוצאות, ובכך להפוך אותן לשבירות יותר. אז מהי הדרך הנכונה והבריאה לסירוק שיערכם? פשוט מאוד – מלמטה למעלה. התחילו מסירוק קצוות השיער כלפי מטה ומהתרת הקשרים שיש בהם, ומשם הברישו כל פעם מנקודה גבוהה יותר, כך אתם לא רק תמנעו שבירת שיער אלא גם תעודדו את צמיחתו. דרך נוספת לייעל את הפעולה היא לחלק את השיער לחלקים ולהתיר קשרים בכל קבוצה בנפרד – כמובן בסירוק מלמטה למעלה.

2. סירוק הקצוות בלבד

יתכן שרבים מכם דווקא יודעים כמה חשוב להתחיל את מלאכת הסירוק מהקצוות כפי שהצגנו בסעיף הקודם, אך לא מקפידים להמשיך אותה ולעלות עד לשורשים. אם גם אתם נוהגים כך, דעו שמדובר בטעות, זאת מכיוון שהקרקפת שלכם מייצרת שמנים מזינים שנועדו להוסיף לשיערכם מראה בריא וזוהר. כדי לסייע להם לעשות זאת ולהקנות לכם את מראה השיער הרצוי והמושלם, עליכם להבריש אותו גם מהקרקפת, כמובן לפי האופן שתיארנו בסעיף הקודם. יתרה מכך, כשאתם מסרקים את שיערכם אתם לא רק מסדרים אותו, אלא גם מעניקים לקרקפת שלכם עיסוי עדין שיכול לשפר את זרימת הדם ולעודד צמיחת שיער בריא. בשל כך אל תסתפקו בהתרת הקשרים הטורדניים שבקצוות, אלא השקיעו עוד קצת בסירוק כל השיער.
 
טעויות בסירוק שיער: אישה מברישה את קצוות השיער

3. סירוק תכוף מדי

בצעירותי נהגתי להסתרק לעיתים תכופות מדי וכל כמה שעות, כי הרגשתי שהשיער שלי לא מספיק מסודר – לפחות לא כפי שרציתי שיהיה. כל פעם כשעשיתי זאת, אמי העירה לי על כך והסבירה שאני תולשת לעצמי שיער לשווא. בשנים האחרונות גיליתי שהיא צדקה – כי כשמברישים את השיער יותר מדי פעמים ביום, הוא עלול להיחלש ולהישבר. אז כמה פעמים עלינו לסרק את השיער שלנו ביום? לפי מומחים, מספיק רק פעמיים ביום – בבוקר ובערב. אם תעשו זאת בתדירות הזו ובאופן שהצגנו מעלה, תוכלו לעזור לשמנים המזינים שבקרקפת לרדת עד לקצוות השיער במינון נכון שבריא לו. במקרה הזה, פשוט זכרו שפחות זה יותר.

4. הימנעות מסירוק השיער לפני חפיפה

רבים מאיתנו בעלי השיער הארוך מסרקים אותו מיד לאחר החפיפה כדי שיתייבש מסודר וללא קשרים, אך כמה מכם עושים זאת גם לפני כן? כנראה שמעטים, וחבל. הסיבה לכך היא שהברשת השיער רגע לפני הכניסה למקלחת עשויה למנוע את היווצרותם של הקשרים הללו במהלך החפיפה. בנוסף לכך, במקום לשפשף את השמפו על הקרקפת כדאי לכם לעסות אותה בעדינות, ובמקום לנגב את השיער בחוזקה עם מגבת, פשוט לעטוף אותו עימה. כך הוא יהיה יותר מסודר וחלק – ולא תצטרכו למהר להבריש אותו בעודו רטוב. אם אתם בכל זאת מתעקשים להמשיך לחפוף ולנגב באגרסיביות, התירו את הקשרים וסרקו את שיער הרטוב קודם כל בעדינות ועם האצבעות, ורק אז עם המברשת שלכם – כך תזיקו לו פחות.
טעויות בסירוק שיער: אישה יושבת על מיטה, כשמגבת עוטפת את שיערה

5. שימוש במברשת שלא מתאימה לשיער

אתם מסרקים את השיער כמו שצריך ובתדירות הנכונה, אך הוא עדיין נשבר ונתלש? יתכן שהסיבה לכך נעוצה במברשת או במסרק שלכם, שפשוט לא מתאימים לסוג השיער שלכם. בעקרון, מברשת רגילה, שטוחה ורחבה נועדה להתרת קשרים קלה ולא כואבת ומתאימה לכל סוגי השיער, כאשר היא מגיעה לכל אזורי השיער ולא שוברת אותו. אם יש לכם שיער דק, כדאי לכם להשתמש במברשת שיער עיגולים – שתתיר קשרים עקשניים ללא כאב וגם תעניק לשיער נפח. לתלתלים מומלץ להשתמש באחת עם מרווחים גדולים בין סיב לסיב. אם יש לכם שיער עבה, כדאי לכם להסתרק עם מברשת עגולה שבדרך כלל מזוהה עם פן, מכיוון שהיא מעניקה נפח לשיער. 

6. שימוש באותה מברשת – כשהשיער רטוב ויבש

אם קראתם את סעיף מספר 4 והחלטתם בכל זאת להמשיך לסרק שיער בעודו רטוב, כדאי לפחות שתעשו זאת עם מברשת מתאימה. אז נכון שנגענו בכך בסעיף הקודם, אך האם המברשת שאנחנו משתמשים בה לשיער יבש מתאימה לו גם כשהוא רטוב? מומחים יענו לכם "לא!" בקול רם, זאת מכיוון ששיער רטוב הוא שביר יותר, ולכן זקוק לטיפול עדין יותר. בשל כך, כדאי לכם לסרק את שיערכם הרטוב עם מסרק בעל שיניים רחבות, שמתאים למצב זה ומסייע בפיזור שווה של תכשירים שאתם מורחים או מרססים על השיער לאחר המקלחת. אפשר גם להשתמש במברשת שיער עיגולים, שמתירה גם היא קשרים – בקלות וללא כאב.
טעויות בסירוק שיער: מסרק עם שיניים עבות ומברשת שיער עיגולים

7. סירוק שיער מתולתל בעודו יבש

מומחים ממליצים למתולתלים שביניכם להימנע מסירוק השיער בעודו יבש, זאת מכיוון שפעולה זו עלולה להזיק לשכבות העור שמכסות את זקיקי השיער, או אפילו להרוס את התלתלים. במקום זאת, רססו על השיער תרסיס להתרת קשרים, והפרידו אותם עם הידיים בקלות ומבלי להתאמץ. אם אתם כבר מתעקשים לסרק את התלתלים בעודם יבשים, עשו זאת בעזרת מברשת מתאימה כפי שנכתב בסעיף מספר 5 והקפידו לעשות זאת רק פעמיים ביום.

8. אי ניקוי המברשת או המסרק

כולנו כנראה מנקים את המברשת או המסרק מדי פעם, אך לפעמים זה מאוחר מדי ולא מהסיבה הנכונה; אתם כנראה שמים לב שפעולת הסירוק מותירה עליהם שיער, והיום נגלה לכם שבנוסף לכך מצטברים עליהם גם לכלוכים מהקרקפת. אם לא תנקו את האביזרים הללו למשך הרבה זמן, יתכן שיצטברו על השיניים שלהם שמנים שימרחו על שיערכם באופן לא חינני בעת סירוק. כדי להימנע מכל אלו, אתם ממש לא צריכים לנקות כל יום את האביזרים הללו – מספיק גם פעם בשבועיים לפחות. כדי לעשות זאת כמו שצריך, התחילו מהסרת השיער שהצטבר בהם, ואז השרו אותם בתערובת של מים חמים ושמפו למשך כ-4 דקות. בעזרת השיטה הזו אתם לא רק תנקו אותם כראוי, אלא גם תהפכו אותם לעמידים יותר ואת השיער לפחות שמנוני.
 
מקור התמונות: Marco Verch Professional Photographer
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.